Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από πότε; Τιμή;

Απ όσο γνωρίζω θα έρθει τώρα Φεβρουάριο με αποκλειστικότητα ( για λίγο) απο αλυσίδα καταστημάτων μαζί με δώρο super εκπληξη.. :D

Τιμή και δώρο δεν μπορώ να αποκαλύψω ακόμη sorry.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ όσο γνωρίζω θα έρθει τώρα Φεβρουάριο με αποκλειστικότητα ( για λίγο) απο αλυσίδα καταστημάτων μαζί με δώρο super εκπληξη.. :D

Τιμή και δώρο δεν μπορώ να αποκαλύψω ακόμη sorry.

 

E πες τιποτα βρε.. Δεν θα το πουμε σε κανεναν!:p

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

E πες τιποτα βρε.. Δεν θα το πουμε σε κανεναν!:p

 

Θα ρωτήσω και αν μου δωσουν οκ θα σας πω.

Ισως ακόμη να υπάρχουν λεπτομέρειες υπο συζήτηση και να δώσω λάθος πληροφορία.. εννοώ για τιμή, γιατί το δώρο και η διάθεση κατ αποκλειστικότητα έχουν κλείσει.

Link to comment
Share on other sites

μαζί και ένα ψυγείο lg δώρο !!:p

 

απο την wind..?? :p

(Σε καμια περιπτωση δεν ειρωνευομαι τα παιδια που μας δινουν πληροφοριες για το κινητο... προς αποφυγη παρεξηγησεων...!! :) )

Link to comment
Share on other sites

απο την wind..?? :p

(Σε καμια περιπτωση δεν ειρωνευομαι τα παιδια που μας δινουν πληροφοριες για το κινητο... προς αποφυγη παρεξηγησεων...!! :) )

 

Κάπου εκεί φυσάει ο "αέρας" ..

Σε μια παρέα τα αστεία είναι πάντα καλοπροαίρετα :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε γμτ τηλεόραση (που ψάχνω) τώρα που περιμένω να μου το φέρει φίλος μου από USA :!:

 

Πλάκα κάνω, μακάρι να το δίνουν με δωράκλα και ας μου κάτσει εκ των υστέρων κακή επιλογή το play store Αμερικής. Καλές παραλαβές όσοι περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορεί να κάνει κάποιος για μένα αυτή τη στιγμή που ενδιαφέρεται για το κινητό είναι να περιμένει λίγο να δούμε την τιμή που θα τον φέρουν και αν με το δωράκι που γράφτηκε αξίζει το κάτι παραπάνω που θα έχει στην τιμή να το χτυπήσει από εδώ. Αλλιώς με τη διαδικασία που έχει περιγραφεί από play store. Λίγη υπομονή ακόμη λοιπόν...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι μπορεί να τα δίνουν μόνο με συμβολαιο στην.αρχή τουλάχιστον έτσι άκουσα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

φρέσκια σημερινή ενημέρωση, όπως υποσχέθηκα. Την μεταφέρω αυτούσια:

-Έχουμε νεότερα για Nexus 4? Διαθεσιμότητα-τιμή-έκδοση?

-Θα το έχουμε διαθέσιμο σε 2 βδομάδες, έκδοση 16GB, τιμή δεν μπορώ να σου πω ακόμα , πάντως αρκετά κάτω από 500.

-δηλαδή 450? :p

-θα σου πω σε 2 βδομάδες..:p

 

Προσωπικό εκτιμώ το ταβάνι στα 450...θα δείξει σύντομα..:)

Link to comment
Share on other sites

Απο Αμερικη ξερουμε αν καλυπτει η εγγυηση?Νομιζω οτι το σημαντικοτερο προβλημα με την παραγγελεια απο το εξωτερικο ειναι η αβεβαιοτητα της εγγυησης.Οσο για την τιμη που λετε,και τα 400 ειναι πολλα.Οχι τα 450...Ελεος μας εχουν βρει μαλ@#@% και μας χτυπανε.Οταν βλεπουν οτι ο αλλος δεν εχει να φαει και πηγαινει και παιρνει iphone 700 ευρω,καλα μας κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο site της wind λέει πως με τη wind bonus visa αν μαζέψεις 60000 πόντους σου δίνουν ένα nexus 4 δώρο.

Το θέμα είναι πως θα στο δώσουν αφού δε το έχουν.

 

Θα το δείτε στο κάτω μέρος της σελίδας.

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/epiprosthetes-upiresies-sumvolaiou-add-ons/wind-bonus/

Link to comment
Share on other sites

Αυτο υπηρχε? http://www.lg.com/gr/mobile-phones/lg-Nexus-4

Επισης απ οτι διαβαζω στο ινσομνια θα ερθει τελος φεβρουαριου με προτεινομενη τιμη διαθεσης τα €469.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο υπηρχε? http://www.lg.com/gr/mobile-phones/lg-Nexus-4

Επισης απ οτι διαβαζω στο ινσομνια θα ερθει τελος φεβρουαριου με προτεινομενη τιμη διαθεσης τα €469.

 

Δεν νομίζω. Οντως έγινε θέμα στο insomnia και λένε για τέλη του μήνα στα 469€ το 16άρι. Νορμαλ σχετικά καπέλο για Ελλάδα.

 

Αυτοί μάλλον θα έκαναν τίποτα βασανηστήρια στις πηγές τους και θα απέσπασαν το διηπειρωτικό αυτό μυστικό. Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανένα, αλλά αυτή η καραμέλα με τις αβέβαιες πληροφορίες και τα "δεν μπορώ να πω" ακούγεται πάντα γελοία. Και από αυτούς που είναι εκ των εσω και την ξεκινάνε και από αυτούς που τα μεταφέρουν.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανένα, αλλά αυτή η καραμέλα με τις αβέβαιες πληροφορίες και τα "δεν μπορώ να πω" ακούγεται πάντα γελοία. Και από αυτούς που είναι εκ των εσω και την ξεκινάνε και από αυτούς που τα μεταφέρουν.

 

χωρίς επίσης να θέλω να προσβάλω κάποιον, κάποιοι εκτιμούν την δουλειά τους, είναι σοβαροί και δεν ρισκάρουν το μεροκάματό τους για να ικανοποιήσουν 5-10-100-1000 πορωμένους , που άλλον γκαϊλέ δεν έχουν , απ'το να δούνε αν η συσκευή θα έρθει τώρα, χτες ή σε 2 μέρες και αν θα κάνει 17 ευρώ πάνω ή κάτω...:rolleyes:

no offense εε...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί δεν το παίρνετε από play store κ να είστε ήσυχοι να πούμε...

Δηλαδή με τέτοια τιμή κανονικά όλοι έπρεπε να το πάρετε(όσοι θέλουν κ μπορούν βέβαια) απο το store και να μην περιμένετε..

3 μέρες κάνει και είστε κομπλε!! Εμένα σήμερα ήρθε ;) !! Το κινητό πετάααααειιιι !!! :) :) :) :) :)

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση 200€. Αν το φέρει η Wind σε λογική τιμή θα το πάρω. Αλλιώς δεν πρόκειται να καπελωθώ.
Link to comment
Share on other sites

χωρίς επίσης να θέλω να προσβάλω κάποιον, κάποιοι εκτιμούν την δουλειά τους, είναι σοβαροί και δεν ρισκάρουν το μεροκάματό τους για να ικανοποιήσουν 5-10-100-1000 πορωμένους , που άλλον γκαϊλέ δεν έχουν , απ'το να δούνε αν η συσκευή θα έρθει τώρα, χτες ή σε 2 μέρες και αν θα κάνει 17 ευρώ πάνω ή κάτω...:rolleyes:

no offense εε...

 

Καταρχάς no offense taken γιατί δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία :) Οπως νομίζω ούτε εσύ σε αυτήν που αναφέρω, οι προθέσεις σου πιστεύω είναι απλά μια πληροφόρηση.

 

Αυτό ακριβώς που αναφέρεις είναι το αστείο της υπόθεσης. Ποιος θα κινδυνεύσει δίνοντας ανώνυμα μια πληροφορία; Δεν το κάνει μέσω FB πχ που μπορεί να έχει έναν αντίκτυπο, αλλά μέσω τρίτου σε ένα φορουμ. Χώρια που οι πιθανότητες η Wind και η κάθε Wind να ασχοληθεί με το θέμα είναι απειροελάχιστες. Ο γκαιλές (δεν την ξέρω τη λέξη σορρυ :O) δημιουργείται στον κόσμο: όταν λοιπον δημιουργούνται και μεταφέρονται "πληροφορίες" με τόση μυστηκότητα και σπουδαιότητα δεν μπορεί να υπάρξει διαφορετικό αποτέλεσμα. Κατά τη γνώμη μου, αν κάποιος ξέρει κάτι σίγουρα το μεταφέρει, αν όχι δεν βγάζει κιχ. Η δημιουργία σπεκουλας μόνο σύγχυση προκαλεί.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Στη 1/2 ο φίλος από Γερμανία μου έστειλε το πακέτο με το n4 συστημένο με dhl.Έκτοτε δεν υπάρχει κανένα ίχνος και το tracking number δε δίνει κανένα αποτέλεσμα. Κάποια βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς no offense taken γιατί δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία :) Οπως νομίζω ούτε εσύ σε αυτήν που αναφέρω, οι προθέσεις σου πιστεύω είναι απλά μια πληροφόρηση.

 

Αυτό ακριβώς που αναφέρεις είναι το αστείο της υπόθεσης. Ποιος θα κινδυνεύσει δίνοντας ανώνυμα μια πληροφορία; Δεν το κάνει μέσω FB πχ που μπορεί να έχει έναν αντίκτυπο, αλλά μέσω τρίτου σε ένα φορουμ. Χώρια που οι πιθανότητες η Wind και η κάθε Wind να ασχοληθεί με το θέμα είναι απειροελάχιστες. Ο γκαιλές (δεν την ξέρω τη λέξη σορρυ :O) δημιουργείται στον κόσμο: όταν λοιπον δημιουργούνται και μεταφέρονται "πληροφορίες" με τόση μυστηκότητα και σπουδαιότητα δεν μπορεί να υπάρξει διαφορετικό αποτέλεσμα. Κατά τη γνώμη μου, αν κάποιος ξέρει κάτι σίγουρα το μεταφέρει, αν όχι δεν βγάζει κιχ. Η δημιουργία σπεκουλας μόνο σύγχυση προκαλεί.

 

σε πληροφορώ ότι δεν είναι τόσο απλά και αθώα τα πράγματα. Η διαρροή ειδήσεων και μάλιστα επί τούτου είναι πάντα σημαντική για προώθηση προϊόντων και μπορεί να ελεγχθεί από μια εταιρία. Μην ξεχνάς επίσης ότι διάφοροι παράγοντες αλλάζουν μέχρι την τελευταία στιγμή, οπότε πχ παίζει να είχε αποφασιστεί 449 (παράδειγμα λέω και πάλι) και στο τσακ να γίνει 479...

Το καλό στην συγκεκριμένη περίπτωση αλλά και γενικότερα στην σειρά νέξους, είναι ότι δεν είναι trendy (βλέπε SIII) και έτσι κρατάει σχετικά καλή τιμή...αλλιώς θα συζητάγαμε αν θα είναι 600 ή 650 ή 699...;)

Επίσης, η σύγκριση με το playstore είναι εντελώς άκυρη...Είναι ξεχωριστή αγορά το playstore, παραμένει για λίγους, και δεν συγκρίνεται με τα φυσικά ή έστω και ιντερνετικά μαγαζιά, που θα πρέπει να κάνουν εισαγωγή , έχουν έξοδα συντήρησης, διαφήμισης,αποθήκευσης,διανομής, κτλ κτλ...

Μην διαμαρτυρόμαστε λοιπόν έτσι για να περνάει η ώρα, γιατί με αυτήν την λογική ,έστω και 1 ευρώ πάνω από την τιμή του playstore θεωρείται πιασοκωλ:O....Άραγε διαμρτυρόμαστε το ίδιο για όλα εκείνα τα είδη που στο εξωτερικό πουλιούνται στην μισή τιμή και χαμηλότερα και εδώ απλά τα αγοράζουμε και λέμε και ευχαριστώ γιατί τα θεωρούμε φτηνά?

Μιλάμε για συσκευή τοπ και αντί να λέμε ουαου που θα κυμανθεί 200-300 ευρώ πιο χαμηλά από τις trendy top, φωνάζουμε ότι έπαιρνε άλλα 20-30-50 ευρώ πιο κάτω...:rolleyes:;)

Anyway...νεότερες και οριστικές πληροφορίες από τα φυλλάδια με την κυκλοφορία της συσκευής. Όποιος θέλει το αγοράζει, όποιος όχι, προσπερνάει...that simple.

Link to comment
Share on other sites

σε πληροφορώ ότι δεν είναι τόσο απλά και αθώα τα πράγματα. Η διαρροή ειδήσεων και μάλιστα επί τούτου είναι πάντα σημαντική για προώθηση προϊόντων και μπορεί να ελεγχθεί από μια εταιρία. Μην ξεχνάς επίσης ότι διάφοροι παράγοντες αλλάζουν μέχρι την τελευταία στιγμή, οπότε πχ παίζει να είχε αποφασιστεί 449 (παράδειγμα λέω και πάλι) και στο τσακ να γίνει 479...

 

Το καλό στην συγκεκριμένη περίπτωση αλλά και γενικότερα στην σειρά νέξους, είναι ότι δεν είναι trendy (βλέπε SIII) και έτσι κρατάει σχετικά καλή τιμή...αλλιώς θα συζητάγαμε αν θα είναι 600 ή 650 ή 699...;)

Επίσης, η σύγκριση με το playstore είναι εντελώς άκυρη...Είναι ξεχωριστή αγορά το playstore, παραμένει για λίγους, και δεν συγκρίνεται με τα φυσικά ή έστω και ιντερνετικά μαγαζιά, που θα πρέπει να κάνουν εισαγωγή , έχουν έξοδα συντήρησης, διαφήμισης,αποθήκευσης,διανομής, κτλ κτλ...

Μην διαμαρτυρόμαστε λοιπόν έτσι για να περνάει η ώρα, γιατί με αυτήν την λογική ,έστω και 1 ευρώ πάνω από την τιμή του playstore θεωρείται πιασοκωλ:O....Άραγε διαμρτυρόμαστε το ίδιο για όλα εκείνα τα είδη που στο εξωτερικό πουλιούνται στην μισή τιμή και χαμηλότερα και εδώ απλά τα αγοράζουμε και λέμε και ευχαριστώ γιατί τα θεωρούμε φτηνά?

Μιλάμε για συσκευή τοπ και αντί να λέμε ουαου που θα κυμανθεί 200-300 ευρώ πιο χαμηλά από τις trendy top, φωνάζουμε ότι έπαιρνε άλλα 20-30-50 ευρώ πιο κάτω...:rolleyes:;)

Anyway...νεότερες και οριστικές πληροφορίες από τα φυλλάδια με την κυκλοφορία της συσκευής. Όποιος θέλει το αγοράζει, όποιος όχι, προσπερνάει...that simple.

 

Το bold το βάζω γιατί συμφωνώ 100% με αυτά που λες και εγώ είμαι αυτής της άποψης. Δεν έχω πει κάτι διαφορετικό ούτε έχω διαφωνίσει ποτέ. Εξάλου το τηλέφωνο το έχω ένα μήνα τώρα :)

 

Η ένστασή μου είναι στην πρώτη παράγραφό σου μόνο, όσον αφορά στο κομμάτι της "πληροφόρησης" που δημιουργείται πολλές φορές (δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία). Επειδή έχω δουλεψει στο παρελθόν σε μεγάλες αλυσίδες επέτρεψέ μου να διατηρώ τη γνώμη μου όσον αφορά τις "πληροφορίες από εντος". Εξακολουθούν να είναι αστεία πράγματα (για μένα πάντα).

 

Ολα τα υπόλοι εξ'αλλου είναι ακόμη ανοικτά. Επίσημη ανακοίνωση ακόμη δεν έχει βγει και εξάλου αναφέρεται "προτεινόμενη" τιμή, που σημαίνει ότι μπορεί πάλι να υπάρξουν αποκλίσεις.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...