Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αα οκ .. εγώ εννοούσα την διεύθυνση που πήρες στο f2me. αυτό είναι για την αποστολή αλλά εντάξει..

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αα οκ .. εγώ εννοούσα την διεύθυνση που πήρες στο f2me. αυτό είναι για την αποστολή αλλά εντάξει..

δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί τσεκάρουν την συσκευασία στο f2me αλλα,

αυτό που με προβληματίζει είναι ότι στο τιμολόγιο αγοράς που βγάζει το f2me γράφει τιμή 239 λίρες που είναι το 8gb αντί 279 που είναι το 16gb

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί τσεκάρουν την συσκευασία στο f2me αλλα,

αυτό που με προβληματίζει είναι ότι στο τιμολόγιο αγοράς που βγάζει το f2me γράφει τιμή 239 λίρες που είναι το 8gb αντί 279 που είναι το 16gb

 

όχχχχ... λες να σου στείλουν το 8άρι ?? :confused: ή μηπως έκανες λάθος εσύ και παράγγειλες το 8gb?

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

όχχχχ... λες να σου στείλουν το 8άρι ?? :confused: ή μηπως έκανες λάθος εσύ και παράγγειλες το 8gb?

όχι είπαμε αλλά όχι και έτσι η απόδειξη από την google γράφει nexus 4 16gb με τιμή £279.00 και σύνολο £288.99

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

περίεργο τότε.. στείλε κανένα e-mail καλύτερα στο f2me να το σιγουρέψεις.. μην χρειαστεί να στέλνεις πίσω πάλι..

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Στη wind στον Καναδά κυκλοφόρησε χθες το 16αρι και έχει $549, δλδ περίπου 405 ευρώ.

Το βλέπω λίγο δύσκολο να έρθει εδώ στα 450!!

 

http://shop.windmobile.ca/ProductCatalog/Handsets/HandsetDetails.aspx?id=LG+Google+Nexus+4%28WINDCA%29&color=green

Edited by thanos_1
Link to comment
Share on other sites

1$=1 ευρω.ετσι ειμαστε στην Ελλαδαρα.βαλε και το ΦΠΑ φυσικα...

 

Δεν αξιζει να ερθει σε τιμη πανω απο 400 ευρω.Με 360 στο φερνουν απο Αγγλια και ησυχαζεις.Ουτε μισο ευρω πανω απο 400!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

 

σε τσουβάλια τα βάζουνεεεε ??? :blink::blink::blink:

οοοοχχχ :cry::cry:

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χτες που έκανα παραγγελία ακόμα σε εκρεμμότητα λέει .. τι σημαίνει άραγε αυτό ? θα αργήσει παραπάνω?

edit : Εντάξει τελικά κατάλαβα.. στο play store μου λεει ότι θα έρθει 21 Φλεβάρη :ο

 

που στο λεει αυτο? γτ εμενα εχει μεινει στο 2 Φεβ Έχετε υποβάλει μια παραγγελία στον έμπορο Google Commerce Ltd στις 2 Φεβ. Το Πορτοφόλι Google έχει στείλει ένα αντίγραφο αυτής της απόδειξης στη διεύθυνση k**********@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

που στο λεει αυτο? γτ εμενα εχει μεινει στο 2 Φεβ Έχετε υποβάλει μια παραγγελία στον έμπορο Google Commerce Ltd στις 2 Φεβ. Το Πορτοφόλι Google έχει στείλει ένα αντίγραφο αυτής της απόδειξης στη διεύθυνση k**********@gmail.com

 

πήγαινε στον λογαριασμό σου στο google play . Με λίγα λόγια εδώ .

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν βλεπω κατι επιπλεον με οτι βλεπω στο wallet...κατασταση προπαραγγελια...δεν εχω ιδεα...εσυ εβαλες δικα σου στοιχεια στο billing και του f2me στο shipping?
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά εχω ξενερώσει με την ολη ιστορια... παμε για αλλα...

 

Φίλε σε καταλαβαίνω, και εγώ έτσι περίμενα, και τελικά πήρα το note 2 σε τιμή 520 από σκρουτσομαγαζω και το κινητό είναι φοβερό δεν μετάνιωσα καθόλου.. (πριν είχα το Ι9000 galaxy)

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν βλεπω κατι επιπλεον με οτι βλεπω στο wallet...κατασταση προπαραγγελια...δεν εχω ιδεα...εσυ εβαλες δικα σου στοιχεια στο billing και του f2me στο shipping?

πρώτο βήμα σε εκκρεμότητα στο πορτοφόλι και προ παραγγελία στο play store

δεύτερο βήμα εκκρεμότητα στο πορτοφόλι και πιθανή ημερομηνία στο play store

τρίτο βήμα ολοκλήρωση παραγγελίας στο πορτοφόλι και email με το tracking number από TNT

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

πρώτο βήμα σε εκκρεμότητα στο πορτοφόλι και προ παραγγελία στο play store

δεύτερο βήμα εκκρεμότητα στο πορτοφόλι και πιθανή ημερομηνία στο play store

τρίτο βήμα ολοκλήρωση παραγγελίας στο πορτοφόλι και email με το tracking number από TNT

 

οκ φιλε μου..ευχαριστω...αρα εγω ειμαι ειμαι κολλημενος στο πρωτο ακομα....:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω κάποιους γνωστούς στην Αγγλία αξίζει η διαδικασία να τους στείλω λεφτά μέσω τράπεζας και να μου παραγγέιλλουν με δική τους κάρτα το κινητό απο playstore και στη συνέχεια να μου το στείλουν ταχυδρομικώς ? Το 16G από playstore Αγγλίας έχει σε λίρες περίπου 360 Ευρώ ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω κάποιους γνωστούς στην Αγγλία αξίζει η διαδικασία να τους στείλω λεφτά μέσω τράπεζας και να μου παραγγέιλλουν με δική τους κάρτα το κινητό απο playstore και στη συνέχεια να μου το στείλουν ταχυδρομικώς ? Το 16G από playstore Αγγλίας έχει σε λίρες περίπου 360 Ευρώ ?

 

αξίζει και πολύ μάλιστα φίλε μου!!:) το κινητό θα σου κοστίσει περίπου 338€ (289 λίρες) . Όμως πρέπει να υπολογίσεις και τα έξοδα αποστολής σε Ελλάδα. ανάλογα το courier που θα επιλέξεις θα σου κοστίσει βέβαια ακόμα κανένα 20ρικο και παραπάνω..

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται... Έρχεται... (γνωστό άσμα)

Λοιπόν παράγγειλα από Play στις 30/1. Το παρέλαβε εχθές η f2me χωρίς να μου έρθει email αποστολής το οποίο ήρθε σήμερα:lol: Όπως επίσης και στο wallet σήμερα άλλαξε από pending σε completed.

 

Το πρωί έφτασε Αθήνα και λόγω επαρχίας το περιμένω άυριο το πρωί από speedex.

Can't wait...

Η εξέλιξη των ειδών:

Nokia 3330, Motorola L7, Sony Ericsson W205, LG Cookie KP500, ZTE Blade

Τώρα: neXus 4

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι Αγγλία λογικά δεν παίζει θέμα τελωνείου ? Μήπως γνωρίζετε αν η κατάθεση χρημάτων σε λογαριασμό εξωτερικού έχει τιποτε τρελές χρεώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Όχι από αγγλία δεν έχει τελωνείο. Τώρα για προμήθεια αν μπεις στην ιστοσελίδα της τράπεζας που σε ενδιαφέρει λογικά θα βρείς τι έξοδα υπάρχουν. Edited by eeryelf

Η εξέλιξη των ειδών:

Nokia 3330, Motorola L7, Sony Ericsson W205, LG Cookie KP500, ZTE Blade

Τώρα: neXus 4

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι Αγγλία λογικά δεν παίζει θέμα τελωνείου ? Μήπως γνωρίζετε αν η κατάθεση χρημάτων σε λογαριασμό εξωτερικού έχει τιποτε τρελές χρεώσεις?

 

Για την τράπεζα δεν γνωρίζω , αν και δεν νομίζω να σε χρεώσουν κάτι .. Όμως για το τελωνείο ξέρω ότι δεν περνάνε πράγματα που έρχονται από Αγγλία..(Για να είσαι σίγουρος πες τους να στο στείλουν με κανονικό ταχυδρομείο κ όχι με κάποιο κουριερ, αν κ δεν υπάρχει πρόβλημα )

Πιο συχνό φαινόμενο είναι το τελωνείο για αγορές απο Αμερικα .. ;)

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή σε ευρώ δεν είναι σταθερή αφού η ισοτιμία αλλάζει.

Επίσης αν γίνει η αγορά με Ελληνική κάρτα σου χρεώνουν και περίπου 10 ευρώ εξτρα για αλλαγή από ευρώ σε λίρα.

Link to comment
Share on other sites

Ποσες λιρες τελικα ειναι τα μεταφορικα απο το f2me?

Σκεφτομουν να παρω αμερικανικα, αλλα τωρα που βγαινει 340€ απο uk δε λεει :)

Link to comment
Share on other sites

Ποσες λιρες τελικα ειναι τα μεταφορικα απο το f2me?

Σκεφτομουν να παρω αμερικανικα, αλλα τωρα που βγαινει 340€ απο uk δε λεει :)

 

Εγώ για επαρχία πλήρωσα £28.40. Για Αθήνα νομίζω ότι είναι λιγότερο!

Η εξέλιξη των ειδών:

Nokia 3330, Motorola L7, Sony Ericsson W205, LG Cookie KP500, ZTE Blade

Τώρα: neXus 4

Link to comment
Share on other sites

Ποσες λιρες τελικα ειναι τα μεταφορικα απο το f2me?

Σκεφτομουν να παρω αμερικανικα, αλλα τωρα που βγαινει 340€ απο uk δε λεει :)

 

Από το f2me πληρώνεις 21.00 λίρες για Αθήνα. περίπου 25 ευρώ δηλαδή.

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...