Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα IPAD mini Wifi - A1432. Ξέχασα τον κωδικό από το Apple ID. Σκέφτηκα να κάνω επαναφορά μέσω Itunes kai Update ώστε να σβηστούν όλα από μέσα. Μετά διαπίστωσα δυστυχώς ότι κρατάει τον λογαριασμό λόγο ασφάλειας. Τώρα έχω κωλύσει στην οθόνη εκκίνησης και δεν έχω πρόσβαση στην ταμπλέτα. Τι μπορεί να γίνει; Ίσως φλασάρισμα από κάποια custom IPSW?? THANKS!!!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω ένα IPAD mini Wifi - A1432. Ξέχασα τον κωδικό από το Apple ID. Σκέφτηκα να κάνω επαναφορά μέσω Itunes kai Update ώστε να σβηστούν όλα από μέσα. Μετά διαπίστωσα δυστυχώς ότι κρατάει τον λογαριασμό λόγο ασφάλειας. Τώρα έχω κωλύσει στην οθόνη εκκίνησης και δεν έχω πρόσβαση στην ταμπλέτα. Τι μπορεί να γίνει; Ίσως φλασάρισμα από κάποια custom IPSW?? THANKS!!!

 

Μπορείς να αλλάξεις το password αρκεί να θυμάσαι το email (Apple ID)

 

Επέλεξε reset password https://appleid.apple.com

Link to comment
Share on other sites

ούτε αυτό.. γιατί πλεόν βγαζει ***** στην αρχή!! άλλο τρόπο;;;

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

ούτε αυτό.. γιατί πλεόν βγαζει ***** στην αρχή!! άλλο τρόπο;;;

 

Το email μπορείς να το φανταστείς δεν έχει μόνο αςτεράκια, Μάλιστα απόδειξη αγοράς έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Το email μπορείς να το φανταστείς δεν έχει μόνο αςτεράκια, Μάλιστα απόδειξη αγοράς έχεις ;

 

ναι την έχω... πείρα και τηλ στο σαπορτ αλλα μπλέξιμο!!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

ναι την έχω... πείρα και τηλ στο σαπορτ αλλα μπλέξιμο!!

 

Να μην θυμάσαι τον κωδικό το καταλαβαίνω

Να μην θυμάσαι το E-mail άντε να το δεχτώ

 

Αλλά να έχεις την απόδειξη αγοράς και να μην ακολουθείς τον "ενδεδειγμένο" τρόπο για την επανάκτηση του Apple ID Για το ξεκλείδωμα του Ipad μου δημιουργεί περίεργους συνειρμούς στο μυαλό μου :ninja::ninja::ninja:

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Να μην θυμάσαι τον κωδικό το καταλαβαίνω

Να μην θυμάσαι το E-mail άντε να το δεχτώ

 

Αλλά να έχεις την απόδειξη αγοράς και να μην ακολουθείς τον "ενδεδειγμένο" τρόπο για την επανάκτηση του Apple ID Για το ξεκλείδωμα του Ipad μου δημιουργεί περίεργους συνειρμούς στο μυαλό μου :ninja::ninja::ninja:

 

ο οποίος ειναι ποιός;; χαχαχα σορρι δεν ειναι καν δικό μου... δεν ασχολούμε με apple!! μια εξυπηρέτηση πhγα να κάνω!!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

ο οποίος ειναι ποιός;; χαχαχα σορρι δεν ειναι καν δικό μου... δεν ασχολούμε με apple!! μια εξυπηρέτηση πhγα να κάνω!!

 

Εαν πάρεις στο support θα σε εξυπηρετήσουν και μάλιστα στα ελληνικά! Θα πρέπει να ζητήσεις το Apple ID από τον κάτοχο

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Μιαν ερώτηση: ειναι δυνατόν να έχω τόσο λίγο αποθηκευτικό χώρο ελεύθερο όπως φαίνεται στη φωτό; Το μόνο μεγάλο αρχείο που έχω ειναι μια ταινία 1gb

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μιαν ερώτηση: ειναι δυνατόν να έχω τόσο λίγο αποθηκευτικό χώρο ελεύθερο όπως φαίνεται στη φωτό; Το μόνο μεγάλο αρχείο που έχω ειναι μια ταινία 1gb

 

Όχι δεν είναι λογικό, έχεις πολλά "others" αν το συνδέσεις με το iTunes? αν ναι τότε ήρθε η ώρα για restore και στη συνέχεια setup as new! :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι λογικό, έχεις πολλά "others" αν το συνδέσεις με το iTunes? αν ναι τότε ήρθε η ώρα για restore και στη συνέχεια setup as new! :)

 

βασικα το εκλεισα και το άνοιξα και μετα μου έδειξε 5.9 ελεύθερα και τώρα που το ξανακοίταξα 6.7. Μα τι συμβαίνει; Να φέρω παπά για εξορκισμό; :-P

restore εννοείς να κάνω επαναφορά εργοστασιακών; Μα δεν έχω ούτε μήνα που το αγόρασα (καινούργιο)

 

υγ: το σύνδεσα με το i tunes και μου λέει ότι 4.65 gb μου πιάνουν οι 23 εφαρμογές που έχω και 1.54 gb το "άλλα". Δεν είναι κάπως μεγάλες σε μέγεθος οι εφαρμογές;

Edited by hayatEvo9

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

βασικα το εκλεισα και το άνοιξα και μετα μου έδειξε 5.9 ελεύθερα και τώρα που το ξανακοίταξα 6.7. Μα τι συμβαίνει; Να φέρω παπά για εξορκισμό; :-P

restore εννοείς να κάνω επαναφορά εργοστασιακών; Μα δεν έχω ούτε μήνα που το αγόρασα (καινούργιο)

 

υγ: το σύνδεσα με το i tunes και μου λέει ότι 4.65 gb μου πιάνουν οι 23 εφαρμογές που έχω και 1.54 gb το "άλλα". Δεν είναι κάπως μεγάλες σε μέγεθος οι εφαρμογές;

 

Τότε δεν υπάρχει πρόβλημα, το 1.5 GB στο "others" είναι φυσιολογικό καθώς είναι το λογισμικό. Μπορείτε να δείτε τι χώρο δεσμεύει κάθε εφαρμογή ακολουθώντας τη διαδρομή Ρυθμίσεις >Γενικά >Χρήση, εάν έχεις εφαρμογές Αντίχριστου, ένας εξορκισμός επιβάλλεται :)

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν υπάρχει πρόβλημα, το 1.5 GB στο "others" είναι φυσιολογικό καθώς είναι το λογισμικό. Μπορείτε να δείτε τι χώρο δεσμεύει κάθε εφαρμογή ακολουθώντας τη διαδρομή Ρυθμίσεις >Γενικά >Χρήση, εάν έχεις εφαρμογές Αντίχριστου, ένας εξορκισμός επιβάλλεται :)

 

axaxax έχω ήδη καλέσει τον Άη Φόν! Μεγάλη η χάρη του! :lol::lol::lol:

Edited by hayatEvo9

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χαιρετω την παρεα σας.Ενας φιλος μου εδω το ipad του το οποιο εχει το εξης προβλημα:ΔΕΝ ανοιγει.Το βαζω να φορτισει και μετα απο λιγο μου βγαζει την ενδειξη του itunes αλλα δεν ανοιγει.Πιο παλια εβγαζε και ενα error αλαλ δεν το θυμαμαι.Το προβλημα προεκυψε μετα απο αναβαθμιση.Καποια βοηθεια?/Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα σας.Ενας φιλος μου εδω το ipad του το οποιο εχει το εξης προβλημα:ΔΕΝ ανοιγει.Το βαζω να φορτισει και μετα απο λιγο μου βγαζει την ενδειξη του itunes αλλα δεν ανοιγει.Πιο παλια εβγαζε και ενα error αλαλ δεν το θυμαμαι.Το προβλημα προεκυψε μετα απο αναβαθμιση.Καποια βοηθεια?/Ευχαριστω

 

Καλησπέρα φίλε μου, δοκίμασε να το βάλεις σε DFU Mode και στη συνέχεια restore, έαν δεν καταφέρεις να ολοκληρώσεις το restore τότε το πρόβλημα είναι hardware, στείλε μου ένα pm για να σου προτείνω λύση. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βοηθεια!! Μετα απο επαναφορά που έκανα στο ipadmini μου , δεν μπορω να συνδεθω στο app store. Πρεπει να κάνω καποια ριθμιση? Ελπιζω καποιος να με βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια!! Μετα απο επαναφορά που έκανα στο ipadmini μου , δεν μπορω να συνδεθω στο app store. Πρεπει να κάνω καποια ριθμιση? Ελπιζω καποιος να με βοηθήσει.

 

τι εννοείς δεν μπορείς να συνδεθείς.. κλείσε την εφαρμογή από το multitasking άνοιξε τη πάλι και δεν αν συνδέεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Τελευταία μου παρουσιάζει ενα θέμα το μίνι. 2 με 3 φορές τη βδομάδα αλλοιώνεται ο ήχος οποιουδήποτε μέσου κι αν παίξω είτε ταινία είτε τραγούδι. Όταν το κλείνω και το ανάβω ξανά στρώνει. Χθες ομως όταν πέρασα μια ταινία μέσω vlc player μετά δεν είχε καν ήχο. Το έκλεισα το άνοιξα και μετά ο ήχος ήταν πάλι αλλοιωμένος. Το έκλεισα δεύτερη φορά και έφτιαξε. Λέτε αν του κάνω επαναφορά εργοστασιακών να φτιάξει; Η λέτε να φταίει το vlc ?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Τελευταία μου παρουσιάζει ενα θέμα το μίνι. 2 με 3 φορές τη βδομάδα αλλοιώνεται ο ήχος οποιουδήποτε μέσου κι αν παίξω είτε ταινία είτε τραγούδι. Όταν το κλείνω και το ανάβω ξανά στρώνει. Χθες ομως όταν πέρασα μια ταινία μέσω vlc player μετά δεν είχε καν ήχο. Το έκλεισα το άνοιξα και μετά ο ήχος ήταν πάλι αλλοιωμένος. Το έκλεισα δεύτερη φορά και έφτιαξε. Λέτε αν του κάνω επαναφορά εργοστασιακών να φτιάξει; Η λέτε να φταίει το vlc ?

 

δοκίμασε video απο το youtube εάν σου κάνει τα ίδια πας για restore αναγκαστικά, εάν επαναληφθεί μετά το restore και setup as men θα χρειαστει να το δει τεχνικός μετά. :)

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε video απο το youtube εάν σου κάνει τα ίδια πας για restore αναγκαστικά, εάν επαναληφθεί μετά το restore και setup as men θα χρειαστει να το δει τεχνικός μετά. :)

 

Ναι κι εκεί τα ίδια κάνει. Αυτό θα κάνω φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά απο την αναβαθμιση στην 8 εκδοση , το mini μου παει πολύ αργά....

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο?

Μόνο το wfi μου είναι κάπως πιο καλό...

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο την αναβαθμιση στην 8 εκδοση , το mini μου παει πολύ αργά....

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο?

Μόνο το wfi μου είναι κάπως πιο καλό...

 

έχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση; Εάν όχι κάνε μια επαναφορά, Ρυθμίσες - Γενικά - Επαναφορά - Περιεχόμενα και Ρυθμίσεις. Θα διαγραφούν όλα γι αυτό φρόντισε να αποθηκεύσεις φωτογραφίες - video στο υπολογιστή σου, και ενεργοποιήση ως καινούρια

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο την αναβαθμιση στην 8 εκδοση , το mini μου παει πολύ αργά....

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο?

Μόνο το wfi μου είναι κάπως πιο καλό...

 

Έχει μικρά θέματα η καινούργια έκδοση σε όλες τις συσκευές και γίνονται πιο αργες και διάφορα αλλα.

Να περιμένεις επόμενες μέρες μικρές διορθώσεις με την 8.0.2 και πιο μετά με την επόμενη 8.0.3 τα πράγματα λογικά θα γίνουν καλύτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η 8.0.2 κυκλοφορησε και για το ipadmini?

Ειμαι στη δουλεια και δεν ξερω ακομα?

 

ναι, για όλες τις συσκευές!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...