Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μεταφορά αρχείων, γίνεται με διάφορους τρόπους:

- μέσω itunes, με καλώδιο ή και ασύρματα (ασύρματος συγχρονισμός μέσω Itunes)

- μέσω wifi όταν το Pc είναι στο ίδιο wifi με το κινητό

- Μέσω dropbox, skydrive, google drive κλπ.

- προσφάτως, (ios7) είναι δυνατή η ανταλλαγή αρχείων μέσω Ios συσκευών με το airdrop.

Η μεταφορά αρχείων δεν είναι πρόβλημα. Έτσι και αλλιώς, δεν νομίζω να περνούσες ταινίες μέσω bt....

 

Για το mifi, δεν ξέρω, δεν νομίζω να γίνεται πάντως.

 

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση!η διαδικασια του itunes μου φαινοταν περιεργη γιαυτο πιστευα οτι θα ναι δυσκολο..μεσω wifi θελω καποια εφαρμογη η απο το itunes θα τα στελνει?για το mifi στο πλαισιο μου το ειπαν και δεν ξερω αν πρεπει να τους πιστεψω..καποιο καλο media player του appstore που να παιζει ολα τα αρχεια ταινιων γνωριζεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μεταφορά αρχείων, γίνεται με διάφορους τρόπους:

- μέσω itunes, με καλώδιο ή και ασύρματα (ασύρματος συγχρονισμός μέσω Itunes)

- μέσω wifi όταν το Pc είναι στο ίδιο wifi με το κινητό

- Μέσω dropbox, skydrive, google drive κλπ.

- προσφάτως, (ios7) είναι δυνατή η ανταλλαγή αρχείων μέσω Ios συσκευών με το airdrop.

Η μεταφορά αρχείων δεν είναι πρόβλημα. Έτσι και αλλιώς, δεν νομίζω να περνούσες ταινίες μέσω bt....

 

Για το mifi, δεν ξέρω, δεν νομίζω να γίνεται πάντως.

 

Υποτιτλους πως μπορουμε να περασουμε μεσω itunes;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Υποτιτλους πως μπορουμε να περασουμε μεσω itunes;;

 

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με ταινίες, υπότιτλους κλπ. θα σας κατατοπίσει κάποιος που ξέρει. :O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υποτιτλους πως μπορουμε να περασουμε μεσω itunes;;

 

Υποθετοντας ότι χρησιμοποιείς ένα προγράμματα όπως το cinexplayer ή παρόμοιο, κάνεις κανονικά αντιγραφή και τα δυο αρχεία (εικόνα και υπότιτλο) προσέχοντας φυσικά να έχουν το ίδιο όνομα

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση!η διαδικασια του itunes μου φαινοταν περιεργη γιαυτο πιστευα οτι θα ναι δυσκολο..μεσω wifi θελω καποια εφαρμογη η απο το itunes θα τα στελνει?για το mifi στο πλαισιο μου το ειπαν και δεν ξερω αν πρεπει να τους πιστεψω..καποιο καλο media player του appstore που να παιζει ολα τα αρχεια ταινιων γνωριζεις?

Κώστα, το itunes, έχει διάφορες καρτέλες όπου μπορείς να τσεκάρεις τι θέλεις να συγχρονιστεί με τη συσκευή σου. Πχ, ποιες φωτογραφίες, ποια τραγούδια (ή λίστες αναπαραγωγής) ποια podcast, ποιες ταινίες κλπ. Ότι έχεις τσεκαρισμένο, συγχρονίζεται. Αν έχεις το κινητό σου να φορτίζει και το έχεις στο ίδιο wifi με τον υπολογιστή σου (και έχεις εκεί ανοιχτό το itunes) , το κινητό συγχρονίζει αυτόματα.

 

Πέραν αυτού, πολλές εφαρμογές έχουν τη δυνατότητα να ανταλλάσσουν αρχεία με τον υπολογιστή σου με copy paste. πχ, σε μια εφαρμογή τύπου video player, μπορείς , όταν έχεις συνδέσει το κινητό στο υπολογιστή, μέσω Itunes, να περάσεις αρχεία video, τα οποία αποθηκεύονται στο κινητό και τα βλέπεις μέσα από τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

Προσωπικά, χρησιμοποιώ τον media player, αλλά και ο G Player είναι πολύ καλός.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ωραια καταλαβα τι πρεπει να κανω!ελπιζω να παιζουν οι ελληνικοι υποτιτλοι...με ταινιες απο torrent παιζει να υπαρχει προβλημα στο itunes?
Link to comment
Share on other sites

ωραια καταλαβα τι πρεπει να κανω!ελπιζω να παιζουν οι ελληνικοι υποτιτλοι...με ταινιες απο torrent παιζει να υπαρχει προβλημα στο itunes?

δεν νομιζω, γιατι θα τα περασεις με copy paste στην εφαρμογη που θα τα παιξει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι να αγορασω το ipad mini αλλα με προβληματιζει η μεταφορα αρχειων και αν ειναι ευκολη.μεσω dropbox που λες θα μπορω να βαζω ταινιες μουσικη κτλ μεσα και επειτα να τα αποθηκευω στο ipad? επισης με mifi θα μπορω να το κανω στο μελλον 3G? τελος καποιο αλλο προβλημα/δυσλειτουργια που ισως θα επρεπε να προσεξω?

Με mifi router συνδέεται και παίρνει 3g κανονικά,εχω τησ wind .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους τους συνφορουμιτες.

Προκειται τις επομενες μερες να μου αγορασουν απο Αμερικη το IPAD MINI 32GB WI-FI CELL MODEL A 1455 VERIZON.

 

Γνωριζει καποιος φιλος αν μπορει να λειτουργησει 3G-4G στα Ελληνικα δικτυα ?

 

Μοντέλο A1455*

CDMA EV-DO Rev. A και Rev. B (800, 1900, 2100 MHz)

GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz)

LTE (Ζώνες 1, 3, 5, 13, 25)

 

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφνα με το παρακατω chart που ειναι επισημο, αν το μοντελο ειναο το Α1455 θα εχεις κανονικα LTE στην Ελλαδα! (Cosmote και Vodafone λεει αλλα φανταζομαι μολις περασει λιγος καιρος θα το αναβαθμισουν και για την wind, μιλωντας με επιφυλαξη για το τελευταιο.)

 

http://www.apple.com/ipad/LTE/

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να παρω το ipad μινι τωρα η καλυτερα να περιμενω το 2;;το 2 θα κοστιζει πολυ ακριβοτερα η περιπου στα ιδια;;
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να παρω το ipad μινι τωρα η καλυτερα να περιμενω το 2;;το 2 θα κοστιζει πολυ ακριβοτερα η περιπου στα ιδια;;

 

Το 2 θα κοστίζει λογικά όσο κόστιζε επίσημα το 1 όταν βγήκε. Μπορείς να δεις πόσο θα αγοράσεις το 1 αυτή την στιγμή και να σκεφτείς το καλύτερο για σένα.

Δεν ξέρουμε το πότε το πως θα είναι και ίσως και να μην βγει.

Για το πότε σίγουρα όχι πριν τον Δεκέμβριο οπότε αναλόγως κρίνεις.

Εννοώ Δεκέμβριο να φτάσει Ελλάδα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γενικως θα μεινω ευχαριστημενος απο το mini γτ πλεον εχει αρκετο καιρο που εχει βγει και κατι αυτο κατι η μικρη ραμ ισως θα ταν καλυτερο να εψαχνα και για κατι αλλο ;
Link to comment
Share on other sites

Αναλογισου και το γεγονος οτι μολις βγει το 2, η τιμη του 1 ειδικα οταν μιλαμε για μεταχειρισμενο θα πεσει αισθητα!
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικως θα μεινω ευχαριστημενος απο το mini γτ πλεον εχει αρκετο καιρο που εχει βγει και κατι αυτο κατι η μικρη ραμ ισως θα ταν καλυτερο να εψαχνα και για κατι αλλο ;

 

To mini ειδικά μετά την έλευση του iOS 7 άρχισε να τα βρίσκει λίγο σκούρα. Κατα τη γνώμη μου η καλύτερη αγορά σήμερα είναι το 4αρι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To mini ειδικά μετά την έλευση του iOS 7 άρχισε να τα βρίσκει λίγο σκούρα. Κατα τη γνώμη μου η καλύτερη αγορά σήμερα είναι το 4αρι.

 

Θα διορθωθούν τα προβλήματα αποκλείεται να το αφήσουν έτσι απλά δεν έκαναν καλή δουλειά στην αρχή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του iOS 7 για το iPad mini, είναι κατά γενική ομολογία μακράν η χειρότερη αναβάθμιση που έχει πάρει συσκευή Apple.

 

Η συσκευή φύσαγε και την ξεσκίσανε.

 

Apple epic fail.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διαφωνώ, απλά τόσο το mini όσο και το iPhone 4 απλά δεν μπορούν να "σηκώσουν" το βαρύ πλέον λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ, απλά τόσο το mini όσο και το iPhone 4 απλά δεν μπορούν να "σηκώσουν" το βαρύ πλέον λειτουργικό.

 

Δεν νομίζω. Το iPad mini φοράει A5 επεξεργαστή όπως και το 4s. Το iPhone 4 φοράει A4 και ειναι παλαιότερης τεχνολογίας.

Δεν έχουν κάνει καλή δουλειά στο λειτουργικό επάνω στο iPad mini όχι ότι το hardware δεν το σηκώνει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Το iPad mini φοράει A5 επεξεργαστή όπως και το 4s. Το iPhone 4 φοράει A4 και ειναι παλαιότερης τεχνολογίας.

Δεν έχουν κάνει καλή δουλειά στο λειτουργικό επάνω στο iPad mini όχι ότι το hardware δεν το σηκώνει.

Ακριβως. Δεν εχει δουλευτει αρκετα το λειτουργικο ακομα. Ο A5 ειναι αρκετος πιστευω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ανταποκριση απο ipad mini,οβερ!

Οσες εφαρμογες και να ανοιξω,μα ΟΣΕΣ δεν κολλαει.

Απιστευτο πραγμα.

Βεβαια,δεν εχω βαλει το ios 7.0.2 ακομα,περιμενοντας το 7.1.

Το tapatalk 4 δε μου αρεσει (στο optimus g εχω το 2) ,αλλα μικρο το κακο.

Μονο το flipboard εκανε forced closing μια φορα (πριν το προσφατο update)

 

Οπως και ναχει ο,τι του λεω κανει και χωρις καθυστερηση.

31 εφαρμογες εχω,παρεπιπτοντως.δεν ειναι πολλες αλλα και παραπανω ναχε τα ιδια θακανε πιστευω.

Το ωραιο ειναι πως ψαχνω ,ωρες ωρες , να κλεισω ανοικτες εφαρμογες ή να καθαρισω cashe,οπως στο android. :lol:

Συνηθεια βλεπεις...

Α...

Και να μη μιλησω για τη μπαταρια.

10 ωρες χρηση και....

 

 

Και χει και κατι ωραιες εφαρμογες το app store

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ανταποκριση απο ipad mini,οβερ!

Οσες εφαρμογες και να ανοιξω,μα ΟΣΕΣ δεν κολλαει.

Απιστευτο πραγμα.

Βεβαια,δεν εχω βαλει το ios 7.0.2 ακομα,περιμενοντας το 7.1.

Το tapatalk 4 δε μου αρεσει (στο optimus g εχω το 2) ,αλλα μικρο το κακο.

Μονο το flipboard εκανε forced closing μια φορα (πριν το προσφατο update)

 

Οπως και ναχει ο,τι του λεω κανει και χωρις καθυστερηση.

31 εφαρμογες εχω,παρεπιπτοντως.δεν ειναι πολλες αλλα και παραπανω ναχε τα ιδια θακανε πιστευω.

Το ωραιο ειναι πως ψαχνω ,ωρες ωρες , να κλεισω ανοικτες εφαρμογες ή να καθαρισω cashe,οπως στο android. :lol:

Συνηθεια βλεπεις...

Α...

Και να μη μιλησω για τη μπαταρια.

10 ωρες χρηση και....

 

 

Και χει και κατι ωραιες εφαρμογες το app store

 

Ελα μωρε τωρα, αφου ειναι κλειδωμενο το bt, για πεταμα ειναι.....:D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...