Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αξίζει κανείς να <<σπάσει >> ένα iPad για να μπορεί να κατεβάζει και τις εφαρμογές που δεν είναι δωρεάν ;;

 

Στο παρόν forum απαγορεύεται οποιαδήποτε συζήτηση για σπασμένο λογισμικό. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα πίσω είναι εντάξει ή "ξεφλουδίζει"??

 

Φίλε μου δυστυχώς για σένα το έχω από το πρώτο λεπτό μέσα σε θήκη και με screen protector οπότε ακόμη και να ξεφλουδίζει μάλλον δεν θα το μάθω ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα πίσω είναι εντάξει ή "ξεφλουδίζει"??

 

Δεν εχει τα γνωστα θεματα που ειχε το μαυρο iphone 5. (Ξεφλουδισματα και τετοια).

Και γενικα ειναι ποιοτικοτατο.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν εχει τα γνωστα θεματα που ειχε το μαυρο iphone 5. (Ξεφλουδισματα και τετοια).

Και γενικα ειναι ποιοτικοτατο.:)

 

Ποιοτικότατο είναι και το iphone 5 αλλά δεν έχει να κάνει με αυτό.

 

Έχω δει μαύρα ipad mini που έχουν τα μικρά σημαδάκια περιμετρικά της συσκευής (στο γυαλιστερό κομμάτι) που έχουμε δει και στο iphone 5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικότατο είναι και το iphone 5 αλλά δεν έχει να κάνει με αυτό.

 

Έχω δει μαύρα ipad mini που έχουν τα μικρά σημαδάκια περιμετρικά της συσκευής (στο γυαλιστερό κομμάτι) που έχουμε δει και στο iphone 5.

Αλήθεια? :blink:

Δεν έχω δεί κάτι τέτοιο σε mini, αλλά αν το έχεις δει εσύ...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο παρόν forum απαγορεύεται οποιαδήποτε συζήτηση για σπασμένο λογισμικό. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών.

 

 

Και εγώ από που θα πληροφορηθω; Μπορω να μάθω το λόγο που δεν κάνει να μιλάμε για σπάσιμο ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και εγώ από που θα πληροφορηθω; Μπορω να μάθω το λόγο που δεν κάνει να μιλάμε για σπάσιμο ;

 

Έχεις ήδη πληροφορηθεί από τους κανονισμούς που αποδέχτηκες κατά την έγγραφη σου στο forum...

 

http://www.myphone.gr/forum/policy.php

 

Δεν μίλησα για σπάσιμο αλλά συγκεκριμένα για σπασμενες εφαρμογές και τη διακίνηση αυτών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στην 6.0.2 έκδοση λογισμικού μου βγάζει το update σε 6.1.3 συνεχώς jailbreak δεν έχω,τι να κάνω..?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στην 6.0.2 έκδοση λογισμικού μου βγάζει το update σε 6.1.3 συνεχώς jailbreak δεν έχω,τι να κάνω..?

 

Και εμενα μου το εχει μονιμα οτι υπαρχει διαθεσιμο update μεσα στις ρυθμισεις της συσκευης,αλλα απλα αδιαφορω και δεν το κανω;)

Θα περιμενουμε την 6.1.4 μονο εφοσον βγει και εφοσον δεν δημιουργει θεματα στην αυτονομια η' οπουδηποτε αλλου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ήδη πληροφορηθεί από τους κανονισμούς που αποδέχτηκες κατά την έγγραφη σου στο forum...

 

http://www.myphone.gr/forum/policy.php

 

Δεν μίλησα για σπάσιμο αλλά συγκεκριμένα για σπασμενες εφαρμογές και τη διακίνηση αυτών.

 

Δεν μίλησα για σπάσιμο εφαρμογών αλλά για σπάσιμο γενικά του iPad,κάτι που είναι αποδεκτό από την apple

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν θα το αναλύσουμε περισσότερο, δες ακριβώς τι ρώτησες...

Αξίζει κανείς να <<σπάσει >> ένα iPad για να μπορεί να κατεβάζει και τις εφαρμογές που δεν είναι δωρεάν ;;

 

Οσον αφορά τώρα τη διαδικασία του jailbreak είναι πολύ απλή αρκεί να μην έχεις αναβαθμίσει τη συσκευη σου σε 6.1.3 και οδηγούς για το πως θα το κάνεις θα βρεις παντού, τόσο στο παρόν φόρουμ όσο και με μια απλή αναζήτηση στο Internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το αναλύσουμε περισσότερο, δες ακριβώς τι ρώτησες...

 

 

Οσον αφορά τώρα τη διαδικασία του jailbreak είναι πολύ απλή αρκεί να μην έχεις αναβαθμίσει τη συσκευη σου σε 6.1.3 και οδηγούς για το πως θα το κάνεις θα βρεις παντού, τόσο στο παρόν φόρουμ όσο και με μια απλή αναζήτηση στο Internet.

 

Ούτε και εγώ θα πω περισσότερο γιατί μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω

 

Οσον αφορά για την έκδοση 6 1 3 την έχω κατεβάσει ναι εδώ και ένα μήνα περίπου βλακεία μου;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η έκδοση 6.1.3 εκτός του ότι δεν γίνεται jailbreak, ειναι και η εκδοση με την οποία δεν ειναι λίγοι αυτοί που κάνουν παράπονα για ασυνήθιστο battery drain κάτι που δεν μας έχουν συνηθίσει οι iOS συσκευές. Εν ολίγοις ναμένουμε όλοι την επόμενη έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 6.1.3 εκτός του ότι δεν γίνεται jailbreak, ειναι και η εκδοση με την οποία δεν ειναι λίγοι αυτοί που κάνουν παράπονα για ασυνήθιστο battery drain κάτι που δεν μας έχουν συνηθίσει οι iOS συσκευές. Εν ολίγοις ναμένουμε όλοι την επόμενη έκδοση.

 

Γνωρίζουμε ποτέ θα βγει ;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε ποτέ θα βγει ;

 

Δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση.

 

Παραδοσιακα, μετα το καλοκαιρι, προς Σεπτεμβριο μερια. Ομως δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενα μεχρι τωρα. Μαλιστα, ακουγονται φημες περι καθυστερησης, λογω ριζικης αναμορφωσης του λειτουργικου. Θα δουμε...

Επισης, εχω ενα ερωτηματικο ως προς το αν το μινι θα εξακολουθει να αναβαθμιζεται...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντως το πρωτο τριμηνο του ετους οι πωλησεις του ipad mini ειναι αυξημενες σε σχεση με το μεγαλο του αδερφο,μαλλον θα ελεγα οτι καννιβαλιζει τις πωλησεις του:p

http://news.cnet.com/8301-13579_3-57582253-37/ipad-mini-popularity-burying-regular-ipad-claim-suppliers/

Απο την αλλη οπως λες Γιαννη ισως υπαρξει καθυστερηση στο IOS 7 αλλα αυτο μαλλον το βλεπω προς θετικη κατευθυνση διοτι μαλλον θα δουμε καλυτερα πραγματα απο την Apple και ενοψει μαλιστα του ipad mini 2 το φθινοπωρο πιστευω θα εχουμε δουμε ωραια πραγματα σε συνδυασμο με Surface στις 7 με 9 ιντσες που ειναι και αυτο προ των πυλων το φθινοπωρο εξισου:)

Ειδωμεν :p

Οποια προταση προσφερει τα περισσοτερα στην πιο συμφερουσα τιμη αυτην θα τιμησουμε και βεβαια με αναλογο ομορφο ντιζαιν και εξοπλισμο βεβαια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το iPad mini και ως σχεδόν άσχετος με το ios, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα:

1) Υπάρχει εφαρμογή που να κατεβάζω ταινίες με υπότιτλους,χωρίς σύνδεση με iTunes και εφαρμογή για ανάγνωση Pdf εγγράφων; Και αν ναι ειναι επί πληρωμή;

2) Αξίζει σαν συσκευή; Γενικά θέλω κάποια πράγματα να γίνονται γρήγορα κ δεν γνωρίζω κατά ποσο αυτό ειναι εφικτό με την ύπαρξη των iTunes σε οτιδήποτε σχεδόν θέλω να κάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

για όσους έχουμε κάνει το update σε 6.1.3 μπορούμε να πάμε προς τα πίσω; όταν βλέπω τα στατιστικά χρήσης, τα νούμερα φαίνονται μια χαρά, απλά από τότε που το έχω διαβάσει μου έχει κολλήσει και εμένα η ιδέα του battery drain
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα εχθες.

γενικα η μονη σοβαρη απογοητευση,

ειναι το Streaming mkv αρχειων,μεσω του nas server μου(zyxel 310).

οτι ταινια προσπαθησα να παιξω(720p),δεν μπορουσε με τιποτε να παει νερακι.

συνεχεια κομπιασματα και σκαλωματα.

δοκιμασα με aceplayer&mediaplayer,αλλα δυστηχως χαλια..

εχετε καμια ιδεα να ριξετε ή ειναι αδυναμο το hardware του Mini?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

 

Προκειται να αγορασω ipad/ipad mini απο εξωτερικο. Εχω ηδη αγορασει iphone 5 απο αμερικη. Για το iphone ηξερα οτι πρεπει να ειναι υποχρεωτικα Verizon αλλιως δεν παιζει σε 4g.

Για το ipad δεν ισχυει το ιδιο? Γιατι απ οτι διαβασα μονο το At παιζει σε 3g. To Verizon δηλαδη δεν παιζει σε 3g αλλα μονο σε 4g?

 

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...