Jump to content

[Note series] Η εμπειρία σας από την μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το άφησα για 8 ώρες σε Airplane Mode και η μπαταρία κατέβηκε μόλις 1%.

 

Το ίδιο και σε μένα Κωστα κ ας έτρεχα και το spb shell για δοκιμή.

http://db.tt/SVFJDxAk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ίδιο και σε μένα Κωστα κ ας έτρεχα και το spb shell για δοκιμή.

http://db.tt/SVFJDxAk

Μάνο, ωραίο το screenshot!

Επίπεδη η μπαταρία... :cool:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να σας πρηξω και πάλι :p σήμερα είχα 2% drain το βράδυ. Επιτέλους! ! Βέβαια έκλεισα τα πάντα και καθάρισα και μνήμη πριν κοιμηθώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να σας πρηξω και πάλι :p σήμερα είχα 2% drain το βράδυ. Επιτέλους! ! Βέβαια έκλεισα τα πάντα και καθάρισα και μνήμη πριν κοιμηθώ.

Μια χαρά είσαι...

Μην βασανίζεις το μυαλό σου.

Απόλαυσε τη συσκευή σου.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

μολις γραφτηκα στο φορουμ και θα ηθελα να σας πω ενα θεματακι που ειχα με το κινητο μου.

απο χτες ειμαι περηφανο μελος του galaxy note ii, το χρησιμοποιησα μεχρι να κλεισει απο μπαταρια ωστε να το φορτισω ολο το βραδυ(κλειστο). το πρωι ομως η ενδειξη της μπαταριας ηταν πολυ χαμηλη (σαν να ειχε κολλησει και να μην φορτιζε) αποσυνδεσα τον φορτιστη εβγαλα κ ξαναεβαλα την μπαταρια κ το ξαναεβαλα στην φορτιση, η σταθμη ανεβηκε αλλα οχι στο full. μετα απο κανα διωρο φορτιστηκε στα 100% και το αποσυνδεσα.

η ερωτηση μου ειναι αν θα εχω καποιο προβλημα με την μπαταρια αφου η πρωτη του φορτιση ειχε αυτο το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

μολις γραφτηκα στο φορουμ και θα ηθελα να σας πω ενα θεματακι που ειχα με το κινητο μου.

απο χτες ειμαι περηφανο μελος του galaxy note ii, το χρησιμοποιησα μεχρι να κλεισει απο μπαταρια ωστε να το φορτισω ολο το βραδυ(κλειστο). το πρωι ομως η ενδειξη της μπαταριας ηταν πολυ χαμηλη (σαν να ειχε κολλησει και να μην φορτιζε) αποσυνδεσα τον φορτιστη εβγαλα κ ξαναεβαλα την μπαταρια κ το ξαναεβαλα στην φορτιση, η σταθμη ανεβηκε αλλα οχι στο full. μετα απο κανα διωρο φορτιστηκε στα 100% και το αποσυνδεσα.

η ερωτηση μου ειναι αν θα εχω καποιο προβλημα με την μπαταρια αφου η πρωτη του φορτιση ειχε αυτο το προβλημα...

 

φιλε μου δεν θα εχεις κανενα προβλημα μην ανησυχεις για μια φορα δεν συμβαινει κατι.τα κινητα αυτα εχουν φορτιστη και απο την εταιρια,η μπαταρια εχει δουλευτει.συνεχισε κανονικα τις φορτισεις σου.

Metropolis watches and thoughtfully smiles...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μια ερωτηση,το κινητοοταν το φορτιζεις το εχεις ενεργοποιημενο?κι αν ναι κατα την διαρκεια της φορτισης,το πειραζεις?εννοω το δουλευεις?περα απο κλησεις και μηνυματα.η το αφηνεις εκει για 2,5 ωρες και τελος?

 

Φιλε το τηλεφωνο ηταν ενεργοποιημενο και επειδη εβλεπα τηλεοραση δεν το πειραξα καθολου, αλλα σε προηγουμενα φορτισματα που εχει τυχη να το δουλευω (να τσεκαρω το forum ή κανα email) δεν μου εκανε ιδιαιτερα πολυ παραπανω για να φορτισει.

Επισης παντα συνδεω σε ολα τα τηλεφωνα μου πρωτα το τηλεφωνο στον φορτιστη και μετα βαζω την πριζα στο ρευμα, και στο manual του τηλεφωνου το λεει ετσι και μαλιστα λεει οτι οταν το τηλ. φορτιση να αφαιρειται πρωτα η συσκευη απο τον φορτιστη και μετα να βγαινει η πριζα (για να μη μενει φορτιο υποθετω ... δεν ξερω) .

Edited by guspsoras
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το τηλεφωνο ηταν ενεργοποιημενο και επειδη εβλεπα τηλεοραση δεν το πειραξα καθολου, αλλα σε προηγουμενα φορτισματα που εχει τυχη να το δουλευω (να τσεκαρω το forum ή κανα email) δεν μου εκανε ιδιαιτερα πολυ παραπανω για να φορτισει.

Επισης παντα συνδεω σε ολα τα τηλεφωνα μου πρωτα το τηλεφωνο στον φορτιστη και μετα βαζω την πριζα στο ρευμα, και στο manual του τηλεφωνου το λεει ετσι και μαλιστα λεει οτι οταν το τηλ. φορτιση να αφαιρειται πρωτα η συσκευη απο τον φορτιστη και μετα να βγαινει η πριζα (για να μη μενει φορτιο υποθετω ... δεν ξερω) .

 

φιλε μου σωστα τα λες.λοιπον το προβλημα μου λυθηκε και ως αναφορα την αναγνωριση του κινητου απο το λαπτοπ μεσω καλωδιου usb και μαλλον της φορτισης.ακουστε μια ιστορια που δεν ηξερα να την ξερετε και οι υπολοιποι που ευχομαι να μην σας τυχει ποτε.το κινητο το αγορασα πριν 10 μερεςαπο το πλαισιο.το καλωδιο usb ηταν ελατωματικο,ομως δεν το αντιληφυηκα εξαρχης διοτι νομιζα οτι ειχα προβλημα συμβατοτητας με τα win7 και τους drivers της samsung.παρολαυτα το κινητο φορτιζε,εχει 4 γαντζακια μεσα δεξι αριστερο ειναι θετικο αρνητικο και τα δυο στην μεση τα δεδομενα τα οποια ειναι κατεστραμενα.αυτο το εντοπισα σημερα.δοκιμασα αλλο καλωδιο και λειτουργουσε στην εντελεια,αναγνωριστηκε κανονικα το κινητο και λογικα θα εχουμε προοδο και στην φορτιση που ειχα προβλημα.η samsung υστερα απο επικοινωνια ΔΕΝ δινει εγγυηση για τα περιφερειακα και δεν αναλαμβανει την ευθυνη και μαλιστα το plaisio θα το αντικαθιστουσε αν ηταν εντος 7 ημερων με βαση το DOA.ρωτησα την samsung που θα προμηθευτω αντιστοιχο καλωδιο και μου ειπε σε οποιοδηποτε καταστημα κινητης τηλεφωνιας ,ενω στην ιδια ερωτηση το πλαισιο απαντησε δεν εχουμε(οτι να ναι δηλαδη).την ακρη την βρηκα μιας και ειναι οποιοδηποτε καλωδιο micro usb αλλα ουτε αυτοι δεν ξερουν τι τους γινεται...αυτα.sorry για το μακροσυρτο αλλα ηθελα να το μοιραστω.

Metropolis watches and thoughtfully smiles...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω πάρει το κινητό πριν από 2 μέρες και έχω ένα θεματάκι (πρόβλημα?) με την μπαταρία. Το χρησιμοποίησα την πρώτη μέρα μέχρι το 19% και ακολούθως το έκλεισα και το φόρτισα full, κράτησε 2μιση ώρες περίπου. Την 2η μέρα επειδή ήμουνα στην δουλειά το έβαλα για φόρτιση ανοιχτό αναγκαστικά, το χρησιμοποίησα κατά την διάρκεια της φόρτισης για να απαντήσω σε 2 sms μόνο, η φόρτιση και πάλι κανονικά ολοκληρώθηκε μετά από 2μιση ώρες περίπου. Από χθες το απόγευμα στις 6 που ολοκληρώθηκε η φόρτιση μέχρι τώρα, 21 ώρες μετά δλδ, η μπαταρία έχει φτάσει στο 28% και με αρκετά ελαφριά χρήση τονίζω μιας και λόγω δουλείας αυτές τις μέρες δεν προλαβαίνω να το λιώσω όπως θα ήθελα:p .Προβληματίζομαι λοιπον μιας και από όσο διαβάζω από εσάς η μπαταρία έχει τρελλή διάρκεια!Κάτι τέτοιο ωστόσο δεν το βλέπω να γίνεται στο δικό μου κινητό! Να πω ακόμη ότι το φορτίζω με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο και έχω την stock rom χωρίς να είμαι root

Δεν θα έλεγα ότι έχεις θέμα. Λάβε υπόψιν σου ότι η ενεργή σύνδεση δεδομένων με 3g, καθώς και η μέτρια λήψη σήματος μπορούν να αυξήσουν την κατανάλωση ακόμα και όταν η συσκευή είναι αδρανής.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω πάρει το κινητό πριν από 2 μέρες και έχω ένα θεματάκι (πρόβλημα?) με την μπαταρία. Το χρησιμοποίησα την πρώτη μέρα μέχρι το 19% και ακολούθως το έκλεισα και το φόρτισα full, κράτησε 2μιση ώρες περίπου. Την 2η μέρα επειδή ήμουνα στην δουλειά το έβαλα για φόρτιση ανοιχτό αναγκαστικά, το χρησιμοποίησα κατά την διάρκεια της φόρτισης για να απαντήσω σε 2 sms μόνο, η φόρτιση και πάλι κανονικά ολοκληρώθηκε μετά από 2μιση ώρες περίπου. Από χθες το απόγευμα στις 6 που ολοκληρώθηκε η φόρτιση μέχρι τώρα, 21 ώρες μετά δλδ, η μπαταρία έχει φτάσει στο 28% και με αρκετά ελαφριά χρήση τονίζω μιας και λόγω δουλείας αυτές τις μέρες δεν προλαβαίνω να το λιώσω όπως θα ήθελα:p .Προβληματίζομαι λοιπον μιας και από όσο διαβάζω από εσάς η μπαταρία έχει τρελλή διάρκεια!Κάτι τέτοιο ωστόσο δεν το βλέπω να γίνεται στο δικό μου κινητό! Να πω ακόμη ότι το φορτίζω με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο και έχω την stock rom χωρίς να είμαι root

 

Δεν θα έλεγα ότι έχεις θέμα. Λάβε υπόψιν σου ότι η ενεργή σύνδεση δεδομένων με 3g, καθώς και η μέτρια λήψη σήματος μπορούν να αυξήσουν την κατανάλωση ακόμα και όταν η συσκευή είναι αδρανής.

 

Ναι, το γνωρίζω...και πάλι όμως η διαφορά από τις 2+ μέρες που αναφέρετε οι περισσότεροι είναι αισθητή :worry:

Nexus 4 - Galaxy Note II - Galaxy Note 8.0
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το γνωρίζω...και πάλι όμως η διαφορά από τις 2+ μέρες που αναφέρετε οι περισσότεροι είναι αισθητή :worry:

 

Εγώ το βάζω να φορτίσει κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ. Συνήθως η μπαταρία είναι πάνω από το 50%, σπάνια κάτω από 30%. Όμως πολλά παίζουν ρόλο στην κατανάλωση, μην κολλάς στην εμπειρία του καθένα. Σημασία έχει να διαρκέσει η μπαταρία μια μέρα με την εντονότερη ενδεχόμενη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή υπάρχουν πολλοί νέοι θα πρέπει να προσπαθούμε όλοι να κρατάμε το thread καθαρό.

 

Για θέματα αυτονομίας υπάρχει ειδικό thread. Γράφουμε εκεί και παραθέτουμε στοιχεία όπως screen shots με τα reports της κατανάλωσης και της διάρκειας που η οθόνη ήταν ανοιχτή.

Κατα μεσο ορο και μ ενα πρακτικό τρόπο η κατανάλωση είναι 10-12% ανα ωρα οθονης, με χρήση wifi και 15% με 3g.

Χωρίς όμως gaming η περίεργες λειτουργίες όπως tools δοκιμών, μετρησεων κλπ.

Προσοχή όσοι προέρχονται απο συμβατικές συσκευές με οθόνες 2-2.5" ιντσών και λειτουργικό symbian, να ξεχάσουν αυτα που ήξεραν ως τώρα. Οι συσκευές τους έκαναν πολύ λιγότερα πράγματα, συνδέονταν στο διαδίκτυο μόνο οταν και αν επρεπε να κανουν κατι, οι επεξεργαστές και οθόνη τους δεν εχει καμια σχέση.

 

Δειτε την φυσιολογική χρήση που περιγράφω: μικτή χρήση wifi-3g, συγχρονισμοί ενεργοί, κλειστά μονο bt και gps. Η χρήση ηταν mail, browsing, ειδησεογραφικές εφαρμιγες, Tapatalk και Flipboard.

Υπ όψη η ένδειξη της κατανάλωσης δεν είναι γραμμική. Συνήθως απο το 55% και κάτω δείχνει να πέφτει πιο αργα.

 

http://img20.imageshack.us/img20/859/screenshot2012122116202.png

http://img855.imageshack.us/img855/5458/screenshot2012122116201.png

 

Χρήση με την οθόνη 2.5 ωρες σ ενα 7ωρο δεν την λες ελαφριά αλλα μετρια προς βαριά. Συνεπώς και δια της απλής μεθόδου των τριων :) βγαίνει το συμπέρασμα οτι με παρόμοια χρήση θα πας για υπνο με την μπαταρία γυρω στο 45-50% και θα σου βγάλει και την επόμενη μεχρι το βράδυ σύνολο 28.5 ωρες απο τις οποίες οι 8-9 με ανοικτή οθόνη.

Συμβουλή δεν φοβόμαστε τον φορτιστή. Η συσκευή μπαίνει σε φόρτιση καθε βράδυ ειτε είμαστε στο 10 ειτε στο 60%

Στο αυτοκίνητο αν κανουμε διαδρομές 20'+ και εχουμε βάση, το βάζουμε να φορτίσει. Ακομα και αν δεν το έχουμε συνδεδεμένο με το ΒΤ του car stereo, το φορτιζουμε. Σε μιση ώρα διαδρομής θα πάρουμε 10-15% αναλόγως τον φορτιστή.

 

Ειδικά οι καινούργιοι στα Android μην κατεβάζετε οποια εφαρμογή βρίσκετε μπροστά σας. Μονο οσες σας χρειάζονται πραγματικά και αφού διαβάσετε πρώτα τς σχόλια άλλων χρηστών.

Δυστυχώς το play περιέχει πολλές ακατάλληλες εφαρμογές και αυτό ειναι ενα απο τα μελανά σημεία του.

 

Παρακαλώ κάποιος moderator να μεταφέρει αυτό το ποστ μαζί με τα άλλα στο σχετικό thread. Ευχαριστω.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Απο τι εχω μαθει , γενικα στο android η μπαταρια δεν πρεπει να πεφτει οσο γινετε , κατω απο 20%.

Στις πρωτες φορτισεις ομως , το σωστο δεν ειναι να αδειασει κοντα στο 2-3% και να το φορτισω μεχρι 100% ?

 

Κατι αλλο.

Οταν παω να δω αν υπαρχει αναβαθμιση παιρνω ενα μηνυμα που λεει

 

" Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει. Οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες " .

 

Αυτο σημαινει οτι εχω το τελευταιο λογισμικο η οτι δεν θα εχω ενημερωσεις επειδη εχει τροποποιηθει η συσκευη , οπως λεει ?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Απο τι εχω μαθει , γενικα στο android η μπαταρια δεν πρεπει να πεφτει οσο γινετε , κατω απο 20%.

Στις πρωτες φορτισεις ομως , το σωστο δεν ειναι να αδειασει κοντα στο 2-3% και να το φορτισω μεχρι 100% ?

Ρωτω για επιβεβαιωση.

Ευχαριστω.

 

Όχι φίλε μου, δεν χρειάζεται να πάει τόσο κάτω, μόλις πάει στο 15% με 20% το φορτισεις κανονικά και να ξέρεις ότι αυτές οι μπαταρίες δεν έχουν φαινόμενο μνήμης όπως παλιά. Φορτισε το κάθε οπότε θέλεις, δεν έχει κανένα πρόβλημα. Εγώ το φορτίζω κάθε βράδυ κατά τη διάρκεια του ύπνου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εγω με το νοτε 2 , δεν εχω καλο σημα εκει που κοιμαμαι στο σπιτι και χανω ενα 5% τ βραδυ σιγουρα...τα κλεινω ολα,δε μπορω να κανω κατι...οποτε το αφηνω ετσι...μακρια δε το παω για να εχει καλο σημα με τιποτα...τ θελω διπλα μου!! :)

 

κατι αλλο που ειδα,ειναι οτι περασα το nova launcher και σαν να ειδα οτι η μπαταρια επεφτε ποιο γρηγορα...ιδεα μου? εχει κανεις κατι να πει? Ακομα και στα stats που πηγα τς μπαταριας ειδα το launcher να παιρνει σχεδον τα ηνια κατω απο την οθονη και το εβγαλα ενω ηταν τοσο ωραιο... μηπως επρεπε οταν παταω το hard button να το βαζω να βγαινει κατευθειαν στο launcher και οχι να μου δινει επιλογες για το touchwiz samsung?

Link to comment
Share on other sites

4 μερες και 9 ωρες με κοντα 5 ωρες screen time.

 

http://img600.imageshack.us/img600/3752/screenshot2012121601582.png

 

http://img836.imageshack.us/img836/9570/screenshot2012121601583.png

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μας λες και με τι ρυθμίσεις και rom μήπως να χαρούμε και εμείς; :) αν και εγώ παίζω μόνο με stock. Πολύ καλός χρόνος πάντως.

Link to comment
Share on other sites

4 μερες και 9 ωρες με κοντα 5 ωρες screen time.

 

Λογικά η χρηση αυτή είναι μόνο για τεστ αφου θα περιλαμαβάνει πολυ μεγάλα διαστηματα σε fly mode και μια ωρα την ημερα χρηση οθονης, Δηλαδή το 50% της κατανάλωσης οφειλεται στην χρηση οθονης και γενικά ότι εκανες εν οσω ηταν ανοικτή και το αλλο 50% είναι για τις αναγκες της συσκευης συχρονισμους και λιγες κλησεις.

 

Δεν εναι αντιπροσωπευτική χρηση αλλα δειχνει τις δυνατοτητες της μπαταριας

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες και με τι ρυθμίσεις και rom μήπως να χαρούμε και εμείς; :) αν και εγώ παίζω μόνο με stock. Πολύ καλός χρόνος πάντως.

 

Όλα stock. Κανονική χρήση, καθόλου flight mode, wifi μόνο όταν έμπαινα ίντερνετ και μερικά τηλέφωνα μέσα στην μέρα.

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Εδώ φαίνεται πόσο καλή αυτονομία έχει το Note 2 .

Δεν είναι μονο n μεγάλη μπαταρία.

H χρήση περιελάμβανε browsing, Facebook, κατέβασμα κάποιων wallpapers, δημιουργία σημειώσεων κλπ

http://img259.imageshack.us/img259/4674/screenshot2012122306261.png

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εμένα η μπαταρία έχει στην οθόνη 22% και διακομιστή μέσων 37% ????? τι είναι αυτό ξέρετε ? το εμφανίζει απο τότε που έβαλα ελληνικό firmware και η μπαταρία πέφτει παρα πολύ γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

εμένα η μπαταρία έχει στην οθόνη 22% και διακομιστή μέσων 37% ????? τι είναι αυτό ξέρετε ? το εμφανίζει απο τότε που έβαλα ελληνικό firmware και η μπαταρία πέφτει παρα πολύ γρήγορα

 

Δεν ξερω τι είναι αλλά σίγουρα κάτι δεν σταματάει να τρέχει στο παρασκήνιο.

Δεν φταίει η rom.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εμένα η μπαταρία έχει στην οθόνη 22% και διακομιστή μέσων 37% ????? τι είναι αυτό ξέρετε ? το εμφανίζει απο τότε που έβαλα ελληνικό firmware και η μπαταρία πέφτει παρα πολύ γρήγορα

 

Αν άκουγες μουσική είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά μάλλον το πρόβλημα είναι ότι μετά την αλλαγή firmware άρχιζε να κατεβάζει όλες τις εφαρμογές από το google play που είχα αγοράσει. Εδώ και 11 ώρες από το 68% που ήτανε πήγε στο 46% με ομιλία 7 λεπτά, internet μια ώρα + 15 λεπτά video 1080p, 30 λεπτα games, bt, και άλλα 30 λεπτά γενικά να το εξερευνώ. Γενικά έτσι είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά μάλλον το πρόβλημα είναι ότι μετά την αλλαγή firmware άρχιζε να κατεβάζει όλες τις εφαρμογές από το google play που είχα αγοράσει. Εδώ και 11 ώρες από το 68% που ήτανε πήγε στο 46% με ομιλία 7 λεπτά, internet μια ώρα + 15 λεπτά video 1080p, 30 λεπτα games, bt, και άλλα 30 λεπτά γενικά να το εξερευνώ. Γενικά έτσι είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Είδες λοιπόν ήταν φυσιολογικοτατο αν κατέβασε 100 εφαρμογές. :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Η εμπειρία σας από την μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...