Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέω να δοκιμάσω την original Samsung flip case, έτσι για αλλαγή. Την έβλεπα πριν λίγο σε κάτι YouTube videos και μου άρεσε.

 

Ερώτηση για όσους την έχουν καιρό (νομίζω ο Te_salat τη χρησιμοποιούσε όταν είχε το Νοτέλι). Τι γνώμη έχετε για τη θήκη; Φθείρεται γρήγορα/εύκολα; Αν τη βάζω σε τσέπες τζιν θα μου παραμορφωθεί και θα ξεφτίσει; Γενικά είναι αντοχής η μαδάει εύκολα;

 

Πάντως οι original flip cases, παρόλο που δεν παρέχουν προστασία εκτός της επιφάνειας της οθόνης, είναι πολύ όμορφες οι άτιμες. Πολύ έξυπνη η κίνηση της Samsung να τις βγάλει, σε συνδυασμό με το πίσω καπάκι που το επιτρέπει.

Τη δική μου την έχω 9 μήνες και δεν έχει πάθει τίποτα. Και ιδρωνω ιδιαίτερα ακόμα και στις τσέπες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να προτιμήσεις κάποιο tempered glass για προστασία της οθόνης. Εκεί πολύ καλύτερο από τις ζελατίνες σε όλους τους τομείς.

Ο Hierophant μας άνοιξε τα μάτια! Πράγματι google for mime or ggs or mpero or ... tempered / hardened glass screen protectors

Link to comment
Share on other sites

Έχω την γκρι. Είνα νομίζω λίγο καλύτερη ποιοτικά από την άσπρη. Την έχω 8 μήνες και δεν έχει νιώσει το παραμικρό. Πριν είχα την μαννα κι εγώ αλλά την φλιπ δεν την αλλάζω

Τη δική μου την έχω 9 μήνες και δεν έχει πάθει τίποτα. Και ιδρωνω ιδιαίτερα ακόμα και στις τσέπες.

Άψογα, θα τη δοκιμάσω. Θα πάρω τη λευκή λόγω λευκού Note II, παρόλο που η γκρι φαίνεται πράγματι πιο ποιοτική και θα λερώνει και λιγότερο.

Edit: Μόλις πήρα τη λευκή και την έβαλα. Πανέμορφη και ντιζαϊνάτη. Λεπταίνει πολύ η συσκευή και ανεβαίνει σε εμφάνιση. Επίσης τα κουμπιά volume up/down πατιούνται άνετα με κλειστή τη θήκη. Αν χαϊδέψεις την περιοχή τους καταλαβαίνεις πού είναι και τα πατάς (βασικό για μένα λόγω jogging και άθλησης, που δεν θέλω να βγάζω τη συσκευή για να αυξομειώνω την ένταση της μουσικής).

 

Δύο πράγματα. Το πρώτο είναι η έλλειψή προστασίας του bezel. Η συσκευή φαίνεται "ημίγυμνη" και χρειάζεται συνήθεια να την χειρίζεσαι με περισσότερη προσοχή, καμία σχέση με την ανέμελη χρήση που σου δίνει η Manna. Το δεύτερο έχει να κάνει με το λέρωμα. Έτσι όπως είναι τώρα πεντακάθαρη είναι τέλεια, αλλά πόσο θα κρατήσει αυτό; Θα δείξει στην πορεία. Η εξωτερική επιφάνεια του flip καπακιού φαίνεται να είναι εύκαμπτο πλαστικό με ραβδώσεις, που μάλλον θα καθαρίζεται εύκολα και δεν θα απορροφά υγρά.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Άψογα, θα τη δοκιμάσω. Θα πάρω τη λευκή λόγω λευκού Note II, παρόλο που η γκρι φαίνεται πράγματι πιο ποιοτική και θα λερώνει και λιγότερο.

Edit: Μόλις πήρα τη λευκή και την έβαλα. Πανέμορφη και ντιζαϊνάτη. Λεπταίνει πολύ η συσκευή και ανεβαίνει σε εμφάνιση. Επίσης τα κουμπιά volume up/down πατιούνται άνετα με κλειστή τη θήκη. Αν χαϊδέψεις την περιοχή τους καταλαβαίνεις πού είναι και τα πατάς (βασικό για μένα λόγω jogging και άθλησης, που δεν θέλω να βγάζω τη συσκευή για να αυξομειώνω την ένταση της μουσικής).

 

Δύο πράγματα. Το πρώτο είναι η έλλειψή προστασίας του bezel. Η συσκευή φαίνεται "ημίγυμνη" και χρειάζεται συνήθεια να την χειρίζεσαι με περισσότερη προσοχή, καμία σχέση με την ανέμελη χρήση που σου δίνει η Manna. Το δεύτερο έχει να κάνει με το λέρωμα. Έτσι όπως είναι τώρα πεντακάθαρη είναι τέλεια, αλλά πόσο θα κρατήσει αυτό; Θα δείξει στην πορεία. Η εξωτερική επιφάνεια του flip καπακιού φαίνεται να είναι εύκαμπτο πλαστικό με ραβδώσεις, που μάλλον θα καθαρίζεται εύκολα και δεν θα απορροφά υγρά.

 

Κωστα καλη ειναι η original flip αλλα με χαλασαν 4 πραγματα και την εβγαλα ((τωρα ειμαι με την manna την οποια απολαμβανω).1) μηδεν προστασια

2) το flip στην ακρη αρχισε να μαδαει και σημειωτέον οτι προσεχω υπερβολικα την συσκευη (μεχρι αηδιας :lol: )

3)μετα απο καμποσο καιρο χρησης οταν διπλωσεις αρκετες φορες το καπακι και για ωρα, στη συνεχεια οταν το κλεινεις στραβοκαθεται στην οθονη (αλλου παππας κι αλλου τα ράσα του γινεται και πρεπει να το ισιωνεις εσυ.

4) επρεπε να εχω και αλλη θηκη,μεγαλυτερη, μεσα στην οποια το εβαζα για να μην γρατζουνιεται η πλατη της flip η οποία δυστυχως μετα απο λιγο διαστημα τις τσιμπαγε τις γρατζουνιες της απο το πουθενα

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Κωστα καλη ειναι η original flip αλλα με χαλασαν 4 πραγματα και την εβγαλα ((τωρα ειμαι με την manna την οποια απολαμβανω).1) μηδεν προστασια

2) το flip στην ακρη αρχισε να μαδαει και σημειωτέον οτι προσεχω υπερβολικα την συσκευη (μεχρι αηδιας :lol: )

3)μετα απο καμποσο καιρο χρησης οταν διπλωσεις αρκετες φορες το καπακι και για ωρα, στη συνεχεια οταν το κλεινεις στραβοκαθεται στην οθονη (αλλου παππας κι αλλου τα ράσα του γινεται και πρεπει να το ισιωνεις εσυ.

4) επρεπε να εχω και αλλη θηκη,μεγαλυτερη, μεσα στην οποια το εβαζα για να μην γρατζουνιεται η πλατη της flip η οποία δυστυχως μετα απο λιγο διαστημα τις τσιμπαγε τις γρατζουνιες της απο το πουθενα

Ευχαριστώ Πάρη, τα φοβάμαι όλα αυτά που λες και μάλλον θα συμβούν αργά ή γρήγορα, απλά δεν είχα ποτέ μου flip και με έτρωγε και την πήρα. Θα την κρατήσω προς το παρόν κι αν/όταν τα παίξει θα πάω πίσω στη Manna (σταθερή αξία).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με έτρωγε να πάρω μια flip -παρολου που δεν προσφέρει 100% προστασία-και παρηγγειλα μια λευκή(καθοτι λευκο ητο το χρωμα της αγνότητας κ του νυφικου :lol: ) απο το eBay :D:D

Μόλις την παραλάβω και ντυσω το μωρό :baby: με αυτήν θα σας πω εντυπώσεις!!

Για το παιδι που ρωτάει για μεμβράνη εγω πήγα στο extreme mobile στο Αιγάλεω κ πήρα μια της Samsung η οποία ειναι τέλεια!!!!

Μου την τοποθέτησε κιόλας το παιδι εκεί - δεν θυμάμαι το όνομα του ,παρεπιπτοντος πολυ εξυπηρετικός - γιατι εγω θα χαλαγα καμία 10αρια μεχρι να την βάλω σωστα :p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Και μένα με έτρωγε να πάρω μια flip -παρολου που δεν προσφέρει 100% προστασία-και παρηγγειλα μια λευκή(καθοτι λευκο ητο το χρωμα της αγνότητας κ του νυφικου :lol: ) απο το eBay :D:D

Μόλις την παραλάβω και ντυσω το μωρό :baby: με αυτήν θα σας πω εντυπώσεις!!

Για το παιδι που ρωτάει για μεμβράνη εγω πήγα στο extreme mobile στο Αιγάλεω κ πήρα μια της Samsung η οποία ειναι τέλεια!!!!

Μου την τοποθέτησε κιόλας το παιδι εκεί - δεν θυμάμαι το όνομα του ,παρεπιπτοντος πολυ εξυπηρετικός - γιατι εγω θα χαλαγα καμία 10αρια μεχρι να την βάλω σωστα :p

Αν πήρες την original flip της Samsung θα σου αρέσει πάρα πολύ πίστεψέ με. Αλλάζει όψη η συσκευή. Το μόνο που φοβάμαι είναι πως η αγνότητα που περιγράφεις θα χαθεί σε μερικές βδομάδες και θα καταλήξει γκρι-μπεζ απ' τη χρήση... Αναρωτιέμαι μήπως έπρεπε να παίρναμε τη μαύρη που είναι ήδη στο χρώμα της αμαρτίας! :lol:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Να προτιμήσεις κάποιο tempered glass για προστασία της οθόνης. Εκεί πολύ καλύτερο από τις ζελατίνες σε όλους τους τομείς.

 

Έχεις να προτίνεις κάποιο από Amazon/eBay? Κάποιο που να έχεις δοκιμάσει δηλαδή ή να έχεις ακούσει καλά λόγια...

Link to comment
Share on other sites

Ο Hierophant μας άνοιξε τα μάτια! Πράγματι google for mime or ggs or mpero or ... tempered / hardened glass screen protectors

 

 

Έχεις να προτίνεις κάποιο από Amazon/eBay? Κάποιο που να έχεις δοκιμάσει δηλαδή ή να έχεις ακούσει καλά λόγια...
ήδη έχει απαντηθεί στην προηγούμενη σελίδα
Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια την original flip σε γκρι την εχω. Τελείως διαφορετική απο την άσπρη. Κάνει και αυτα τα νερά και είναι ολα τα λεφτά.

Το ποσο εύχρηστη είναι, ειναι του καθενός γούστο.

Εγω την εχω αρκετό καιρό και μπορώ να πω πως με κούρασε λιγάκι.

Τωρα το έχω γυμνό αλλα θελω να πάρω τη manna. Εχω διαβάσει τα καλύτερα και την ειδα απο κοντά σε iPhone 5 και απλα έμεινα με την ποιότητα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Eψαχνα να βρω μία καλή βάση για το Ν2. Τελικά παρήγγειλα της Samsung. 30 ευρώ από ελληνικό eshop.

 

http://1800memory.com.au/images/large/Samsung-ECS-K200BEGSTD-GT-N7100-2_LRG.jpg

 

 

 

Φίλε μου με την βάση αυτή μπορείς να φορτίσεις το κινητό? Φτάνει το βυσμα του φορτιστη στο τηλέφωνο ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με την βάση αυτή μπορείς να φορτίσεις το κινητό? Φτάνει το βυσμα του φορτιστη στο τηλέφωνο ?

 

Γιατί να μην φτάνει; Εχει εγκοπή από κάτω που επιτρέπει να βάλεις καλώδιο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σε λευκό Note είχα και γω την λευκή flip και ήταν μέσα σε τσαντάκι πάντα. Αλλά λερώνει. ότι και να κάνει λερώνει. Και το πίσω καπάκι αργά ή γρήγορα αρπάει γρατζουνιές. Μετά απο 1-2 μήνες ξέφτισε το λάστιχο στην άκρη ελάχιστα αλλά αρκετά για να μου τη σπάει. Πήρα μια γκρι τώρα και τουλάχιστον δεν λερώνει. Ο παράγοντας γρατζουνιά βέβαια παραμένει θέμα αλλά θα ζήσω. Η manna το μεγαλώνει πολύ σε σχέση με το flip? Από amazon.co.uk την πήρατε ή amazon.de?
Link to comment
Share on other sites

Η manna το μεγαλώνει πολύ σε σχέση με το flip?
Ναι, αλλά επειδή έχει ωραία αίσθηση το συνηθίζεις

και επίσης σε συναντήσεις είναι πολύ διακριτική θήκη, δεν τραβάει το μάτι η συσκευή όσο το καπάκι είναι κλειστό

και επίσης έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, προσφέρει άριστη προστασία από πτώσεις.

 

Από amazon.co.uk την πήρατε ή amazon.de?
Από όπου είναι πιο φθηνά ...με το δολάριο/ευρώ > 1,33 και το Amazon.co.uk να χρεώνει πλέον μεταφορικά, συχνά είναι πιο φθηνά το συνολικό κόστος από Αμερική!

 

Από Amazon.com παρήγγειλα balistic και θα σας πω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά επειδή έχει ωραία αίσθηση το συνηθίζεις

και επίσης σε συναντήσεις είναι πολύ διακριτική θήκη, δεν τραβάει το μάτι η συσκευή όσο το καπάκι είναι κλειστό

και επίσης έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, προσφέρει άριστη προστασία από πτώσεις.

 

Από όπου είναι πιο φθηνά ...με το δολάριο/ευρώ > 1,33 και το Amazon.co.uk να χρεώνει πλέον μεταφορικά, συχνά είναι πιο φθηνά το συνολικό κόστος από Αμερική!

 

Από Amazon.com παρήγγειλα balistic και θα σας πω εντυπώσεις

 

Παράγγειλα από Γερμανία μόλις. 6 ευρώ ποιο φθηνά σε σχέση με το uk.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα από Γερμανία μόλις. 6 ευρώ ποιο φθηνά σε σχέση με το uk.

 

Δωσε link αν μπορείς

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Ρε παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι και εχω δει μονο σε iPhone 5 την manna μηοως μπορεί να βάλει κάποιος φωτογραφίες μαζι με το τηλέφωνο. Δεν θελω να βλέπω τις στημένες απο το ίντερνετ. Αν με πιάνετε τι εννοώ.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

οι στημένες από το internet για την manna απεικονίζουν την πραγματικότητα, μην το σκέφτεσαι, εξαιρετική θήκη για το στυλ της
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήρθε η θήκη της Noreve και είναι όσο άψογη την περίμενα. Κανένα θέμα με το μαγνητικό γιατί από κάτω έχει κάλυψη. Το κούμπωμα είναι πολύ άνετο και προσθέτει προστασία.

Αν θέλει κάποιος να ρωτήσει κάτι ας το κάνει.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήρθε η θήκη της Noreve και είναι όσο άψογη την περίμενα. Κανένα θέμα με το μαγνητικό γιατί από κάτω έχει κάλυψη. Το κούμπωμα είναι πολύ άνετο και προσθέτει προστασία.

Αν θέλει κάποιος να ρωτήσει κάτι ας το κάνει.:rolleyes:

Το πρόβλημα με τον μαγνήτη δεν εμφανίζεται άμεσα. Αλλά σταδιακά με τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον μαγνήτη δεν εμφανίζεται άμεσα. Αλλά σταδιακά με τη χρήση.

 

ελπίζω να έχεις άδικο. Σε κάθε περίπτωση η πρώτη εντύπωση είναι πολύ ικανοποιητική και θα δείξει το μέλλον. Το μόνο που μπορώ να σου επιβεβαιώσω είναι ότι ο μαγνήτης από πάνω τραβάει ένα ρίνισμα σιδήρου ενώ από κάτω (εκεί δηλαδή που κάνει επαφή με την οθόνη) δεν το κρατάει κάν. Για αρχή είναι καλή ένδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς πρόβλημα υπάρχει με τους μαγνήτες ?

Ισχύει για όλα τα κινητά ?

Σε όσα έχουν wacom digitizer. Επηρεάζει το digitizer, στο σημείο εκείνο που είναι ο μαγνήτης η οθόνη δεν ανταποκρίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...