Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω να παρω την manna αλλα απο που? Απο το Γερμανικο?

Μου βγαινει 20 ευρω κοντα,τοσο πολυ ειναι τα μεταφορικα? γιατι εχει μονο 10 η θηκη

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό το tempered glass, αξίζει να το βάλεις στο κινητό.....γιατί βλέπω από πολλούς στροφή προς τα εκεί...όποιος το έχει βάλει ας ρίξει μια ενημέρωση...

Έβαλα mime tempered glass (θεωρητικά από τα καλύτερα στην αγορά) σε δύο note 2. Είναι πραγματικά εξαιρετικό (θυμήσου να πάρεις και κουμπί). Όμως και στα δύο κινητά, στα άκρα (πλαϊνά και κάτω) έχει ένα χείλος λίγων χιλιοστών που δεν έχει κολλήσει στην οθόνη ...χωρίς να είναι πολύ ενοχλητικό για εμένα, αλλά θα ήταν για πολλούς από εδώ

EDIT: Αντιλαμβάνομαι ότι επειδή όλα τα tempered glass είναι σκληρά-άκαμπτα, τα περισσότερα αν όχι όλα δεν κολλάνε στην οθόνη περιμετρικά και για αυτό τα περισσότερα έχουν περιμετρικά μαύρο πλαίσιο για να μην φαίνεται εκεί που είναι ακολλητα!!! Πάντως επειδή είναι άκαμπτο, το ότι δεν κολλάει καλά περιμετρικά, δεν επηρεάζει την λειτουργικότητα καθόλου!

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα mime tempered glass (θεωρητικά από τα καλύτερα στην αγορά) σε δύο note 2. Είναι πραγματικά εξαιρετικό (θυμήσου να πάρεις και κουμπί). Όμως και στα δύο κινητά, στα άκρα (πλαϊνά και κάτω) έχει ένα χείλος λίγων χιλιοστών που δεν έχει κολλήσει στην οθόνη ...χωρίς να είναι πολύ ενοχλητικό για εμένα, αλλά θα ήταν για πολλούς από εδώ

EDIT: Αντιλαμβάνομαι ότι επειδή όλα τα tempered glass είναι σκληρά-άκαμπτα, τα περισσότερα αν όχι όλα δεν κολλάνε στην οθόνη περιμετρικά και για αυτό τα περισσότερα έχουν περιμετρικά μαύρο πλαίσιο για να μην φαίνεται εκεί που είναι ακολλητα!!! Πάντως επειδή είναι άκαμπτο, το ότι δεν κολλάει καλά περιμετρικά, δεν επηρεάζει την λειτουργικότητα καθόλου!

Προφανώς λόγω του ότι η οθόνη του Note II δεν είναι τελείως επίπεδη αλλά κουρμπάρει λίγο στις άκρες, γιαυτό γίνεται αυτό που λες.

 

Αχ ρε παιδιά τι τα θέλετε τα screen protectors;;; Απολαύστε το διαμάντι σας γυμνό και ωραίο! Τι το φασκιώνετε με μπούρκες, μαντήλες και προφυλακτικά;;; Sorry που το σχολιάζω, αλλά από καλοσύνη το λέω, χάνετε τη φοβερή άμεση αίσθηση της γυμνής οθόνης και είναι κρίμα...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

... χάνετε τη φοβερή άμεση αίσθηση της γυμνής οθόνης και είναι κρίμα...
με tempered glass, δεν χάνεται
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς λόγω του ότι η οθόνη του Note II δεν είναι τελείως επίπεδη αλλά κουρμπάρει λίγο στις άκρες, γιαυτό γίνεται αυτό που λες.

 

Αχ ρε παιδιά τι τα θέλετε τα screen protectors;;; Απολαύστε το διαμάντι σας γυμνό και ωραίο! Τι το φασκιώνετε με μπούρκες, μαντήλες και προφυλακτικά;;; Sorry που το σχολιάζω, αλλά από καλοσύνη το λέω, χάνετε τη φοβερή άμεση αίσθηση της γυμνής οθόνης και είναι κρίμα...

 

Συμφωνώ με 1000

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το tempered glass, αξίζει να το βάλεις στο κινητό.....γιατί βλέπω από πολλούς στροφή προς τα εκεί...όποιος το έχει βάλει ας ρίξει μια ενημέρωση...

 

Όχι μόνο αξίζει, αν έβλεπες τί εφαρμογή έχει, και τί λειτουργικότητα, θα έτριβες τα μάτια σου. Θα απορούσες πώς είναι δυνατόν να ασχολείται ακόμα κόσμος με τις απλές μεμβράνες.

Τα πλεονεκτήματά της πάρα πολλά. Καταρχάς μπαίνει πολύ πιο εύκολα από μια μεμβράνη. Η μεμβράνη άμα σου γυρίσει στο δάχτυλό, αμα φάει 1 κόκκο σκόνης, αμα στραβωκάτσει, πάει τελείωσε. Την πετάς. Δεν καθαρίζει, δεν ισιώνει. Το glass τοποθετείται πιο εύκολα και κεντράρεται πανεύκολα. Άμα φάει σκόνη ή χνούδι δε σε νοιάζει γιατί μπορείς να το καθαρίσεις με νερό, οινόπνευμα, αζαξ, και να ξαναπροσπαθήσεις. Επισης καθαρίζεται από κάτω με μια κολλητική ταινία (εγώ χρησιμοποίησα κολλητικό ρόλο ρούχων για τρίχες γάτας) και το κάνεις καινούργιο.

Όταν λοιπόν το βάλεις θα συμπεράνεις τα εξής : Συνεχίζεις να έχεις την αίσθηση του γυαλιού. Το spen τρέχει όπως στο official γυαλι της εταιρείας, όταν το καθαρίσεις το γυαλι θα λάμπει και τότε θα εκτιμήσεις την τέλεια εφαρμογή του στην οθόνη (για φουσκάλες ούτε λόγος) ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΌΤΕΡΟ για μένα, αυτην την αίσθηση θα την έχεις για πολύ πολύ πολύ καιρό. Δεδομένου ότι η μεμβράνη αλλοιώνεται άμα την καθαρίσεις 300 φορές με αζαξ, το glass δεν καταλαβαίνει τίποτα. Να το πάρεις 1000 φορές και δεν είναι ανάγκη να επιλέξεις κάποιο ακριβό όπως ο φίλος από κάτω... Και με ένα απλό των 7 δολαρίων κάνεις δουλειά.

 

 

 

 

 

 

 

Έβαλα mime tempered glass (θεωρητικά από τα καλύτερα στην αγορά) σε δύο note 2. Είναι πραγματικά εξαιρετικό (θυμήσου να πάρεις και κουμπί). Όμως και στα δύο κινητά, στα άκρα (πλαϊνά και κάτω) έχει ένα χείλος λίγων χιλιοστών που δεν έχει κολλήσει στην οθόνη ...χωρίς να είναι πολύ ενοχλητικό για εμένα, αλλά θα ήταν για πολλούς από εδώ

EDIT: Αντιλαμβάνομαι ότι επειδή όλα τα tempered glass είναι σκληρά-άκαμπτα, τα περισσότερα αν όχι όλα δεν κολλάνε στην οθόνη περιμετρικά και για αυτό τα περισσότερα έχουν περιμετρικά μαύρο πλαίσιο για να μην φαίνεται εκεί που είναι ακολλητα!!! Πάντως επειδή είναι άκαμπτο, το ότι δεν κολλάει καλά περιμετρικά, δεν επηρεάζει την λειτουργικότητα καθόλου!

 

Περίμενε, δεν είναι όλα έτσι. Εσύ επέλεξες να πάρεις αυτό εδώ

 

http://img.tapatalk.com/d/13/09/13/ede5u5y7.jpg

 

Εγώ έχω αγοράσει αυτό εδώ το σχέδιο

http://img.tapatalk.com/d/13/09/13/ezygeqyz.jpg

 

Το γεγονός ότι δεν έχει το μαύρο περιμετρικά, το κάνει να φτάνει όση είναι ακριβώς η οθόνη +1 χιλιοστό. Στο υπόλοιπο που απομένει δε χρειάζεται να μπει γιατί έτσι κ αλλιώς το γυαλι του Note αρχίζει να γίνεται λίγο κοίλο. Άρα δεν θα κάνει καλή εφαρμογή.

 

Προφανώς λόγω του ότι η οθόνη του Note II δεν είναι τελείως επίπεδη αλλά κουρμπάρει λίγο στις άκρες, γιαυτό γίνεται αυτό που λες.

 

Αχ ρε παιδιά τι τα θέλετε τα screen protectors;;; Απολαύστε το διαμάντι σας γυμνό και ωραίο! Τι το φασκιώνετε με μπούρκες, μαντήλες και προφυλακτικά;;; Sorry που το σχολιάζω, αλλά από καλοσύνη το λέω, χάνετε τη φοβερή άμεση αίσθηση της γυμνής οθόνης και είναι κρίμα...

 

Δόκτορα είσαι λάθος. Από καλοσύνη λοιπόν και εγώ σου λέω, ότι δεν υπάρχει ωραιότερο συναίσθημα να βλέπεις το διαμάντι σου προστατευμένο σε κατάσταση "κουτιού". Στάνταρ κάποια στιγμή θα σου πέσει και 1 και 2 και 3 φορές, και η οθόνη θα γρατζουνιστεί. Πόσες φορές κατά λάθος πήραμε "αμπάριζα" το καλώδιο ενώ φόρτιζε, με αποτέλεσμα να πέσει το κινητό στο πάτωμα;

Δεν το κάνω για τα λεφτά... δε με νοιάζουν τα 500 ευρω που έδωσα.. Το κάνω γιατί το αγαπάω το κινητό μου και το θέλω πάντα όμορφο και τέλειο. Και όπως είπε ο φίλος παραπάνω, με το tempered glass δε χάνεις την αίσθηση του γυαλιού.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Εσύ επέλεξες να πάρεις αυτό εδώ

 

http://img.tapatalk.com/d/13/09/13/ede5u5y7.jpg

Λάθος. Χωρίς πλαίσιο αγόρασα! Αυτό: http://mimeusa.com/product/galaxy-note-2-ghost-glass-tempered-glass-screen-protector/

 

Παρόλα αυτά περιμετρικά και στα δύο note 2 στα πλαϊνά και ειδικά κάτω δεν έχει κολλήσει για λίγα χιλιοστά, χωρίς όμως να με ενοχλεί. Μάλιστα το ένα είναι τέλεια ευθυγραμμισμένο. Και τα δύο είναι λίγο μικρότερα από την οθόνη. Ίσως όμως να έπρεπε να είναι ακόμα μικρότερο. Και ίσως, όπως λες, το μη κόλλημα στα πλαϊνά και κάτω να είναι το αποτέλεσμα της ελαφριάς κύρτωσης της οθόνης.

 

Ερώτηση: Στην μια συσκευή που μπήκε ελαφρώς στραβά, μπορώ να το πλύνω και ξανατοποθετησω;;; Ξανακολλλαει; Ριξε σε παρακαλώ μια ματιά στο παραπανω link. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@Hierophant: Φίλε Ιεροφάντη δεν υπάρχει σωστό και λάθος στο θέμα αυτο πιστεύω. Έχει να κάνει με το πώς νιώθει ωραία ο καθένας με τη συσκευή του. Ίσως επειδή δεν μου έχει πέσει ποτέ κανένα κινητό και είμαι εκ φύσεως πολύ προσεκτικός με τις συσκευές μου, προτιμώ να απολαμβάνω στο μέγιστο το Gorilla Glass θυσιάζοντας λίγο την ασφάλεια. Είμαι σίγουρος ότι αν είχα τα ατυχήματα που περιγράφεις θα έκανα αυτά που προτείνεις.

 

Σε κάθε περίπτωση, μεταξύ συμβατικού screen protector και tempered glass, το δεύτερο είναι κατά πολύ ανώτερο για τους λόγους που αναφέρεις. Όσο για μένα, θα απολαμβάνω το sexy Νοτέλι μου γυμνό κι αν μου γρατσουνιστεί μου γρατσουνίστηκε. Τουλάχιστον θα το εχω χαρεί στο μεγιστο μέχρι τότε...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

 

Ερώτηση: Στην μια συσκευή που μπήκε ελαφρώς στραβά, μπορώ να το πλύνω και ξανατοποθετησω;;; Ξανακολλλαει; Ριξε σε παρακαλώ μια ματιά στο παραπανω link. Ευχαριστώ

 

Αν το βγάλεις χωρίς να σπάσει μπορείς να το πλύνεις και να το ξαναβάλεις. Το δύσκολο είναι να βγει. Εγώ έχω σπάσει ήδη ένα tempered glass επειδή πίστεψα ότι είναι πιο σκληρό από ότι είναι πραγματικά. Μην το βγάλεις τραβώντας το. Σήκωσε το λιγο και βάλε κάτι λεπτό από κάτω. Ένα κομμάτι χαρτόνι η μια πιστωτική κάρτα.

Ναι το είδα το λινκ. Μπερδεύτηκα γιατί κάπου έγραψε για μαύρο περιθώριο και αμέσως ήρθε στο μυαλό μου η εικόνα αυτού του tempered glass που σου έδειξα γιατί έφαγα άπειρες ώρες στο ebay για να βρω κάτι που μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.μολις απεκτησα το note 1 (n7000)και θα ηθελα καμια καλη θηκη και αυτο το γυαλι που γραφετε πιο πανω για την οθονη.απλα δν μπορω να παραγγειλω απ το εξωτερικο εκτος και αν το εχει καποιος και το πουλαει..
Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε παιδιά τι τα θέλετε τα screen protectors;;; Απολαύστε το διαμάντι σας γυμνό και ωραίο! Τι το φασκιώνετε με μπούρκες, μαντήλες και προφυλακτικά;;; Sorry που το σχολιάζω, αλλά από καλοσύνη το λέω, χάνετε τη φοβερή άμεση αίσθηση της γυμνής οθόνης και είναι κρίμα...

 

+1000

 

είναι πολύ πιο ανθεκτικό από όσο νομίζετε...

 

http://www.youtube.com/watch?v=aeNNIxFkmLw

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ιδού το link για mime tempered glass που αναφέρω παραπάνω

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

@Hierophant: Μιας και είσαι ευχαριστημένος από την δική σου αγορά, μπορείς να ανεβάσεις το link από όπου το αγόρασες?

 

Κοίταξα στα προϊόντα του πωλητή και δεν έχει πια το προϊόν αυτό. Τώρα η κατάσταση στα tempered glass στα auctions του ebay είναι λίγο περίεργη. Δε δείχνουν το πραγματικό προϊόν. Δείχνουν σφαίρες, σφυριά, κοπίδια. Σε άλλες φωτο το glass έχει τρύπα για το κουμπί, σε αλλες έχει άνοιγμα από κάτω. Γενικά είναι τύχη το τι θα πετύχεις.

 

Εγώ πάντως θα αγόραζα (ξανά) αυτό εδώ. Επειδή δε μπορώ να πάρω λινκ από την εφαρμογή του ebay σου στέλνω το όνομα και τη φωτογραφία.

 

http://img.tapatalk.com/d/13/09/14/8asupa6u.jpg

 

Και εγώ ενα 2.5D είναι που έχω βάλει τώρα.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας,

ενας φιλος μου, μου εδωσε δωρο μια θηκη τυπου buggati http://www.mytrendyphone.co.uk/shop/samsung-galaxy-note-91132p.html απο αυτες που εχουν και ενα λουρακι για να βγαινει το τηλ εξω απο την θηκη.

Μετα απο 2 μερες χρησης της θηκης, ειδα εχτες το μεσημερι την πλατη του τηλεφωνου ελαφρα μαυρισμενη ( στην μεση που ακουμπουσε το λουρακι ειναι ασπρο ) . Το σκουπισα με αζαξ και με ξυδι αλλα τιποτα, μοιαζει σα να εχει ποτισει το καπακι.

Με τι μπορω να το καθαρισω; σκεφτηκα να βαλω διαλυτικο ή ασετον αλλα φοβηθηκα μην κανω ζημια στο καπακι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας,

ενας φιλος μου, μου εδωσε δωρο μια θηκη τυπου buggati http://www.mytrendyphone.co.uk/shop/samsung-galaxy-note-91132p.html απο αυτες που εχουν και ενα λουρακι για να βγαινει το τηλ εξω απο την θηκη.

Μετα απο 2 μερες χρησης της θηκης, ειδα εχτες το μεσημερι την πλατη του τηλεφωνου ελαφρα μαυρισμενη ( στην μεση που ακουμπουσε το λουρακι ειναι ασπρο ) . Το σκουπισα με αζαξ και με ξυδι αλλα τιποτα, μοιαζει σα να εχει ποτισει το καπακι.

Με τι μπορω να το καθαρισω; σκεφτηκα να βαλω διαλυτικο ή ασετον αλλα φοβηθηκα μην κανω ζημια στο καπακι.

Θυμάμαι ένας φίλος εδώ στο forum είχε ανεβάσει φωτογραφίες του πίσω μέρους του λευκού του Note II, το οποίο είχε σκούρους λεκέδες, σαν μελανιές, στην επιφάνειά του και δεν μπορούσε με τίποτα να τις καθαρίσει...

 

Έχω την εντύπωση ότι το υλικό του καπακιού δεν είναι απλό, συμβατικό πλαστικό. Ίσως είναι πορώδες, με αποτέλεσμα να λεκιάζεται υπό συνθήκες. Πάντως εγώ που είχα το λευκό μου Note II μέσα στην κατάμαυρη Manna για πολλούς μήνες και μέσα στη ζέστη του καλοκαιριού δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο... Το πίσω καπάκι είναι πεντακάθαρο όπως την πρώτη μέρα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ένας φίλος εδώ στο forum είχε ανεβάσει φωτογραφίες του πίσω μέρους του λευκού του Note II, το οποίο είχε σκούρους λεκέδες, σαν μελανιές, στην επιφάνειά του και δεν μπορούσε με τίποτα να τις καθαρίσει...

 

Έχω την εντύπωση ότι το υλικό του καπακιού δεν είναι απλό, συμβατικό πλαστικό. Ίσως είναι πορώδες, με αποτέλεσμα να λεκιάζεται υπό συνθήκες. Πάντως εγώ που είχα το λευκό μου Note II μέσα στην κατάμαυρη Manna για πολλούς μήνες και μέσα στη ζέστη του καλοκαιριού δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο... Το πίσω καπάκι είναι πεντακάθαρο όπως την πρώτη μέρα.

 

Μα και εγω μεσα στην neo vintage που το εχω απο τον Δεκεμβρη δεν ειχε το παραμικρο. Με την αλλη την μαπα την θηκη των 3€ που μου εφερε την πατησα.

Ξερει καποιος με τι μπορει να καθαρισει;

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα στα προϊόντα του πωλητή και δεν έχει πια το προϊόν αυτό. Τώρα η κατάσταση στα tempered glass στα auctions του ebay είναι λίγο περίεργη. Δε δείχνουν το πραγματικό προϊόν. Δείχνουν σφαίρες, σφυριά, κοπίδια. Σε άλλες φωτο το glass έχει τρύπα για το κουμπί, σε αλλες έχει άνοιγμα από κάτω. Γενικά είναι τύχη το τι θα πετύχεις.

 

Εγώ πάντως θα αγόραζα (ξανά) αυτό εδώ. Επειδή δε μπορώ να πάρω λινκ από την εφαρμογή του ebay σου στέλνω το όνομα και τη φωτογραφία.

 

http://img.tapatalk.com/d/13/09/14/8asupa6u.jpg

 

Και εγώ ενα 2.5D είναι που έχω βάλει τώρα.

 

Αυτό το γυαλί πως κολλάει; όπως και τα φιλμ; Το spen δεν έχει θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Το spen δεν έχει θέμα;

Το S Pen δεν θα έχει κανένα πρόβλημα, ακόμα κι αν βάλεις πάνω στην οθόνη γυαλί πάχους 5 mm... Αυτό συμβαίνει λόγω της αρχής λειτουργίας του (Wacom). Θα δουλεύει μια χαρά, μην το φοβάσαι.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Tempered/Hardened Glass screen protector

(+) Το S-pen δουλεύει τέλεια.

(+) Η αίσθηση είναι ακριβώς σαν την πραγματική οθόνη.

(+) Χαράζει τόσο δύσκολα όσο η πραγματική οθόνη. Άρα δεν χαράζει και δείχνει σταθερά καινούριο.

(+) Προσφέρει άριστη προστασία από θραύση οθόνης. σε βίντεο το βαρεθήκαμε με σφυρί, θρυμματίζεται η προστασία αλλά όχι η οθόνη.

(+) Κολλάει-Ξεκολλάει όπως η ζελατίνα, δεν αφήνει ίχνη.

(+) Δεν κάνει φουσκάλες στο εσωτερικό, όσες υπάρξουν στην τοποθέτηση εξαφανίζονται σε μερικές ώρες.

(-) Είναι παχύ (4mm). Η mimeusa δινει και αυτοκόλλητο metal button (πανέμορφο) για να έρθει το κεντρικό κουμπί στο ίδιο επίπεδο.

(-) Είναι σκληρό. Αυτο που πήρα εγώ, τέλεια συμμετρικά να το τοποθετήσεις, περιμετρικά στα πλαϊνά και κάτω αφήνει περίπου 1-2mm που δεν κολλάει και οπτικά δεν φαίνεται όμορφο. Οφείλεται στο γεγονός ότι λόγω σκληρότητας δεν ακολουθεί την κυρτoτητα που έχει η οθόνη στα άκρα. Αν και είναι μικρότερο από την οθόνη, ίσως να έπρεπε να είχε λίγα χιλιοστά ακόμα μικρότερες διαστασεις.

(?) Δεν γνωρίζω αν μπορεί να αφαιρεθεί και ξανάτοποθετηθεί αν δεν μπορεί συμμετρικά στην πρώτη προσπάθεια, κάποιοι λένε ναι αλλά οι οδηγίες δεν έλεγαν και τέτοιο.

 

Επειδή είναι άκαμπτο, στην τοποθέτηση ξεκολλας όλη την ζελατίνα στην επιφάνεια πρόσφυσης, το ευθυγραμμίζεις με την οθόνη στην μια άκρη, με πολύ προσοχή ακρίβεια, και το ακουμπάς πάνω στην οθόνη. Αποκτάει ισχυρή πρόσφυση αυτόματα.

 

Βοηθάει πολύ:

- να απλώνεις ζελατίνα κουζίνας στον πάγκο τοποθέτησης που λειτουργεί ηλεκτροστατικα για την σκόνη

- να κάνεις την τοποθέτηση στο μπάνιο μετά από υδρατμούς για να έχει καταλαγιάσει η σκόνη

- να έχεις καθαρίσει την οθόνη σχολαστικά (καθαρό, όχι μπλε, οινόπνευμα και πανάκι με μικρο-ινες)

- να είσαι ακριβής στην ευθυγράμμιση για να μπορεί συμμετρικά

- να είσαι γρήγορος στην ευθυγράμμιση για να μην κολλήσει σκόνη

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ επιμένω στο γνήσιο screen protector της samsung, έχει λίγο παραπάνω πάχος σε σχέση με ένα απλό, αλλά καλύπτει όλη την οθόνη (και τις άκρες) και δεν ξεχωρίζει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε και μένα η manna σήμερα.

Όντως καταπληκτική κατασκευή τέλειο φινίρισμα και πολύ λεπτή (την περίμενα ποιο χοντρή).

Υπάρχει όμως ένα μείον που με ξενέρωσε αφάνταστα και με χει βάλει σε σκέψεις. Στο ύψος του ακουστικού δεν έχει οπή και αν είναι κλειστό και μιλάς μετα βίας ακούς. Πρέπει να την ανοίξεις να την διπλώσεις για να μιλήσεις. Αυτά σε περίπτωση που δεν έχεις ακουστικά ή bluetooth βέβαια.

 

Κατά τα άλλα συστήνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...