Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε να προτείνετε καμιά βολική θήκη για το Ν2; Εχω μία σαν την παρακάτω αλλά δεν με πολύ-βολεύει...

Όταν λες βολική? Γιατί τον ο καθένας βολεύεται με διαφορετικές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος τρόπος να φέρουμε από το εξωτερικό μπαταρίες της Hyperion; Τόσο από το ebay όσο και από το Amazon η αποστολή είναι απαγορευμένη. Μάλιστα σε email που έστειλα απευθείας στην εταιρεια μου απάντησαν το εξής :

 

Thanks for the inquiry, unfortunately we cannot ship items with lithium ion batteries outside of the US. Sorry for the inconvenience.

 

Have a good day,

Christine

Hyperion EA

 

Οπότε ρωτάω αν καποιος από εσάς διατηρεί μαγαζί και εχει προμηθευτή ή έχει γνωστό στο Αμέρικα και μπορεί να φέρει κάποια κομμάτια (εγώ 1 θέλω). Έχω διαβάσει ότι οι μπαταρίες είναι εξαιρετικές και σε ορισμένα τεστ βγήκαν και ανώτερες από τις μαμά.

 

Υ. Γ. Ξέχασα να αναφέρω ότι όταν λέω ότι θέλω 1 κομμάτι, δεν εννοώ μια μπαταρία... Εννοώ το πακέτο που έχει βγάλει με 2 μπαταρίες συν έναν φορτιστή τοίχου προς 25 δολάρια.

 

http://img.tapatalk.com/d/13/08/26/2asuseja.jpg

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί θα θέλαμε να χαζεύουμε θήκες κλπ από κοντά, όχι μόνο από Amazon/ebay. Υπάρχει κανένα κατάστημα που να έχει αξεσουάρ πολλά και ποιοτικά για note 2; ...ή μόνο για iphone υπάρχει ποικιλία;

 

Για παράδειγμα έχω περιέργεια πως θα είναι η otterbox commuter ή η ballistic, καθώς και τα tempered/hardened glass screen protectors...

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί θα θέλαμε να χαζεύουμε θήκες κλπ από κοντά, όχι μόνο από Amazon/ebay. Υπάρχει κανένα κατάστημα που να έχει αξεσουάρ πολλά και ποιοτικά για note 2; ...ή μόνο για iphone υπάρχει ποικιλία;

 

Για παράδειγμα έχω περιέργεια πως θα είναι η otterbox commuter ή η ballistic, καθώς και τα tempered/hardened glass screen protectors...

 

Ακόμα και αν υπάρχει τέτοιο μαγαζί, θα τα έχει πανάκριβα. Προς στιγμήν αυτό που κάνουμε είναι να κοιτάμε βίντεο στο YouTube με τις θήκες που μας αρέσουν.

Όσον αφορά το tempered glass που ανέφερες να το αγοράσεις με κλειστά τα μάτια. Καταπληκτικό προϊόν με πολλά θετικά και κανένα αρνητικό. Κλάσεις ανώτερο από τις ζελατίνες.

Link to comment
Share on other sites

Eψαχνα να βρω μία καλή βάση για το Ν2. Τελικά παρήγγειλα της Samsung. 30 ευρώ από ελληνικό eshop.

 

http://1800memory.com.au/images/large/Samsung-ECS-K200BEGSTD-GT-N7100-2_LRG.jpg

 

 

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟΥ ΟΘΟΝΗΣ

Στο βήμα 1 θα πρόσθετα να στρώσετε την επιφάνεια εργασίας με ζελατίνα (κουζίνας) η οποία λειτουργεί ηλεκτροστατικά για προστασία από την σκόνη, καθώς και να έχετε καλό φωτισμό.

1. Work in a low dust environment. A good idea is to work in the bathroom with a hot shower running. The steam will help minimize dust.

2. You'll need: the screen protector, microfiber cleaning cloth (included), alcohol swab (included), scotch tape.

3. Line up the screen protector as precisely as possible BEFORE peeling off the adhesive.

4. With the screen protector lined up EXACTLY the way you want it, secure it to the phone along one of the long edges using scotch tape. This will act as a "hinge" to make sure that the screen protector will be applied in the exact same position when you actually install it. Test this hinge a few times and make sure that the screen protector always returns to the precise position you want. It's very important not to change the position of the tape that's acting as the hinge.

5. "Open" the hinge. Use the alcohol swab and the microfiber cloth to clean the screen. Make sure there is NO dust on the screen.

6. QUICKLY (so as not to allow any dust to settle on the screen) remove the film from the adhesive side of the screen protector and use the tape hinge to get the screen protector in the exact position in which you had it previously. DO NOT TOUCH THE STICKY SIDE OF THE SCREEN PROTECTOR!

7. Gently press, starting at the middle of the screen protector, and work your way to the corners, getting rid of any bubbles.

8. If you notice any dust, lint, hair, etc under the screen protector, all is not lost. Lift the screen protector from the corner closest to the particle. Have a piece of scotch tape ready. When you've lifted the protector enough, slide the scotch tape in and use it to "fish" out the particle (which is usually sticking to the adhesive side of the protector. Repeat as necessary until all debris is gone.

9. If there are bubbles without debris, lift the corner closest to the bubble, and press the screen protector down, always starting from the middle and working your way out to the corner.

10. When all's said and done, you should have a perfect install. Remove the tape "hinge" and the outer film. There may be some "hazy" spots, but those will go away within a day.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να φέρουμε από το εξωτερικό μπαταρίες της Hyperion; Τόσο από το ebay όσο και από το Amazon η αποστολή είναι απαγορευμένη.

Οπότε ρωτάω αν καποιος από εσάς διατηρεί μαγαζί και εχει προμηθευτή ή έχει γνωστό στο Αμέρικα

Υπάρχει τρόπος να το κάνεις εσύ.

Γράφεσαι στο παρακάτω site το οποίο δίνεις την πραγματική σου διεύθυνση.

Στη συνέχεια εκείνο σου δημιουργεί μία διεύθυνση στις ΗΠΑ και έτσι παραγγέλνεις ότι θες.Το site βλέπει τις αγορές σου και σου στέλνει τα προιόντα που εχεις αγοράσει στην Ελλάδα.

Καλή τύχη.

http://www.hopshopgo.com/hopshopgo/start-register.do?l=en&c=GR

 

Eψαχνα να βρω μία καλή βάση για το Ν2. Τελικά παρήγγειλα της Samsung. 30 ευρώ από ελληνικό eshop.

 

http://1800memory.com.au/images/large/Samsung-ECS-K200BEGSTD-GT-N7100-2_LRG.jpg

 

 

Την αγόρασα κι εγώ χθες από τον Νικο στην xtreme mobile.Μακράν η καλύτερη και ποιοτικότερη βάση που κυκλοφορεί.

Edited by autokinitakias
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να το κάνεις εσύ.

Γράφεσαι στο παρακάτω site το οποίο δίνεις την πραγματική σου διεύθυνση.

Στη συνέχεια εκείνο σου δημιουργεί μία διεύθυνση στις ΗΠΑ και έτσι παραγγέλνεις ότι θες.Το site βλέπει τις αγορές σου και σου στέλνει τα προιόντα που εχεις αγοράσει στην Ελλάδα.

Καλή τύχη.

http://www.hopshopgo.com/hopshopgo/start-register.do?l=en&c=GR

Και με τι στελνουν;Με UPS-FedEx,ή με την κρατικη USPS;

Το γραφω γιατι οι δυο πρωτες,σου πινουν το αιμα εδω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Την αγόρασα κι εγώ χθες από τον Νικο στην xtreme mobile.Μακράν η καλύτερη και ποιοτικότερη θήκη που κυκλοφορεί.

 

Πράγματι. Και οπτικά τα σπάει. Και απίστευτα σταθερή.:D

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και με τι στελνουν;Με UPS-FedEx,ή με την κρατικη USPS;

Το γραφω γιατι οι δυο πρωτες,σου πινουν το αιμα εδω.

Δεν ξέρω,αλλά δεν νομίζω να σου αρνηθούν να στείλουν με USPS που τους έρχεται και φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν άντεξα και το έκανα.

Παρόλο που είχα παραγγείλει την SGP http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-note-2-cases/galaxy-note-2-case-snap.html

το μετάνιωσα και την ακύρωσα για την http://www.noreve.com/langue/en/product/Samsung_Galaxy_Note_2_Tradition_B_leather_case.html

που μου είχε κολλήσει από την αρχή. Ελπίζω να μην το μετανιώσω για το μαγνητικό κούμπωμα αλλά με έτρωγε.................:O

Αναμονή τώρα :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν θα ρίσκαρα το μαγνητικό κούμπωμα σε wacom digitizer.

 

και μένα αυτός ήταν ο φόβος μου και γι'αυτό δεν την παράγγειλα από την αρχή. Έστειλα μάλιστα mail στην Noreve και στην Wacom με την συγκεκριμένη ερώτηση. Η Noreve απάντησε αρνητικά ενώ η Wacom δεν απάντησε τίποτα.

Δεν είμαι 100% σίγουρος για το μαγνητικό αλλά η Noreve μου αρέσει περισσότερο από όποια άλλη έχω δει, είναι εξαιρετικής ποιότητας και αντοχής και έχει και την ευκολία του πίσω στηρίγματος.

Μέτρησε και ότι η Νoreve δεν βγάζει αντίστοιχη θήκη για το Note που στο manual του αναφέρει το θέμα με τα μαγνητικά.

Είδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

Θυμαμαι οτι καποιος ειχε πει οτι ειχε αγορασει την otterbox για το note 2, αλλα ειχε πει οτι ηταν τελικα μαπα; κατι στην οθονη νομιζω δεν του αρεσε;

Link to comment
Share on other sites

Η otterbox defender έχει το πρόβλημα ότι το screen protector δεν είναι σε επαφή με την οθόνη και κάνει κλιπ κλοπ σε κάθε πάτημα ...τραγικό (δες youtube).

Η otterbox commuter δεν έχει καποιο πρόβλημα, βάζεις δικό σου screen protector.

Η ballistic όμως θεωρώ ότι προσφέρει καλύτερη προστασία διότι έχει περισσότερο μαλακό υλικό στις γωνιές που είναι τα σημεία πρόσκρουσης σε περίπτωση πτώσης, συνεπώς απορροφάται καλύτερα η κινητική ενέργεια και αποφεύγεται η θραύση οθόνης.

Τέλος τα glass screen protector (πχ ΜΙΜΕ) θεωρώ ότι αξίζουν της προσοχής μας.

Link to comment
Share on other sites

και μένα αυτός ήταν ο φόβος μου και γι'αυτό δεν την παράγγειλα από την αρχή. Έστειλα μάλιστα mail στην Noreve και στην Wacom με την συγκεκριμένη ερώτηση. Η Noreve απάντησε αρνητικά ενώ η Wacom δεν απάντησε τίποτα.

Δεν είμαι 100% σίγουρος για το μαγνητικό αλλά η Noreve μου αρέσει περισσότερο από όποια άλλη έχω δει, είναι εξαιρετικής ποιότητας και αντοχής και έχει και την ευκολία του πίσω στηρίγματος.

Μέτρησε και ότι η Νoreve δεν βγάζει αντίστοιχη θήκη για το Note που στο manual του αναφέρει το θέμα με τα μαγνητικά.

Είδωμεν.

 

Όταν λες απάντησε αρνητικά τι εννοείς; απάντησε ότι δεν έχει μαγνήτη ή ότι ο μαγνήτης δεν επηρεάζει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμάσω την original Samsung flip case, έτσι για αλλαγή. Την έβλεπα πριν λίγο σε κάτι YouTube videos και μου άρεσε.

 

Ερώτηση για όσους την έχουν καιρό (νομίζω ο Te_salat τη χρησιμοποιούσε όταν είχε το Νοτέλι). Τι γνώμη έχετε για τη θήκη; Φθείρεται γρήγορα/εύκολα; Αν τη βάζω σε τσέπες τζιν θα μου παραμορφωθεί και θα ξεφτίσει; Γενικά είναι αντοχής η μαδάει εύκολα;

 

Πάντως οι original flip cases, παρόλο που δεν παρέχουν προστασία εκτός της επιφάνειας της οθόνης, είναι πολύ όμορφες οι άτιμες. Πολύ έξυπνη η κίνηση της Samsung να τις βγάλει, σε συνδυασμό με το πίσω καπάκι που το επιτρέπει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου είναι σκυλί. Η μάννα πάντως προσφέρει σαφώς καλύτερη προστασία

Σ' ευχαριστώ arish. Ρώτησα επειδή έχω ακούσει περιπτώσεις απ' το S3 όπου οι flip cases εκεί μαδούσαν γρήγορα. Όμως είχα διαβάσει κάπου ότι η Samsung το διόρθωσε στο Note II, που απ' ό,τι λες κι εσύ ισχύει. Για τη Manna ναι, σίγουρα προσφέρει καλύτερη προστασία, απλά ήθελα να φρεσκάρω λίγο το look της συσκευής.

 

Η δική μου άρχισε να ανοίγει στη γωνία (πάνω μέρος) μετά από 9 μήνες.

Εντάξει, 9 μήνες δεν είναι και λίγο. Γενικά προσέχω πολύ τις συσκευές μου οπότε μάλλον δεν θα έχω θέμα. Ευχαριστώ.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες απάντησε αρνητικά τι εννοείς; απάντησε ότι δεν έχει μαγνήτη ή ότι ο μαγνήτης δεν επηρεάζει το κινητό;

 

Η θήκη έχει μαγνητικό κούμπωμα και η Noreve απάντησε ότι σε όσες θήκες έχουν δώσει δεν έχουν κανένα παράπονο για επηρεασμό του κινητού. Θα μου πεις τι να πούνε αλλά τους πιστεύω γιατί οι κριτικές που έχω δει για τις θήκες τους με Note II είναι όλες καλές.

Αλλά είπαμε....είδωμεν. Λογικά θα την έχω Τρίτη Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ arish. Ρώτησα επειδή έχω ακούσει περιπτώσεις απ' το S3 όπου οι flip cases εκεί μαδούσαν γρήγορα. Όμως είχα διαβάσει κάπου ότι η Samsung το διόρθωσε στο Note II, που απ' ό,τι λες κι εσύ ισχύει. Για τη Manna ναι, σίγουρα προσφέρει καλύτερη προστασία, απλά ήθελα να φρεσκάρω λίγο το look της συσκευής.

 

 

Εντάξει, 9 μήνες δεν είναι και λίγο. Γενικά προσέχω πολύ τις συσκευές μου οπότε μάλλον δεν θα έχω θέμα. Ευχαριστώ.

 

Έχω την γκρι. Είναι νομίζω λίγο καλύτερη ποιοτικά από την άσπρη. Την έχω 8 μήνες και δεν έχει νιώσει το παραμικρό. Πριν είχα την μαννα κι εγώ αλλά την φλιπ δεν την αλλάζω

Link to comment
Share on other sites

Καλό screen protector? Πήγα ένα από Amazon και μόλις δοκίμασα το πενακι, του άφησε γρατζουνιές.
Link to comment
Share on other sites

Καλό screen protector? Πήγα ένα από Amazon και μόλις δοκίμασα το πενακι, του άφησε γρατζουνιές.

 

Να προτιμήσεις κάποιο tempered glass για προστασία της οθόνης. Εκεί πολύ καλύτερο από τις ζελατίνες σε όλους τους τομείς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...