Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με γειες, φαίνεται πράγματι πολύ ωραία. Επειδή δεν έχω ξαναδουλέψει παρόμοιες θήκες, και το Note 3 είναι η πρώτη Samsung συσκευή μου, για να εφαρμόσει η θήκη βγαίνει το πίσω καπάκι του κινητού;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με γειες, φαίνεται πράγματι πολύ ωραία. Επειδή δεν έχω ξαναδουλέψει παρόμοιες θήκες, και το Note 3 είναι η πρώτη Samsung συσκευή μου, για να εφαρμόσει η θήκη βγαίνει το πίσω καπάκι του κινητού;

 

Το πίσω καπάκι φεύγει εντελώς.

 

Δείτε και τις φωτπγραφίες με την θήκη επάνω στο κινητό

 

https://www.dropbox.com/sc/o09ezg18qs5pmr8/_vtW9hfUua

 

Το κινητό ανεβαίνει σε άλλα επίπεδα ποιότητας

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι φεύγει εντελώς.

 

Δείτε και τις φωτπγραφίες με την θήκη επάνω στο κινητό

 

https://www.dropbox.com/sc/o09ezg18qs5pmr8/_vtW9hfUua

 

Το κινητό ανεβαίνει σε άλλα επίπεδα ποιότητας

 

Μεγειες :) Δυο παρατηρησεις για τη θηκη, 1) το κοψιμο που εχει για το πενακι δεν ειναι καλο, μετα απο μερικα βγαλσιματα του θα δεις οτι θα αρχισει να γδερνεται και να ξεφτιζει απο το νυχι σου.2) η θηκη εξεχει αρκετα απο το κινητο και του δινει επιπλεον φαρδος, θα σε δυσκολευει ακομη περισσοτερο οταν προσπαθεις να το δουλεψεις με το ενα χερι

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Πειτε καμια φθηνη και καλη θηκη αν μπορειτε για Νοτε 2,δε θελω αυτη που πρεπει να βγαλω το γνησιο καπακι και να κουμπωσω το καπακι της θηκης πισω γιατι κατα τη γνωμη μου δε προστατευεται πληρως μονο η οθονη,θελω καποια να κουμπωνει ολο το κινητο απευθειας η σιλικονης η φλιπ κοβερ.

Να στε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Πειτε καμια φθηνη και καλη θηκη αν μπορειτε για Νοτε 2,δε θελω αυτη που πρεπει να βγαλω το γνησιο καπακι και να κουμπωσω το καπακι της θηκης πισω γιατι κατα τη γνωμη μου δε προστατευεται πληρως μονο η οθονη,θελω καποια να κουμπωνει ολο το κινητο απευθειας η σιλικονης η φλιπ κοβερ.

Να στε καλα.

 

Εγώ πήρα της puro από το public 9,90 €..πολύ καλή και ανθετική.. κουμπώνει σωστά το note και το προστατεύει.. έχω γκρι note και η θήκη είναι smoked..

Link to comment
Share on other sites

Ballistic Case for Note 2:

 

Επί έξι μήνες είχα την manna. Ο πρώτος που την πήρα και την πρότεινα εδώ. Εξαιρετική θήκη. Είχε όμως καπάκι οθόνης ... χρηστικά μεγάλο μειονέκτημα, όχι μόνο της manna αλλά όσων θηκων έχουν καπάκι που κρύβει την οθόνη!!!

 

Εδώ και ένα μήνα είμαι με την ballistic και mime glass screen protector. Εμφανισιακά δεν σκίζει. Πλαστικό και λάστιχο. Και ογκώδης. Χρηστικά όμως είναι άψογη! Προσφέρει πολύ καλό πιάσιμο χωρίς να γλιστράει. Στερεώνετσι μια χαρά στην βάση "μανταλακι" του αυτοκινήτου μαζί με την θήκη (σε αντίθεση με όσες έχουν καπάκι). Και το σημαντικότερο ΔΕΝ έχει καπάκι οθόνης και έχω ανά πάσα στιγμή πρόσβαση στην οθόνη, την οποία κοιτάω άπειρες φορές την ημέρα για ειδοποιήσεις, τηλέφωνα, μηνύματα, ίντερνετ, σημειώσεις, εφαρμογές, κλπ!

 

Επίσης:

-- Κανένα άγχος ότι θα πέσει και θα σπάσει οθόνη, πακέτα κλπ (λόγω εξαιρετικά προστατευτικής θήκης ballistic).

-- Κανένα άγχος ότι θα γρατζουνιστει η οθόνη (λόγω mine glass screen protector).

 

Αποφάσισα ότι το note 2 είναι εργαλείο και όχι αξεσουάρ εμφάνισης και πλέον, "λάστιχενιο", "ογκώδη", και "σκονισμένο" αλλά "αγραντζουνιστο" το χαίρομαι περισσότερο και μου κάνει την ζωή ποιο εύκολη :-)

Link to comment
Share on other sites

Πειτε καμια φθηνη και καλη θηκη αν μπορειτε για Νοτε 2,δε θελω αυτη που πρεπει να βγαλω το γνησιο καπακι και να κουμπωσω το καπακι της θηκης πισω γιατι κατα τη γνωμη μου δε προστατευεται πληρως μονο η οθονη,θελω καποια να κουμπωνει ολο το κινητο απευθειας η σιλικονης η φλιπ κοβερ.

Να στε καλα.

 

Εδω εισαι.... http://www.amazon.co.uk/UAG-SAMSUNG-COMPOSITE-PROTECTION-CUSTOMIZABLE/dp/B00B46XSYY

 

την εχω σε λευκο....και τα σπαει....

Link to comment
Share on other sites

Πειτε καμια φθηνη και καλη θηκη αν μπορειτε για Νοτε 2,δε θελω αυτη που πρεπει να βγαλω το γνησιο καπακι και να κουμπωσω το καπακι της θηκης πισω γιατι κατα τη γνωμη μου δε προστατευεται πληρως μονο η οθονη,θελω καποια να κουμπωνει ολο το κινητο απευθειας η σιλικονης η φλιπ κοβερ.

Να στε καλα.

Για μένα αν θες μόνο back cover πάρε την original participate polycarbonate της Samsung. Πάρα πολύ καλή προστασία, πολύ καλό πιάσιμο, προστασία του bezel και χωρίς να προσθέτει πολύ όγκο.

Αν δεν σε ενδιαφέρει η πλήρης κάλυψη του bezel υπάρχουν πάρα πολλά back cover.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Περιμετρικά, καθώς και γύρω από το κεντρικό κουμπί, έχει κολλήσει τέλεια ή έχει αφήσει κατά τόπους για 1-2mm τμήματα που δεν έχει κολλήσει τέλεια;;;

Προσοχή δεν αναφέρομαι σε φουσκάλες στο κέντρο της οθόνης όπου μετά βεβαιότητας κολλάει τέλεια, αλλά ρωτάω για την περίμετρο και ειδικά προς τα κάτω, εκεί δηλαδή που η οθόνη του note ελαφρώς καμπυλώνει λόγω στήριξης της.

Επίσης αυτό που αγόρασες, πόσα χιλιοστά απέχει περιμετρικά από το πλαίσιο;;;

 

 

Το δικό μου, Έχει κολλήσει σωστά σε όλα τα σημεία. Το πλάτος του γυαλιού, είναι όσο είναι και το πλάτος της οθόνης. Δηλ το γκρι περιθώριοα δεξια και αριστερά της οθόνης, μένει ακάλυπτο στο δικό μου. Επίσης, ακάλυπτο μένει το Home button και το ακουστικό μου τους τρείς αισθητήρες δεξια του. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιας άλλης μάρκας που να καλύπτει όλη την επιφάνει και να μην αφήνει τίποτα ακάλυπτο.

 

Το βρήκα και το πήρα έστω και προσωρινά μέχρι να βρώ κάτι καλύτερο άν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μήνα είμαι με την ballistic και mime glass screen protector. Εμφανισιακά δεν σκίζει. Πλαστικό και λάστιχο. Και ογκώδης. Χρηστικά όμως είναι άψογη! Προσφέρει πολύ καλό πιάσιμο χωρίς να γλιστράει. Στερεώνετσι μια χαρά στην βάση "μανταλακι" του αυτοκινήτου μαζί με την θήκη (σε αντίθεση με όσες έχουν καπάκι). Και το σημαντικότερο ΔΕΝ έχει καπάκι οθόνης και έχω ανά πάσα στιγμή πρόσβαση στην οθόνη, την οποία κοιτάω άπειρες φορές την ημέρα για ειδοποιήσεις, τηλέφωνα, μηνύματα, ίντερνετ, σημειώσεις, εφαρμογές, κλπ!

 

Επίσης:

-- Κανένα άγχος ότι θα πέσει και θα σπάσει οθόνη, πακέτα κλπ (λόγω εξαιρετικά προστατευτικής θήκης ballistic).

-- Κανένα άγχος ότι θα γρατζουνιστει η οθόνη (λόγω mine glass screen protector).

 

Αποφάσισα ότι το note 2 είναι εργαλείο και όχι αξεσουάρ εμφάνισης και πλέον, "λάστιχενιο", "ογκώδη", και "σκονισμένο" αλλά "αγραντζουνιστο" το χαίρομαι περισσότερο και μου κάνει την ζωή ποιο εύκολη :-)

Όλα αυτά που λες δεν είναι λάθος.

Κάνω ακριβώς το αντίθετο :lol:

Το ευχαριστιέμαι όπως το γέννησε η μαμά του. Άλλη εμπειρία σου λέω :)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λες δεν είναι λάθος.

Κάνω ακριβώς το αντίθετο :lol:

Το ευχαριστιέμαι όπως το γέννησε η μαμά του. Άλλη εμπειρία σου λέω :)

 

Χα χα. Για δες το βιντεακι που πετάνε κάτω το Note3. Ίσως αλλάξεις γνώμη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, Έχει κολλήσει σωστά σε όλα τα σημεία. Το πλάτος του γυαλιού, είναι όσο είναι και το πλάτος της οθόνης. Δηλ το γκρι περιθώριοα δεξια και αριστερά της οθόνης, μένει ακάλυπτο στο δικό μου. Επίσης, ακάλυπτο μένει το Home button και το ακουστικό μου τους τρείς αισθητήρες δεξια του. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιας άλλης μάρκας που να καλύπτει όλη την επιφάνει και να μην αφήνει τίποτα ακάλυπτο.

 

Το βρήκα και το πήρα έστω και προσωρινά μέχρι να βρώ κάτι καλύτερο άν υπάρχει.

 

Το mine glass screen protector είναι πιο φαρδύ, εξέχει της οθόνης δεξιά και αριστερά 1,5 χιλιοστά (πάνω στο γκρι πλαίσιο) και εκεί είναι που προφανώς το τζαμί της οθόνης καμπυλωνει και άρα το protector δεν κολλάει τέλεια αφήνοντας "ελαττώματα" στο 10% του μήκους της περιμέτρου καθώς και στο κάτω μέρος που αγκαλιάζει γύρω γύρω το κεντρικό κουμπί. Στο άνω μέρος είναι σαν το δικό σου, δηλ αφήνει ακάλυπτο το ακουστικό και τους αισθητήρες και κολλάει τέλεια.

 

Στο note 2 της συζύγου μου το glass screen protector έχει κολλήσει στραβά. Να το ξεκολλήσω με μια πιστωτική κάρτα;;;

Μετά ξανακολλαει ή όχι;;; Για να ξανακολλήσει πρέπει να το ψεκάσω με νερό ή λευκό οινόπνευμα ή τίποτα;;;; ...τα έχω διαβάσει όλα ψάχνοντας αλλά τίποτα σίγουρο. Τι λέτε;;;

 

Δείτε και εδώ:

http://www.amazon.com/gp/aw/reviews/B00B3NW97U/ref=mw_dp_cr

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Το mine glass screen protector είναι πιο φαρδύ, εξέχει της οθόνης δεξιά και αριστερά 1,5 χιλιοστά (πάνω στο γκρι πλαίσιο) και εκεί είναι που προφανώς το τζαμί της οθόνης καμπυλωνει και άρα το protector δεν κολλάει τέλεια αφήνοντας "ελαττώματα" στο 10% του μήκους της περιμέτρου καθώς και στο κάτω μέρος που αγκαλιάζει γύρω γύρω το κεντρικό κουμπί. Στο άνω μέρος είναι σαν το δικό σου, δηλ αφήνει ακάλυπτο το ακουστικό και τους αισθητήρες και κολλάει τέλεια.

 

Στο note 2 της συζύγου μου το glass screen protector έχει κολλήσει στραβά. Να το ξεκολλήσω με μια πιστωτική κάρτα;;;

Μετά ξανακολλαει ή όχι;;; Για να ξανακολλήσει πρέπει να το ψεκάσω με νερό ή λευκό οινόπνευμα ή τίποτα;;;; ...τα έχω διαβάσει όλα ψάχνοντας αλλά τίποτα σίγουρο. Τι λέτε;;;

 

Δείτε και εδώ:

http://www.amazon.com/gp/aw/reviews/B00B3NW97U/ref=mw_dp_cr

 

Και εγω το ειχα κολλησει στραβα στο BB Z10 και αμεσως το ξεκολλησα και το εβαλα κανονικα, χωρις να ψεκασω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, Έχει κολλήσει σωστά σε όλα τα σημεία. Το πλάτος του γυαλιού, είναι όσο είναι και το πλάτος της οθόνης. Δηλ το γκρι περιθώριοα δεξια και αριστερά της οθόνης, μένει ακάλυπτο στο δικό μου. Επίσης, ακάλυπτο μένει το Home button και το ακουστικό μου τους τρείς αισθητήρες δεξια του. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιας άλλης μάρκας που να καλύπτει όλη την επιφάνει και να μην αφήνει τίποτα ακάλυπτο.

 

Το βρήκα και το πήρα έστω και προσωρινά μέχρι να βρώ κάτι καλύτερο άν υπάρχει.

Αν μπορείς στείλε μου link να ψωνίσω ένα ίδιο glass screen protector με το δικό σου γιατί το ένα mime εξελίχθηκε χαλια, δηλ το ξεκολλησα, το ξανατοποθετησα, αλλα πάλι δεν κολλάει περιμετρικά χωρίς όμως να χειροτερέψει απο την απόπειρα.

Ευχαριστώ

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Χα χα. Για δες το βιντεακι που πετάνε κάτω το Note3. Ίσως αλλάξεις γνώμη.

 

Xε χε, το είδα χθες.

Βαρέθηκα να αγοράζω θήκες και να μην τις χρησιμοποιώ.

Δεν θα χαλάσω την αισθητική της συσκευής σε καμία περίπτωση εκτός αν κυκλοφορήσει κάποιο κάλυμμα της μπαταρίας μόνο, έτσι για αλλαγή, που θα μου αρέσει πολύ.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς στείλε μου link να ψωνίσω ένα ίδιο glass screen protector με το δικό σου γιατί το ένα mime εξελίχθηκε χαλια, δηλ το ξεκολλησα, το ξανατοποθετησα, αλλα πάλι δεν κολλάει περιμετρικά χωρίς όμως να χειροτερέψει απο την απόπειρα.

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα φίλε μου.

 

Ορίστε το link http://www.ebay.co.uk/itm/141023346317?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Μην σε ξεγελάσει η φωτο. Δεν είναι έτσι όπως το δείχνει. Αφήνει ακάλυπτα το home button και το ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση θα τα παραγγείλω και τα δύο και θα δω. Τυχερός αυτός που θα του το πουλήσω τα χριστουγενα έχω 16 screen protector :-)

Το θέμα των θηλών είναι ψυχολογικό. Εγώ έβγαλα τη θήκη μου μια μέρα και με έπιανε άγχος μη γρατσουνιστει. Όντως δε συγκρίνεται κανονικά και χωρίς θήκη είναι πολύ καλύτερο αλλά δεν μπορώ. Άλλαξα τόσα σαμσουνγκ ένα δεν έχω χαρει

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανεις την walnutt bumper (όχι την flip) yellow/black για το note 2 στην Ελλάδα/Ευρώπη?

 

Ακριβή μου φαίνεται γι αυτό που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τοtivizen pico. Δεν έχει πολύ καλή λήψη θέλει δυνατό σήμα.

Αθήνα Βουδαπέστη μια χαρουλα.

Λάρισα σε μερικά σημεία.

Κατερίνη πουθενά.

Έχει και δυνατότητα εγγραφής.

Από 40 €

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...