Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.skroutz.gr/s/2134394/Sandisk-Ultra-microSDXC-64GB-Android.html

 

Tην εχει δοκιμασει κανεις αυτή με το Note 2?Γενικά καποια αξιοπιστη 64αρα απο Ελλάδα?

Αυτήν έχω κι εγώ εδώ και 1 χρόνο και μέχρι στιγμής όλα OK. Αλλά αν αγόραζα σήμερα θα έπαιρνα Samsung γιατί έχει ακουστεί ότι Note II + SanDisk δεν παντρεύονται καλά...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτήν έχω κι εγώ εδώ και 1 χρόνο και μέχρι στιγμής όλα OK. Αλλά αν αγόραζα σήμερα θα έπαιρνα Samsung γιατί έχει ακουστεί ότι Note II + SanDisk δεν παντρεύονται καλά...

 

http://www.skroutz.gr/s/2134394/Sandisk-Ultra-microSDXC-64GB-Android.html

 

Tην εχει δοκιμασει κανεις αυτή με το Note 2?Γενικά καποια αξιοπιστη 64αρα απο Ελλάδα?

 

Μια χαρά δουλεύει.

Εγώ την έχω από όταν βγήκε το Note 2 και μάλιστα σε exfat.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω κι εγώ εδώ και 1 χρόνο και μέχρι στιγμής όλα OK. Αλλά αν αγόραζα σήμερα θα έπαιρνα Samsung γιατί έχει ακουστεί ότι Note II + SanDisk δεν παντρεύονται καλά...

 

Ισχύει. Πάρε Samsung να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Πάρε Samsung να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Θα δεις αναφορές και για Samsung καμμένες κάρτες σε όλη τη σειρά S,Note.

Οι Sandisk είναι οι πιο διαδεδομένες κάρτες και είναι φυσιολογικότατο να αναφέρονται και περισσότερα προβλήματα.

Πόσω μάλλον που λόγω ότι είναι η πιο γνωστή εταιρεία και κυκλοφορούν και οι περισσότερες μαιμούδες.

Εμένα πάντως το ότι καίγονται κάρτες με τα συγκεκριμένα τηλέφωνα, δε μου κάνει για πρόβλημα των καρτών.

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις αναφορές και για Samsung καμμένες κάρτες σε όλη τη σειρά S,Note.

Οι Sandisk είναι οι πιο διαδεδομένες κάρτες και είναι φυσιολογικότατο να αναφέρονται και περισσότερα προβλήματα.

Πόσω μάλλον που λόγω ότι είναι η πιο γνωστή εταιρεία και κυκλοφορούν και οι περισσότερες μαιμούδες.

Εμένα πάντως το ότι καίγονται κάρτες με τα συγκεκριμένα τηλέφωνα, δε μου κάνει για πρόβλημα των καρτών.

 

Τι να σου πω.. Εμένα μέχρι στιγμής στη σειρά galaxy (S1, S2 και note2) είχα θέμα με μία Sandisk και κανένα θέμα και με τις 2 samsung που έχω αγοράσει...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, εχει θεμα μονο η sandisk αλλα εξαιτιας του Note2. Παρε samsung καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Οχι, εχει θεμα μονο η sandisk αλλα εξαιτιας του Note2. Παρε samsung καλυτερα.

 

Διάβασε μερικές σελιδίτσες και θα αλλάξεις γνώμη.

Sandisk,Transend,Samsung,Kingston κ.λ.π.

Δεν έχει προτίμηση το τηλέφωνο στο τι θα κάψει.

Και αρκετοί αναφέρουν ότι οι κάρτες τους δούλευαν κανονικά σε άλλα τηλέφωνα και μόλις τις έβαλαν σε S3/Note 2, ψήθηκαν,

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

εγω την πηρα απο εδω. δεν εχει μεγαλη διαφορα αλλα συνηθως μου κοβει 2-3 ευρω σε καθε μου αγορα (αναλογα το ποσο).
Ok ευχαριστω!!Παρεπιπτοντως εισαι ικανοποιημενος απο τη συγκεκριμενη βαση?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/2134394/Sandisk-Ultra-microSDXC-64GB-Android.html

 

Tην εχει δοκιμασει κανεις αυτή με το Note 2?Γενικά καποια αξιοπιστη 64αρα απο Ελλάδα?

 

 

Για τις SanDisk επειδή είμαι παθόν από καμμένη κάρτα θα σας πω την εμπειρία μου.

Μου "πέθανε" μία Sandisk 32GB που είχα αγοράσει από ebay πάνω στον 1 μήνα λειτουργίας. Στο ψάξιμο που έκανα διάβασα ότι αυτές που καίγονται ήταν οι SanDisk συγκεκριμένα όμως αυτές με τα 32 GB χωρητικότητα, λόγω προβληματικής παρτίδας.

Επειδή ο πωλητής από Κίνα μου έπαιξε φουστιά με την αντικατάσταση αναγκάστηκα να αγοράσω μία από Ελλάδα ώστε αν γίνει κάτι να μπορώ πιο εύκολα να "κυνηγήσω" των νέο πωλητή.

Έτσι πήρα την συγκεκριμένη που δείχνεις, από eshop που την είχε σε προσφορά 50€ περίπου.

Την έχω από τον Φεβρουάριο και μέχρι τώρα (να μην τη ματιάσω) δουλεύει μια χαρά..

M @ X
Link to comment
Share on other sites

Για τις SanDisk επειδή είμαι παθόν από καμμένη κάρτα θα σας πω την εμπειρία μου.

Μου "πέθανε" μία Sandisk 32GB που είχα αγοράσει από ebay πάνω στον 1 μήνα λειτουργίας. Στο ψάξιμο που έκανα διάβασα ότι αυτές που καίγονται ήταν οι SanDisk συγκεκριμένα όμως αυτές με τα 32 GB χωρητικότητα, λόγω προβληματικής παρτίδας.

Επειδή ο πωλητής από Κίνα μου έπαιξε φουστιά με την αντικατάσταση αναγκάστηκα να αγοράσω μία από Ελλάδα ώστε αν γίνει κάτι να μπορώ πιο εύκολα να "κυνηγήσω" των νέο πωλητή.

Έτσι πήρα την συγκεκριμένη που δείχνεις, από eshop που την είχε σε προσφορά 50€ περίπου.

Την έχω από τον Φεβρουάριο και μέχρι τώρα (να μην τη ματιάσω) δουλεύει μια χαρά..

Και εγώ την 64αρα έχω χωρίς κάποιο πρόβλημα σχεδόν 8 μήνες τώρα

Επειδή έχω κι εγώ τη SanDisk 64 GB, διαβάζοντας τα αρνητικά σχόλια για τις SanDisk με είχε πιάσει ένα άγχος για το αν θα μου ζήσει ή θα μου ψοφήσει ξαφνικά. Τα μηνύματά σας με καθησυχάζουν... Βασικά δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ακριβώς φταίει και καίγονται αυτές που καίγονται. Πάντως η δικιά μου δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα και κλείνει χρόνο στο Νοτέλι II.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε 2 καταστηματα τα mobile center και eclick που τα βλεπω στο skroutz?Ειναι αξιοπιστα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To bumper case φορέθηκε και για άλλη μια φορά διαπίστωσα πόσο βολικό είναι μιας και δεν προσθέτει καθόλου όγκο αλλά συνάμα προστατεύει επαρκώς το Note II μου.

Στο κατάστημα απ΄όπου αγόρασα το bumper δοκίμασα και την Samsung Pouch Case στο χρώμα Choco Brown και οφείλω να παραδεχτώ ότι ταίριαζε πάρα πολύ με το λευκό Note αλλά όμως μου φάνηκε πολύ δύσχρηστη αφού η συσκευή ήταν πολύ δύσκολο να μπεί και να βγεί.

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

To bumper case φορέθηκε και για άλλη μια φορά διαπίστωσα πόσο βολικό είναι μιας και δεν προσθέτει καθόλου όγκο αλλά συνάμα προστατεύει επαρκώς το Note II μου.

Στο κατάστημα απ΄όπου αγόρασα το bupmer δοκίμασα και την Samsung Pouch Case στο χρώμα Choco Brown και οφείλω να παραδεχτώ ότι ταίριαζε πάρα πολύ με το λευκό Note αλλά όμως μου φάνηκε πολύ δύσχρηστη αφού η συσκευή ήταν πολύ δύσκολο να μπεί και να βγεί.

 

Για ποιο bumper case μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο bumper case μιλάς;

Γι΄αυτό : Note II Bumper Case

Αυτή που πήρα εγώ είναι σαν τις φωτό διάφανη με μαύρο περίγραμμα.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Γι΄αυτό : Note II Bumper Case

Αυτή που πήρα εγώ είναι σαν τις φωτό διάφανη με μαύρο περίγραμμα.

 

Το ειχα σταμπαρει και εγω αυτο αλλα δεν ειμουν σιγουρος αν βολευει.θα παω να το δω απο κοντα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Oτι πληρώνεις παίρνεις τελικά. Κι ενώ πήρα την αυθεντική βάση της Samsung για το αυτοκίνητο και είδα πόσο ποιοτικά αξεσουάρ βγάζει με την στάμπα της έκανα την μλκία και πήρα flip case από ebay με 8€. Hρθε σήμερα και είναι απαράδεκτο. Δεν κάθεται σωστά και γενικά είναι χαμηλής ποιότητας. Ο πρόλογος έγινε γιατί θέλω να μου δώσετε κάποιο φυσικό ή online κατάστημα που έχει τις original σε λευκό ετοιμοπαράδοτες.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

To bumper case φορέθηκε και για άλλη μια φορά διαπίστωσα πόσο βολικό είναι μιας και δεν προσθέτει καθόλου όγκο αλλά συνάμα προστατεύει επαρκώς το Note II μου.

Στο κατάστημα απ΄όπου αγόρασα το bumper δοκίμασα και την Samsung Pouch Case στο χρώμα Choco Brown και οφείλω να παραδεχτώ ότι ταίριαζε πάρα πολύ με το λευκό Note αλλά όμως μου φάνηκε πολύ δύσχρηστη αφού η συσκευή ήταν πολύ δύσκολο να μπεί και να βγεί.

 

Η Samsung pouch case όντως στην αρχή φαίνεται δύσχρηστη, αλλά με λίγο βάλε - βγάλε ανοίγει και το κινητό "κάθεται" όπως πρέπει. Την ίδια ακριβώς συμπεριφορά είχε η pouch στο Note 1 που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Oτι πληρώνεις παίρνεις τελικά. Κι ενώ πήρα την αυθεντική βάση της Samsung για το αυτοκίνητο και είδα πόσο ποιοτικά αξεσουάρ βγάζει με την στάμπα της έκανα την μλκία και πήρα flip case από ebay με 8€. Hρθε σήμερα και είναι απαράδεκτο. Δεν κάθεται σωστά και γενικά είναι χαμηλής ποιότητας. Ο πρόλογος έγινε γιατί θέλω να μου δώσετε κάποιο φυσικό ή online κατάστημα που έχει τις original σε λευκό ετοιμοπαράδοτες.

Η βάση της Samsung για το αυτοκίνητο είναι μονόδρομος.Απίστευτη ποιότητα κατασκευής που ΔΕΝ φαίνεται σε καμία φωτογραφία όπως στην φωτογραφία δεν φαίνεται το μήκος της και νομίζεις βλέποντάς την ότι είναι κοντή και δεν θα σε βολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ψάχνω .... :(

 

http://i.ebayimg.com/t/NEW-GENUINE-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-2-N7100-WHITE-FLIP-CASE-COVER-EFC-1J9FWEG-/00/s/NTk1WDYwMA==/z/3UgAAOxymnRSFOQH/$(KGrHqV,!lEFI!hNeILFBSFOQHrYf!~~60_35.JPG

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή ψάχνω .... :(

 

http://i.ebayimg.com/t/NEW-GENUINE-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-2-N7100-WHITE-FLIP-CASE-COVER-EFC-1J9FWEG-/00/s/NTk1WDYwMA==/z/3UgAAOxymnRSFOQH/$(KGrHqV,!lEFI!hNeILFBSFOQHrYf!~~60_35.JPG

 

 

Για δες εδώ,εδώ,εδώ και εδώ....

 

Δεν το έψαξες....?

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα απλά έβαζα στο search flip case και μου έβγαζε άλλα. Κυρίως προτιμούσα φυσικό κατάστημα για να μην πληρώνω μεταφορικά αλλά δεν βαριέ.

Ευχαριστώ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να δωσει link της βασης του note 2 για το αυτοκινητο?ευχαριστω προκαταβολικα.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Car-Holder-Vasi-Aytokinitou-ECS-K200BE-Original-4-to-5-5-Galaxy-s4-i9500-i9505-i9300-S3-Galaxy-note-2-n7100-k-a.653473.html

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...