Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πω πω φιλε σε νιωθω.Ακριβως το ιδιο εκανα και γω, πηρα αυτο το πραγμα μεχρι να ερθει η παραγγελια απο το ebay..:)

 

Λεω ποσο χαλια να ειναι δλδ..αλλα επεσα πολυ εξω..ουτε σε μενα χωραει βεβαια..μονο αν πιεσεις πολυ το κινητο για να μπει τοτε μπαινει καπως..

Ακομα και να την πουλησω ντρεπομαι..:lol:

 

Εγώ όσο και αν το ζορίσω δε μπαίνει μέσα το note, σε σημείο που φοβάμαι μήπως προκαλέσει και ζημιά. Είναι πραγματικά άχρηστη :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη,αλλά με το bluetooth απαντάς σε κλήσεις,δεν παίρνεις.Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα σε ένα κατάστημα και θα τις δοκίμαζα και τις 2 και εκει θα έπαιρνα την απόφασή μου.

Αν είσαι Αθήνα,στην extreme-mobile o Νίκος θα σε βοηθήσει αφάνταστα στον προβληματισμό σου και θα σου περάσει το screen protector σα να το τοποθετεί ρομποτ και όχι άνθρωπος.

 

Καλά εννοείται ότι δεν παίρνεις. Αλλά μειώνεις αρκετά την χρήση του τηλεφώνου.

Για το screen protector πραγματικά το σκέφτομαι άσχετα θήκης. Μάλλον θα περάσω μια βόλτα να τις δω.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θα βαλεις screen protector.Eιδικα η flip τριβει την οθονη και αν εχει επανω σκονη,δεν τις γλυτωνεις τις γρατζουνιες.Σαν τριχες βεβαια αλλα δεν παυουν να ειναι γρατζουνιες.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει αντίστοιχο battery cover του Note 3 για το Note 2? (δερματινοειδές με ραφές) από αξιόπιστο πωλητή / μαγαζί?

 

 

Σας ευχαριστώ

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει αγοράσει κανείς την original flip case από το Amazon.co.uk ? Όχι μέσω third party seller , αλλά από το amazon.

Ρωτάω γιατί την έχει ιδιαίτερα χαμηλά (10 λίρες) και έχω τις αμφιβολίες μου ότι είναι γνήσια.... (λόγω της τιμής).

Καλά από thrid party σίγουρα παίζουν μαϊμούδες αλλά από το Amazon???

Τους έχω ρωτήσει αλλά συνεχώς μου δίνουν την ίδια απάντηση, ότι το Amazon πουλάει μόνο καινούρια προϊόντα...

Edit : Το amazon απάντησε στο email που τους έστειλα ότι η θήκη δεν έχει NFC chip στο πίσω μέρος ( άλλωστε λένε ότι δεν υπάρχει αναφορά σε NFC chip στην περιγραφή του προϊόντος).

Συγγνώμη αλλά υπάρχει Genuine flip θήκη στη Samsung χωρίς το NFC chip??

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά υπάρχει Genuine flip θήκη στη Samsung χωρίς το NFC chip??

 

Από όσο ξέρω φίλε Όχι δεν υπάρχει. Άρα είναι πιστή απομίμηση. Γνώμη μου. Δώσε τα χρήματα Γιατί τα αξίζει η θήκη. Μην ξαναπω τα υπερ και τα κατά, τα έχουμε πει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη,αλλά με το bluetooth απαντάς σε κλήσεις,δεν παίρνεις.

Φυσικά υπάρχουν και bluetooth που κάνουν και κλήσεις χωρίς την ανάγκη να βγάλεις το κινητό από την τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν τα εξαιρετικα hands free sony mh1c παιζουν εστω και σαν ακουστικά στο Note 2 ?

 

http://www.head-fi.org/t/632892/review-sony-mh1-the-best-kept-secret/2160

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Έχει δοκιμάσει κάποιος αυτή?

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.305928&sid=1

Πως σας φαίνεται?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από amazon.de το flip cover, το protective cover και το original screen protector της samsung (2 στη συσκευασία). Όλα σε σφραγισμένη συσκευασία με ταινίες ασφαλείας, original με τις ζελατίνες τους, nfc στο flip cover καθώς και το βαθούλωμα για το home button, και σε πολύ καλή τιμή. Πολύ ποιοτικές θήκες, δε θα χρειαστεί να δοκιμάσω άλλες.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα από amazon.de το flip cover, το protective cover και το original screen protector της samsung (2 στη συσκευασία). Όλα σε σφραγισμένη συσκευασία με ταινίες ασφαλείας, original με τις ζελατίνες τους, nfc στο flip cover καθώς και το βαθούλωμα για το home button, και σε πολύ καλή τιμή. Πολύ ποιοτικές θήκες, δε θα χρειαστεί να δοκιμάσω άλλες.

 

Πότε τα πήρες ??? Στο αγγλικό είναι λίγο πιο φθηνά και σαν είδος αλλά και τα μεταφορικά.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πότε τα πήρες ??? Στο αγγλικό είναι λίγο πιο φθηνά και σαν είδος αλλά και τα μεταφορικά.

 

Μόλις πριν από μερικές μέρες. Η διαφορά στην τιμή ήταν αρκετά μεγάλη σε σχέση με εδώ, είχαν καμιά 400ριά κριτικές και έτσι είπα να δοκιμάσω. Είχα τις αμφιβολλίες μου μήπως δεν είναι original το flip cover επειδή κυκλοφορούν πολλές κινεζιές, αλλά τελικά είναι ακριβώς όπως θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου με τους εγγλέζους είναι ότι μου ανέφεραν ότι για την flip case ότι ο συγκεκριμένος κωδικός που έχουν δεν περιέχει το nfc chip.

Ρώτησα γιατί ήξερα ότι το γνήσιο έχει nfc.

Το πιο ωραίο όμως έρχεται απο Samsung UK που τους ρώτησα αν η θήκη έχει NFC ή αν υπάρχουν 2 εκδόσεις της θήκης.

Μου απάντησαν ότι η θήκη έρχεται ΧΩΡΙΣ NFC !!!!!

Τι να πω τώρα ?? Τέσπα η θήκη που αγόρασες (flip) είναι απευθείας απο το amazon.de ?

Τώρα πάντως την έχει 15,39€. Τα μεταφορικά είναι λίγο πάνω. Ψάχνω και την Samsung 32 GB και βγαίνουν πιο φθηνά απο UK.

Πάντως έχουν ίδιους κωδικούς και το αγγλικό και το γερμανικό.

Μια τελευταία ερώτηση. Εσένα πια θήκη σε βόλεψε καλύτερα ?? Η flip το protective cover ?? Με την φλιπ σκέφτομαι αν θα υπάρχει θέμα και στην κάμερα.

Και είμαι ανάμεσα στην flip και στο συνδυασμό protective+screen protector.

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι χωρίς NFC δεν παίζει original, ας με διορθώσει κάποιος εάν κάνω λάθος. Το flip cover ήρθε κατευθείαν από amazon.de. Ορίστε και φωτογραφία από μέσα.http://oi40.tinypic.com/1z6o1c.jpg

 

Και τα 2 είναι εξ ίσου καλά, εξαρτάται από το πόσο απρόσεχτος/η είσαι.

Το flip cover είναι μεν στυλάτο και όμορφο, δεν παχαίνει σχεδόν καθόλου το νοτε αλλά δεν προστατεύει γύρω γύρω, είναι δηλαδή για κάποιον που προσέχει αρκετά τη συσκευή του. Η αλήθεια είναι ότι όταν τραβάς φωτογραφίες είναι λίγο περίεργο γιατί κρέμεται, και επίσης καλύπτει το notification led.

Το protective cover τώρα, είναι και αυτό όμορφο,προστατεύει πολύ περισσότερο με το τίμημα ότι παχαίνει λιγάκι η συσκευή. Νομίζω ότι για αυτό το είδος θήκης είναι από τις καλύτερες. Σε συνδυασμό με μια ζελατίνα προστασίας θα είσαι κομπλέ για καθημερινή χρήση.

Εγώ πήρα και τις 2 επειδή ναι μεν προσέχω, αλλά θέλω να έχω και μια δεύτερη πιο ανθεκτική λύση.:p Προς το παρόν χρησιμοποιώ την flip, με τον καιρό όμως πιστεύω ότι θα χρησιμοποιήσω περισσότερο την άλλη.

Edited by lostdmd
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι χωρίς NFC δεν παίζει original, ας με διορθώσει κάποιος εάν κάνω λάθος. Το flip cover ήρθε κατευθείαν από amazon.de. Ορίστε και φωτογραφία από μέσα.http://oi40.tinypic.com/1z6o1c.jpg

 

Καλημέρα. Και εγώ αυτό νόμιζα , αλλά η απάντηση της Samsung με μπέρδεψε. Anyway , σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και μένα το tempered glass. Με πολύ προσοχή και υπομονή έκατσε άριστα.

Είναι ελάχιστα μικρότερο στις άκρες και έτσι δεν μου δημιούργησε θέμα με την καμπυλότητα του note.

Καμιά παραμόρφωση ή πρόβλημα με το touch. Το spen επίσης απροβλημάτιστο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και μένα το tempered glass. Με πολύ προσοχή και υπομονή έκατσε άριστα.

Είναι ελάχιστα μικρότερο στις άκρες και έτσι δεν μου δημιούργησε θέμα με την καμπυλότητα του note.

Καμιά παραμόρφωση ή πρόβλημα με το touch. Το spen επίσης απροβλημάτιστο.

 

Φουσκάλες φαντάζομαι μηδέν έτσι ;

Link έχουμε ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ναι φουσκάλες εννοείται 0. Έχω εμπειρία με την τοποθέτηση και έτσι δεν είχα θέμα.

Αυτό εδώ έχω ( http://www.ebay.com/itm/281175703069?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 )

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Multimedia-Dock-Smart-Dock-Multimedia-Hub-For-Samsung-Galaxy-Note2-White-/171179171905?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item27db12e041

 

Εχει παρει κανεις dock απο ebay με ~30 Ε? Να φανταστω , οτι δεν ειναι το αυθεντικο , αν και μοιαζει φριχτα πολυ απο τις φωτογραφιες :lol:

Να δουλευει καλα; Και ποσα Amber να βγαζει αραγε;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει αντίστοιχο battery cover του Note 3 για το Note 2? (δερματινοειδές με ραφές) από αξιόπιστο πωλητή / μαγαζί?

 

 

Σας ευχαριστώ

 

Επανέρχομαι, μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι....

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι, μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι....

 

δεν ξερω κατα ποσο μοιαζει με του Note 3 αλλα εγω πηρα αυτο για κατι διαφορετικο. φωτο απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...