Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με τέτοιο ή να έχει και 10-15cm καλώδιο..

Άσε τον Ευθύμη δε με άκουσε και τώρα σκρολάρει:p με τη ματ.....Αυτή την ασπρούλα θήκη της samsung πήρα κι εγώ. Αυτό που με χαλάει και το δήλωσα,φυσικά, με τον τρόπο μου...είναι που έχει το γκρι γύρω γύρω.....!!

Πάει η ματ είπαμε, την έφαγε ο κουβάς!! Καλή είναι αυτή η λευκή και το γκρι ειναι για να σπάει λίγο την ασπριλα ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο η μόνη φώτο που μπορώ να βάλω πλέον είναι το screen στον κάδο του γραφείου μου. Λυπάμαι αλλά δημιουργεί έντονο πρόβλημα με κόκκο και ειδικά στα λευκά φόντα δηλαδή παντού. Επίσης όταν διαβάζεις κείμενο είναι ακόμα πιο σπαστικό και μπερδεύει το μάτι. Με λίγα λόγια δίνει μια ασύλληπτη αίσθηση στο χέρι και στο "γλίστρημα" (ναι έχει και sauce :p ) αλλά μέχρι εκεί. Δεν ξέρω αν οι ακριβές ματ (υπάρχουν και με 30€) λύνουν το πρόβλημα (είχα δει μια του Χάρη επώνυμη η οποία ήταν ωραία όντως αλλά δεν την είχα δει σε σκοτάδι και στον χώρο μου) και πόσο... Πάντως από την στιγμή που την έβγαλα νοιώθω ότι βρήκα το φως μου κανονικά... απλά δεν είχα δοκιμάσει και έπρεπε να γίνει και αυτό. Ο Νίκος έχει και εξαιρετική clear (έβαλε ένα από τα άλλα παιδιά εκεί ο cotsa41) που θα φορεθεί στην επόμενη επίσκεψή μου (καλή και η ματ που είχε αλλά πρέπει να την δεχθεί το μάτι...)

 

(ναι ο timi είμαι αλλά δεν μπαίνω συχνά εκεί πλέον.... παλιά κατάλοιπα εποχής iphone :lol: , Εσύ?)

 

Αργύρη ναι καλή είναι αυτή η θήκη... Γενικά περιμένω τις ultra thin θήκες σαν κι αυτή για να καταλάβεις ώστε να μην υπάρχει όγκος στην συσκευή, αυτές που είναι τόσο λεπτές ώστε να φαίνεται το "Samsung" της πλάτης πάνω από την θήκη!!

http://www.ebay.com/itm/2x-0-2-mm-Ultra-Thin-Case-for-Samsung-Galaxy-Note-GT-N7000-i9220-2x-film-/230836981877?pt=PDA_Accessories&hash=item35bef4d075

 

Μια χαρά. . !

Ας μείνουμε με την απορία για το ματ τότε :lol::lol:

 

(ElectTheDeaD)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Πέρασα χθες από τον Νικόλα (extreme mobile) και μου πέρασε screen protector την ματ. Είναι εξαιρετικό στην αίσθηση και στην αφή αλλά δυστυχώς το δικό μου μάτι δεν μπορεί να συνηθίσει τον "κόκκο" σε σελίδες με λευκό φόντο (δηλαδή σχεδόν παντού στο νετ) αλλά και στο tapatalk που χρησιμοποιώ συχνά... Θα δω και την διάφανη ή θα το αφήσω με το gorilla του και θα συνεχίσω να είμαι προσεκτικός όπως πάντα!

 

μου τα ειπε ο Νικος, εμαθα ησασταν ολη η παρεα ;)

Ματ?

Για ποιο λογο?

χρονια τωρα βαζω σε ολες τις συσκευες ultra clear, κι επειδη εχω γινει ειδημονας δεν φαινεται καν... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. . !

Ας μείνουμε με την απορία για το ματ τότε :lol::lol:

 

(ElectTheDeaD)

Ακριβώς!!! :)

μου τα ειπε ο Νικος, εμαθα ησασταν ολη η παρεα ;)

Ματ?

Για ποιο λογο?

χρονια τωρα βαζω σε ολες τις συσκευες ultra clear, κι επειδη εχω γινει ειδημονας δεν φαινεται καν... ;)

Τι παρέα, σπείρα κανονικά ήμασταν πρέπει να τρόμαξε με τόσο κόσμο!! Είπα να την δοκιμάσω γιατί κάποιοι την φορούσαν πέρυσι στο note και είχα την περιεργεια. Ακόμα και ο Νίκος εκεί ματ φορούσε.. Ultra clear εννοείται ή και καθόλου με την δέουσα προσοχή πάντα και το αντίστοιχο ρίσκο :p

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!!! :)

 

Τι παρέα, σπείρα κανονικά ήμασταν πρέπει να τρόμαξε με τόσο κόσμο!! Είπα να την δοκιμάσω γιατί κάποιοι την φορούσαν πέρυσι στο note και είχα την περιεργεια. Ακόμα και ο Νίκος εκεί ματ φορούσε.. Ultra clear εννοείται ή και καθόλου με την δέουσα προσοχή πάντα και το αντίστοιχο ρίσκο :p

 

Του Νικου του τα εχω πει, αλλα δε βαζει μυαλο. Οκ, αστειευομαι, καποιοι θελουν να κρυβουν βασικα τις δαχτυλιες και την επιλεγουν.

Εμενα δε μου αρεσε ποτε γιατι μειωνει το clarity. Μια καλα τοποθετημενη ultra clear , ομως, αξιζει τον κοπο.

Αν μη τι αλλο, θα χρησιμοποιεις τη γραφιδα πολυ πιο ανετα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και γω κάρτα μνήμης.http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/SanDisk-Ultra-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-32GB-SDSDQU-032G-U46A-SDSDQ.htm

Και είναι η πρώτη φορά που δεν θα έχω το άγχος να αδειάζω τη μνήμη του κινητού πριν από κάθε εκδήλωση,εκδρομή ή διακοπές.:)

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε μου κάποιο bluetooth που αποδεδειγμένα δουλεύει καλά με το Note Ι

Επίσης έχετε δει πουθενά να πουλιέται θήκη δερμάτινη που να ανοίγει στα αριστερά σαν ατζέντα; Και από δερματίνη να είναι δεν με πειράζει, αρκεί να είναι καλή. thx

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο η μόνη φώτο που μπορώ να βάλω πλέον είναι το screen στον κάδο του γραφείου μου. Λυπάμαι αλλά δημιουργεί έντονο πρόβλημα με κόκκο και ειδικά στα λευκά φόντα δηλαδή παντού. Επίσης όταν διαβάζεις κείμενο είναι ακόμα πιο σπαστικό και μπερδεύει το μάτι. Με λίγα λόγια δίνει μια ασύλληπτη αίσθηση στο χέρι και στο "γλίστρημα" (ναι έχει και sauce :p ) αλλά μέχρι εκεί. Δεν ξέρω αν οι ακριβές ματ (υπάρχουν και με 30€) λύνουν το πρόβλημα (είχα δει μια του Χάρη επώνυμη η οποία ήταν ωραία όντως αλλά δεν την είχα δει σε σκοτάδι και στον χώρο μου) και πόσο... Πάντως από την στιγμή που την έβγαλα νοιώθω ότι βρήκα το φως μου κανονικά... απλά δεν είχα δοκιμάσει και έπρεπε να γίνει και αυτό. Ο Νίκος έχει και εξαιρετική clear (έβαλε ένα από τα άλλα παιδιά εκεί ο cotsa41) που θα φορεθεί στην επόμενη επίσκεψή μου (καλή και η ματ που είχε αλλά πρέπει να την δεχθεί το μάτι...)

 

(ναι ο timi είμαι αλλά δεν μπαίνω συχνά εκεί πλέον.... παλιά κατάλοιπα εποχής iphone :lol: , Εσύ?)

 

Αργύρη ναι καλή είναι αυτή η θήκη... Γενικά περιμένω τις ultra thin θήκες σαν κι αυτή για να καταλάβεις ώστε να μην υπάρχει όγκος στην συσκευή, αυτές που είναι τόσο λεπτές ώστε να φαίνεται το "Samsung" της πλάτης πάνω από την θήκη!!

http://www.ebay.com/itm/2x-0-2-mm-Ultra-Thin-Case-for-Samsung-Galaxy-Note-GT-N7000-i9220-2x-film-/230836981877?pt=PDA_Accessories&hash=item35bef4d075

 

Εβαλα και εγω πριν καμιά βδομαδα την ματ απο τον Νίκο και είμαι πολυ ευχαριστημενος όντως υπάρχουν αυτοι οι κοκοι στις λευκες σελιδες αλλα ενταξει δεν είναι κάτι που εμενα τουλάχιστον μου δημιουργεί πρόβλημα και πραγματικά η αίσθηση που σου αφηνει στο χέρι ειναι εξαιρετική ασε πού γλυτώνεις μια και καλη απο τις δακτυλιες για όποιον ενδιαφέρεται θα βγάλω καποιες φωτο οταν θα είμαι σπίτι για να δείτε

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι; Μπορώ να πω ότι είναι ουάου, αλλά θα προτιμούσα ένα απλό για το αυτί, όχι headset.

Γίνεται άραγε αυτό να πάρει κάποιο μονό ακουστικό, και να έχω τα στερεοφωνικά για μουσική μόνο, να μην τα χαλάσω κιόλας με το βάλε-βγάλε;

Για αυτό, τι λέτε;

Edited by jlian
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια. Δεν ξερω πολλα απο καρτες ΜicroSD και θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι καλυτερη (αν μπορουμε να τις διαφοροποιησουμε με τα στοιχεια που παρουσιαζονται).

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/01fc9cd8cc214282a50364ec99557ca7/productinfo.aspx

 

http://www.acestore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=31321

 

'Η αν θελετε να μου προτεινεται καποια αλλη 16GB Class 10. Γνωριζω οτι κυκλοφορουν φθηνοτερες αλλα με ενδιαφερει και η ποιοτητα.

Σας ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια. Δεν ξερω πολλα απο καρτες ΜicroSD και θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι καλυτερη (αν μπορουμε να τις διαφοροποιησουμε με τα στοιχεια που παρουσιαζονται).

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/01fc9cd8cc214282a50364ec99557ca7/productinfo.aspx

 

http://www.acestore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=31321

 

'Η αν θελετε να μου προτεινεται καποια αλλη 16GB Class 10. Γνωριζω οτι κυκλοφορουν φθηνοτερες αλλα με ενδιαφερει και η ποιοτητα.

Σας ευχαριστω.

H δεύτερη δεν είναι micro.Πολύ καλή είναι αυτή http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/SanDisk-Ultra-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-16GB-SDSDQU-016G-U46A-SDSDQ.htm

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν έχει καμία σχέση με τη θήκη του siii κατάλαβαν το λάθος με την ταινία και τώρα είναι super!

 

http://xtreme-mobile.gr με κλειστά τα μάτια! Έχει φέρει πολλά πράγματα για note ii (στην αναζήτηση βάζουμε n7100)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ενα μεγάλο πλεονέκτημα της συσκευής μας είναι η αφαιρούμενη μπαταρία.

Ο καλύτερος τρόπος να το εκμεταλλευτούμε αυτό είναι με την αγορά της αυθεντικής βάσης φόρτισης δεύτερης μπαταρίας + μια δεύτερη ασθενική μπαταρία.

Το συγκεκριμένο αξεσουάρ για το ΝΟΤΕ2 βγαίνει μόνο σε άσπρο χρώμα.

Το κόστος του μαζί με την μπαταρία είναι περίπου 38€ στα ελληνικά μαγαζιά, λίγο φθηνότερα από το εξωτερικό φαντάζομαι.

Τα οφέλη μιας τέτοιας αγοράς είναι πολλαπλά.

Έχεις την δυνατότητα να φορτίσεις την συσκευή σου σε λιγότερο από ένα λεπτό (Αλλαγή μπαταρίας) , δεν ταλαιπωρείς την micro usb θύρα του τηλεφώνου με το βαλε βγάλε, μπορείς να κυκλοφορείς με μια δεύτερη μπαταρία μαζί σου (λίγο άχρηστο στο συγκεκριμένο κινητό αλλά λέμε τώρα) και τελευταίο αλλά για μένα σημαντικό, μπορείς να "ξεχάσεις"το τηλέφωνο εκτός φόρτισης το βράδυ και να μην σε ενδιαφέρει καθόλου. Κουμπώνεις το πρωί την φορτισμένη και έφυγες!

 

Φυσικά τα ίδια μπορούν να γίνουν και με λύσεις after market αλλά από τα 3-4 που δοκίμασα σε προηγούμενα κινητά δεν μου άρεσαν. Οι μπαταρίες συχνά είχαν μικρότερη χωρητικότητα ( διαφορετική κατανάλωση ανάλογα με το ποια μπαταρία είχες εκείνη την στιγμή) και οι φορτιστές ήταν άβολοι και ευαίσθητοι.

 

Σε γενικές γραμμές είναι μια αγορά που προτείνω.

 

Υ.Γ. Το δικό μου είναι αγορασμένο από το extreme-mobile.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο μήνυμα για να παρουσιάσω άλλο αξεσουάρ, το allshare cast hub

 

Αυτό το μαραφέτι είναι ακριβό. Στα 85€ από Ελλάδα, φθηνότερα από έξω.

Ουσιαστικά σου επιτρέπει να συνδέσεις ασύρματα το κινητό σου με μια τηλεόραση και να προβάλεις στην οθόνη της ότι ακριβώς δείχνει το κινητό σου.

Το βάζεις στην πρίζα, στο hdmi της τηλεόρασης και.. το ξεχνάς εκεί.

Η σύνδεση γίνεται μέσα από το μενού "ρυθμίσεις" ή από συντόμευση στην αρχική οθόνη με ένα κλικ.

***Χρειάζεται μηδενισμό μετρητή για να συνδεθεί. Ενα triangle away θα λύσει το πρόβλημα μια και έξω αν έχετε custom rom***

Ο ενσωματωμένος player παίζει υπότιτλους, ο bs όχι.

Η κατανάλωση μπαταρίας δεν είναι μεγάλη, μέχρι 6 ώρες μου έβγαλε άνετα.

Στα περισσότερα παιχνίδια δουλεύει πολύ καλά, έχει όμως μια ελάχιστη καθυστέρηση που μπορεί να μην βολεύει στα "γρήγορα" παιχνίδια.

Μπορείς να είσαι συνδεδεμένος με αυτό και με το ασύρματο δίκτυο σου ταυτόχρονα. ( Το wifi direct έχει δικιά του κεραία )

Δεν "παίζει" με άλλα android, μόνο με τα τελευταία Samsung (σ3, Νοτε2)

YouTube παίζει άψογα.

 

Είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτή την αγορά μου. Χωρίς να σηκωθώ από τον καναπέ μου, κατεβάζω torrent ταινία ή επεισόδιο από σειρά, κατεβάζω υπότιτλους και το streamάρω στην τηλεόραση.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είσαι! :D

 

Μια ερώτηση για το hub.

Φαντάζομαι για να δεις μια ταινία πχ, πρέπει να είναι αναμμένη και η οθόνη του κινητού. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είσαι! :D

 

Μια ερώτηση για το hub.

Φαντάζομαι για να δεις μια ταινία πχ, πρέπει να είναι αναμμένη και η οθόνη του κινητού. Σωστά?

 

Στον player της Samsung όσο παίζει το βίντεο δείχνει μόνο αυτό σε αχνό γκρι.

Στους άλλους player παίζει και η οθόνη κανονικά.

[ATTACH]27895[/ATTACH]

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Στον player της Samsung όσο παίζει το βίντεο δείχνει μόνο αυτό σε αχνό γκρι.

Στους άλλους player παίζει και η οθόνη κανονικά.

[ATTACH]27895[/ATTACH]

 

Τέλεια!

Εξοικονόμηση :)

Link to comment
Share on other sites

Εξοπλίστηκε σήμερα και με 2 original θήκες, αναλόγως περίστασης, από το Νίκο οι οποίες τις θεωρώ τη καλύτερη επιλογή από άποψη ποιότητας και προστασίας του "εργαλείου" μας!! ;)

Είναι αυτές, http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-THiki-Polykarmponiko-Kalymma-Protective-Cover-black-EFC-1J9BBEGSTD.714145.html

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-Dermatini-thiki-Diary-Case-book-type-black-ETUISMN7100B.721845.html

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]27901[/ATTACH]

Χθες μου ήρθε ο παραπάνω

Αύριο μόλις επιστρέψω θα φορεθει και θα επανέλθω με εντυπώσεις

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Voltaire να υποθέσω ότι επειδή ήταν για το S3 δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το NOTE II έτσι;

Κουτί ερώτηση απλά να το "τσεκάρουμε"... ;)

 

Edit:Αν τυχόν γνωρίζεις και για τυχόν "συνεργασία" με τα tablet της εταιρίας πες μου...

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχετε να προτείνετε κάποια Armband θήκη για Galaxy Note για εμάς τους "αθλητές",καθώς και μια θήκη για ποδήλατο/μηχανή :p ; Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...