Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράγγειλα την λευκή flip cover της Samsung απ΄το Νίκο(extreme mobile).Σήμερα παρέλαβε.Δεν ξέρω πόσο βολεύει η αν φθείρεται αλλά μ' αρέσει η ιδέα του notebook look.Δεν είμαι fan των θηκών που αλλάζουν το σχήμα ή τον όγκο μιας συσκευής.Σε τρία iphone δεν είχα βάλει ποτέ θήκη.

 

Εμένα με εχει βολέψει αρκετα... αν υπήρχε και καμια καλή free εφαρμογη που θα την μετετρεπε σε "smart cover"... θα ηταν όνειρο!

Έχει πάρει κανείς απο extreme mobile screen protector? τι μάρκα είναι? είναι καλά?

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-Screen-protector-x2-temachia-Matte-Antifingerprint-Prostateytiko-film-othonis.719213.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά όποιος έχει αγοράσει κάποιο screen protector που να μη δημιουργεί θέματα με το spen ας βάλει ένα λινκ για να παραγγείλω..! ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με εχει βολέψει αρκετα... αν υπήρχε και καμια καλή free εφαρμογη που θα την μετετρεπε σε "smart cover"... θα ηταν όνειρο!

Έχει πάρει κανείς απο extreme mobile screen protector? τι μάρκα είναι? είναι καλά?

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-Screen-protector-x2-temachia-Matte-Antifingerprint-Prostateytiko-film-othonis.719213.html

 

Δοκίμασες να το γράψεις στο Market ? :P

https://play.google.com/store/apps/details?id=smart.cover&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInNtYXJ0LmNvdmVyIl0.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος έχει αγοράσει κάποιο screen protector που να μη δημιουργεί θέματα με το spen ας βάλει ένα λινκ για να παραγγείλω..! ευχαριστώ!

 

Αν πραγματικά θέλεις κάτι πολύ καλό τότε δες αυτό

http://www.ebay.com/itm/SPIGEN-SGP-Samsung-Galaxy-Note-2-Protector-U-Oleophobic-International-Version-/300786331300?pt=PDA_Accessories&hash=item4608432ea4

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]27743[/ATTACH]

[ATTACH]27744[/ATTACH]

[ATTACH]27745[/ATTACH]

[ATTACH]27746[/ATTACH]

[ATTACH]27747[/ATTACH]

Πολύ όμορφη δεν ξέρω πως φαίνεται στις φωτό αλλά η θήκη είναι πολύ καλή επίσης διαπιστώνω ότι σε σχέση με μια άλλη σε γκρι που έχω έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

Αυτή στο κάτω μέρος λέει αν προσέξετε with NSF

Η άλλη δεν έλεγε τίποτα

 

Επίσης δείτε και αυτήν.

Δεν την φορεσα ακόμα

[ATTACH]27749[/ATTACH]

[ATTACH]27750[/ATTACH]

[ATTACH]27751[/ATTACH]

By extrememobile και τον φίλο Νίκο.

απο που πηρες την δευτερη θηκη?εχεις καποιο link.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη τα σπάει...

 

 

 

Έψαχνα κάτι σε free..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dk.lcdon&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kay5sY2RvbiJd

 

Κανε ενα search αν δεν σου κανει αυτο.Εχει πολλα τετοια προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το πακετακι καλο ειναι?τα εχει δοκιμασει κανενας?http://www.ebay.co.uk/itm/8-in-1-Pack-timri-LCD-Screen-Protector-Guard-for-Samsung-N7100-Galaxy-Note-II-/170930094237?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item27cc3a409d Edited by nikos1986
Link to comment
Share on other sites

 

οχι αλλα

το συγκεκριμένο μαγαζί είναι απίστευτο!!

εχω πάρει άπειρα πράγματα και είναι στην πόρτα μου σε 3-4 μέρες!!!ούτε εντός Ελλάδος δεν έχω τόσο γρήγορη παράδοση!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το θηρίο που έχουμε πάρει που φουσκώνει τις τσέπες, μια ιδέα για carrying case θα ήταν shoulder strap σαν τα περίστροφα

:lol::lol::lol:

 

Και για 70''s style NYC cop, θα φοριέται πάνω από μάλλινο ζιβάγκο

:lol::lol::lol:

 

Αν δεις κάτι πες μας και σε "μας" ;)

 

Πάντως μακάρι να βγάλει αυτή, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1734886 που είχα και στο S3 και απλα είναι φοβερή!! Και δε γίνεται αντιληπτή και προστατεύει παντού γύρω γύρω τη συσκευή!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια εψαξα λιγο και δεν το βρηκα , μηπως ξερει κανεις πως κανω την microsd ntfs?

 

Παρέλαβα τη Παρασκευή SanDisc 64GB... πρέπει να την κάνω ntfs? Εγω την έβαλα κατευθείαν :X

Ξέρετε μήπως κάποιο κατάστημα το οποίο να πουλάει screen protector Spigen SGP και να το τοποθετεί; Δεκτές και άλλες προτάσεις για Screen Protector..

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τη Παρασκευή SanDisc 64GB... πρέπει να την κάνω ntfs? Εγω την έβαλα κατευθείαν :X

Ξέρετε μήπως κάποιο κατάστημα το οποίο να πουλάει screen protector Spigen SGP και να το τοποθετεί; Δεκτές και άλλες προτάσεις για Screen Protector..

 

εγω εβαλα το σαββατο απο εδω http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-Screen-protector-x-2-temachia-Ultra-Clear-Prostateytiko-diafano-film-othonis.719195.html

 

μου το εβαλε ο νικος εκει οσοι ξερουν το πως βαζει προτεκτορ ξερουν. πολλοι καλα προτεκτορ με αψογη εφαρμογη και δουλευουν ολα σαν να μην εχει.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τη Παρασκευή SanDisc 64GB... πρέπει να την κάνω ntfs? Εγω την έβαλα κατευθείαν :X

Ξέρετε μήπως κάποιο κατάστημα το οποίο να πουλάει screen protector Spigen SGP και να το τοποθετεί; Δεκτές και άλλες προτάσεις για Screen Protector..

 

Την βαζεις οπως ειναι.Τη κανει exfat το τηλεφωνο.

SGP δυσκολα να βρεις Ελλαδα.Παραγγελνεις απο το το ebay (υπαρχει sgpstore) και την τοποθετεις.Προσωπικα δεν παραγγελνω καμια αλλη μαρκα.4 χρονια τωρα παιρνω μονο απο αυτους και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τη Παρασκευή SanDisc 64GB... πρέπει να την κάνω ntfs? Εγω την έβαλα κατευθείαν :X

Ξέρετε μήπως κάποιο κατάστημα το οποίο να πουλάει screen protector Spigen SGP και να το τοποθετεί; Δεκτές και άλλες προτάσεις για Screen Protector..

 

Δεν υπάρχει λόγος να την κάνεις ntfs, διότι αυτή η μνήμη έρχεται φορμαρισμένη σε exfat που μπορεί να διαχειριστεί αρχεία >4GB

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις κάτι πες μας και σε "μας" ;)

 

Πάντως μακάρι να βγάλει αυτή, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1734886 που είχα και στο S3 και απλα είναι φοβερή!! Και δε γίνεται αντιληπτή και προστατεύει παντού γύρω γύρω τη συσκευή!!

 

Όντως τρομερή θήκη δεν καταλαβαινεις ότι την φοράς

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα το σαββατο απο εδω http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-Screen-protector-x-2-temachia-Ultra-Clear-Prostateytiko-diafano-film-othonis.719195.html

 

μου το εβαλε ο νικος εκει οσοι ξερουν το πως βαζει προτεκτορ ξερουν. πολλοι καλα προτεκτορ με αψογη εφαρμογη και δουλευουν ολα σαν να μην εχει.

 

Την βαζεις οπως ειναι.Τη κανει exfat το τηλεφωνο.

SGP δυσκολα να βρεις Ελλαδα.Παραγγελνεις απο το το ebay (υπαρχει sgpstore) και την τοποθετεις.Προσωπικα δεν παραγγελνω καμια αλλη μαρκα.4 χρονια τωρα παιρνω μονο απο αυτους και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

 

Δεν υπάρχει λόγος να την κάνεις ntfs, διότι αυτή η μνήμη έρχεται φορμαρισμένη σε exfat που μπορεί να διαχειριστεί αρχεία >4GB

 

Σας ευχαριστώ... θα πάω αυριο στο Νίκο... γιατι αν βάλω μονος μου την SGP θα την κλαίω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Πέρασα χθες από τον Νικόλα (extreme mobile) και μου πέρασε screen protector την ματ. Είναι εξαιρετικό στην αίσθηση και στην αφή αλλά δυστυχώς το δικό μου μάτι δεν μπορεί να συνηθίσει τον "κόκκο" σε σελίδες με λευκό φόντο (δηλαδή σχεδόν παντού στο νετ) αλλά και στο tapatalk που χρησιμοποιώ συχνά... Θα δω και την διάφανη ή θα το αφήσω με το gorilla του και θα συνεχίσω να είμαι προσεκτικός όπως πάντα! Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Πέρασα χθες από τον Νικόλα (extreme mobile) και μου πέρασε screen protector την ματ. Είναι εξαιρετικό στην αίσθηση και στην αφή αλλά δυστυχώς το δικό μου μάτι δεν μπορεί να συνηθίσει τον "κόκκο" σε σελίδες με λευκό φόντο (δηλαδή σχεδόν παντού στο νετ) αλλά και στο tapatalk που χρησιμοποιώ συχνά... Θα δω και την διάφανη ή θα το αφήσω με το gorilla του και θα συνεχίσω να είμαι προσεκτικός όπως πάντα!

 

Δικος μου είσαι εσύ :lol:

Ματ ουτε με σφαιρες.Καμια καλή θήκη ?Καλή flip cover αλλα και αυτή η ασπρούλα με το γκρι πλαισιο δεν ειναι κακή

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις κάτι πες μας και σε "μας" ;)

 

Πάντως μακάρι να βγάλει αυτή, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1734886 που είχα και στο S3 και απλα είναι φοβερή!! Και δε γίνεται αντιληπτή και προστατεύει παντού γύρω γύρω τη συσκευή!!

 

Όντως τρομερή θήκη δεν καταλαβαινεις ότι την φοράς

Και εγώ στο S3 αυτήν είχα. Απλά τέλεια! Κρίμα που δεν την έχουν βγάλει για το Note 2, ειδικότερα που το μεγαλύτερο μέγεθος του χρειάζεται τέτοιες θήκες. Ελπίζω να την βγάλει κάποια στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Πέρασα χθες από τον Νικόλα (extreme mobile) και μου πέρασε screen protector την ματ. Είναι εξαιρετικό στην αίσθηση και στην αφή αλλά δυστυχώς το δικό μου μάτι δεν μπορεί να συνηθίσει τον "κόκκο" σε σελίδες με λευκό φόντο (δηλαδή σχεδόν παντού στο νετ) αλλά και στο tapatalk που χρησιμοποιώ συχνά... Θα δω και την διάφανη ή θα το αφήσω με το gorilla του και θα συνεχίσω να είμαι προσεκτικός όπως πάντα!

 

Μπορείς να βγάλεις καμιά φωτο να δούμε τι γίνεται Ευθύμη?

Δεν έβαλα ποτέ ματ σε κινητό (ούτε είχα σκοπό να βάλω :p) οπότε θα βοηθούσε μια φωτο :p

 

(Ο timi είσαι φίλε? :p)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις καμιά φωτο να δούμε τι γίνεται Ευθύμη?

Δεν έβαλα ποτέ ματ σε κινητό (ούτε είχα σκοπό να βάλω :p) οπότε θα βοηθούσε μια φωτο :p

 

(Ο timi είσαι φίλε? :p)

Φίλε Νίκο η μόνη φώτο που μπορώ να βάλω πλέον είναι το screen στον κάδο του γραφείου μου. Λυπάμαι αλλά δημιουργεί έντονο πρόβλημα με κόκκο και ειδικά στα λευκά φόντα δηλαδή παντού. Επίσης όταν διαβάζεις κείμενο είναι ακόμα πιο σπαστικό και μπερδεύει το μάτι. Με λίγα λόγια δίνει μια ασύλληπτη αίσθηση στο χέρι και στο "γλίστρημα" (ναι έχει και sauce :p ) αλλά μέχρι εκεί. Δεν ξέρω αν οι ακριβές ματ (υπάρχουν και με 30€) λύνουν το πρόβλημα (είχα δει μια του Χάρη επώνυμη η οποία ήταν ωραία όντως αλλά δεν την είχα δει σε σκοτάδι και στον χώρο μου) και πόσο... Πάντως από την στιγμή που την έβγαλα νοιώθω ότι βρήκα το φως μου κανονικά... απλά δεν είχα δοκιμάσει και έπρεπε να γίνει και αυτό. Ο Νίκος έχει και εξαιρετική clear (έβαλε ένα από τα άλλα παιδιά εκεί ο cotsa41) που θα φορεθεί στην επόμενη επίσκεψή μου (καλή και η ματ που είχε αλλά πρέπει να την δεχθεί το μάτι...)

 

(ναι ο timi είμαι αλλά δεν μπαίνω συχνά εκεί πλέον.... παλιά κατάλοιπα εποχής iphone :lol: , Εσύ?)

 

Αργύρη ναι καλή είναι αυτή η θήκη... Γενικά περιμένω τις ultra thin θήκες σαν κι αυτή για να καταλάβεις ώστε να μην υπάρχει όγκος στην συσκευή, αυτές που είναι τόσο λεπτές ώστε να φαίνεται το "Samsung" της πλάτης πάνω από την θήκη!!

http://www.ebay.com/itm/2x-0-2-mm-Ultra-Thin-Case-for-Samsung-Galaxy-Note-GT-N7000-i9220-2x-film-/230836981877?pt=PDA_Accessories&hash=item35bef4d075

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

καμια καλη καρτα μνημης 32 αρα η 64αρα σε καλη τιμη που μπωρο να βρω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...