Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο ποιοτητα ειναι οτι καλητερο και οι ρεφες και ολα. απο παχος δινει λιγο απο πανω στο καπακι λογω του οτι εχει και θηκες για καρτες μεσα. σαν συνολο ομως ειναι πολυ ομορφες και ποιοτικες. και εγω ετσι ειχα θεμα αν εχει μεγεθος αλλα πηγα το σαββατο απο το μαγαζι και ο νικος εκει ειναι πολυ εξηπηρετικος και δεχτηκε να την δω πανω στο κινητο και ετσι κατεληξα σε αυτην.

Ευχαριστώ και πάλι. Μάλλον μέσα στη βδομάδα θα χτυπήσω το λευκό Note II μαζί με μια Zenus. Μ' αρέσει πολύ ο συνδυασμός καφέ ματ δέρμα με το λευκό/κρεμ χρώμα του Note II. Στις φωτογραφίες είναι πανέμορφο!

 

Edit: Να 'ναι καλά ο φίλος giorgaras που μου "γνώρισε" τις Zenus...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ και πάλι. Μάλλον μέσα στη βδομάδα θα χτυπήσω το λευκό Note II μαζί με μια Zenus. Μ' αρέσει πολύ ο συνδυασμός καφέ δέρμα με το λευκό/κρεμ χρώμα του Note II. Στις φωτογραφίες είναι πανέμορφο!

 

ακριβως αυτον το συνδιασμο εχω και ειναι ολα τα λευτα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,έχω και εγώ το note 2.

Ποια κάρτα μνήμης προτείνεται να πάρω 32gb?

Υπάρχει και 64 GB αν θέλεις. Νομίζω πως 16-32 GB είναι μια χαρά ανάλογα με το τι θες να βάλεις μέσα (τραγούδια, videos κτλ.).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κώστα, διάβασα το mini-review σου για την Samsung Flip Case. Είμαι μεταξύ αυτής και της δερμάτινης Zenus. Σίγουρα η flip έχει το πλεονέκτημα του μικρού μεγέθους, απλά η Zenus με προσελκύει εμφανισιακά ενώ ξέρω ότι θα είναι μεγαλύτετη/παχύτερη σε μια ήδη μεγάλη συσκευή. Η λογική επιλογή είναι η flip αλλά με τραβάει η άλλη... Και δεν την έχει σε στοκ το MobileFun... Damn! Έχω φάει το Google να τη βρω αλλού αλλά δεν... Μάλλον θα παραγγείλω από MobileFun και όποτε έρθει.

 

Κι εμένα η Zenus μ αρεσει εμφανισιακά αλλά δοκίμασα στην πράξη μια παρόμοια που είχε ο Νικός οταν ημουν ελλάδα και δεν την αγόρασα για τους εξης λογους.

1. την δοκιμασα με στενό παντελονι και με ενοχλούσε σε αντιθεση με την γνήσια.

2. Για να μιλήσεις πρέπει οπωσδήποτε να την γυρίσεις. Φαντάσου ποσο πιο παχυ γινεται το τηλέφωνο με γυρισμένο το καπακι αφου είναι διπλό.

3. το λουράκι που εχει για να κλείνει είναι σπαστικό καθε φορά που ανοίγεις για να δεις κάτι.

 

Προτείνω να πάς με το κινητό και να προβάρεις και τις δύο, δοκιμάζοντας τις βασικές χρήσεις. Ο Νίκος θα στο προτείνει μόνος του άλλωστε. Μην φορέσεις το φαρδύτερο παντελόνι και σκέψου ότι απο Μάιο έως Οκτωβριο είμαστε χωρίς σακάκι.

Για χρηματα και πιστωτικές κάρτες οπως είπα δεν θα τολμάς να το αφήνεις ουτε στο τραπεζακι οταν πίνεις τον καφέ σου για να μην πω το γραφείο σου.

Εμενα μ αρεσουν και οι δυο. Αν ειχα τα χρηματα θα τις έπαιρνα και τις δυο:D Δεν είμαστε για τέτοια οπότε διάλεξε αυτήν που σε βολεύει περισσότερο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,έχω και εγώ το note 2.

Ποια κάρτα μνήμης προτείνεται να πάρω 32gb?

Αυτή και καθάρισες...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η Zenus μ αρεσει εμφανισιακά αλλά δοκίμασα στην πράξη μια παρόμοια που είχε ο Νικός οταν ημουν ελλάδα και δεν την αγόρασα για τους εξης λογους.

1. την δοκιμασα με στενό παντελονι και με ενοχλούσε σε αντιθεση με την γνήσια.

2. Για να μιλήσεις πρέπει οπωσδήποτε να την γυρίσεις. Φαντάσου ποσο πιο παχυ γινεται το τηλέφωνο με γυρισμένο το καπακι αφου είναι διπλό.

3. το λουράκι που εχει για να κλείνει είναι σπαστικό καθε φορά που ανοίγεις για να δεις κάτι.

 

Προτείνω να πάς με το κινητό και να προβάρεις και τις δύο, δοκιμάζοντας τις βασικές χρήσεις. Ο Νίκος θα στο προτείνει μόνος του άλλωστε. Μην φορέσεις το φαρδύτερο παντελόνι και σκέψου ότι απο Μάιο έως Οκτωβριο είμαστε χωρίς σακάκι.

Για χρηματα και πιστωτικές κάρτες οπως είπα δεν θα τολμάς να το αφήνεις ουτε στο τραπεζακι οταν πίνεις τον καφέ σου για να μην πω το γραφείο σου.

Εμενα μ αρεσουν και οι δυο. Αν ειχα τα χρηματα θα τις έπαιρνα και τις δυο:D Δεν είμαστε για τέτοια οπότε διάλεξε αυτήν που σε βολεύει περισσότερο.

OK, δίκιο έχεις, καλύτερα να τις δω από κοντά. Ένα πλεονέκτημα της flip είναι ότι το πίσω καπάκι της συσκευής είναι μέρος της θήκης και έχεις το original φυλαγμένο για ανταλλακτικό αν κάτι συμβεί. Επίσης το θέμα του μεγέθους είναι βασικό (άνεση σε τσέπες κτλ.). Απλά με φτιάχνει το καφέ/άσπρο και η όλη κοψιά της Zenus.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή και καθάρισες...

την έχεις παραγγείλει από ebay?

 

παιδιά έχει παραγγείλει κάποιος από σας αυτές της θήκες.

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-II-2-N7100-Leather-FLIP-CASE-COVER-in-various-colors-/200845991906?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=500121979435&hash=item2ec35a9fe2&_uhb=1

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW-BOXED-WHITE-SAMSUNG-N7100-GALAXY-NOTE-II-NOTE-2-FLIP-COVER-CASE-/330831574501?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item4d071935e5&_uhb=1

αν είναι ανθεκτικές και αξίζουν τα λεφτά τους ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Όπως εχω πει περιμενω και την αυθεντικη και την zenus. Οπότε θα τις δω. Αρχικά δεν τολμάω να σκεφτω να βάλω το κινητό και χωρίς θήκη σε στενό παντελόνι (όχι ότι φοράω στενά παντελόνια). Ναι η αυθεντική δεν δίνει πάχος και ναι υπάρχουν zenus όπως είπε το άλλο παιδί που δεν δίνει όγκο το λουράκι του. Να υπενθυμίσω βέβαια ότι χωρίς τέτοιου είδους θήκη κουβαλάμε έξτρα και πορτοφόλι (όποιος έχει βέβαια). Άρα στο κουβάλημα ίσως είναι καλύτερα με την θήκη. Τι δεν μου αρέσει στην αυθεντική θήκη. Το πίσω μέρος της είναι το γνωστό καπάκι της μπαταρίας. Προστασία από πτώση αν σκάσει με την πλάτη, μηδέν. Αν σπάσει το καπάκι μόνο, μικρή ζημιά. Αν όχι; Άλλο σενάριο είστε για καφέ και χύνεται ένα νερό στο τραπέζι και το νερό πλησιάζει το θηρίο μας. Με την αυθεντική θήκη το κινητό ακουμπάει στο τραπέζι. Με θήκες σαν την zenus απ'όσο είδα όχι. Με την αυθεντική θήκη η χρήση του κινητού είναι οκ λογικά. Στην zenus ελπίζω το κούμπωμα να μην ενοχλεί στην χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα παρήγγειλα αυτήν την θήκη πιστεύω θα βγει καλή.http://www.ebay.com/itm/160916805117?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την θήκη που κλεινει στο πλαι μην την πάρεις διοτι έχο παρόμοια που κλείνει με μαγνητη στο πλαι kalaideng λέγεται η μάρκα και δεν προστατεύει καθόλου τις γωνίες του κινητού έχει κατασακατευτεί στις γωνίες...
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε η αυθεντική θήκη αλλά θα την δοκιμάσω αργότερα καθώς έχω δουλειά τώρα. Είναι ακριβώς όπως την περίμενα και με το NFC στο καπάκι. Σήμερα μου ήρθαν και τα nfc tags να παίξω λίγο :). Μου ήρθε και μια άλλη θήκη που μπαίνει το κινητό από πάνω σαν φάκελος, την πήρα για να την δω κυρίως καθώς η τιμή της ήταν αστεία. http://www.amazon.fr/gp/product/B009S39L0A/ref=oh_details_o02_s00_i00

 

 

edit: Λοιπόν κάτι που εγώ δεν το είχα δει σε αυτά που είχα διαβάσει είναι πως η πίσω πλευρά της αυθεντικής θήκης δεν είναι απλά καπάκι, είναι ενισχυμένο. Από την πρώτη στιγμή που το έπιασα κατάλαβα ότι είναι κάτι διαφορετικό οπότε έχει ακόμα καλύτερη προστασία από το αυθεντικό καπάκι. Μπράβο τους. Προσπαθεί να προστατέψει την κάμερα, τα καταφέρνει εν μέρη. Αισθητικά νομίζω ότι είναι ακόμα ποιο ποιοτικό κινητό τώρα με αυτό το καπάκι. Ωστόσο αισθάνομαι ότι αυξήθηκε το βάρος του. Θα μου πείτε έβαλες θήκη, ναι αλλά για τόσο minimal θήκη δεν το περίμενα. Εννοείται παιδιά ότι γωνίες και λοιπά δεν προστατεύει, είναι κυρίως για την οθόνη και με το ενισχυμένο καπάκι για την πλάτη. Αν πουλάγανε αυτό το καπάκι σκέτο θα το σκεφτόμουν.

 

edit2: Προσοχή πως φοράτε το καπάκι της ιήκης γιατί δεν μου έπαιζε το NFC και τελικά άρχισα να βαζω την θήκη από την πλευρά που είναι η κεραία του NFC και όλα καλά.

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια με της μνημες θελω ειμαι αναμεσα σε αυτες ειναι καλες?ποια μου προτεινετε?

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=233124

ή

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.576884

note 2
Link to comment
Share on other sites

το ncf τι κανει ρε παιδια?

 

http://el.m.wikipedia.org/wiki/NFC

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια με της μνημες θελω ειμαι αναμεσα σε αυτες ειναι καλες?ποια μου προτεινετε?

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=233124

ή

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.576884

 

καποιος παιδια?

note 2
Link to comment
Share on other sites

καποιος παιδια?

 

Προσωπικά δεν βρίσκω λόγω για να πάρεις την κάρτα της samsung.

 

το ncf τι κανει ρε παιδια?

 

έχω nfc tags, αυτό είναι είτε αυτοκόλλητο είτε μπρελόκ είτε οτιδήποτε πουλάνε που έχουν τσιπ μέσα. Με μια εφαρμογή προγραμματίζω τι θέλει να κάνει η συσκευή. Ας πούμε έβαλα ένα αυτοκόλλητο στο γραφείο και όταν το κινητό σχεδόν το αγγίζει πάει αυτόματα σε δόνηση και ανοίγει το wifi γιατί είμαι στο γραφείο. Μπορείς να του πεις ας πούμε στείλε email ή sms, ή να σώσεις κάποια επαφή. Επειδή στο γραφείο έχουμε όλοι nfc τηλέφωνα, έβαλα για πλάκα ένα tag στον τοίχο και τους είπα όποιος θέλει να αφήνει μήνυμα ενώ ο άλλος δεν είναι εδώ να το κάνει μέσω nfc (κυρίως για πλάκα). Π..χ όταν γυρνάς σπίτι κάνει άλλα πράγματα. Καλά η κύρια χρήση του που δεν έχει εξαπλωθεί είναι και για πληρωμές σε μαγαζιά.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

καποιος παιδια?

 

Εχω την Samsung. Ειναι πολυ καλη την πηρα απο ebay 29 € με τα μεταφορικά.

Ειχα και την 16αρα παλιότερα.

 

 

@@@ Μερικές φωτο της original flip για να δείτε το κράτημα που προσφέρει.

Να σας γλυστρησει ενω δουλεύετε αποκλείεται. Αν ομως σας πέσει απο κάνα τραπέζι. .....

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

έχω nfc tags, αυτό είναι είτε αυτοκόλλητο είτε μπρελόκ είτε οτιδήποτε πουλάνε που έχουν τσιπ μέσα. Με μια εφαρμογή προγραμματίζω τι θέλει να κάνει η συσκευή. Ας πούμε έβαλα ένα αυτοκόλλητο στο γραφείο και όταν το κινητό σχεδόν το αγγίζει πάει αυτόματα σε δόνηση και ανοίγει το wifi γιατί είμαι στο γραφείο. Μπορείς να του πεις ας πούμε στείλε email ή sms, ή να σώσεις κάποια επαφή. Επειδή στο γραφείο έχουμε όλοι nfc τηλέφωνα, έβαλα για πλάκα ένα tag στον τοίχο και τους είπα όποιος θέλει να αφήνει μήνυμα ενώ ο άλλος δεν είναι εδώ να το κάνει μέσω nfc (κυρίως για πλάκα). Π..χ όταν γυρνάς σπίτι κάνει άλλα πράγματα. Καλά η κύρια χρήση του που δεν έχει εξαπλωθεί είναι και για πληρωμές σε μαγαζιά.

Πολύ ωραίο αυτό με τα NFC tags, δεν το ήξερα ότι γίνεται! Είχα την εντύπωση ότι ήταν μόνο για πληρωμές και γενικά για συναλλαγές. Θα πρέπει να πάρω κι εγώ μερικά τέτοια tags να παίξω λίγο... :p

 

Γιώργο πες μας εντυπώσεις μόλις λάβεις τη Zenus. Αυτή που μου αρέσει εμένα (Neo Vintage) δεν υπάρχει σε στοκ στο MobileFun και έχω σπαστεί... Μου έρχεται να πάρω την flip της Samsung να τελειώνω... Αλλά πάλι αυτή η Neo Vintage με έχει αναστατώσει. ΤΗ ΘΕΛΩ!

 

ποια η διαφορα της sandiskSDHC και της sandisk SDXC?

http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#SDHC

 

@@@ Μερικές φωτο της original flip για να δείτε το κράτημα που προσφέρει.

Να σας γλυστρησει ενω δουλεύετε αποκλείεται. Αν ομως σας πέσει απο κάνα τραπέζι. .....

Όμορφη είναι η άτιμη... Ψήνομαι... Μάλλον τη χτυπάω και πάω και για τη Zenus όταν έρθει. Ξέρω, δύσκολοι οι καιροί, αλλά έχοντας παραμείνει με το Μηλόφωνο για 1,5 χρόνο θέλω να ξεσπάσω σε αγορές για το νοτέλι.

 

Άλλοι τα χαλάνε στα μπουζούκια, εμείς σε θήκες για το Note... :lol: :lol: :lol:

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν βρίσκω λόγω για να πάρεις την κάρτα της samsung.

 

λογο λεφτων γιατι λες?

note 2
Link to comment
Share on other sites

λογο λεφτων γιατι λες?

Φίλε Νίκο η SanDisk είναι σταθερή αξία, δοκιμασμένη για χρόνια από τους περισσότερους εδώ. Και είναι και φτηνότερη. Ο μόνος λόγος να πάρεις τη Samsung είναι αν θέλεις να είναι όλα επάνω στη συσκευή σου Samsung...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο αυτό με τα NFC tags, δεν το ήξερα ότι γίνεται! Είχα την εντύπωση ότι ήταν μόνο για πληρωμές και γενικά για συναλλαγές. Θα πρέπει να πάρω κι εγώ μερικά τέτοια tags να παίξω λίγο... :p

 

Γιώργο πες μας εντυπώσεις μόλις λάβεις τη Zenus. Αυτή που μου αρέσει εμένα (Neo Vintage) δεν υπάρχει σε στοκ στο MobileFun και έχω σπαστεί... Μου έρχεται να πάρω την flip της Samsung να τελειώνω... Αλλά πάλι αυτή η Neo Vintage με έχει αναστατώσει. ΤΗ ΘΕΛΩ!

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital

 

 

Όμορφη είναι η άτιμη... Ψήνομαι... Μάλλον τη χτυπάω και πάω και για τη Zenus όταν έρθει. Ξέρω, δύσκολοι οι καιροί, αλλά έχοντας παραμείνει με το Μηλόφωνο για 1,5 χρόνο θέλω να ξεσπάσω σε αγορές για το νοτέλι.

 

Άλλοι τα χαλάνε στα μπουζούκια, εμείς σε θήκες για το Note... :lol: :lol: :lol:

 

Φωτογραφία δώρο: http://exportprive.fr/img/cms/Product_Template_Images/Zenus/Samsung/Galaxy_S2/Zenus_Case_Galaxy_Note_2_Prestige_Neo_Vintage_Diary_Series_TEMP.jpg

 

Μήπως είναι καινούρια και κυκλοφορεί τώρα; Πάντως σε αυτή την φωτογραφία μου άρεσε πιο πολύ σε σχέση με άλλες φωτογραφίες.

 

Πάντως η flip δεν είναι για full προστασία να το έχετε υπόψιν σας. Όμορφη, λατρεύω το καπάκι, πολύ καλύτερο από της μαμάς. Ε ναι έτσι πρέπει η αυθεντική και η zenus μετά κερασάκι :) Για εναλλακτικές χρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο η SanDisk είναι σταθερή αξία, δοκιμασμένη για χρόνια από τους περισσότερους εδώ. Και είναι και φτηνότερη. Ο μόνος λόγος να πάρεις τη Samsung είναι αν θέλεις να είναι όλα επάνω στη συσκευή σου Samsung...

 

ωραια ποια η διαφορα τωρα τον παρακατω λοιπον?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552540

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=233124

note 2
Link to comment
Share on other sites

λογο λεφτων γιατι λες?

 

Ναι, είναι γνωστή μάρκα η SanDisk. Πληρώνεις την μάρκα στην άλλη.

 

ωραια ποια η διαφορα τωρα τον παρακατω λοιπον?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552540

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=233124

 

Η sandisk είναι πιο αργή δεν λέει τι class είναι και ούτε ταχύτητα. Γενικά όσο μεγαλύτερο class τόσο καλύτερα (αν και υπάρχουν και κανόνες γενικά).

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...