Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Πως μπορώ να κάνω φραγή,να μην με παίρνει τηλέφωνο κάποιος από 21690008.... ; Υποψιάζομαι ότι με χρεώνει γιατί όταν το σηκώνω το κλείνει αμέσως & όταν καλώ εγώ είναι πάντα κατηλειμένο.

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος το avast antivirus εχει αυτο που θες[/quote

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν υπάρχει κάτι από το μενού του τηλεφώνου;

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να περάσεις και το webroot free και κλείνει και τα κρυφά τηλέφωνα στην free έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εβαλα Tempered Glass και ειμαι ενθουσιασμενος..αλλο κινητο,αλλη αισθηση.το συνιστω σε οσους δεν εχουν βαλει.απορω γιατι δεν το βαζουν οι εταιρείες κατευθειαν..τοσο κοστος εχει πια?μολις 2.60 ευρω...

αυτο εβαλα

http://www.ebay.com/itm/201179588417?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Το "χτύπησα" κι'εγώ. Μερικές ερωτήσεις:

 

Πόσο καιρό έκανε να φτάσει;

Μπορείς να βάλεις και 1-2 φώτο να δούμε πως είναι;

Γράφει πως έχει anti oil coating , κάνει δουλειά;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εβαλα Tempered Glass και ειμαι ενθουσιασμενος..αλλο κινητο,αλλη αισθηση.το συνιστω σε οσους δεν εχουν βαλει.απορω γιατι δεν το βαζουν οι εταιρείες κατευθειαν..τοσο κοστος εχει πια?μολις 2.60 ευρω...

αυτο εβαλα

http://www.ebay.com/itm/201179588417?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Μιας και το έχει πάρει, έχει οπή εκεί που είναι ο αισθητήρας ? Γιατί στην φωτογραφία δεν φαίνεται .....

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παραγγείλει 27 Οκτωβρίου και μου ηρθε σημερα 2 δεκεμβριου σε ογκώδες κουτι μαλλον γιατι ειναι γυαλι .τι φωτο να ανεβάσω?..δεν θα φαινετε καλα.παντως περιπου ετσι ειναι αλλα με ποιο τετραγωνη οπη http://www.ebay.com/itm/Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Front-Film-Guard-For-Sony-Xperia-Z1-L39h-/131167598306?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item1e8a32b6e2αυτο που λεει ο φιλος για την οπη στον αισθητηρα με μπερδεψε γιατι νομιζα οτι ειναι για την καμερα και ημουν ετοιμος να ανοιξω υποθεση γιατι νομιζα οτι την εχει αναποδα και οτι ειναι για αλλο μοντελο αλλα μετα που ξαναειδα ειναι για τον αισθητηρα αλλα οχι εκει που ειναι το λεντακι του και αριστερα που εχει μια αλλη σαν κουκιδα αλλα ποιο αριστερα.τελως παντων στην λειτουργία του κινητου δεν το επηρεάζει καθολου μην ανησυχήτε καθολου γι αυτο.ουτε καν στην μπροστινη καμερα που την καλυπτει δαχτυλιες δεν αφηνει σχεδον καθολου αλλα με ενα απλο σκουπισμα στην μπλουζα φεύγουν ολλες πολυ ευκολα.ειναι σαν να μην φοραει τιποτα στην οθονη.τοσο καθαρη..το παχος ειναι μονο σαν να φοραει 2 ζελατινες δεν ξερω ποσο ενοχλει αυτο εμενα παντως καθολου με αυτα που προσφέρει

Ειναι πιστευω μεσα στις καλυτερες αγορες που εχω κανει για ψιψιψινια :) στο ebay.

Edited by loypis
Link to comment
Share on other sites

το ειχα παραγγείλει 27 Οκτωβρίου και μου ηρθε σημερα 2 δεκεμβριου σε ογκώδες κουτι μαλλον γιατι ειναι γυαλι .τι φωτο να ανεβάσω?..δεν θα φαινετε καλα.παντως περιπου ετσι ειναι αλλα με ποιο τετραγωνη οπη http://www.ebay.com/itm/Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Front-Film-Guard-For-Sony-Xperia-Z1-L39h-/131167598306?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item1e8a32b6e2αυτο που λεει ο φιλος για την οπη στον αισθητηρα με μπερδεψε γιατι νομιζα οτι ειναι για την καμερα και ημουν ετοιμος να ανοιξω υποθεση γιατι νομιζα οτι την εχει αναποδα και οτι ειναι για αλλο μοντελο αλλα μετα που ξαναειδα ειναι για τον αισθητηρα αλλα οχι εκει που ειναι το λεντακι του και αριστερα που εχει μια αλλη σαν κουκιδα αλλα ποιο αριστερα.τελως παντων στην λειτουργία του κινητου δεν το επηρεάζει καθολου μην ανησυχήτε καθολου γι αυτο.ουτε καν στην μπροστινη καμερα που την καλυπτει δαχτυλιες δεν αφηνει σχεδον καθολου αλλα με ενα απλο σκουπισμα στην μπλουζα φεύγουν ολλες πολυ ευκολα.ειναι σαν να μην φοραει τιποτα στην οθονη.τοσο καθαρη..το παχος ειναι μονο σαν να φοραει 2 ζελατινες δεν ξερω ποσο ενοχλει αυτο εμενα παντως καθολου με αυτα που προσφέρει

Ειναι πιστευω μεσα στις καλυτερες αγορες που εχω κανει για ψιψιψινια :) στο ebay.

 

Έχω ήδη την αντίστοιχη της Spigen η οποία η αρχικά είχε κυκλοφορήσει χωρίς οπή στον αισθητήρα με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί σωστά, τώρα όμως μου έχει χαλάσει, συγκεκριμένα "ξεφλούδισε" το πάνω μέρος του γυαλιού στην οπή (μάλλον βρήκε κάποιο κλειδί εκεί μέσα στην τσέπη) και μετά ράγισε ακτινικά ξεκινώντας απο εκεί. Οπτικά δεν φαίνεται και στην οθόνη υπάρχει μόνο ένα ράγισμα επάνω αριστερά διαγώνια το οποίο φαίνεται μόνο αν κοιτάξεις διαγώνια στην οθόνη, τα υπόλοιπα ραγίσματα είναι στο επάνω μέρος δίπλα στο λογότυπο της SONY και προς το πάνω μέρος.

Προς το παρόν δεν με ενοχλεί, αλλά σκέφτομαι να πάρω την παραπάνω σε περίπτωση που μεγαλώσει το πρόβλημα μιας και δεν ξαναδίνω τα λεφτά που της Spigen μιας και τώρα κυκλοφορούν στο ebay αντίστοιχες φτηνότερες....

Link to comment
Share on other sites

Την χτύπησα κι εγώ μας και με βάλατε στην πρίζα, ελπίζω να αποδειχτεί καλή. Φυσικά τα χρήματα είναι πενιχρά, μόλις 3,50€ μου στοίχισε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το αν θα έχω θέμα με την θήκη που έχω(krusell colorcover). Μακάρι να ταιριάζουν μαζί. Αν όχι ίσως να αλλάξω την colorcover με κάτι άλλο μιας που χαλάει σχετικά γρήγορα.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το αν θα έχω θέμα με την θήκη που έχω(krusell colorcover). Μακάρι να ταιριάζουν μαζί. Αν όχι ίσως να αλλάξω την colorcover με κάτι άλλο μιας που χαλάει σχετικά γρήγορα.

 

τι θεμα να εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Προεξέχει και "αγκαλιάζει" λίγο της άκρες της οθόνης για προστασία η θήκη. Με απλό screen protector δεν έχω θέμα. Με το extra πάχος δεν ξέρω αν θα έχω. Θα δείξει.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Προεξέχει και "αγκαλιάζει" λίγο της άκρες της οθόνης για προστασία η θήκη. Με απλό screen protector δεν έχω θέμα. Με το extra πάχος δεν ξέρω αν θα έχω. Θα δείξει.

 

το tempered glass ειναι λιγο ποιο μικρο απ την οθονη και στο πλατος και στο μακρος οπότε μην ανησυχείς..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι μια και λεμε για προστατευτικα,ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να περασεις μια διαφανεια οθονης?στην πισω δεν εχω προβλημα και να μην μπει καλα ,μια και ειναι στο ασπρο,αλλα μπροστα τις καταστρεφω,αν δεν μπει ακριβως και ενα χιλιοστο να εχει παει απο την μια πλευρα ,απο κατω μαζευει χωματερη,πρεπει να μπει ακριβως και νιωθω οτι ολα γινονται στη τυχη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά έχω ακούσει πως αν μπεις να το τοποθετήσεις στο μπάνιο αφού έχει προηγηθεί ένα ντους και είναι γεμάτο υδρατμούς, δεν έχει καθόλου σκόνη και κάνει την τοποθέτηση κάπως ευκολότερη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά έχω ακούσει πως αν μπεις να το τοποθετήσεις στο μπάνιο αφού έχει προηγηθεί ένα ντους και είναι γεμάτο υδρατμούς, δεν έχει καθόλου σκόνη και κάνει την τοποθέτηση κάπως ευκολότερη.

Ισχυει για τη σκονη αυτο.. Νταξει μπορει να μην κανεις και μπανιο και απλα να αφησεις λιγο το ζεστο να τρεξει.. :p

Αλα αν δεν εχεις καλο χερι..

τα γυαλακια μπαινουν πολυ ευκολοτερα.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά έχω ακούσει πως αν μπεις να το τοποθετήσεις στο μπάνιο αφού έχει προηγηθεί ένα ντους και είναι γεμάτο υδρατμούς, δεν έχει καθόλου σκόνη και κάνει την τοποθέτηση κάπως ευκολότερη.

με την σαπουναδα το εχει δοκιμασει κανεις ισως γλυστραει και μπορεις να κανεις μικροαλλαγες στην τοποθετηση.

Link to comment
Share on other sites

Με σκέτο νερό το είχα βάλει το δικό μου. Βούτηξα το protector σε ένα πιατάκι με νερό(αφού είχα βγάλει τα προστατευτικά). Καθάρισα καλά την οθόνη και μετά το πέρασα. Έχει διάφορα video στο youtube.

 

Το κόλπο με τους υδρατμούς βοηθάει.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τις μεμβρανες προστασιας ,εχω αλλαξει μεχρι στιγμης 6.σε διαφορες ποιοτητες,σε ολες σχεδον με το παραμικρο πιανουν γρατζουνιες..βαλτε tempered glass και θα με θυμηθείτε..:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι ''xperiazitakides'' παρωτι ειμαι καλος με τα ηλεκτρονικα αντιμετωπιζω ενα προβλημα...

στο xperia Z Μου λοιπον σε εκδοση 4.4.4 και ενω εχω κλειστα τα δεδομενα,δεδομενα παρασκινιου και τον αυτοματο συγχρονισμο δεδομενων συνεχιζει καθημερινα να μου τρωει το ευρο του ιντερνετ χωρις να κανω τιποτα...δηλαδη θα μας τρελανει αυτο το τηλεφωνο,μεχρι και εξτρα προγραμμα διαχειρησης δεδομενων ειχα κατεβασει ..χωρις επιτυχια βεβαια, καμια ιδεα? ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...