Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα το glass protector ( http://www.ebay.com/itm/201179588417?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT ) , το έβαλα λάθος και πήρα άλλο. Άντε αναμονή ξανά.

 

Αυτό που παρέλαβα ήταν μόνο το protector σε ένα σακουλάκι με οδηγίες. Στις οδηγίες έγραφε για included πανάκι αλλά δεν υπάρχει κάτι άλλο. Σαν να λείπει η συσκευασία με τα extras και στείλαν μόνο το protector σκέτο. Δεν με ενοχλεί αυτό.

 

Πήρε κανένας δευτερο να μου στείλει και να του δώσω μόλις μου έρθει το άλλο ή να τον πληρώσω;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανόνι είναι το Ζ ,από όλη την σειρά το θεωρώ ιδανικό σε αναλογία οθόνης/διαστάσεων σε σχέση με Z2 & Z3(οχι τοσο) ,καλά με Ζ1 δεν το συζητώ... ίδιο μέγεθος οθόνης σε τεράστιο αναλογικά σασί

 

παιδια το ζ3 μη το βαζετε μεσα γιατι πραγματικα δε συγκρινετε με τιποτα απο αυτα που εχουμε δει απο τη σονυ,δεν εχει καμιια σχεση με κανενα,,μια δοκιμη θα σας πεισει

Link to comment
Share on other sites

Στις διαστάσεις αναφερομαι το θεωρώ "μεγάλο" 146 χιλιοστά για 5,2" ,εν ολίγοις όχι τόσο στο πλάτος όσο στο μήκος. ..Κατά τα άλλα εννοείται πως σε όλα είναι καλύτερο, δεδομένο είναι, μιας και είμαι φαν του Ζ3.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη που ειμαι λιγο off topic TfA tickets βγηκε η εφαρμογη για το ηλεκτρονικο εισητηριο ευχαριστω και καλα χριστουγεννα
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιααααα! Τον τελευταίο καιρό απολαμβάνω την slimkat rom 4.4.4 και σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας. Επίσης με ένα γενναιο πετσωκομα των Google services κλπ από το greenify βλέπω μεταμόρφωση της μπαταρίας και πολύ ελεύθερη ραμ

 

Κι εδώ η μπαταρία. Παίζω παιχνίδι κάργα και δεν ζεσταίνεται όπως πριν ούτε πέφτει σαν νερό

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Mia χαρά ;) προχτες το έδωσα κι εγώ τελικά, εδώ και δυο εβδομάδες είμαι με g2 ,η φινέτσα του Ζ δεν την έχει, μπορεί να είναι σε όλα καλύτερο το lg ,όμως και το Ζ έχει μοναδική γοητεία. Με βλέπω με Ζ3 το καλοκαιράκι :D
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλες οι custom roms αλλα οταν ειχα το sole αλλαζα συχνα roms και αυτο που παρατηρουσα παντα ηταν οτι στην αρχη πηγαιναν σφαιρα αλλα μετα οταν αρχιζες και του φόρτωνες προγραμματα και παιχνιδια..κολλαγε ο τοπος..αν δουλευαν και ολα φυσικα ε? ραδιο.bluetooth και τα λοιπα..και ειπα να μην ξανα ασχοληθω

ευχαριστουμε παντως :)

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα που χρησιμοποιώ είναι μερικά και όταν αλλάζω ρομ με ακολουθούν σε όλες. Τώρα από όσο καταλαβαίνω η slimkat rom είναι στοκ στοκ εντελώς. Μιλάμε πρέπει να είναι εντελώς στοκ γυμνή. Οπότε μαζί με τρελό κόψιμο από το greenify βλέπω μεταμόρφωση της μπαταρίας. Πέρασα τις τρεις ώρες οθόνη που προσωπικά δεν το είχα δει άλλά το βασικό που ήταν και η αιτία για το ποστ είναι ότι στο παιχνίδι που παίζω εδώ και δύο χρόνια το clash of Clans ενώ έπαιζα καμία ώρα σερί δεν έκαψε η πλάτη του δεν ήπιε την μπαταρία και έδειξε πρωτογνωρη συμπεριφορά. Έχω δουλέψει cm11, μαμά ρομ και δύο άλλες από xda γνωστές απλά τώρα δεν θυμαμαι. :-)

Anyway απλά ήθελα να ενημερώσω γιατί το βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέρον. Καλή χρονιααααα

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Πολύ καλά έκανες που μας ενημέρωσες. Δεν το έχω αποφασίσει για ξεκλείδωμα ακόμα.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται απίστευτο το ότι δεν το έχεις κάνει ακόμα!!! :-)

Τελικά πέρασα τις 4 ώρες οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα σοβαρά θέματα με την 4.4.4 πολύ πιθανόν να δοκίμαζα άλλες rom. Μπορεί να μην έχει το smoothness της slim αλλά τρέχει καλά και έχω και τα εξτρα της φωτογραφικής + εγγύηση. Παίζω games σπάνια οπότε η μπαταρία κρατάει αρκετά για τις ανάγκες μου.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κύριοι έχω να πω οτι σήμερα μου επεσε το ζετακι μου απο τον πρώτο οροφο με τιν γωνια πάνω δεξιά και το μόνο που επαθε ειναι να τσαλακώσω λιγο τιν γονεια......
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έχω ενα θεματακι με το καπάκι της υποδοχής του hands-free, κάποιες φορές όταν το κλείνω δεν εφαρμόζει καλά και μετά από λίγο το βρίσκω ανοιχτό ενώ άλλες κουμπώνει μια χαρά:confused: έχει κάνεις παρόμοιο πρόβλημα:worry:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα 2 θήκες 1) http://www.ebay.com/itm/IMAK-Cowboy-Ultra-Hard-Case-Cover-LCD-For-Sony-L36i-L36h-Xperia-Z-C6603-C6602-/400685288524?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item5d4ab44c4c

 

2) http://www.ebay.com/itm/Luxury-PU-Leather-Wallet-Card-Holder-Flip-Cover-Stand-Case-For-Sony-Xperia-Phone-/141400787881?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20ec24cba9

 

Τις έχει δοκιμάσει κανείς; Η δευτερη κλείνει με μαγνητάκι μάλλον και ελπίζω να μην έχω θέμα. Ήθελα μια flip για να δοκιμάσω αν με βολεύει.

 

καλησπέρα κύριοι έχω να πω οτι σήμερα μου επεσε το ζετακι μου απο τον πρώτο οροφο με τιν γωνια πάνω δεξιά και το μόνο που επαθε ειναι να τσαλακώσω λιγο τιν γονεια......

 

Πάντα έτσι τυχερός να είσαι Βασίλη ;) !

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έχω ενα θεματακι με το καπάκι της υποδοχής του hands-free, κάποιες φορές όταν το κλείνω δεν εφαρμόζει καλά και μετά από λίγο το βρίσκω ανοιχτό ενώ άλλες κουμπώνει μια χαρά:confused: έχει κάνεις παρόμοιο πρόβλημα:worry:

 

Μάλλον λάσκαρε το κάλυμμα. Νομίζω πως θα στο αλλάξουν αν έχεις εγγύηση. Στην θέση σου θα κοιτούσα για ένα bluetooth για το μέλλον.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

αυτη η flip σχεδον ολοι που ξερω την εχουν πεταξει και εχουν παρει σκετη.μιλουσαν στο τηλεφωνο και κρεμόταν το καπακι..τελειως αβολο και οταν το διπλωναν προς τα πισω μου ελεγαν οτι ηταν σαν να βαζεις ενα βιβλιαρακι στο αυτι..:).πραγματικα δεν ξερω σε τι χρησιμεύουν αφου υπαρχει το tempered glass για να σου προστατεύει την οθονη.Κι αυτη που βλεπω που λες ουτε παραθυρακι εχει...

Τωρα αν εσενα σε βολέψει.. εμενα μου περισσεύει..

Edited by loypis
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμή την πήρα. Δεν ξέρω αν θα βολέψει. Θεωρητικά συμφωνούμε, απλά θέλω να δοκιμάσω και στην πράξη.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά με έχει βολέψει ..με bluetooth μιλάω πάντα και βασικά όταν είμαι σπίτι είτε στην δουλειά κι όχι εν κινήσει πάντα βγαίνει το τηλέφωνο εκτός θήκης και το ακουμπάω πάνω της

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εσύ Νίκο ποιά flip έχεις;

 

https://www.youtube.com/watch?v=BBEz106plr4:)

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...