Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάει μπάλα το Ζετάκι!

Μια χαρά, πολύ όμορφο το περιβάλλον χρήσης, δεν το περιμενα, μακάρι να την πάρουμε κι επισήμως

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα περασεις recovery και μετα θα κανεις τα συνηθισμενα απο το λινκ κατω ..

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/stock-rom-kitkat-4-4-4-283-ncb-pre-t2875379

Δεν έχω recovery. Και για να το βάλω θέλω ρουτ σωστά?

Άρα πρώτα ρουτ μετά recovery και μετά φλασαρω ότι θέλω από sd κλασικά.

Εκεί που είμαι άσχετος επειδή μου το είχε κάνει άλλος είναι πως θα το ρουταρω και να βάλω μετά το recovery. Ευχαριστώ και σορρυ για την ταλαιπωρία.είμαι στην. 283

Υγ. Existenz v3?εννοουσατε ?

Ήμουν μήνες με cm11 και είχα βρει την υγεία μου αλλά θα ήθελα να την δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω recovery. Και για να το βάλω θέλω ρουτ σωστά?

Άρα πρώτα ρουτ μετά recovery και μετά φλασαρω ότι θέλω από sd κλασικά.

 

Σωστα ,το ειχα ξεχασει αυτο ,αρα downgrade etc..,

η ψαξε για prerooted

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω recovery. Και για να το βάλω θέλω ρουτ σωστά?

Άρα πρώτα ρουτ μετά recovery και μετά φλασαρω ότι θέλω από sd κλασικά.

Εκεί που είμαι άσχετος επειδή μου το είχε κάνει άλλος είναι πως θα το ρουταρω και να βάλω μετά το recovery. Ευχαριστώ και σορρυ για την ταλαιπωρία.είμαι στην. 283

Υγ. Existenz v3?εννοουσατε ?

Ήμουν μήνες με cm11 και είχα βρει την υγεία μου αλλά θα ήθελα να την δοκιμάσω.

 

Μπορείς να περάσεις μια 4.4.4 (.ftf με το με το flashtool). Να κάνεις root έτσι http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/guide-how-to-root-10-5-1-0-283-t2872873 (κάνει και για unlocked bootloaders), και μετά να περάσεις αυτή την recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2261606. Μετά περνάς την existenz 3.0.

 

Μετά σε unlocked bootloader για να περάσεις άλλη rom που είναι μόνο για unlocked, δεν ξέρω αν θα χρειαστείς άλλη recovery, πως θα την περάσεις κτλ.

 

Στην θέση σου θα ρωτούσα στο xda πρώτα. Κάνε ένα θέμα εδώ http://forum.xda-developers.com/xperia-z/help . Γράψε πως σου το έκανε άλλος unlock, root κλπ και τώρα δεν ξέρεις που να ψάξεις.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον bug fixes θα έχει η ενημέρωση. Ας την πάρουμε με το καλό και ας αρχίσουν να δουλεύουν πάνω στην L.

 

Πέρασα την existenz τελικά μιας που βγήκαν και 2 quickfixes. Πολύ καλή με αρκετές επιλογές .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μπορουμε να συνδεσουμε ps3 controller και ταυτοχρονα να εχουμε screen mirroring οχι ομως με MHL καλωδιο αλλα με wi-fi....?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις εγγύηση σε συσκευές από Κίνα εδώ.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και ρουταρα και έβαλα recovery και existenz!

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας.

Ωστόσο μου φαίνεται ενεργοβόρα η existenz ή είναι ιδέα μου επειδή δεν έχει κάτσει ακόμα καλά. Θα την κρατήσω λίγες μέρες αλλά σκέφτομαι για επιστροφή σε cm11.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει xposed δοκιμάστε το blurred system ui από Serajr. Αλλάζει το background χρώμα των recents και του notification tray με ένα χρώμα που επιλέγουμε αλλά με blurred effect. Άλλαξα μόνο τα recents, επισυνάπτω φώτο αν και δείχνει καλύτερα στην οθόνη.

 

[ATTACH]52369[/ATTACH]

 

 

@Skatzivas Φαντάζομαι πως με cm θα έχεις καλύτερη μπαταρία. Kαλό θα είναι να κάνεις ένα battery calibration και να αφήσεις την rom για μερικές μέρες. Μετά αποφασίζεις. έχει και τα καλά της η στοκ, κάμερα πχ.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Θα την αφήσω μερικές μέρες γιατί αρχίζει και δείχνει ενδιαφέρουσα. Επίσης έχει και ένα πολύ δυνατό χαρακτηριστικο. Το ultra stamina mode από το z3 αν δεν κάνω λάθος που εκτοξεύει την διάρκεια της μπαταρίας για μια στιγμή ανάγκης. Το calibration το είχα ξεχάσει και δεν το έκανα έχεις δίκιο. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αγόρασα για το Xperia Z που έχω αυτήν τη βάση φόρτισης. Μετά από 1,5 μήνα που έκανε να έρθει, έχω να πω πως είναι ότι πιο βολικό έχω δει για κινητό. Δεν είναι αυθεντική αλλά αντιγραφή, όμως λειτουργεί μια χαρά. Δεν χρειάζεται να ανοίξω ξανά το καπάκι για να το φορτίσω. Μόλις το αφήσω πάνω στην βάση αρχίζει να φορτίζει και αλλάζει αυτόματα το orientation της οθόνης σε landscape.

 

Επίσης κάτι άλλο όχι τόσο ευχάριστο. Από ένα κουτάκι καραμέλες Halls βρήκα ένα κωδικό που βάζοντάς τον σε ένα site κέρδιζες παιχνίδια για Android. Τον πληκτρολόγησα και όντως μου έβγαλε να διαλέξω από 5-6 παιχνίδια. Επέλεξα το NFS most wanted. Ξεκίνησε το παιχνίδι και έπρεπε να κατεβάσει 605ΜΒ δεδομένων. Το άφησα συνδεδεμένο όπως ήταν στο wi-fi να κατεβάζει. Μετά από λίγη ώρα το παιχνίδι είχε κατεβεί και έτρεχε(απλά ήταν στην αρχική οθόνη) και ζεμάταγε το τηλέφωνο στο πίσω μέρος. Ίσως η πιο μεγάλη θερμοκρασία που έχω πετύχει σε κινητό. Μετά από αυτό βλέπω πως είναι φυσιολογικό που μου είχε ξεκολλήσει το πίσω καπάκι. Θα παραγγείλω το αυτοκόλλητο που το κρατάει στη θέση του να το αλλάξω να δω πως θα συμπεριφέρεται μετά.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το dock station το εχω παρει και εγω.Ναι μεν βολικο περιπου με 6 ευρω που το πειρα αλλα αν εχεις θηκη δεν μπαινει το κινητο και πρεπει να την βγαζεις για να φορτιζει οσπου σκεφτηκα και εκανα αυτο...:) το ξυλωσα και εβαλα την βαση φορτισης σε ενα stand που ειχα απο προηγουμενο κινητο.μπορει να φαίνεται αηδια αλλα βολευει αφανταστα..

Για το οτι ζεσταίνεται το κινητο που λες τι εκδοση android εχεις?

Link to comment
Share on other sites

4.4.4 εντελώς stock. Γενικά σε απλή χρήση (τηλέφωνο,browsing κλπ) δεν το βλέπω να ζεσταίνεται τόσο. Απλά μου έκανε εντύπωση που ανέβηκε τόσο πολύ η θερμοκρασία όταν ένα παιχνίδι απλά φόρτωσε, άρχισε να κατεβάζει τα αρχεία του, και μόλις τελείωσε περίμενε στην αρχική οθόνη. Δηλαδή να έπαιζα για λίγη ώρα το καταλάβαινα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι cm, αλλά δεν έχει και πολλύ lag. Τι σου κάνει;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έχει αυτή την σπαστική στιγμιαία μαύρη οθόνη και τραβά αρκετή ενέργεια. Γυρισα ηδη σε cm11 m12 snapshot.μεγάλη Ρόμ για μένα αναντικατάστατη
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα πως έχουν ξεκινήσει να δίνουν το νέο update http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/10-5-1-0-292-rolling-xperia-z-preparing-t2943374 .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...