Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα ειναι τοσο μαγκας που να μπορει να ξεχωρισει την οθονη απο το digitizer τοτε ΟΚ. Γιατι σε καποια αλλα κινητα που ειχα δοκιμασει απλα δεν γινοταν. Δεν ξερω τι γινεται στου Ζ την περιπτωση.

 

Δεν λεμε οτι ειναι και ευκολο αλλα εδω ο τυπος το κανει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.xperiablog.net/2015/03/16/xperia-lollipop-update-does-not-support-manual-camera-settings-raw/

 

ωχ...μην καταργησουν και στο ζετακι το manual τωρα που εχω βολευτει και εχω καταργησει το auto

Link to comment
Share on other sites

Γράφει πως η εφαρμογή της sony θα έχει manual ρυθμίσεις. Οι άλλες εφαρμογές κάμερας δεν θα έχουν την δυνατότητα manual ρυθμίσεων μάλλον.

 

Ας την δώσουνε με το καλό και βλέπουμε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Την 5.0.2 έδωσαν για το Ζ3 οπότε αυτή θα πάρουμε και εμείς. Λες να γίνει κανένα θαύμα :) ;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Για update και εγώ δύσκολα το βλέπω. Τουλάχιστον να μην έχει bugs ή να δώσουν ένα bug fix update.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής, πάντως, είναι καλά τα σχόλια για την 5. Βέβαια μένει να δούμε η Ζέτα με κατώτερα χαρακτηριστικά πως θα συμπεριφέρεται.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στις 2 επόμενες εβδομάδες θα την δώσουν και σε άλλες συσκευές. Τωρα αν είμαστε μέσα σ'αυτές δεν ξέρω.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στις 2 επόμενες εβδομάδες θα την δώσουν και σε άλλες συσκευές. Τωρα αν είμαστε μέσα σ'αυτές δεν ξέρω.

 

Η Sony είπε ότι θα αναβαθμίσει όλη την Ζ σειρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αυτό. Το αν θα είμαστε από τις συσκευές που θα την πάρουν μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες ή θα την πάρουμε αργότερα δεν ξερω.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μία φίλη μου έστειλε σήμερα το εξής msg: "Πήρα και κινητό! Σόνι εξπίρια ζεντ! Τούμπανο! Δεν πρέπει να έκανα δεκτές τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ που έρχονται όταν το ανοίγεις. Και τώρα δεν μπαίνει ίντερνετ ακόμα και όταν ανοίγω τα δεδομένα. Ξέρεις πού το βρίσκω αυτό;" Ξέρει κάποιος να μου πει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μία φίλη μου έστειλε σήμερα το εξής msg: "Πήρα και κινητό! Σόνι εξπίρια ζεντ! Τούμπανο! Δεν πρέπει να έκανα δεκτές τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ που έρχονται όταν το ανοίγεις. Και τώρα δεν μπαίνει ίντερνετ ακόμα και όταν ανοίγω τα δεδομένα. Ξέρεις πού το βρίσκω αυτό;" Ξέρει κάποιος να μου πει?

 

Ρυθμίσεις.. Περισσότερα.. Ρυθμίσεις ίντερνετ και κάνει λήψη ρυθμίσεων φυσικά με wi fi

Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω αν εχει συμβει και σε αλους εχω τα ακουστικα επανω στο κινητο το κλεινω για φωρτηση με το dk 26 και μολις το ανοιγω ακουγεται απο το ηχειο και αν το κλεισω και το ξανα ανοιξω παλι το ιδιο ακουγεται εχω τα ακουστικα sth30 αλα και με τα δικα του μου κανει παλι τα ιδια ενω παλια δεν το εκανε αυτο βεβαια εχω κλεισει το google music play google+ και τα λιπα οτι ελεγε απο google
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα

μου εσπασε σημερα η οθόνη απο το ΧΡΕΡΙΑ Ζ.

το εχω 2 χρονια και δεν ειχε βγαλει το παραμικρο προβλημα.

μπορειτε να μου πειτε ποσο έχει?

αν η γνησια ειναι ακριβη να το ψαξω για ιμιτασιον?τιμουλα η ιμιτασιον?

και κατι ακομη εχω βαλει καθημερινο ξυπνητηρι αλλα λογω σπασιμο της οθονης δεν μπορω να το σταματησω

ουτε να απενεργοποιησω το κινητο.

τι προτεινετε?να περιμενω να αδειασει η μπαταρια?

και κατι τελευταιο πως μπορω να τραβηξω τις επαφες οταν το συνδεω στον υπολογιστη?

πως λεγεται ο φακελος?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την απάντηση αλλά γιατί δεν γράφεις στο επίσημο θέμα του κινητού σου, αντί να περιμένεις απάντηση στο δικό σου ορφανό θέμα; ντρέπεσαι; :P

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα

μου εσπασε σημερα η οθόνη απο το ΧΡΕΡΙΑ Ζ.

το εχω 2 χρονια και δεν ειχε βγαλει το παραμικρο προβλημα.

μπορειτε να μου πειτε ποσο έχει?

αν η γνησια ειναι ακριβη να το ψαξω για ιμιτασιον?τιμουλα η ιμιτασιον?

και κατι ακομη εχω βαλει καθημερινο ξυπνητηρι αλλα λογω σπασιμο της οθονης δεν μπορω να το σταματησω

ουτε να απενεργοποιησω το κινητο.

τι προτεινετε?να περιμενω να αδειασει η μπαταρια?

και κατι τελευταιο πως μπορω να τραβηξω τις επαφες οταν το συνδεω στον υπολογιστη?

πως λεγεται ο φακελος?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσει η συσκευή (βάζω και το reset να υπάρχει):

 

 

while device is power ON

 

Volume Up + POWER (for 10 seconds) -> resets the battery, its like removing the battery and putting it back in [device will vibrate once]

 

(Αυτό θελεις εσύ) Volume Up + POWER (for additional 5 seconds, total 15 seconds) -> will power off hard, device will power down [device will vibrate thrice]

 

Οι επαφές σου είναι ανεβασμένες στην google. Μπές με τον λογαριασμό που έχεις στο PC , στο gmail και διάλεξε επαφές. Αν μπείς σε άλλη android συσκευή βάλε τον λογαριασμό σου και θα περαστούν όλες.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

ακυρο ξερω τι εγινε δεν ειχα ενεργοποιησει την επιλογη απο τα ακουστικα στην συσκευη το stamina με ολες της εφαρμογες γιατι εκανα clean install μου γραφει 4 ημερες ενω με ολες απενεργοποιημενες και μονο εγκατεστημενες της δικες μου εφαρμογες ελεγε 1 ημερα χωρις να το πηραζω ενω τωρα με ολες επανω γραφει και οτι νανε απο οτι εχουμε πει τιποτα δεν υσηχει
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει την υποστήριξη σε AOSP η SONY http://developer.sonymobile.com/2015/03/23/forum-for-xperia-open-devices-now-available/ .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια μιλησα σημερα με stoucky.gr και μου είπαν οτι θα φιαξει το κινητο μου με γνησια οθονη της sony και θα ειναι αδιαβροχο...

αλλοι μου λεγανε οτι δεν ξαναγινεται αδιαβροχο?τι ισχυει?με sony δεν προλαβα να μιλησω.....

Link to comment
Share on other sites

και ποσο ?

145 eyro.

δεν ξερω τι να κανω..αξιζει να την αλλαξω?να παρω κατι αλλο?πολυ μπερδεμα

δεν ξερω ποσο θα ηθελε και η sony

Edited by manostaz
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...