Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι μεταξύ του "Ζ" 375,00 e, και του galaxy s3 (I9305) 400 e, απο τα σκρουτζομάγαζα εννοείται και τα δύο.

Εσας ποια είναι η γνώμη σας;

Ευχαριστώ.

 

Γιατι να πας στο S3 και οχι στο S4?

Επισης, γιατι ρωτας στο θεμα του Ζ ποιο ειναι καλυτερο; :p

Δες τα απο κοντα και τα δυο.. Απο επιδοσεις χαρακτηριστικα θασαι φουλ καλυμμενος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είμαι μεταξύ του "Ζ" 375,00 e, και του galaxy s3 (I9305) 400 e, απο τα σκρουτζομάγαζα εννοείται και τα δύο.

Εσας ποια είναι η γνώμη σας;

Ευχαριστώ.

 

γιατι να πας σε S3 4G που ειναι τοσο ακριβο και να μην πας στο S4 που ειναι 4G και κανει καπου 450 χοντρικα?

απο εκει και περα το S3 το 3G κανει 280 περιπου και για τα λεφτα του ειναι καλο, αλλα δεν ειναι σαν το Ζ. αν λοιπον θες οντως S3 με 400 ευρω, ειναι χαζομαρα, παρε το Ζ...αλλιως σκεψου το μεταξυ Ζ και S4.. εγω προτεινω παλι Z ή HTC one..οχι S4 παντως.

Γενικα ολα ειναι σχετικα, αν μας πεις τι χρηση θες να κανεις θα σου πω αν σε καλυπτει το Ζ. εγω με τη χρηση που κανω καλυπτομαι και με το παραπανω, οποτε δε με νοιαζει το πιο δυνατο, και εχω κερδος την αδιαβροχοποιηση για τυχον ατυχηματα εξω (δεν το πηρα για υποβρυχιες ληψεις)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Minotavrs μπορείς λίγο να μου πεις τι εννοεί στις οδηγίες για να φλασαρουμε miui ? και ετοίμασα και βιντεακι που δείχνω το πρόβλημα που έχει το κινητο !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα τους βρηκα κ μου λενε επειδη υπαρχει ενα ραγισμα στη πανω δεξια γωνια 1 χιλιοστο δε το καλυπτει το ακουστικο η σονυ και πρεπει να αλλαξει ολο το εξωτερικο μερος γυρω γυρω κ μπροσ πισω! παμε καλα?

 

Δυστυχως η arvato ειναι τραγικη και ηταν ο λογος,μετα απο εμπειρια που ειχα μαζι τους οταν ειχα το one-x,να μην ξαναπαρω htc.Το μονο που φοβαμαι στο ζετακι ειναι μην παθει κατι και ξαναμπλεξω μαζι τους

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέμα με την μπροστινή κάμερα? Σαν να κάνει θόρυβο η εικόνα.παίζει να έχω κάποια λάθος ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

μόλις το τσίμπησα για τη γυναίκα, και δεν με αφήνει να το πολυπειράζω :(

η βασική μου απορία είναι,επειδή μου είπε ο τύπος ότι είναι ελληνικό, πως στο καλό το βλέπουμε! πρέπει να δώσω το ΙΜΕΙ στη σονυ ή μπορώ να το δω μεσω pc companion?

sorry αν εχει απάντηθει, έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι (βέβαια μπορεί να μην έψαξα και σωστά)

Link to comment
Share on other sites

μόλις το τσίμπησα για τη γυναίκα, και δεν με αφήνει να το πολυπειράζω :(

η βασική μου απορία είναι,επειδή μου είπε ο τύπος ότι είναι ελληνικό, πως στο καλό το βλέπουμε! πρέπει να δώσω το ΙΜΕΙ στη σονυ ή μπορώ να το δω μεσω pc companion?

sorry αν εχει απάντηθει, έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι (βέβαια μπορεί να μην έψαξα και σωστά)

 

Δεν εψαξες σωστα,οντως...Παρε το κουτακι του κινητου,γυρνα το στο πλαι και διαβασε αν γραφει EL στο αυτοκολλητακι, ειναι Ελληνικη η συσκευη

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν εψαξες σωστα,οντως...Παρε το κουτακι του κινητου,γυρνα το στο πλαι και διαβασε αν γραφει EL στο αυτοκολλητακι, ειναι Ελληνικη η συσκευη

 

αααα τοοοοσο περιπλοκο ηταν!!! εχει el,en είναι ελληοαγγλικο δλδ?!!?!?

παντως φανταζομαι ειμαστε οκ απο αποψη εγγύησης. θα ξαναενοχλησω για απορίες

Link to comment
Share on other sites

αααα τοοοοσο περιπλοκο ηταν!!! εχει el,en είναι ελληοαγγλικο δλδ?!!?!?

παντως φανταζομαι ειμαστε οκ απο αποψη εγγύησης. θα ξαναενοχλησω για απορίες

 

Ναι ειναι πρωτιστως Ελληνικο και μετα Αγγλικο δηλαδη προοριζεται η συσγκεκριμενη συσκευη που αγορασες για τις αγορες της Ελλαδας και της Μ.Βρετανιας..Η Εγγυηση σε καλυπτει φυσικα αφου ειναι Ευρωπαικης αντιπροσωπειας.Εδω ειμαστε για οτιδηποτε αλλο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδιά απο mobilehellas έχει παρει κανεις; είναι αξιόπιστο;;

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=10045

 

2-3 ατομα να μου πουνε οτι το πηραν απο κει έφυγε παραγγελία..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά απο mobilehellas έχει παρει κανεις; είναι αξιόπιστο;;

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=10045

 

2-3 ατομα να μου πουνε οτι το πηραν απο κει έφυγε παραγγελία..

 

καλημερα !!!! απο οτι ειδα στο skroutz ! επεσε και πεφτει συνεχεια !! αν θελεις κοιταξε το λιγο !!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες εγω παντως το εχο παραγγηλει απο χθες το κινιτακι και το περιμενω απο skroutz στα 374 δεν μπορεσα να βρω κατι καλυτερο στα λεφτα αφτα..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το πήρα απο skroutz 374 ευρώ.

Απο αύριο το ψάξιμο διότι πρέπει να πάω και στο cosmote να αλλάξω τη κάρτα sim!!

 

για δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4609184#post4609184

εγώ με αυτό τον τρόπο έφτιαξα την microsim που χρησιμοποιώ τώρα, γιατί αν περίμενα τη VODAFONE να μου την αντικαταστήσει, ακόμη θα ήμουν με το satio,,,

Link to comment
Share on other sites

για δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4609184#post4609184

εγώ με αυτό τον τρόπο έφτιαξα την microsim που χρησιμοποιώ τώρα, γιατί αν περίμενα τη VODAFONE να μου την αντικαταστήσει, ακόμη θα ήμουν με το satio,,,

 

γιατι, που μενεις? εγω στο χωριο μου και μου εδωσαν επι τοπου αλλη...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

για δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4609184#post4609184

εγώ με αυτό τον τρόπο έφτιαξα την microsim που χρησιμοποιώ τώρα, γιατί αν περίμενα τη VODAFONE να μου την αντικαταστήσει, ακόμη θα ήμουν με το satio,,,

 

Εντάξει δεν βιαζόμουν και πολύ διότι ούτος η άλλως το τηλέφωνο το είχα για φόρτιση.

Σήμερα το πρωί το τακτοποίησα το θέμα μέσα σε ένα τέταρτο. Κόστος 5 ευρώ.!

 

Ξέχασα να ρωτήσω το εξής: από το πίνακα ειδοποιήσεων στο πάνω μέρος της συσκευής για γρήγορες ρυθμίσεις ,τι είναι το «κίνηση δεδομένων»; Την έχω απενεργοποιήσει, έκανα καλά;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ρωτήσω το εξής: από το πίνακα ειδοποιήσεων στο πάνω μέρος της συσκευής για γρήγορες ρυθμίσεις ,τι είναι το «κίνηση δεδομένων»; Την έχω απενεργοποιήσει, έκανα καλά;

 

ειναι η χρηση 3G και γενικοτερα των δεδομενων σου! αν το εχεις κλειστο δεν χρησιμοποιεις ΜΒ, αν το εχεις ανοιχτο τα χρησιμοποιεις εφοσον δεν εισαι πανω σε καποιο wifi. αρα εαν τα εχεις και τα 2 ανοιχτα παντα συνδεεται σε αποθηκευμενο wifi..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειναι η χρηση 3G και γενικοτερα των δεδομενων σου! αν το εχεις κλειστο δεν χρησιμοποιεις ΜΒ, αν το εχεις ανοιχτο τα χρησιμοποιεις εφοσον δεν εισαι πανω σε καποιο wifi. αρα εαν τα εχεις και τα 2 ανοιχτα παντα συνδεεται σε αποθηκευμενο wifi..

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη δεν θυμαμαι, υπαρχει επιλογη για μονο LTE δικτυα στις ρυθμισεις; Γιατι βλεπω μονο LTE(προτιμαται)/WCDMA/GSM
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για βοηθήστε λίγο το πρωτάρη. Συνδέομαι μέσον wi- fi, βρίσκω την εφαρμογή που με ενδιαφέρει για κατέβασμα , πατάω download , και μου γράφει ότι πρέπει να ανοίξω λογαριασμό στο google!!

Τι είναι αυτός ο λογαριασμός; (το ίδιο μου γράφει και από το p.c αν προσπαθήσω να την κατεβάσω)

Αν πρέπει πως ανοίγει κάποιος λογαριασμό; Ζητάει το mail(αυτό εντάξει το καταλαβαίνω), αλλά και κωδικό.

Τι κωδικό πρέπει να βάλω; Κάποιο νούμερο στη τύχη που θα πρέπει να θυμάμαι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη δεν θυμαμαι, υπαρχει επιλογη για μονο LTE δικτυα στις ρυθμισεις; Γιατι βλεπω μονο LTE(προτιμαται)/WCDMA/GSM

 

Καλα το βλέπεις είναι η μονη επιλογη;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για βοηθήστε λίγο το πρωτάρη. Συνδέομαι μέσον wi- fi, βρίσκω την εφαρμογή που με ενδιαφέρει για κατέβασμα , πατάω download , και μου γράφει ότι πρέπει να ανοίξω λογαριασμό στο google!!

Τι είναι αυτός ο λογαριασμός; (το ίδιο μου γράφει και από το p.c αν προσπαθήσω να την κατεβάσω)

Αν πρέπει πως ανοίγει κάποιος λογαριασμό; Ζητάει το mail(αυτό εντάξει το καταλαβαίνω), αλλά και κωδικό.

Τι κωδικό πρέπει να βάλω; Κάποιο νούμερο στη τύχη που θα πρέπει να θυμάμαι;

 

Πρεπει να φτιαξεις λογαριασμο gmail. Αυτον βαζεις στο Google Play για να κατεβασεις. Απο, τι καταλαβα δεν εχεις λογαριασμο στο gmail οποτε φτιαξε εναν

 

 

 

Καλα το βλέπεις είναι η μονη επιλογη;)

 

Ειχα την εντυπωση οτι ειχε και μονο LTE. Ιδεα μου μαλλον.. Thank ya!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά, έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα στο νήμα. Αναφέρεται από πολλούς χρήστες εξωτερικού πρόβλημα με κιτρινισμένες οθόνες λόγω αστοχίας υλικού και τις οποίες άλλες χώρες τις αλλάζουν άλλες όχι, όπως παλιότερα στο s. Με τη sony Ελλάδας κλασικά ΔΕΝ μπορείς να βγάλεις άκρη. Δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση και το Support στο τηλέφωνο λέει τις λογικές για τη δουλειά του αρλούμπες. Υπάρχουν συμφορουμίτες με το ίδιο πρόβλημα;

www.illustration.gr

art by default

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...