Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Minotavrs μήπως μπορείς να μεταφέρεις το πρόβλημα μου στο νήμα για την miui στο xda ? ότι δηλαδή το κινητο δουλεύει στον φορτιστή και όταν το αποσυνδεω κλείνει ; Δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία γιατί αλλιώς δεν θα μπορούσα να μπω recovery χωρίς χωρίς να το έχω στον φορτιστή που το δοκίμασα !

ΟΚ γραψε τι ακριβως σου κανει (στα αγγλικα) ετσι ωστε να το ανεβασω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας , τι κανετε ?? πως παμε ζετακιδες ?? το παρακατω πως .....σας φαινετε ??? θελω την αποψη σας !!!!!

 

http://www.xperiablog.net/2013/11/19/t-mobile-xperia-z-owners-finally-get-update-to-android-4-2-2/

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Απλα αργησαν πολυ να την παρουν. Εμεις την εχουμε εδω και μηνες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!!!! Τώρα εμείς Ποια περιμένουμε;;; Και ποτε περίπου;
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!!!! Τώρα εμείς Ποια περιμένουμε;;; Και ποτε περίπου;

 

αυτο που εβαλες δε νομιζω ναναι θεμα της σονυ..δεν ξερω σιγουρα αλλα δε φταιει η σονυ μονο αν ο παροχος αργησε να δωσει την αναβαθμιση..

εμεις εχουμε 4.2.2 και παμε σε 4.3 με τον επομενο μηνα και 4.4 λογικα απο Ιανουαριο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!!! Ευχαριστώ πολύ!!!! Θα μας έρθουν τα καλούδια του Z1???? με την 4.3 ;
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!!! Ευχαριστώ πολύ!!!! Θα μας έρθουν τα καλούδια του Z1???? με την 4.3 ;

 

αυτο ελπιζουμε,ειδικα της καμερας το μενου...και τα εφε! κανει ωραια πραγματα οποιος τοχει ψαξει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! θα πάρω και γω το κινητάκι σύντομα απο το σκρούτζ γιατι το ζαχαρώνω απο τότε που βγήκε..μια ερώτηση επιδή διαβασα πολλά, που θα βρω προστατευτηκα για μπρος + πισω μερος; πισω διαβασα οτι φεβγει το τζαμι κατι τετιο και μπρος οτι αμα καταλαθος βγαλεις το αυτοκολητο που εχει η σονυ φεβγει και το ''sony''το λογότυπο...επίσης απο θήκες,έχει παρει κανεις καποια καλη είτε σιδερενια είτε πλαστική είτε σιλικόνης; ευχαριστώ!

 

υ.γ.: αυτό θα κάνει τη δουλεια του η θα φορτίζει αργά; το θέλω για ταχυφορτιστή,για να μη περιμένω κατι 6ωρα που διαβασα με τον απλο φορτιστή...θα έχει διαφορά τι λετε;

http://www.ebay.com/itm/Sync-Data-Charging-Dock-Cradle-Desktop-USB-Cable-For-Sony-Xperia-Z-L36h-L36i-/390652937073?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&var=&hash=item5af4bac371

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής της SONY (1,5 Α) δεν κάνει 6 ώρες για να φορτίσει.Αντίθετα είναι αρκετά γρήγορος.Όσο πιο γρήγορα φορτίζεις την μπαταρία της κάνεις κακό κ όχι καλό.

Για μεμβράνες προσωπικά έχω περάσει το τζάμι της Spiegen κ πίσω την μεμβράνη που έδιναν μαζί.Κόστος περίπου 40€.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

για full φόρτηση δηλαδή πόσες ώρες χρειαζόμαστε;

 

και ποιοι απο εδώ το πήρατε απο skroutz?

Edited by Mariosddd
Link to comment
Share on other sites

για full φόρτηση δηλαδή πόσες ώρες χρειαζόμαστε;

 

και ποιοι απο εδώ το πήρατε απο skroutz?

 

Αρκετοί το πήραν απο το σκρουτζ. Μην το φοβάσαι ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

για full φόρτηση δηλαδή πόσες ώρες χρειαζόμαστε;

 

και ποιοι απο εδώ το πήρατε απο skroutz?

 

Οι περισσότεροι απο σκρουτζομαγαζα το πηραμε γιατι δε λεει να σκασεις τα λεφτα που ζητανε οι αλλοι.Παρτο αφοβα, το κινητακι ειναι αστερι

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο εκει το πηρα και μαλιστα στα 390 μια χαρα ειναι επισημα επιδη ρωτισα sony mobile hellas μου ειπαν για την φορτηση 4 πληρης φορτησεις απο 4 ωρες και η μπαταρια πρεπει να πεσει γυρω στο 15% μεχρι 10% αλα μου ειπαν οτι αν θελω μετα την πρωτη φορτηση η αλες τρεις να ειναι και ανοικτο αλα εγω οταν πεφτει στα 15 το βαζω και παντα ενεργοποιημενο το stamina για να κραταει ποιο πολες ημερες απλως υπαρχουν 2 συσκευασιες η μια εχει και την θηκη που το βαζεις και φορτηζει το dock και αλη μια που δεν εχει το dock αλα ευτηχως το dock το παραγγυλα στο e-shop με 29 ευρω μευρανη εχω αφησει της δικια του επανω και πηρα και μια θηκη απο το μαγαζι που το πηρα αλα και το e-shop το δινει προσφορα μονο το μαυρο εγω το πηρα απο κινητομανια μια χαρα τα παιδια με εξυπηρετισαν το ειχε και η κοπελα στο ταμειο σε λευκο με την θηκης και το χαζευα και μου το φερανε σφραγιστο με ζελατινα απο πανω απο το κουτι και τα 2 αυτοκλοτητα στο κουτι που γραφουν sony η ταινειες ασφαλειας μια χαρα κινητο και εχει ελληνικη εγγυση μου ειπαν
Link to comment
Share on other sites

για full φόρτηση δηλαδή πόσες ώρες χρειαζόμαστε;

 

και ποιοι απο εδώ το πήρατε απο skroutz?

 

Πρέπει να προσέξεις όμως την επιλογή μαγαζιού από το skroutz . ΜΗν σου δώσει κανα Ζ που δεν είναι αδιάβροχο :lol::lol::lol: Πλάκα κάνω

Link to comment
Share on other sites

οχι να προσεχεις το μαγαζι γιατι μπορει να σου δωσει το ομιομα και να εχει βγαλει το κανονικο για δοκιμη οχι μια χαρα ειναι παιδια και μαλιστα περιμενουμε και την εκδοση 4.3 που θα γινει μεσα στον δεκεμβριο και μετα παμε για κιτ-kat και θα κανουμε το διαλημα
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, τη τεταρτη πηγα το z στην arvato για επισκευη ακουστικου,πριν λιγο μου εστειλαν μηνυμα οτι δεν καλυπτεται απο εγγυηση και οτι κοστιζει 334 ευρω! παιρνω τηλ και δε το σηκωνουν. εχει τυχη σε αλλον αυτο το πραγμα? η ζημια αυτη?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, τη τεταρτη πηγα το z στην arvato για επισκευη ακουστικου,πριν λιγο μου εστειλαν μηνυμα οτι δεν καλυπτεται απο εγγυηση και οτι κοστιζει 334 ευρω! παιρνω τηλ και δε το σηκωνουν. εχει τυχη σε αλλον αυτο το πραγμα? η ζημια αυτη?

 

Φιλαρακι, 400 ευρω κανει το κινητο, μηπως σου μιλανε για πλακετα???τι επαθε ακριβως? εγω παλια ειχα αλλαξει ακουστικο που νεκρωσε σε αλλο κινητο χωρις κανενα προβλημα...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι, 400 ευρω κανει το κινητο, μηπως σου μιλανε για πλακετα???τι επαθε ακριβως? εγω παλια ειχα αλλαξει ακουστικο που νεκρωσε σε αλλο κινητο χωρις κανενα προβλημα...

μολις τωρα τους βρηκα κ μου λενε επειδη υπαρχει ενα ραγισμα στη πανω δεξια γωνια 1 χιλιοστο δε το καλυπτει το ακουστικο η σονυ και πρεπει να αλλαξει ολο το εξωτερικο μερος γυρω γυρω κ μπροσ πισω! παμε καλα?

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα τους βρηκα κ μου λενε επειδη υπαρχει ενα ραγισμα στη πανω δεξια γωνια 1 χιλιοστο δε το καλυπτει το ακουστικο η σονυ και πρεπει να αλλαξει ολο το εξωτερικο μερος γυρω γυρω κ μπροσ πισω! παμε καλα?

 

πες τους, με δουλευετε????σιγα μην αλλαξω και πλακετα για ενα ακουστικο, εφοσον με πετατε εξω απο εγγυηση αλλαξτε μου μονο το εξαρτημα!! και αν δεν λειτουργει καλεστε με να το ελεγξω!

και σου πουν τιποτα αλλο, παρτο και πηγαινε εξω σε μαγαζι να στο φτιαξει,υπαρχουν πολλα μαγαζια που φτιαχνουν τετοια πραγματακια. απλα μετα ξεχνας αδιαβροχοποιηση (που ισως με το ραγισμα να την ειχες ηδη ξεχασει)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πες τους, με δουλευετε????σιγα μην αλλαξω και πλακετα για ενα ακουστικο, εφοσον με πετατε εξω απο εγγυηση αλλαξτε μου μονο το εξαρτημα!! και αν δεν λειτουργει καλεστε με να το ελεγξω!

και σου πουν τιποτα αλλο, παρτο και πηγαινε εξω σε μαγαζι να στο φτιαξει,υπαρχουν πολλα μαγαζια που φτιαχνουν τετοια πραγματακια. απλα μετα ξεχνας αδιαβροχοποιηση (που ισως με το ραγισμα να την ειχες ηδη ξεχασει)

τη δευτερα που τα το παρω θα ανεβασω φωτο απο αυτο το ραγισμα να δεις τι λενε. αυτο θα κανω αν και ηδη απογοητευτικα, τοχα παρει 620 και τωρα μου ζητανε οσο κανει ολοκληρο το κινητο απο ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

τη δευτερα που τα το παρω θα ανεβασω φωτο απο αυτο το ραγισμα να δεις τι λενε. αυτο θα κανω αν και ηδη απογοητευτικα, τοχα παρει 620 και τωρα μου ζητανε οσο κανει ολοκληρο το κινητο απο ιντερνετ.

 

που ειναι το ραγισμα? απο πεσιμο εγινε? επισης το ακουστικο χαλασε με το πεσιμο ή μετα?

αν δεν χαλασε με πεσιμο, και ειδικα αν δεν εχει πεσει το κινητο (συνηθως το πεσιμο φαινεται, εχεις βουλωμενη γωνια κτλ), τοτε πες τους οτι το ραγισμα εγινε με αλλο τροπο, πχ χτυπημα κλειδιου ξοφαλτσα, και απαιτεις την αλλαγη του ακουστικο το οποιο νεκρωσε μονο του!και ολα τααλλα να στα αφησουν οπως ειναι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πηγενε πες τους αλαξτε μου το ηχειο οσο για το ραγισμα ισως προεχεται και απο κακη χρηση του τεχνικου σας λιπον φτιαξτε το κινητο μου να τελειωνουμε
Link to comment
Share on other sites

μιλησα με γερμανο σημερα και μου ειπε οτι εχουν το σερβις του γερμανου ακομα στα κεντρικα και οτι ειναι ευκολο το επισκευαζουν απο οτι μου ειπε ο τεχνικος του service του γερμανου αυτα τα sony δυστηχως πηγενουν σε αυτην την ετερεια εμενα αμα παθει κατι χυπα ξυλο θα πρωτιμησω να κοιταξω στην γερμανια να το στιλω που ειναι και τα κεντρικα της sony mobile europe αλα απο οτι ειδα σε ενα γρηγορο σερφαρισμα η Arvato service αχριαστη να ειναι και μην ξεχναμε και της οδηγειες της sony το μονο που με εχει στεναχωρισει με το z ειναι οτι η μπαταρια μου κραταει λιγο και με ενεργοποιμενο το stamina και την οθονη στο χαμηλωτερο το εβαλα προχθες 22:10 στης 21-11 Το βραδυ για φορτιση και το εβγαλα στης 3:10 το μεσημερι 16 ωρες μετα στης 22-11 και η μπαταρια μου εγραφε 98% και η sony μου εχει πει 4 ωρες απο 4 φορες και οταν το εκανα την πρωτη φορα οπως μου ειπε η sony μου εγραψε 97% η μπαταρια τι γινεται και οταν το ξανα εβαλα για 2η φορα και το ανοιξα μαζι με τον φορτιστη μετα απο 5 ωρες μου ελεγε 100% και μετα απο 5 λεπτα ελεγε 99% και το εβαλα σημερα κατα της 2:30 την νυχτα ενω το εβγαλα 3 ωρα το μεσιμερη χθες 22-11 και το ξανα εβαλα 23-11 στης 2:30 το ξυμερωμα με μπαταρια 14% και λεει η sony να μην το αφηνουμε να αδιασει τελειως να το βαζουμε για φορτιση 15% το πολυ μεχρι 10% οχι να κλεινει απο μονο του και εχω μπερδεφτει με το xperia v & mini st15 κρατουσαν και 1.5 ημερες αυτο μια ταινεια εβαλα στο youtube ελληνικη και πηγε το ξυμερωμα παλι για φωρτιση και απο της 3 το μεσημερι στην αναμονη το ειχα και μεχρι το ξυμερωμα παλι πηγε για φωρτιση χειροτερευει η κατασταση με την sony
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μεταξύ του "Ζ" 375,00 e, και του galaxy s3 (I9305) 400 e, απο τα σκρουτζομάγαζα εννοείται και τα δύο.

Εσας ποια είναι η γνώμη σας;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...