Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και Καλό μήνα, είμαι λίγο δύσπιστος ότι θα φτιάξει σε επόμενη αναβάθμιση, η netgear στο επίσημο site αναφέρει ξεκάθαρα ότι στο Xperia z δεν μπορεί να λειτουργήσει ταυτόχρονα wifi και mirroring, εξαιτίας αδύναμου hardware,και αναρωτιέμαι τώρα? Τι τηλέφωνο πρεπει να έχουμε ? Η αλήθεια είναι ότι στο s4 δούλεψε κανονικά, βέβαια και στα δύο τηλέφωνα είχαμε lag στις ταινίες.. Εδώ πρέπει να σημειωθεί ότι και οι 3 συσκευές είχαν τις τελευταίες ενημερώσεις (netgear, Xperia z, και Samsung s4)

 

Καλό μήνα, στην προηγουμένη σελίδα παρέθεσα ένα λινκ που εξηγεί πάνω-κάτω το θέμα με τα XZ&XTZ, δεν είναι λόγω αδύνατου hardware ,πατάτα έχει γίνει, πλέον μόνο με mhl to hdmi καλώδιο είτε αν υπάρξει κάποιο workaround

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Έχει τύχει σε κανέναν αν πιέζει το τηλέφωνο από το πλάι από την αριστερή μεριά να του κάνει νερά η οθόνη στις άκρες όσο δέχεται πίεση?Σήμερα το πρόσεξα.το κάνει από τη μέση κ κάτω κ όσο δέχεται πίεση .Όχι όμως κ πάρα πολύ πίεση. Να το πάω στο σέρβις να το ρίξουν μια ματιά ?
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω δει κατι τετοιο. αλα αν νομιζεις πως εχει καποιο θεμα καλα ειναι να το πας...

 

εγω δεν εχω δει κατι τετοιο. αλα αν νομιζεις πως εχει καποιο θεμα καλα ειναι να το πας...

 

παιδια να ροτισω κατι,

μπορει να μου πει καπιοις χωρα προελευσεις του κινιτου του που χραφει στο κουτι του και κατω απο τιν συσκευει...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

απο κινα ειναι ολα τι το ψαχνεις παιδια εγω το πηρα στης 18 του μηνα που μας περασε απο το κινητομανια και μου εχει βγαλει μετα απο 4 ημερες χρησης ενα μπλε σαν κολιμενο πιξελ τι ειναι αυτα με την sony θα βαλω και φοτο για να το δειτε μου το ειχε βγαλει και στο xperia neo v να πω οτι κανενα απο τα 2 κινητα δεν εχει πεσει κατω η εχει χτυπησει καπου ετσι στα ξαφνικα μια φορα μου το εβγαλε και στην φορτηση και μετα δεν ξανα εμφανιστηκε μονο οταν το αναβεις και μπενεις στο μενου ενω με το xperia διαγνωστικο μονο σε μαυρο φοντο η στο μενου εκει το καφε φοντο φενεται ουτε σε φοτο ουτε σε φοτογραφιες καινουργιο κινητο και κανει κουλα Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Στέλνω με Bluetooth από το παλιό τηλέφωνο στο experia έναν ήχο για να τον χρησιμοποιήσω σε μια επαφή, γιατί δεν τον βάζει στους ήχους που έχει είδη η συσκευή;

Δεν μπορώ να τον βρω που είναι αποθηκευμένος για να τον χρησιμοποιήσω. Τον έχει βάλει στη δεύτερη οθόνη από τις αρχικές μαζί με μια φωτογραφία της κόρης μου που επίσης είχα στείλει με Bluetooth. Από εκεί όμως μόνο να τον ακούσω μπορώ, πως μπορώ να τον βάλω σε κάποια επαφή; Και γιατί τον έβαλε στη μνήμη τηλεφώνου και όχι στη micro SD;

Ευχαριστώ και καλό μήνα να έχουμε.

 

Αν και καθυστερημενα ,μπες στις ρυθμισεις>Bluetooth>κλικ τις τελιτσες κατω δεξια να σου δειξει τα αρχεια που εχεις λαβει ,απο κει και μετα δεν το εχω δοκιμασει και δεν μπορω να βοηθησω

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα και την βαση φορτισης και ειναι τελεια το μονο κακο ειναι που πρεπει να το βγαζεις απο την θηκη
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα και την βαση φορτισης και ειναι τελεια το μονο κακο ειναι που πρεπει να το βγαζεις απο την θηκη

 

αντε καλορίζικη και εγώ την περιμένω σε κανα δυό μέρες...

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα και την βαση φορτισης και ειναι τελεια το μονο κακο ειναι που πρεπει να το βγαζεις απο την θηκη

 

Μην τα θές και όλα δίκα σου :D :D Απόλαυσε το κινητό σου και με τη θήκη που έχεις ....:p:p Σε λιγό καιρό ετοιμάζομαι να το παρώ και εγώ μιας και πλέον στην τιμή που έχει πέσει τα άξίζει τα λεφτά του το Ζ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχει τύχει σε κανέναν αν πιέζει το τηλέφωνο από το πλάι από την αριστερή μεριά να του κάνει νερά η οθόνη στις άκρες όσο δέχεται πίεση?Σήμερα το πρόσεξα.το κάνει από τη μέση κ κάτω κ όσο δέχεται πίεση .Όχι όμως κ πάρα πολύ πίεση. Να το πάω στο σέρβις να το ρίξουν μια ματιά ?

 

Νομίζω τα περισσότερα(αν όχι όλα) το κάνουν. Και εμένα το κάνει. Έχει συζητηθεί στο παρελθόν εδώ αυτό το θέμα, αλλά δε χρειάζεται να ανησυχείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχει τύχει σε κανέναν αν πιέζει το τηλέφωνο από το πλάι από την αριστερή μεριά να του κάνει νερά η οθόνη στις άκρες όσο δέχεται πίεση?Σήμερα το πρόσεξα.το κάνει από τη μέση κ κάτω κ όσο δέχεται πίεση .Όχι όμως κ πάρα πολύ πίεση. Να το πάω στο σέρβις να το ρίξουν μια ματιά ?

 

Μια από τα ίδια και στο δίκο μου! Απλα δεν το πιέζω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα περισσότερα(αν όχι όλα) το κάνουν. Και εμένα το κάνει. Έχει συζητηθεί στο παρελθόν εδώ αυτό το θέμα, αλλά δε χρειάζεται να ανησυχείς. :)

 

Ευχαριστώ.Απλά μετά από 8μήνες στην κατοχή μου τώρα το πρόσεξα :-)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα περισσότερα(αν όχι όλα) το κάνουν. Και εμένα το κάνει. Έχει συζητηθεί στο παρελθόν εδώ αυτό το θέμα, αλλά δε χρειάζεται να ανησυχείς. :)

Εγω παλι,δεν εχω τετοιο θεμα....:D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν εχω το παραπανω θεμα αλα εχω το αλο εμενα τωρα που το φωρτιζω εσβησε ενα μπλε σαν κουκιδα απο την οθονη ενω οταν το ανοιγω μετα απο καποια ωρα σε μαυρο φοντο φενεται μια κουκιδα μπλε στην οθονη μην πως ζεστενεται αν εχει τυχει σε αλον αυτο και στο v Μου το εκανε αυτο
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας απο τη Ζετα αθλητικα κανοντας βολτα μεσα στη βροχη... Αξια ανεκτιμητη! :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου πρεπει να ειναι το ποιο ακριβο με αυτα που το εχω παρει

 

6 πακετα ζελατινα προστασιας 21 ευρω 3 πακετα μου εχουν μινει μεχρι να της περασω απο διαφορους κατασκευαστες στο v χαλασα ενα πακετο οσπου να τοποθετηθει σωστα ευτηχως η τελευτεες που πηρα εκατσε καλα ουτε η ιαπωνικες δεν μπορουσα να της βαλω σωστα ουτε απο το μαγαζι που το πηρα καθωταν καλα δεν το εχω τοσο πολυ με της ζελατινες οταν περνω κινητο παντα χαλαω ενα πακετο αλα σε αυτο χαλασα 3 δεν ξερω κανεναν αλον που να εχει χαλασει τοσο πολυ

τον σταθμο φωρτισης 30 ευρω

2ο ζευγαρι ακουστικα του μοντελου 14 ευρω

μια sd 32 GB στα 21 ευρω 10 class

μια σκληρη θηκη 10 ευρω

 

το πηρα 390 και εφτασε στα 487.20

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας απο τη Ζετα αθλητικα κανοντας βολτα μεσα στη βροχη... Αξια ανεκτιμητη! :p

 

Ο καιρός μας!:p

Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός μας!:p

 

Το έχω μόλις μερικούς μήνες και δεν είχε τύχει να το χρησιμοποιήσω στη βροχή για να καταλάβω πόσο βολικό είναι να θες να γράψεις ένα μήνυμα για παράδειγμα χωρίς να φοβάσαι να βραχεί. Νομίζω ότι μετά από αυτή τη συσκευή θα προσπαθήσω πολύ να ξαναπάω σε κανονική όσο άχρηστο και αν θεωρείται από πολλούς αυτό το feature.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω μόλις μερικούς μήνες και δεν είχε τύχει να το χρησιμοποιήσω στη βροχή για να καταλάβω πόσο βολικό είναι να θες να γράψεις ένα μήνυμα για παράδειγμα χωρίς να φοβάσαι να βραχεί. Νομίζω ότι μετά από αυτή τη συσκευή θα προσπαθήσω πολύ να ξαναπάω σε κανονική όσο άχρηστο και αν θεωρείται από πολλούς αυτό το feature.

 

Όντως είναι μεγάλο πλεονέκτημα! Και όχι μόνο στην βροχή, και στην καφετέρια και όπου υπάρχει υγρό στοιχείο!!:p

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι μεγάλο πλεονέκτημα! Και όχι μόνο στην βροχή, και στην καφετέρια και όπου υπάρχει υγρό στοιχείο!!:p

 

Ειδικά αυτό το τελευταίο το ένοιωσα καλά και από πρώτο χέρι προχθές!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε εδω μια original Θηκη για το Ζ http://www.techblix.com/sony-prepping-external-camera-for-xperia-smartphones/ κανει και 27 ευρω απο ενα μαγαζι που πουλαει φοτογραφικες μηχανες και τετοια Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

Αν και καθυστερημενα ,μπες στις ρυθμισεις>Bluetooth>κλικ τις τελιτσες κατω δεξια να σου δειξει τα αρχεια που εχεις λαβει ,απο κει και μετα δεν το εχω δοκιμασει και δεν μπορω να βοηθησω

Καλημέρα.

Το έκανα αυτό, αλλά δεν μου έχει κάποια επιλογή για να στείλω το αρχείο αυτό μαζί με τους άλλους ήχους της συσκευής.

Δεν πειράζει. Ευχαριστώ πάντως.

Μήπως ξέρει κάποιος για τέσσερεις εφαρμογές που κατέβασα, γιατί τις αποθήκευσε στη μνήμη τηλεφώνου και όχι στη micro SD;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το έκανα αυτό, αλλά δεν μου έχει κάποια επιλογή για να στείλω το αρχείο αυτό μαζί με τους άλλους ήχους της συσκευής.

Δεν πειράζει. Ευχαριστώ πάντως.

Μήπως ξέρει κάποιος για τέσσερεις εφαρμογές που κατέβασα, γιατί τις αποθήκευσε στη μνήμη τηλεφώνου και όχι στη micro SD;

Δοκίμασα με Es File Explorer (θέλει root) είτε με File Manager και μάλλον γίνεται αυτο που θέλεις, κατεβασε καποιον απο το store και δες, εννοείτε αν είσαι rooted τον Es

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εάν το έχετε ανακαλύψει αλλά το βρήκα πολυ ενδιαφέρων Mod για να τραβάτε φωτογραφίες και βίντεο με τα volum up down πλίκτρα. το δοκίμασα και δουέυει μια χαρά http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2266208
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με Es File Explorer (θέλει root) είτε με File Manager και μάλλον γίνεται αυτο που θέλεις, κατεβασε καποιον απο το store και δες, εννοείτε αν είσαι rooted τον Es

 

Δηλ. χωρίς να είμαι root δεν γίνεται αν κατάλαβα καλά. οπότε το ξεχνάω διότι εγώ τώρα μαθαίνω τα smartphone, θα κάνω και root;!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. χωρίς να είμαι root δεν γίνεται αν κατάλαβα καλά. οπότε το ξεχνάω διότι εγώ τώρα μαθαίνω τα smartphone, θα κάνω και root;!!!!

 

Στο μενού που επιλέγεις κάποιον από τους εργοστασιακους ήχους έχει πάνω δεξιά ένα εικονίδιο με μια νότα.μόλις το πατήσεις σου εμφανίζει όλα τα τραγούδια που έχει και στο walkman.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...