Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιδιόρθωση λογισμικού πρέπει να κάνεις ,στο λέει καπου
Λοιπόν δόξα τον θεό άδειασε τελείως η μπαταρία και ξεκίνησε φόρτιση και γέμισε εντελώς! Μετά βέβαια πάλι κόκκινο και τα γνωστά. Όμως.... τώρα που είναι φούλ η μπαταρία είναι νομίζω η ευκαιρία να του κάνω την ενημέρωση. Ο σύνδεσμος όμως που μου έστειλες είναι στα αγγλικά. Που θα πάω να κάνω επιδιόρθωση λογισμικού; Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν δόξα τον θεό άδειασε τελείως η μπαταρία και ξεκίνησε φόρτιση και γέμισε εντελώς! Μετά βέβαια πάλι κόκκινο και τα γνωστά. Όμως.... τώρα που είναι φούλ η μπαταρία είναι νομίζω η ευκαιρία να του κάνω την ενημέρωση. Ο σύνδεσμος όμως που μου έστειλες είναι στα αγγλικά. Που θα πάω να κάνω επιδιόρθωση λογισμικού; Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

 

Φιλε μου θα κατεβασεις απο το λινκ

http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

κατω κατω που λεει download update service το αρχειο αυτο

το εγκαθιστας και μετα το τρεχεις. Ισως κατεβασει updates στην αρχη και μετα συνεχιζεις και πατας κατω αριστερα το κουτακι που λεει οτι δεχεσαι κτλ κτλ και μετα START. διαλεγεις το Ζ και πατας επομενο..

τοτε θα κλεισεις το κινητο (ή απο πριν να το εχεις κλειστο) και καθως πατας το volume down το συνδεεις. μολις σου πει να το αφησεις σου λεει οτι ειναι ενημερωμενο κτλ κτλ αλλα αν θες να συνεχισεις κλικαρεις και συνεχιζεις...

και εγκαθιστα παλι την τελευταια εκδοση

Ολα αυτα για μενα κανε τα αλλα πιο πριν κανε μια επαναφορα εργοστασιακων και διαγραφη ολων στο κινητο και πριν ξεκινησεις τη διαδικασια συνεδεσε το ανοιχτο στο pc για να κατεβασει τυχον drivers. μετα κανεις τα παραπανω βηματα με κλειστο κινητο κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα κατεβασεις απο το λινκ

http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

κατω κατω που λεει download update service το αρχειο αυτο

το εγκαθιστας και μετα το τρεχεις. Ισως κατεβασει updates στην αρχη και μετα συνεχιζεις και πατας κατω αριστερα το κουτακι που λεει οτι δεχεσαι κτλ κτλ και μετα START. διαλεγεις το Ζ και πατας επομενο..

τοτε θα κλεισεις το κινητο (ή απο πριν να το εχεις κλειστο) και καθως πατας το volume down το συνδεεις. μολις σου πει να το αφησεις σου λεει οτι ειναι ενημερωμενο κτλ κτλ αλλα αν θες να συνεχισεις κλικαρεις και συνεχιζεις...

και εγκαθιστα παλι την τελευταια εκδοση

Ολα αυτα για μενα κανε τα αλλα πιο πριν κανε μια επαναφορα εργοστασιακων και διαγραφη ολων στο κινητο και πριν ξεκινησεις τη διαδικασια συνεδεσε το ανοιχτο στο pc για να κατεβασει τυχον drivers. μετα κανεις τα παραπανω βηματα με κλειστο κινητο κτλ.

 

Δεν συνδέεται το κινητό με το pc. Μέσω του κινητού απ'ευθείας δεν μπορώ να κάνω την επιδιόρθωση; Έχει γεμάτη μπαταρία τώρα και λειτουργούν όλα.

2ον. Έχω πολλά προγράμματα στο κινητό. Κλώνο τους μπορώ να κάνω στο pc; Ώστε στο Ζ1 που θα αγοράσω να τα περάσω με μιάς;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι δεν χερω αν γράφω στο σωστό μέρος αλλά εεχω να κάνω μια ερώτηση..1,έχω το κινιτο να φορτίζει όλο το βράδΙ καο το πρωί που το ανοίγω η μπαταρία είναι στο 97%.και όταν το βάζω στην λειτουργία σταμινα μου δείχνει μόνο 3μέρες και 2 ορες είναι σωστό αυτό...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

κοντα στης 3 εβδομαδες..

 

Αυτό με το ποσοστό μου συμβαίνει σε όλες τις συσκευές της Sony που είχα κατά καιρούς. Αυτό που κάνω είναι το εξής. Όταν φορτίσει 100% η συσκευή την βγάζω από τον φορτιστή και την ξαναβάζω μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Το πιθανότερο είναι να δεις ότι το σχήμα της μπαταρίας με τον κεραυνό δεν είναι πλήρες αλλά λείπει ένα κομματάκι σαν να είναι στο 90%. Άστο κάνα 10λεπτο (τόσο θέλει περίπου για να ξαναγίνει πλήρες) και άνοιξε το. Κατά πάσα πιθανότητα θα δεις 100% όταν το ανοίξεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό. Αλλά δε θελει πολύ μυαλό ρε παιδιά. Άνοιξε το πριν το βγάλεις από την πρίζα και θα έχει 100%. Αλλιώς δεν πρόκειται. Όλα τα κινητά έτσι είναι. Το θέμα είναι να βγάζει λογική διάρκεια ανάλογα τη χρήση που κάνεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ποσω περιπου πρεπει να κρατα ι μπαταρια με νορμαλ χρησει οπως facebook λιγο ιντερνετ και λιγα τιλ..με τιν λιτουργια σταμινα εχω δει τιλ να λενε εως και 8 μερες αναμονει εμενα γιατι δεν ανεβενει πανο απο 3 ημερες.. Edited by vasilis89
Link to comment
Share on other sites

ποσω περιπου πρεπει να κρατα ι μπαταρια με νορμαλ χρησει οπως facebook λιγο ιντερνετ και λιγα τιλ..με τιν λιτουργια σταμινα εχω δει τιλ να λενε εως και 8 μερες αναμονει εμενα γιατι δεν ανεβενει πανο απο 3 ημερες..

 

Με την stamina μπαταρία που έχει το xperia Z κρατάει η μπαταρία πολύ περισσότερο από ότι ένα άλλο κινητό . Η λειτουργία Battery STAMINA προσφέρει την πιο έξυπνη διαχείριση μπαταρίας και μπορεί να βοηθήσει στη βελτίωση του χρόνου αναμονής κατά τέσσερις φορές . Το κινητό αντιλαμβάνεται πότε η οθόνη είναι κλειστή και απενεργοποιεί τις εφαρμογές που δεν χρειάζεστε και εξαντλούν την μπαταρία και τις ξεκινά μόλις ενεργοποιηθεί η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει ερθει ακομα το update του walkman εσεις το εχετε παρει ???

 

Χθες το βράδυ μου ήρθε εμένα αλλά ακόμα δεν έκανα την εγκατάσταση. Θα έχει πράγματι κάτι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το Xperia Z και προσπαθώ να ανοίξω τα δεδομένα, αλλά παρότι φαίνεται ότι είναι ενεργά στην πραγματικότητα δεν ενεργοποιούνται. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι έβαλα νέα κάρτα micro sim στο κινητό? Αλλιώς τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ!!!!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το Xperia Z και προσπαθώ να ανοίξω τα δεδομένα, αλλά παρότι φαίνεται ότι είναι ενεργά στην πραγματικότητα δεν ενεργοποιούνται. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι έβαλα νέα κάρτα micro sim στο κινητό? Αλλιώς τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ!!!!

Ρυθμίσεις,xperia,internet settings

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις,xperia,internet settings

 

 

Ηταν Θέμα της vodafone τελικά. Το κανόνισα με ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών.

Σ ευχαριστώ για την απάντηση!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδέεται το κινητό με το pc. Μέσω του κινητού απ'ευθείας δεν μπορώ να κάνω την επιδιόρθωση; Έχει γεμάτη μπαταρία τώρα και λειτουργούν όλα.

2ον. Έχω πολλά προγράμματα στο κινητό. Κλώνο τους μπορώ να κάνω στο pc; Ώστε στο Ζ1 που θα αγοράσω να τα περάσω με μιάς;

 

Επαναλαμβάνω. Απ'ευθείας απ'το κινητό, μπορώ να κάνω την αναβάθμιση; + τα υπόλοιπα ερωτήματα.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

 

μακαρι να την παρουμε συντομα !!! μηπως ξερετε τι καινουργιο θα φερει η 4.3 ?

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να την παρουμε συντομα !!! μηπως ξερετε τι καινουργιο θα φερει η 4.3 ?

 

Αποτι εχω διαβασει μεχρι τωρα οτι εχει το Ζ1 εκτος απο το XReality

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω. Απ'ευθείας απ'το κινητό, μπορώ να κάνω την αναβάθμιση; + τα υπόλοιπα ερωτήματα.

 

Οχι δεν μπορεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι τι εχει το Ζ1 εκτος απο το XReality που δεν το εχουμε εμεις με το απλο Ζ για κανεται μια αναλυτικη περιγραφη δλδ εμενα το Ζ μου θυμιζει το 350Ζ
Link to comment
Share on other sites

Doomloard? Έβγαλε καμιά rom ο τύπος;

 

Rom οχι δεν εβγαλε νωρις ακομα, προσπαθει να βρει τροπο για ευκολο root και μετα kernel για 4.3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...