Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχουμε κανενα νεο για επισημη 4.5

 

Κάτσε βρε συ. Δεν έχει βγει 4.5.. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω

Έχει κουσουρια το κινητό ? Δεν προλαβα να διαβάσω όλο το τοπίο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω

Έχει κουσουρια το κινητό ? Δεν προλαβα να διαβάσω όλο το τοπίο.

 

Όλα δουλεύουν μια χαρά, δεν έχει προβλήματα.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω

Έχει κουσουρια το κινητό ? Δεν προλαβα να διαβάσω όλο το τοπίο.

 

αν και το δινω τη δευτερα, τους 4 μηνες που το ειχα, κανενα προβλημα!αψογο και ιδανικο σε διαστασεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έφτασε η ώρα της 4.3 :D

Xperia Z Android 4.3 update to land on 19 December?

http://www.xperiablog.net/2013/12/17/xperia-z-android-4-3-update-to-land-on-19-december/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει δοκιμασει καποιος απο εδω την εξωτερικη θηκη φλιπ για το Ζ που ειναι και μπαταρια ταυτοχρονα για να μας πει και εντυπωσεις?

 

http://www.ebay.com/itm/White-Cover-4200mAh-External-Battery-Charger-Backup-Case-for-Sony-Xperia-Z-L36h-/271337792438?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item3f2cfe23b6

Έχω το ίδιο που αναφέρεις απλά χωρίς την θήκη.

Η μπαταρία μπορεί να φορτίζει το κινητό σε 3 ώρες (από το 15% στο 100%) και έχει ακόμα λίγο παραπάνω από 25% .

Απλά θα πρέπει να συνηθίσεις τον όγκο...:)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω

Έχει κουσουρια το κινητό ? Δεν προλαβα να διαβάσω όλο το τοπίο.

 

Screen protector από την πρώτη μέρα! Αυτό είναι το μόνο ίσως κουσούρι... Αν γρατζουνιστούν οι ζελατίνες που έχει μπρος πίσω την έβαψες :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο που αναφέρεις απλά χωρίς την θήκη.

Η μπαταρία μπορεί να φορτίζει το κινητό σε 3 ώρες (από το 15% στο 100%) και έχει ακόμα λίγο παραπάνω από 25% .

Απλά θα πρέπει να συνηθίσεις τον όγκο...:)

 

Στο εξωτερικο λενε οτι φορτιζει μεχρι το 80 % την μπαταρια του κινητου αλλα τεσπα μπορει να ειναι λιγο προβληματικες μερικες. Επισης θελω να ρωτησω και τους υπολοιπους κατοχους ποσο κραταει περιπου η μπαταρια. Εγω το πηρα μεταχειρησμενο 5 μηνων και δεν πιστευω οτι ειναι φυσιολογικο να πεφτει τοσο γρηγορα. Αν το πειραξω ελαχιστα με 1-2 αναγνωσεις μειλ και 30 λεπτα κληση το πολυ και λιγο χαζεμα στα apps θα κρατησει 12-16 ωρες. Με 20 λεπτα παιχνιδι 2d (ουτε καν 3d) θα πεσει 30% αρα στην μια ωρα εχει κατεβει ολη.Τι γινεται μεσω εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω και να δώσω το huawei p6

Αξίζει η μετάβαση? Με τρώει!!!

Μανώλη το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ανοίξεις ένα θέμα στο fοrum της "Επιλογής Συσκευής". Εκεί σίγουρα θα πάρεις αντικειμενική απάντηση χωρίς να χρειάζεται να επαναλαμβάνεις την ίδια ερώτηση ρισκάροντας να γίνεις κουραστικός. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είδα σήμερα στο πλαίσιο το τηλέφωνο στα 399€ και μπήκα στον πειρασμό για να το πάρω. Είμαι τα τελευταία χρόνια στο στρατόπεδο του android και τον τελευταίο χρόνο σε nexus συσκευές. Με απέλπισε λίγο η απόφαση της Google να αφήσει εκτός kit-kat το galaxy nexus, οπότε είπα να μην πάω πάλι σε nexus συσκευή (LG nexus 5). Από την άλλη μου έκανε κλικ αυτή η τιμή και οι άτοκες δόσεις που το δίνει το πλαίσιο. Βέβαια είναι ενός χρόνου τηλέφωνο, αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να έπαιρνα το Z1, γιατί βγαίνει πολύ έξω από τον οικονομικό μου προϋπολογισμό. Για το τηλέφωνο δε νομίζω να χρειάζεται να ρωτήσω και πολλά. Διάβασα λίγο στο thread και από είδα σε γενικές γραμμές είστε ευχαριστημένοι. Τι λέτε, να προχωρήσω στην αγορά;
Link to comment
Share on other sites

Ενός χρόνου είναι το Τ, το Ζ κυκλοφόρησε Μάρτιο ,κόσμημα ,το βρίσκεις και φθηνότερα αλλού

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ενός χρόνου είναι το Τ, το Ζ κυκλοφόρησε Μάρτιο ,κόσμημα ,το βρίσκεις και φθηνότερα αλλού

Ναι, έχεις δίκιο. Έγραψα έναν χρόνο επειδή είδα την ημερομηνία ανακοίνωσης στο gsmarena. Το βρήκα και πιο φθηνό στο skrouts, αλλά μου φάνηκε οικονομικά πιο βολικό οι άτοκες δόσεις του πλαισίου. Λέω να προχωρήσω στην αγορά του. Δεν το έχω ψάξει ακόμη, αλλά ξέρεις εάν θα πάρει ή πήρε την 4.4 ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο. Έγραψα έναν χρόνο επειδή είδα την ημερομηνία ανακοίνωσης στο gsmarena. Το βρήκα και πιο φθηνό στο skrouts, αλλά μου φάνηκε οικονομικά πιο βολικό οι άτοκες δόσεις του πλαισίου. Λέω να προχωρήσω στην αγορά του. Δεν το έχω ψάξει ακόμη, αλλά ξέρεις εάν θα πάρει ή πήρε την 4.4 ;

Φίλε μου εγώ έχω και Ζ και Τ και Ζ1.

Αν δε θες το κάτι παραπάνω σε κάμερα και επιδόσεις το Ζ θα σε καλύψει. Το Ζ1 έχει διαφορά αλλά το Ζ είναι πολύ γρήγορο, έχει πολύ καλή κάμερα και είναι πιο μαζεμένο. Εάν δεν είσαι λοιπόν των άκρων σε απαιτήσεις το Ζ σε υπέρ καλύπτει... Το Ζ1 το προτείνω μόνο εάν έχεις την άνεση να το πάρεις.. Γιατί σίγουρα αξίζει και αυτό.. Ακόμα και το Τ θεωρώ καλό για τα λεφτά του. Εγώ πήρα τα άλλα λόγο επιδοτήσεων. Το Τ με κάλυπτε και μου βγήκε καλό (επειδή κάποιοι στο φορούμ έχουν προβλήματα με το Τ ). Αν μας πεις και τι χρήση κάνεις συνήθως θα μπορούμε να σε βοηθήσουμε περισσότερο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έχω και Ζ και Τ και Ζ1.

Αν δε θες το κάτι παραπάνω σε κάμερα και επιδόσεις το Ζ θα σε καλύψει. Το Ζ1 έχει διαφορά αλλά το Ζ είναι πολύ γρήγορο, έχει πολύ καλή κάμερα και είναι πιο μαζεμένο. Εάν δεν είσαι λοιπόν των άκρων σε απαιτήσεις το Ζ σε υπέρ καλύπτει... Το Ζ1 το προτείνω μόνο εάν έχεις την άνεση να το πάρεις.. Γιατί σίγουρα αξίζει και αυτό.. Ακόμα και το Τ θεωρώ καλό για τα λεφτά του. Εγώ πήρα τα άλλα λόγο επιδοτήσεων. Το Τ με κάλυπτε και μου βγήκε καλό (επειδή κάποιοι στο φορούμ έχουν προβλήματα με το Τ ). Αν μας πεις και τι χρήση κάνεις συνήθως θα μπορούμε να σε βοηθήσουμε περισσότερο..

Δεν είμαι απαιτητικός χρήστης. Χρησιμοποιώ βέβαια το τηλέφωνο, εκτός από τα βασικά που κάνει κάθε τηλεφωνική συσκευή, για browsing και για email. Φωτογραφίες λίγο. Με ενδιαφέρει η μπαταρία βέβαια, αν και με το galaxy nexus που έχω και που δεν φημίζεται και τόσο για την μπαταρία του, είμαι ευχαριστημένος. Σκεφτόμουν και το LG g2. Αυτό που μου αρέσει σε αυτό είναι το πόσο μαζεμένο είναι. Έχει οθόνη 5,2 ίντσες και εάν το βάλεις δίπλα στο z είναι μικρότερο. Αλλά ακριβό, το 32GB γιατί εφόσον δεν παίρνει κάρτα sd, το 16GB είναι λίγο. Και εδώ βέβαια είμαι βολικός μιας και το galaxy nexus είναι και αυτό στα 16GB και η μνήμη του δεν είναι ούτε καν στη μέση. Τελικά προχώρησα στην αγορά του z. Και επειδή υπάρχουν στο σπίτι και δύο "ζιζάνια" 4 ετών, το γεγονός ότι είναι περισσότερο ανθεκτικό είναι +. Οπότε το περιμένω και μέχρι τότε θα διαβάσω περισσότερο εδώ για τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενα απολυτως θεμα με τη συσκευη. Περα απο τον ηχο που θεωρειται χαμηλος αλλα αλλαζει με ενα πολυ απλο mod και γινεται τουμπανο και μετα οι γωνιες θεασης που λενε αλλα εμενα δεν με ενοχλουν. Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενα απολυτως θεμα με τη συσκευη. Περα απο τον ηχο που θεωρειται χαμηλος αλλα αλλαζει με ενα πολυ απλο mod και γινεται τουμπανο και μετα οι γωνιες θεασης που λενε αλλα εμενα δεν με ενοχλουν.

 

μπροεισ σε παρκαλω πολυ να μου πεις πως φτιαχνετε ο ηχος ? ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

με την 4.3 ξερουμε τι γινεται ποτε ξεκιναει η αναβαθμιση

 

Τιποτα ακομη....Ουτε καν στις "ξενες" συσκευες

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

μπροεισ σε παρκαλω πολυ να μου πεις πως φτιαχνετε ο ηχος ? ευχαριστω πολυ !

 

Φιλε μου μπες στους οδηγους στο forum και βρες τον οδηγο επιβιωσης xperia z. Εκει αναφερεται αναλυτικα αυτο και αλλα θεματακια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μπες στους οδηγους στο forum και βρες τον οδηγο επιβιωσης xperia z. Εκει αναφερεται αναλυτικα αυτο και αλλα θεματακια.:)

 

μηπως μπορεις να μου πεις πως το κανω γιατι το κατεβασα το αρχειο αλλα δεν ξερω πως το κανω install !

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεις να μου πεις πως το κανω γιατι το κατεβασα το αρχειο αλλα δεν ξερω πως το κανω install !

 

Μα το λεει ξεκαθαρα βρε συ...

Για να το κανεις χρειαζεσαι root και cwm. Το περνας στην sd και το φλασαρεις μεσω cwm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...