Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν βγει,πιστευω συντομα.Ειναι σωστο να φλασαρουμε πανω απο την .67 root?

 

Όταν βγει επειδή είναι major update θα το κάνεις μέσω SEUS με "καθαρή" εγκατάσταση. Δηλαδή θα τα χάσεις όλα (όχι SD)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν βγει επειδή είναι major update θα το κάνεις μέσω SEUS με "καθαρή" εγκατάσταση. Δηλαδή θα τα χάσεις όλα (όχι SD)

 

ευχαριστω πολυ .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι ; Αν ακουμπήσει μαγνήτης στην πίσω επιφάνεια του κινητού μας όπου υπάρχει και η μπαταρία υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η πολικοτητα της μπαταρίας με αποτέλεσμα να παρουσιάζει πρόβλημα ;! ( εξεταζω κάθε πιθανό ενδεχόμενο πριν να το πετάξω ! )

 

Όχι, άλλα εκεί είναι και το nfc και ίσως να δημιουργήσει σε αυτό πρόβλημαμα.

Καλά τι μαγνήτης ήταν αυτός?? :/

Link to comment
Share on other sites

To McAfee που εχει προεγκατεστημένο λέει τίποτα?

Τρέχει εξ' ορισμού?

 

ξήλωμα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, άλλα εκεί είναι και το nfc και ίσως να δημιουργήσει σε αυτό πρόβλημαμα.

Καλά τι μαγνήτης ήταν αυτός?? :/

 

Από τότε όμως που το ακουμπήσε άρχιζε να μου κλείνει στο άσχετο ! Μέχρι που δεν ανοίγει χωρίς τον φορτιστή !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από τότε όμως που το ακουμπήσε άρχιζε να μου κλείνει στο άσχετο ! Μέχρι που δεν ανοίγει χωρίς τον φορτιστή !

 

Εάν ήταν τόσο δυνατός ο μαγνήτης ίσως "χάλασε" την κεραία του nfc που βρίσκετε στο πίσω καπάκι της συσκευής. Είναι πολύ γενικό σε τέτοιου είδους συσκευές,με τόσους αισθητήρες και "εξυπνάδα" το σβήνει μόνο του. Δυστυχώς.

Θα μπορούσες να το διαπιστώσεις αφαιρώντας το πίσω καπάκι αλλά.... Είναι κολλημένο.

 

Γιατί δεν το πας στο service center?

Link to comment
Share on other sites

Εάν ήταν τόσο δυνατός ο μαγνήτης ίσως "χάλασε" την κεραία του nfc που βρίσκετε στο πίσω καπάκι της συσκευής. Είναι πολύ γενικό σε τέτοιου είδους συσκευές,με τόσους αισθητήρες και "εξυπνάδα" το σβήνει μόνο του. Δυστυχώς.

Θα μπορούσες να το διαπιστώσεις αφαιρώντας το πίσω καπάκι αλλά.... Είναι κολλημένο.

 

Γιατί δεν το πας στο service center?

 

Δεν έχω εγγύηση !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Bootloader?

 

Οχι έχασα την απόδειξη ! Και σε στοκ γύρισα χθες από ξεκλειδωτος και με seus πέρασα ξανά στοκ αλλά τίποτα !!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι έχασα την απόδειξη ! Και σε στοκ γύρισα χθες από ξεκλειδωτος και με seus πέρασα ξανά στοκ αλλά τίποτα !!

 

Δεν χρειάζεσαι την απόδειξη ,η συσκευή δεν έχει κλείσει ούτε χρόνο απο την κυκλοφορία της ,ασε που μπορείς να ζητήσεις να στην ξανα εκδώσουν απο εκει που το πηρες ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Λες δηλαδή αν το στείλω να το δεχτούν ;!

Αν το ιμει σου ειναι καθαρό θα το δεχτούν

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις και ένα τηλέφωνο να τους παρω αν είναι αύριο ; Ελπίζω να μην το παίξουν βαριά πεπονια και να το δεχτούν !!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να μην το παιξουν βαργια καρπουζια λεω εγω εμενα σε ενα asus nexus 7 χαλασε η μπαταρια και τους κανω οτι κοιταχτε να δειτε εμενα το χαρισανε επαγγελματικο δωρο στον αδελφο μου ειναι 8 μηνων δεν πορει να χαλαει ετσι και ηρθε κουριερ και το πηρε και μετα απο 7 ημερες το ειχα παλι πισω μαζι με το κουτι του αλαξανε μπαταρια και δεν πληρωσα ουτε μεταφωρικα ουτε τιποτα και δουλευει ζωη να εχει μια χαρα τωρα αλα εφαγε το saport της asus κραξυμο απο εμενα και το δεχτηκανε χωρις αποδιξει αγορας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αποφάσισα να αδειάσω το κινητό μου απο φώτος κλπ ώστε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να μπορέσω να αντιμετωπίσω το θέμα της usb θύρας. Τώρα το συνδέω στο pc και 2-3 δευτερόλεπτα συνδέεται, μετά αποσυνδέεται και ου το καθ'εξής!! Και έτσι το "pc companion" δεν μπορεί να συγχρονισθεί μαζί του, το χάνει συνέχεια! 1 θέμα άμεσο τώρα επιπλέον. Έχω 1 gb φώτος κλπ στην εσωτερική μνήμη αλλα δεν βρίσκω πως μπορώ να τα αντιγράψω στην sd κάρτα. Υπάρχει λύση;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το es file manager αλα απο οτι ξερω εχει μεσα εναν manager στα προγραματα του παντως βλακεια εχουν κανει που να μην μπορεις να εχεις την βαση φωρτησης να το βαζεις και να μην μπορεις να συνδεθει με pc απο την βαση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αποφάσισα να αδειάσω το κινητό μου απο φώτος κλπ ώστε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να μπορέσω να αντιμετωπίσω το θέμα της usb θύρας. Τώρα το συνδέω στο pc και 2-3 δευτερόλεπτα συνδέεται, μετά αποσυνδέεται και ου το καθ'εξής!! Και έτσι το "pc companion" δεν μπορεί να συγχρονισθεί μαζί του, το χάνει συνέχεια! 1 θέμα άμεσο τώρα επιπλέον. Έχω 1 gb φώτος κλπ στην εσωτερική μνήμη αλλα δεν βρίσκω πως μπορώ να τα αντιγράψω στην sd κάρτα. Υπάρχει λύση;

 

φιλαρακι, υπαρχουν 2 τροποι!

1ον βαζεις το Myphone explorer στο κινητο, απο το Playstore και το κατεβαζεις και στον υπολογιστη απο εδω:

http://www.fjsoft.at/en/highlight.php (download). ειναι εφαρμογη φτιαγμενη μονο για σονυ εδω και πααααρα πολλα χρονια, εγω απο το T68 με αυτο συγχρονιζω.

Μολις ανοιξει στον υπολογιστη, πας FILE-> SETTINGS και επιλεγεις phone with android..και connect via.. autodect!

 

Ανοιγεις την εφαρμογη του myphone στο κινητο. ειτε να βλεπεις πανω το εικονιδιο της να τρεχει ειτε αν το πατησεις δευτερη φορα θα ανοιξει και στην οθονη. Μολις το κανεις αυτο, πας στον υπολογιστη και πατας FILE-> CONNECT απο το προγραμμα και αυτο αυτοματα θα βρει το κινητο σου, το καταχωρει και κανει ο,τι θες μετα!

βλεπεις ολα τα αρχεια σου, ολα τα drives του κινητου, παιρνεις back up απο καταλογο, μηνυματα μεχρι και λιστα κλησεων (οταν η λιστα ειναι πολυ μεγαλη δεν την επαναφερουμε γιατι τρωνε σκαλωμα τα κινητα μας και μενει λευκη στο κινητο,δεν την διαβαζει σωστα.αυτο θα το δεις κατα την επαναφορα που σου λεει τι αριθμο κλησεων περιεχει, πανω απο 200-300 εγω δεν επαναφερω. πχ 900 που ειχα μια φορα)

 

Τελος παντων, με αυτο καθαρισες!

 

2ος τροπος, με τον file manager του κινητου ή με εναν αλλο οπως ο "Astro file manager" πας στη μνημη του κινητου,βρισκεις τον φακελο με τις φωτο που θες και τον κανεις αντιγραφη πατωντας πανω του σταθερα, πας πισω πας καρτα μνημης και πατας επικοληση στο σημειο που θες να μεταφερθει. απλο ειναι. αλλα αν δεν το βρισκεις παρτα ολα στο pc με το myphone explorer που θα σε βοηθησει και για πληρες back up.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν χρειάζεται File manager γι αυτό ,γίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις ,storage, transfer data to sd

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα απ'ότι είδα αποθηκεύονται στην sd απ'ευθείας απο το go sms pro που χρησιμοποιώ. Σήμερα επιτέλους λειτούργησε και συνδέθηκε το κινητό. Προσπαθώ τώρα να αποθηκεύσω τα πάντα και μετά να το επαναφέρω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και μετά δεν ξέρω τι θα πρέπει να κάνω περι λογισμικού. Το Sony pc companion πάντως μου λέει οτι έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού και δεν χρειάζομαι κάτι άλλο. Μέσω του προγράμματος αυτού, έκανα και αντίγραφο ασφαλείας για τα πάντα αλλά δεν ξέρω που να κοιτάξω για να δω τι έχει αποθηκευτεί και επίσης δεν ξέρω πως τα ανακτώ. Διότι αύριο παραλαμβάνω το νέο κινητό μου το Ζ1 και θα ήθελα να του περάσω ότι είχα στο Ζ. Ευχαριστώ για τις βοήθειές σας! :)

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει δοκιμασει καποιος απο εδω την εξωτερικη θηκη φλιπ για το Ζ που ειναι και μπαταρια ταυτοχρονα για να μας πει και εντυπωσεις?

 

http://www.ebay.com/itm/White-Cover-4200mAh-External-Battery-Charger-Backup-Case-for-Sony-Xperia-Z-L36h-/271337792438?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item3f2cfe23b6

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...