Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Eισαι αρχηγαρα... σου ανεβαζω και εγω τα Ισπανικα apps για να τα εχουμε καθως εχει καλουδια ωραια (12μηνο mcafee αξιας 30€ , οffice suite pro register κ.α)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπάμπη τι δεν υπάρχει στην ισπανική που το έχει η ελληνική;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπάμπη τι δεν υπάρχει στην ισπανική που το έχει η ελληνική;

ΔΙΚΌ ΣΟΥ :);)

 

Εισαι αρχηγαρα... παρε και της Ισπανικης

 

https://www.box.com/s/m3u58z7cwlskfp6kclon

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος ο λόγος να λαγκάρει τόσο πολύ με αυτή την έκδοση, και να κολλάει το scroll. Τουλάχιστον από μπαταρία πάει καλά πρέπει να είναι στα ίδια επίπεδα με τν προηγούμενη έκδοση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος ο λόγος να λαγκάρει τόσο πολύ με αυτή την έκδοση, και να κολλάει το scroll. Τουλάχιστον από μπαταρία πάει καλά πρέπει να είναι στα ίδια επίπεδα με τν προηγούμενη έκδοση.

 

Σε εμενα δεν λαγκαρι ρε γμτ..

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν λαγκαρι ρε γμτ..

 

Και έχουμε την ίδια Ρομ....φαντάσου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εισαι αρχηγαρα... παρε και της Ισπανικης

 

https://www.box.com/s/m3u58z7cwlskfp6kclon

 

οπότε θα φλασάρω την ελληνική και θα πάρω ότι χειάζομαι από αυτά...

 

ερώτηση: να φλασάρω την unbranded .434 του οδηγού και μετά με sus να πάω στην .423 ή να κατεβάσω κατευθείαν από xda την ελληνική .423;

 

μάλλον το πρώτο θα κάνω αλλά θέλω και την γνώμη των πιο ειδικών...

Link to comment
Share on other sites

οπότε θα φλασάρω την ελληνική και θα πάρω ότι χειάζομαι από αυτά...

 

ερώτηση: να φλασάρω την unbranded .434 του οδηγού και μετά με sus να πάω στην .423 ή να κατεβάσω κατευθείαν από xda την ελληνική .423;

 

μάλλον το πρώτο θα κάνω αλλά θέλω και την γνώμη των πιο ειδικών...

 

Φλάσαρε απευθείας τν.423

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει τρόπος να βγάλω απο την οθόνη κλειδωματος εκτός το ρολόι τα widgets της μουσικής και της κάμερας;; Ευχαριστω .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει τρόπος να βγάλω απο την οθόνη κλειδωματος εκτός το ρολόι τα widgets της μουσικής και της κάμερας;; Ευχαριστω .

 

Νομίζω πως δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις αυτό που ζητάς φίλε μου, δεν το έχω δει πουθενά να γίνεται, εκτός κι αν βγάλουν κάποιο mod που να το κάνει αυτό.

 

Λοιπόν κάτι σου βρήκα, πήγαινε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2338868 Και βρες εκεί που λέει NEW_XperiaLockScreen.apk, κάνε το εγκατάσταση με CWM η TWRP και μάλλον είναι αυτό που θέλεις.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταζα κάτι για Bluetooth και είδα το sbh 52. Μου φαίνεται μόλις βγει δίνω το sbh 20 και το παίρνω.

Θα συνδυάζει και καλώδιο και χωρίς καλώδιο ομιλία.

 

Στο μεταξύ η μπαταρία συνεχίζει να πέφτει κατακόρυφα. Θα το περάσω ακόμα ένα φλασαρισμα μπας και δεν πήγε κάτι καλά η κολλούσε. Αν μου κάνει τα ίδια αύριο τότε γυρνάω 434.

 

Έβαλα το app της κάμερας, θα το δοκιμάσω αύριο

.
Link to comment
Share on other sites

οπότε θα φλασάρω την ελληνική και θα πάρω ότι χειάζομαι από αυτά...

 

ερώτηση: να φλασάρω την unbranded .434 του οδηγού και μετά με sus να πάω στην .423 ή να κατεβάσω κατευθείαν από xda την ελληνική .423;

 

μάλλον το πρώτο θα κάνω αλλά θέλω και την γνώμη των πιο ειδικών...

εγώ προτιμώ τις καθαρές λύσεις το δεύτερο θα έκανα
Link to comment
Share on other sites

εγώ προτιμώ τις καθαρές λύσεις το δεύτερο θα έκανα

 

Λοιπόν από μπαταρία παω καλά, τουλάχιστον σε αυτό είμαι ευχαριστημένος σε σχέση με όλα τα άλλα. Λοιπόν αφού έβαλα το snap Dragon battery guru και σε συνδυασμό με ένα calibration της μπαταρίας, χθες το βράδυ από τις έντεκα περίπου που το άφησα σε αδράνεια μέχρι και αυτή τη στιγμή που γράφω μου έχει καταναλώσει 3%.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από μπαταρία παω καλά, τουλάχιστον σε αυτό είμαι ευχαριστημένος σε σχέση με όλα τα άλλα. Λοιπόν αφού έβαλα το snap Dragon battery guru και σε συνδυασμό με ένα calibration της μπαταρίας, χθες το βράδυ από τις έντεκα περίπου που το άφησα σε αδράνεια μέχρι και αυτή τη στιγμή που γράφω μου έχει καταναλώσει 3%.

Πολυ καλη τιμη αν οχι φανταστικη.. δοκιμαζω και εγω και τα λεμε καθως πεφτω στα 6% και με 3 λιγοτερες ωρες

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη αν οχι φανταστικη.. δοκιμαζω και εγω και τα λεμε καθως πεφτω στα 6% και με 3 λιγοτερες ωρες

 

Μπάμπη Καλημέρα, νομίζω πως είναι καλά για αρχή νομίζω ότι θα στρώσει κι άλλο στην πορεία, θα το παρακολουθώ.Πάντως είναι αρκετές οι ώρες που είναι σε αδράνεια και δεν φαίνεται να δουλεύει τπτ άλλο πέραν του σήματος της κινητής.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθε και εμένα... Το έκλεισα και μετά δεν ξανάνοιξε με τίποτα και με κανέναν συνδυασμό πλήκτρων !

Από ότι έψαξα στο Ιnternet το έχουν πάθει αρκετοί : SONY XPERIA Z Sudden Death

 

Την δευτέρα το πάω στην Arvato που είναι το Service υψηλού επιπέδου που γίνεται στην Ελλάδα για τα SONY ...

 

Εντάξει.ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η αναβάθμιση σε 10.3.A.0.423 μέσω του pc companion!
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθε και εμένα... Το έκλεισα και μετά δεν ξανάνοιξε με τίποτα και με κανέναν συνδυασμό πλήκτρων !

Από ότι έψαξα στο Ιnternet το έχουν πάθει αρκετοί : SONY XPERIA Z Sudden Death

 

Την δευτέρα το πάω στην Arvato που είναι το Service υψηλού επιπέδου που γίνεται στην Ελλάδα για τα SONY ...

 

Δοκίμασες με Power και volume up? αν όχι κράτα τα πατημένα ταυτόχρονα, θα νοιώσεις 1 δόνηση ΔΕΝ τα αφήνεις και θα νοιώσεις άλλες 3 δονήσεις στην σειρά (10-15 sec), μετά απ αυτές τα αφήνεις και αν είσαι τυχερός θα ξεκινήσει (δοκίμασε μερικές φορές αν δεν πιάσει με την μια)... Αν τίποτα απ αυτά δεν δουλέψει... τότε service

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με Power και volume up? αν όχι κράτα τα πατημένα ταυτόχρονα, θα νοιώσεις 1 δόνηση ΔΕΝ τα αφήνεις και θα νοιώσεις άλλες 3 δονήσεις στην σειρά (10-15 sec), μετά απ αυτές τα αφήνεις και αν είσαι τυχερός θα ξεκινήσει (δοκίμασε μερικές φορές αν δεν πιάσει με την μια)... Αν τίποτα απ αυτά δεν δουλέψει... τότε service

 

Το έχω δοκιμάσει.... Όπως και με τα το Vol up + Vol Down μαζί με το Power σύμφωνα με κάποιον στον Youtube που του δούλεψε έτσι, και ακολούθησα και τις οδηγίες τις SONY Mobile που μου έδωσαν τηλεφωνικώς για το υποτιθέμενο Repair firmware μέσω του PCC.

Δεν έπαιξε τίποτα !

 

Το τηλέφωνο είναι Dead θα το πάω αύριο στην Arvato και ελπίζω να μου το αντικαταστήσουν σύντομα (αυτό κάνουν στο εξωτερικό) γιατί με τις ιστορίες που έχω διαβάσει για την συγκεκριμένη εταιρεία είμαι πολύ διστακτικός αλλά δεν μπορώ να το αποφύγω μιας και εκεί θα καταλήξει όπου και αν το πάω (COSMOTE, Γερμανός, SONY Service)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει.... Όπως και με τα το Vol up + Vol Down μαζί με το Power σύμφωνα με κάποιον στον Youtube που του δούλεψε έτσι, και ακολούθησα και τις οδηγίες τις SONY Mobile που μου έδωσαν τηλεφωνικώς για το υποτιθέμενο Repair firmware μέσω του PCC.

Δεν έπαιξε τίποτα !

 

Το τηλέφωνο είναι Dead θα το πάω αύριο στην Arvato και ελπίζω να μου το αντικαταστήσουν σύντομα (αυτό κάνουν στο εξωτερικό) γιατί με τις ιστορίες που έχω διαβάσει για την συγκεκριμένη εταιρεία είμαι πολύ διστακτικός αλλά δεν μπορώ να το αποφύγω μιας και εκεί θα καταλήξει όπου και αν το πάω (COSMOTE, Γερμανός, SONY Service)

Το Flashtool δεν το βλεπει ? Το seus ? τα δοκιμασες ?

Link to comment
Share on other sites

Το Flashtool δεν το βλεπει ? Το seus ? τα δοκιμασες ?

 

Δοκίμασα με το SEUS και με το PCC με Repair δεν παίζει τίποτα ....

Το Flashtool πιο είναι ?

 

Από δείχνει πάντως δεν μπαίνει σε κανένα mode σύμφωνα με τον οδηγό, ούτε και Reset κάνει, δείχνει -σαν- νεκρό !

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με το SEUS και με το PCC με Repair δεν παίζει τίποτα ....

Το Flashtool πιο είναι ?

 

Από δείχνει πάντως δεν μπαίνει σε κανένα mode σύμφωνα με τον οδηγό, ούτε και Reset κάνει, δείχνει -σαν- νεκρό !

Πηγαινε στο XDA και κατεβασε το τελευταιο flashtool

συνδεσε σδτο pc το Ζ και τρεξ' το και πές μου αν σου βλεπει την συσκευη

 

αν την βλεπει εχεις πολλες πιθανοτητες να το επαναφερεις το πως θα το δουμε μετα

 

To λινκ εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2162907 και για να το κατεβασεις εδω http://androxyde.github.io/

 

Πηγαινε στο XDA και κατεβασε το τελευταιο flashtool

συνδεσε σδτο pc το Ζ και τρεξ' το και πές μου αν σου βλεπει την συσκευη

 

αν την βλεπει εχεις πολλες πιθανοτητες να το επαναφερεις το πως θα το δουμε μετα

 

To λινκ εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2162907 και για να το κατεβασεις εδω http://androxyde.github.io/

UPDATE !!!

Για το πως δουλευει εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=928343

 

Και αν σου το δει θα πρεπει:

 

Nα κλειδωσεις τον bootloader με το Flashtool oπου και θα πρεπει να περασεις μεσω FTF καποια απο τις τελευταιες stock roms ths 4.2.2

εναλλακτικά θα πρέπει να κατεβασεις το EMMA για "locked device" και να κανεις update με το SUS...

 

Περισσοτερα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2191560

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχω πάρει αυτό με το κινητό συνδεδεμένο...

01/007/2013 09:07:57 - INFO - <- This level is successfully initialized

01/007/2013 09:07:57 - INFO - Flashtool Version 0.9.11.0 built on 2013-06-04 22:50:00

01/008/2013 09:08:02 - INFO - Device disconnected

 

Τώρα που διαβάζω το Thread που μου έστειλες λέει :

"So i was at the service...they replaced my phone(only the phone)...they didn't change the accesories...and the new one is from the 2013 W 10 the old one was 13W07...so lets hope this doesn't have such a problem " το ίδιο έχω και εγώ !

 

Και απο ότι βλέπω οι περισσότεροι κατέληξαν στο Service με αντικατάσταση του κινητού...

Edited by Magnum
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχω πάρει αυτό με το κινητό συνδεδεμένο...

 

 

Τώρα που διαβάζω το Thread που μου έστειλες λέει :

"So i was at the service...they replaced my phone(only the phone)...they didn't change the accesories...and the new one is from the 2013 W 10 the old one was 13W07...so lets hope this doesn't have such a problem " το ίδιο έχω και εγώ !

 

Και απο ότι βλέπω οι περισσότεροι κατέληξαν στο Service με αντικατάσταση του κινητού...

INFO - Device disconnected

 

αυτο τα λεει ολα ... δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...