Jump to content

myphone.gr @ blogging: I have a dream


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://content.myphone.gr/photo/full/8322/myphone-blogging-have-a-dream.jpg

 

Ρε παιδια, δεν εχω καταλαβει την επιλογη της φωτο που επιλεχθηκε για το αρθρο. Μια ''συναλλαγη''...:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι τόσο άσχετη. Κυκλοφορεί μία φήμη ( σε κατάστημα κινητής το άκουσα ) οτι πουλήθηκε το site σε εκδότη περιοδικού κινητής τηλεφωνίας και τεχνολογίας, και οτι όλη η ομάδα αμοίβεται. Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με αυτό, και μαγκιά του MSK αν το έκανε, αλλα αν ισχύει κάτι τέτοιο, μήπως θα έπρεπε να ενημερωθούμε κι εμείς?

 

http://content.myphone.gr/photo/full/8322/myphone-blogging-have-a-dream.jpg

 

Ρε παιδια, δεν εχω καταλαβει την επιλογη της φωτο που επιλεχθηκε για το αρθρο. Μια ''συναλλαγη''...:worry:

Εξαιρετική τη βρίσκω. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, δεν εχω καταλαβει την επιλογη της φωτο που επιλεχθηκε για το αρθρο. Μια ''συναλλαγη''...:worry:

 

Τα "παίρνουνε" και καλά για να προωθούν την εκάστοτε εταιρία με τα άρθρα που γράφουν. Έτσι τουλάχιστον πιστεύουν μερικοί!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε σύ, αλλά με δολλάρια? :lol:

 

Δεχόμαστε και ρούβλια! :lol::lol::lol:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε σύ, αλλά με δολλάρια? :lol:

 

http://i46.tinypic.com/348k8z5.jpg

 

Καλύτερα τώρα;:D

 

Εξαιρετικό το άρθρο, μπράβο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρεπει να μας\σας κανει εντυπωση τιποτα απο τα αρνητικα που περιγραφονται στο αρθρο.

 

Ζουμε, οσο και αν δεν μας αρεσει, σε μια "κοινωνια" που συμβιωνουν ανθρωποι μισωντας ο ενας τον αλλο.

 

Το myphone δεν θα μπορουσε με τοσες χιλιαδες μελη να αποτελει εξαιρεση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ενα βαθμό πάντα το vs είναι καλό. Αλλα καμιά φορά (οκ τις περισσότερες) ξεφεύγει. Το τελευταίο που διάβασα ήταν για την τελευταία απάντηση που έδωσε η apple σε ότι έχει να κάνει με τον φακό του iphone 5 και το γεγονός ότι μπορούμε να βάλουμε το χέρι να διορθωθεί το πρόβλημα. Ακόμα και εκεί πάλι χαμός. Χαμός γιατί κάποιοι θίχτηκαν με ένα πραγματικό γεγονός. Το τί γράφτηκε απο κάτω οι περισσότεροι το γνωρίζουν. Και πάντα σχεδόν θα ξεκινάει απο "γνωστούς" trollάδες που οι εμπάθειες και συμπάθειες τους φροντίζουν να γίνονται γνωστές σε κάθε σχεδόν thread που ποστάρουν. Κόψτε την φόρα στα troll και θα ηρεμήσει το θέμα. Και όσοι τα feedαρουν ας σταματήσουν να το κάνουν γιατί θα συνεχίσουν ακόμα πιο δυναμικά.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο άσχετη. Κυκλοφορεί μία φήμη ( σε κατάστημα κινητής το άκουσα ) οτι πουλήθηκε το site σε εκδότη περιοδικού κινητής τηλεφωνίας και τεχνολογίας, και οτι όλη η ομάδα αμοίβεται. Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με αυτό, και μαγκιά του MSK αν το έκανε, αλλα αν ισχύει κάτι τέτοιο, μήπως θα έπρεπε να ενημερωθούμε κι εμείς?

 

 

εδω θα σου λυθουν ολες οι αποριες

http://www.myphone.gr/forum/about.php?lang=gr

iPhone 6 . iPad Air . One+ One
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το αρθρο.. εχει δικιο ο editor, υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που κανουν επιθεσεις ετσι,μολις δουν το avatar σου τελειωσε. ανηκεις σε αλλη εταιρια και εισαι και κομπλεξικο προβατο! χωρις δευτερη σκεψη!

ωρες ωρες ειναι πολυ εκνευριστικο αλλα τι να κανουμε,ετσι ειναι..!

 

μπραβο στα παιδια που συντηρουν το forum και κανουν το χομπι τους.τους ευχαριστω και εγω γιατι μου εχει δωσει την αισθηση της "παρεας" εδω στο myphone και ειναι ωραιο αυτο,εχω γελασει πολλες φορες και γενικα περνας ωραια ρε παιδι μου! ασε που εχει και τα παντα για τα κινητα :p

 

προσωπικα αν και δεν ειχα προβλημα με κανεναν απο τους editor,moderator κλπ (απο την μερια μου τουλαχιστον) μερικες φορες μου φαινεστε οχι και τοσο αντικειμενικοι και με συγκεκριμενες κατευθυνσεις.. το κανετε δεν το κανετε στην τελικη δεν με πειραζει, ακομα και αν τα παιρνετε που λενε μερικοι προβλημα σας.

 

αυτα που λενε για τους νεοελληνες δεν ειναι ετσι. δεν αντιδρουμε μονο εμεις με αυτον τον τροπο και εξω σε αλλα forum υπαρχουν τετοια...

Link to comment
Share on other sites

Είχα νομίζω κάτι αιώνες να ποστάρω αλλά το άρθρο αξίζει τα εύσημα κ έπρεπε να το κάνω. Συνεχίστε την καλή δουλειά και είμαι σίγουρος ότι ακόμα κ αυτοί που σας... "τα χώνουν", δεν μπορούν να κάνουν μέρα χωρίς το myphone. :)
-=ziko=-
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ vlachaquito,

 

Θα μου επιτρέψεις να είμαι ο "γκρινιάρης" σε ένα άρθρο που σκοπεύει να είναι συναινετικό (αλλά, ταυτόχρονα, είναι και κάπως επικριτικό απέναντι στους χρήστες ως μοναδικούς υπευθύνους). Θα ξεκινήσω από κάτι που θεωρώ τεράστιο λάθος, τόσο δικό σου ως ερασιτέχνη (με την κυριολεκτική έννοια) δημοσιογράφου/αρθρογράφου όσο και των δημοσιογράφων κατ' επάγγελμα, κυρίως στην Ελλάδα.

 

Γράφεις:

Αυτή η κατάσταση όμως είναι λογική. Έτσι έχουμε μάθει, έτσι μας έχουν μάθει. Η αντικειμενικότητα είναι μια λέξη άγνωστη στον νεοέλληνα. Έχουμε μάθει τα πάντα να είναι άσπρο-μαύρο.

Αναφέρεσαι, λοιπόν, στη αδυναμία των "νεοελλήνων" να αναγνωρίσουν τις αντικειμενικές απόψεις. Ποιός ορίζει ότι μία άποψη είναι αντικειμενική ή όχι; Υπάρχει κάποιο συμβούλιο ανώτερων ανθρώπων που ορίζουν ότι η δική τους άποψη είναι η αντικειμενική ή είναι απλώς η άποψη που ταυτίζεται με αυτή των περισσοτέρων; Και πως μετριέται η άποψη των περισσοτέρων, για να θεωρηθεί αυτή η "επίσημη αντικειμενική" και οποιαδήποτε αποκλίνουσα από αυτήν (κατά μία απόσταση) ως αντίστοιχα υποκειμενική;

 

Κάθε άποψη είναι υποκειμενική, εξ ορισμού. Ίσως η λέξη που ψάχνεις να βρεις είναι η "αμεροληψία" ή κάποια άλλη λέξη που να μου διαφεύγει, αλλά δεν μπορείς να εκφέρεις οποιαδήποτε άποψη ή να κάνεις οποιαδήποτε επιλογή που να είναι αντικειμενική! Ακόμα και ο τρόπος που επιλέγεις και παρουσιάζεις ειδήσεις (τα σημεία στίξης, το σημείο που θα το τοποθετήσεις, ο τίτλος που επιλέγεις) εμπεριέχει υποκειμενικότητα! Γι αυτό, λοιπόν, πρέπει να συνειδητοποιεί ο καθένας μας ότι τα λόγια που γράφει και αυτά που αναδεικνύει είναι πάντα μία υποκειμενική άποψη και αποτελούν πάντα τη δική του οπτική η οποία εμπεριέχει πάντα την πιθανότητα του λάθους. Και αυτό, ισχύει ακόμα περισσότερο για κάποιους που έχουν ένα "βήμα" παραπάνω από κάποιους άλλους (όπως, πχ., οι παντώς είδους αθρογράφοι/δημοσιογράφοι) που οφείλουν να υπογράφουν και να αναλαμβάνουν την ευθύνη των κειμένων τους και όχι να θεωρούν ότι η οποιαδήποτε προσπάθεια (ειλικρινής ή όχι) καταβάλουν να έιναι αμερόληπτοι ή "ουδέτεροι", καθιστά το τελικό τους προϊόν μία αντικειμενική άποψη, αλλά απλώς μία ακόμα άποψη ενός ακόμα ατόμου... Όταν δεν το αντιλαμβάνονται αυτό πρώτα από όλα οι γράφοντες, είναι αδύνατο να το αντιληφθούν οι αναγνώστες.

 

Όσον αφορά στον "πόλεμο" μεταξύ των χρηστών και τα "πυρά" που δέχονται τα άτομα του site για μεροληψία, θα έλεγα ότι είναι κάτι που προκύπτει ως επίπτωση της ίδιας της συμπεριφοράς του site. Αρκετές φορές διαπιστώνω ειδήσεις ανηρτημένες (κατά τη δική μου κρίση) με τέτοιο τρόπο που να "αποζητούν" τα γνωστά flame wars, τα οποία ανεβάζουν το post count του site και, ταυτόχρονα, τη δημοτικότητά του. Δεν ξέρω αν μπορεί κανείς να με πείσει ότι δεν... τρίβουν τα χέρια τους κάποιοι όταν βλέπουν δεκάδες ή εκατοντάδες απαντήσεις κάτω από κάθε ανάρτηση που περιέχει συγκεκριμένες λέξεις/μάρκες με τη μαγική ικανότητα να δημιουργούν ντόρο (και πολλά επιθετικά σχόλια) στους χρήστες, όμως εγώ νομίζω ότι αυτό το κλίμα "πολέμου" είναι κάτι που τα περισσότερα site τεχνολογίας (και κάποιες εταιρείες πληροφορικής) το αποζητούν, διότι αποτελεί, στην ουσία, τον τρόπο να αναδεκνύονται. Και αυτό δεν αφορά αποκλειστικά το συγκεκριμένο site, αλλά τα περισσότερα αυτού του είδους. Σε αυτό το πλαίσιο, λοιπόν, δεν μπορώ να θεωρήσω τους διαχειριστές και τους συντάκτες των ιστοτόπων αυτών, θύματα ενός "πολέμου" για τον οποίον δεν ευθύνονται.

 

Υ.Γ.: Ζητώ συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο και, δρώντας "αναδρομικά" στα λεγόμενά μου, θεωρώ a priori ότι και η δική μου άποψη είναι μία προσωπική υποκειμενική οπτική που αποτελεί αντικείμενο συζήτησης και αμφισβήτησης από οποιονδήποτε και θα χαρώ να τη συζητήσω.

Edited by liberostelios
Link to comment
Share on other sites

 

Όσον αφορά στον "πόλεμο" μεταξύ των χρηστών και τα "πυρά" που δέχονται τα άτομα του site για μεροληψία, θα έλεγα ότι είναι κάτι που προκύπτει ως επίπτωση της ίδιας της συμπεριφοράς του site. Αρκετές φορές διαπιστώνω ειδήσεις ανηρτημένες (κατά τη δική μου κρίση) με τέτοιο τρόπο που να "αποζητούν" τα γνωστά flame wars, τα οποία ανεβάζουν το post count του site και, ταυτόχρονα, τη δημοτικότητά του. Δεν ξέρω αν μπορεί κανείς να με πείσει ότι δεν... τρίβουν τα χέρια τους κάποιοι όταν βλέπουν δεκάδες ή εκατοντάδες απαντήσεις κάτω από κάθε ανάρτηση που περιέχει συγκεκριμένες λέξεις/μάρκες με τη μαγική ικανότητα να δημιουργούν ντόρο (και πολλά επιθετικά σχόλια) στους χρήστες, όμως εγώ νομίζω ότι αυτό το κλίμα "πολέμου" είναι κάτι που τα περισσότερα site τεχνολογίας (και κάποιες εταιρείες πληροφορικής) το αποζητούν, διότι αποτελεί, στην ουσία, τον τρόπο να αναδεκνύονται. Και αυτό δεν αφορά αποκλειστικά το συγκεκριμένο site, αλλά τα περισσότερα αυτού του είδους. Σε αυτό το πλαίσιο, λοιπόν, δεν μπορώ να θεωρήσω τους διαχειριστές και τους συντάκτες των ιστοτόπων αυτών, θύματα ενός "πολέμου" για τον οποίον δεν ευθύνονται.

.

 

Θα μου επιτρέψεις να σου απαντήσω σε αυτό το κομμάτι που είμαι συναρμόδιος (μιας και το πρώτο απευθύνεται αποκλειστικά σε κάποιον άλλον).

 

Είναι άλλο θέμα ο χρηματισμός, η «μαύρη» διαφήμιση, η προώθηση προιόντων και όλα αυτά που αναφέρουν κάποιοι και άλλο το «vs» και η αντιπαράθεση μεταξύ των μελών που υπάρχει σε κάποια θέματα. Για το πρώτο ξεκαθαρίσαμε ήδη, πάμε στο δεύτερο.

 

Κάθε κοινότητα βασίζεται στην συζήτηση μεταξύ των μελών. Αλλιώς, πολύ απλά, θα κλειδώναμε τις απαντήσεις και οι επισκέπτες θα ήταν απλοί αναγνώστες. Θα χανόταν κάθε ίχνος διαδραστικότητας. Στον «βωμό» της πώρωσης κάποιων (λίγων) και της αδυναμίας διεξαγωγής ενός ήρεμου διαλόγου με επιχειρήματα δεν μπορεί να θυσιαστεί αυτή η διαδραστικότητα και η ευκαιρία των πολλών να συζητήσουν και να πουν τις απόψεις τους. Θεωρείς πως ο καθένας από εμάς έχει την διάθεση να ξεκινάει την μέρα του με διαγραφές μηνυμάτων και banαρίσματα μελών;

 

Αναφέρεις πως «ευθυνόμαστε» για έναν πόλεμο που εμείς πυροδοτούμε με τον τρόπο που παρουσιάζουμε τα θέματα. Πίστεψε με, αν βασικός σκοπός κατά την επιλογή μιας είδησης ήταν τα σχόλια, αυτήν την στιγμή θα είχαμε διπλάσια (το λιγότερο) μηνύματα σε κάθε θέμα, σε όλα τα θέματα. Γιατί δεν έχουμε; Γιατί προσπαθούμε να κρατάμε ουδετερότητα. Εάν θεωρείς πως εμείς συγκεκριμένα φανατίζουμε, δες τι γίνεται έξω. Δες τι γίνεται σε άλλες ιστοσελίδες. Δες υπερτιτλους γνωστών ιστοσελίδων με βρισιές προς εταιρείες μέσα. Νομίζω πως είμαστε αρκετά χαλαρά εδώ ;).

 

Και για να υποστηρίξω αυτό που λέω παραπάνω, ότι τα θέματα δεν επιλέγονται αποκλειστικά με βάση των αριθμό των σχολίων που θα κάνουν (έτσι ώστε να πυροδοτήσουν σχόλια, κόντρες, εμφανίσεις κτλ), να σου αναφέρω πως γνωρίζουμε εξαρχής (εκ πείρας) πόσα σχόλια θα κάνει το κάθε θέμα. Οι αναγνώστες/σχολιαστές άλλωστε είναι αυτοί που κρίνουν κατά ένα σημαντικό βαθμό την θεματολογία του site. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως θέματα που ξέρουμε πως θα πάρουν λίγες απαντήσεις αλλά είναι σημαντικά δεν θα δημοσιευθούν.

 

Σου αναφέρω μερικά δικά μου που έχω πρόχειρα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345874&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+myphone+%28myphone.gr+%3A%3A+my+news%29&utm_content=Google+Feedfetcher

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345946&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+myphone+%28myphone.gr+%3A%3A+my+news%29&utm_content=Google+Feedfetcher

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=346014&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+myphone+%28myphone.gr+%3A%3A+my+news%29&utm_content=Google+Feedfetcher

 

Δες μόνο πόσες φορές έχουμε καλύψει θέματα της RIM που λίγες ελληνικές ιστοσελίδες καλύπτουν, γνωρίζοντας πως η RIM δεν «πουλάει» τόσο πολύ στην Ελλάδα. So what; Δεν υπάρχουν χρήστες που ενδιαφέρονται; Δεν σχετίζεται και αυτή με το mobility; Δεν έχει και αυτή συσκευές στην αγορά; Δεν υπάρχουν κάποιοι που την προτιμούν;

 

Και σε κάθε περίπτωση, θα πρέπει να γνωρίζουμε πως κάποια θέματα γράφονται για ανάγνωση. Ο σχολιασμός έπεται ;).

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, δεν ανέφερα τίποτα για διαφήμιση ή προώθηση, διότι δε θεωρώ ότι είναι κάτι που αφορά το συγκεκριμένο ιστότοπο. Αν υπάρχει κάποιο μεροληψία, αυτό θεωρώ ότι ίσως οφείλεται σε κάποιες συγκεκριμένες (και ίσως μεμονωμένες και αναπόφευκτες) προτιμήσεις κάποιων μελών, που δεν το θεωρώ κάτι ιδιαίτερα επιλήψιμο (κοινότητα είναι, άλλωστε, λογικό να υπάρχουν και οι συμπάθειες). Επίσης, δεν είπα, ούτε υπενόησα ότι πρέπει να πάψουν να υπάρχουν σχόλια.

 

Αναφέρεις πως «ευθυνόμαστε» για έναν πόλεμο που εμείς πυροδοτούμε με τον τρόπο που παρουσιάζουμε τα θέματα. Πίστεψε με, αν βασικός σκοπός κατά την επιλογή μιας είδησης ήταν τα σχόλια, αυτήν την στιγμή θα είχαμε διπλάσια (το λιγότερο) μηνύματα σε κάθε θέμα, σε όλα τα θέματα. Γιατί δεν έχουμε; Γιατί προσπαθούμε να κρατάμε ουδετερότητα.

Δεν έχει σημασία, για το συγκεκριμένο ζήτημα, αν προσπαθείτε να διατηρείτε ουδετερότητα μεταξύ των εταιρειών/προϊόντων. Υπάρχουν διάφορες ειδήσεις που ποστάρονται και δεν έχουν ιδιαίτερο νόημα, απλώς περιέχουν τη "μαγική" λέξη "πατέντα" και μπαίνουν ως κεντρικές ειδήσεις. Μάλιστα, μία φορά μπήκε στην κεντρική σελίδα, είδηση για δικαστική μάχη μεταξύ 2 εταιρειών (νομίζω Samsung/LG) για καταπάτηση βιομηχανικών μυστικών και ο τίτλος έλεγε για πατέντες! Φυσικά, όποιος διάβαζε την είδηση απλά απορούσε από που προέκυπτε ο τίτλος, όμως ο συντάκτης θεώρησε ότι άλλη μία είδηση για πατέντες (που θα έχει από κάτω μερικές δεκάδες σχόλια "μας έχετε κουράρει" ή "φαγώνονται μεταξύ τους" κλπ.) θα ήταν ενδιαφέρουσα στην κεντρική σελίδα, παρότι δεν είχε καταλάβει το νόημα της είδησης (όπως και αρκετοί που αρκέστηκαν στον τίτλο και σχολίασαν χωρίς να διαβάσουν την είδηση). Υπάρχουν κι άλλες περιπτώσεις που παρουσιάζονται λάθη ή αποδόσεις σε τίτλους, που τους κάνουν πιο "πικάντικους".

 

Για να ξεκαθαρίσω κάτι: δε λέω ότι απαραίτητα όλο αυτό έιναι ένα "σατανικό" σχέδιο για να μαζεύει το site χρήστες ή ότι όλα αυτά γίνονται επίτηδες... Απλώς θεωρώ ότι και οι ίδιοι οι συντάκτες μερικές φορές παρασύρονται και όταν δουν κάτι που μοιάζει "πικάντικο" (και που ίσως να έχουν καταλάβει λάθος), προτιμούν να το ποστάρουν γιατί ξέρουν ότι θα έχει πέραση. Δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να αρνηθεί την ύπαρξη τέτοιων αναρτήσεων. Ίσως κάποιοι να θεωρούν και "προσωπική ικανοποίηση" το να δουν την είδησή τους να έχει πολλά σχόλια.

 

Όσο για την απλή ύπαρξη άλλων, λιγότερο δημοφιλών, αναρτήσεων δεν αναιρεί αυτό που λέω. Αν το site όντως ήθελε να ρίχνει τους τόνους, θα μπορούσε να μην έβαζε σχεδόν κάθε είδηση που αφορά δικαστική διαμάχη ή για προβληματικές συσκευές ως pinned στην κεντρική σελίδα για 2-3 μέρες! Δε λέω ότι είναι υποχρέωση, αλλά σίγουρα θα συνέβαλε στο να πέσουν οι τόνοι... Αν η είδηση "χαθεί" από την κεντρική σελίδα λίγες ώρες (ή μία μέρα), πιθανότατα λιγότερος κόσμος θα ασχοληθεί να κάτσει να τσακωθεί (γιατί κακά τα ψέματα, δε γίνεται και κάτι άλλο ιδιαίτερα επικοδομητικό στα συγκεκριμένα topics).

Edited by liberostelios
Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό. Αυτό που καταλαβαίνω πως αναφέρεις εσύ είναι να προσπαθήσουμε να «κρύβουμε» ή να μην προβάλουμε (ή να μην υπερπροβάλουμε) ή να μην δημοσιεύουμε καν ειδήσεις που ξέρουμε πως θα δημιουργήσουν αντιπαλότητα μεταξύ των μελών. Μα η σοβαρότητα/σημαντικότητα μιας είδησης δεν κρίνεται από το αν θα δημιουργήσει αντιπαλότητα μεταξύ των μελών ούτε μπορούμε να «κρύβουμε» ειδήσεις επειδή κάποιοι δεν μπορούν να ακολουθήσουν τους κανόνες του δημόσιου διαλόγου. Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι πρόβλημα του myphone (και του όποιου myphone) αυτό. Το αν ένα θέμα, μια είδηση ή μια φήμη είναι δημοσιεύσιμα ή όχι κρίνεται από πολλούς παράγοντες (ενδιαφέρον, σημαντικότητα, ποικιλία, εγκυρότητα κ.α.). Ένας από αυτούς δεν είναι το πόσα στομάχια θα αντέξουν. :what:

 

Λάθη και παραλείψεις γίνονται και θα γίνονται, όπως γίνονται σε κάθε Μέσο. Δεν διεκδικούμε το αλάθητο του Πάπα. Είναι σαφές πως γίνεται προσπάθεια για εκμηδενισμό αυτών, αλλά σε κάθε περίπτωση υπάρχει και η επικοινωνία μαζί μας. Για αυτό σε κάθε θέμα δίνουμε πλέον και στοιχεία επικοινωνίας. Δεν είμαστε "κάποιοι" "κάπου", υπάρχουν τρόποι να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Από τα καλύτερα ποστ που έχω διαβάσει από εποχής unwired.gr τέλειος ....

 

Υ.Γ. Καλά μην κάνετε και απεργία όμως για διεκδίκηση των δικαιωμάτων σας.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε μια μεγάλη παρέα. :)

Καλημέρα σε όλους και πρώτα στα φιλαράκια με τα iPhone και τα Nokia.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ πως αντέχετε τόσο σοβαρά προβλήματα... εδώ η Ελλάδα χάνετε και εσείς προβληματίζεστε με την εχθρότητα των χρηστών. Εκτός και αν κάνετε πλάκα.

Έτσι και αλλιώς δεν αξίζει να δίνει κανείς σημασία σε ότι γράφει το κάθε κακομαθημένο δωδεκάχρονο πλουσιόπαιδο που προβληματίζεται στο πως θα πετάξει τα εκατοντάδες € των γονιών του. Χαρακτηρίζονται εύκολα από το κόμπλεξ, την ημιμάθεια αλλά κυρίως -και πιο ενοχλητικό- την αγένεια προς τους αντικειμενικούς χρήστες του myphone :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ πως αντέχετε τόσο σοβαρά προβλήματα... εδώ η Ελλάδα χάνετε και εσείς προβληματίζεστε με την εχθρότητα των χρηστών. Εκτός και αν κάνετε πλάκα.

Έτσι και αλλιώς δεν αξίζει να δίνει κανείς σημασία σε ότι γράφει το κάθε κακομαθημένο δωδεκάχρονο πλουσιόπαιδο που προβληματίζεται στο πως θα πετάξει τα εκατοντάδες € των γονιών του. Χαρακτηρίζονται εύκολα από το κόμπλεξ, την ημιμάθεια αλλά κυρίως -και πιο ενοχλητικό- την αγένεια προς τους αντικειμενικούς χρήστες του myphone :mad:

 

Μα αν έχει λεφτά να αγοράσει ό,τι κινητό θέλει γιατί να έχει κόμπλεξ; Το αντίθετο μάλλον συμβαίνει.

Εξαιρετικό άρθρο και απόλυτα αληθές στην περιγραφή της όλης κατάστασης και στο myphone αλλά και γενικότερα, συγχαρητήρια στον αρθρογράφο!:)

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γνωρίσεις κάτι σε βάθος με πλήρη χρήση για μεγάλο διάστημα, δεν μπορείς να κρίνεις τίποτα.

 

Πολύ μεγάλη αλήθεια. Οι έχοντες γνώση και των δύο πλευρών , όποιες και αν είναι αυτές , είναι συνήθως αυτοί που είναι πιο ήπιοι στην κρίση και λιγότερο πολεμοχαρείς.

 

Δες μόνο πόσες φορές έχουμε καλύψει θέματα της RIM που λίγες ελληνικές ιστοσελίδες καλύπτουν, γνωρίζοντας πως η RIM δεν «πουλάει» τόσο πολύ στην Ελλάδα. So what; Δεν υπάρχουν χρήστες που ενδιαφέρονται; Δεν σχετίζεται και αυτή με το mobility; Δεν έχει και αυτή συσκευές στην αγορά; Δεν υπάρχουν κάποιοι που την προτιμούν;

 

Και σε κάθε περίπτωση, θα πρέπει να γνωρίζουμε πως κάποια θέματα γράφονται για ανάγνωση. Ο σχολιασμός έπεται ;).

 

Νομίζω πως το πρώτο και βασικό μέλημα είναι να κάνετε τους χρήστες να επισκέπτονται το myphone και είναι δευτερεύων να σχολιάζουν στα θέματα. Οπότε καλά κάνετε και καλύπτετε θέματα που δεν αφορούν αυτά που "δεν πουλάνε" στην Ελλάδα.

Ίσως είναι από τους βασικούς λόγους που επιμένω και απολαμβάνω το myphone. +1 λοιπόν και like και Rtweet :)

 

Ένα πράγμα που δεν μου αρέσει συχνά πυκνά είναι η "απόδοση" κάποιων νέων στα Ελληνικά. Μου συμβαίνει αρκετά συχνά να επισκέπτομαι την πηγή για να δω το πνεύμα του αρθρογράφου και σε μερικές περιπτώσεις να μην αποδίδεται μια ολόκληρη παράγραφος ( ίσως με κάποιο αντεπιχείρημα ή προσωπική άποψη του (original) αρθρογράφου )

Edited by voltaire

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που δεν μου αρέσει συχνά πυκνά είναι η "απόδοση" κάποιων νέων στα Ελληνικά. Μου συμβαίνει αρκετά συχνά να επισκέπτομαι την πηγή για να δω το πνεύμα του αρθρογράφου και σε μερικές περιπτώσεις να μην αποδίδεται μια ολόκληρη παράγραφος ( ίσως με κάποιο αντεπιχείρημα ή προσωπική άποψη του (original) αρθρογράφου )

 

Αν και δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς, αυτό που μας ενδιαφέρει από τις σελίδες του εξωτερικού είναι η είδηση, την οποία διασταυρωνουμε συνήθως με αρκετούς τρόπους. Η προσωπική άποψη του εκάστοτε συντάκτη δεν μας πολύαφορά και σπάνια μεταφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...