Jump to content

myphone.gr @ blogging: I have a dream


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδαριώδες? όχι βέβαια.

μαθηματικά κάνουμε τώρα? δεν το νομίζω. για απόψεις μιλάμε όχι για επίλυση μαθηματικών

 

Και η παραπανω περιπτωση συνδεσιμοτητας εμπεριεχει μαθηματικα φιλε μου. ;)

Το πρωτο κινητο συνδεεται με π.χ. 5 διαφορετικους τροπους και το δευτερο με 6 (+ το μπλε δοντι).

6>5 αρα λοιπον το δευτερο εχει παραπανω δυνατοτητα συνδεσης, ΑΡΑ ειναι και καλυτερο αντικειμενικα στη συνδεσιμοτητα.

Αν ο πρωτος τεκμηριωνε με επιχειρηματα (και οχι επειδη του ρθε) γιατι το πρωτο, ενω εχει 1 λιγοτερη δυνατοτητα συνδεσης, το θεωρει πληρεστερο, τοτε λοιπον θα μιλουσαμε για αδυναμια παραγωγης αντικειμενικης κρισης.

 

Θες αλλο παραδειγμα;

Εγω, ο megatr0n, λεω οτι η Γη ειναι στρογγυλη γιατι ετσι φαινεται με γυμνο ματι, χωρις να μπορω να το εξηγησω επιστημονικα με επιχειρηματα.

Ολος ο επιστημονικος κοσμος εχει καταληξει οτι η Γη δεν ειναι ουτε επιπεδη, ουτε στρογγυλη, αλλα εχει σχημα ωοειδές (βασει μετρησεων κτλ κτλ).

Για πες μου τωρα τι σχημα εχει η Γη; Ωοειδες ή δεν ξερουμε αντικειμενικα τι σχημα εχει, επειδη εγω λεω οτι εχει στρογγυλο... :rolleyes:

 

Ο καθενας εχει φυσικα την αποψη του και τις προτιμησεις του, αλλα σχεδον σε ολα τα πραγματα υπαρχει μια αντικειμενικη αληθεια. :)

 

Ευχαριστω για τη συζητηση που ειχαμε!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο καθενας εχει φυσικα την αποψη του και τις προτιμησεις του, αλλα σχεδον σε ολα τα πραγματα υπαρχει μια αντικειμενικη αληθεια. :)

 

Ευχαριστω για τη συζητηση που ειχαμε!

 

η αντικειμενική αλήθεια είναι ότι όλα είναι υποκειμενικά (για μένα). συμφωνούμε ότι διαφωνούμε, ο καθένας με τα επιχειρήματά του. σεβαστές όλες οι απόψεις (διαφορετικές άρα και υποκειμενικές :p)

 

κι εγω ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

στα πλαίσια του ερωτηθέντος δείγματος γιατί μπορεί η επιλογή του δείγματος να είναι λανθασμένη.

 

 

 

σε συνέχεια του ζητήματος "δείγματισμός", δεν εμβάθυνα στα κριτήρια επιλογής, αλλά πήγα κατευθείαν στο ζήτημα της απόφασης. απίθανη περίπτωση δεν είναι γιατί, όπως είπα παραπάνω, όλα είναι θέμα του δείγματος.

 

παράδειγμα ένα δείγμα φανατικών οπαδών του ολυμπιακού θα βγάλει στο 100% την άποψη ότι ο ολυμπιακός είναι η καλύτερη ομάδα. άρα στο συγκεκριμένο δείγμα έχουμε το αποτέλεσμα ότι αντικειμενικά ο ολυμπιακός είναι η καλύτερη ομάδα

 

ΟΜΩΣ έχει γίνει λάθος στην επιλογή του δείγματος. γιατί ήταν μονόπλευρη. δηλαδή για να βγει σωστό αποτέλεσμα θα πρέπει να πάρουμε ισάριθμους φιλάθλους των ομάδων της Super Leage χωρίς να έχουν ίχνος φανατισμού, και να βγάλουν όλοι στο 100% μία ομάδα. αυτό προφανώς δεν γίνεται ή θα γίνει πάρα πολύ δύσκολα. γι αυτο δεν είπα ότι δεν υπάρχει αντικειμενικότητα.

 

Σχετικά με το "δειγμα", μα η έννοια της αντικειμενικότητας είναι ουσιαστικά απόλυτη. Αν επιλέξεις ένα δείγμα ανθρώπων για να εκφράσουν άποψη για κάτι και πάλι έχεις έναν συγκεκριμένο αριθμό και όχι τους πάντες άρα το 100% στην περίπτωση αυτή δεν υφίσταται γιατί η έννοια του 100% στην περίπτωση της αντικειμενικότητας, είναι το να έχουν εκφράσει άποψη όλοι και να συμφωνούν όλοι και αυτό όπως αναφέρεις και εσύ, αν και μιλάς στα πλάισια ενός δείγματος, είναι απίθανο να συμβεί ποτέ.

Προσωπικα πιστέυω ότι η αντικειμενικότητα ως λέξη και έννοια δεν έχει ουσιαστικό λόγο ύπαρξης καθότι είναι αδύνατο να προσδιοριστεί.

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Κανεις πολυ μεγαλο λαθος. Υπαρχει αντικειμενικοτητα ακομα κι αν αυτος ο καποιος πει για το 1ο κινητο. :)

Αν μου πεις εσυ οτι 5+3=8 κι εγω σου πω οτι κανει 9, ποιο θα ειναι το αντικειμενικα σωστο;

Ή μηπως δεν υπαρχει αντικειμενικα σωστο επειδη εγω ειπα το 9;

Παιδαριωδες... ;)

Το 5+3=8 δεν είναι άποψη, είναι αντικειμενική αλήθεια/γεγονός, που βασίζεται σε αριθμητικούς κανόνες και μπορεί να αποδειχθεί απαρέγκλιτα! Δεν είπα ότι δεν υπάρχει η έννοια της αντικειμενικής αλήθειας ή ότι κάθε λέξη που γράφεται είναι υποκειμενική, είπα ότι κάθε ΑΠΟΨΗ είναι υποκειμενική και, άρα, δεν υπάρχει "αντικειμενική άποψη"!

 

Αν υπάρχει κάποιο αντικειμενικό μέτρο για να ορίσεις την καλύτερη συνδεσιμότητα, τότε πράγματι ένα κινητό που έχει ότι και το άλλο + bluetooth είναι καλύτερο... Όμως αν σε αυτό με τα περισσότερα πρωτόκολλα, παρατηρηθεί ότι το WiFi και το 3G είναι χειρότερο (παρουσιάζει χαμηλότερες ταχύτητες) από αυτό που δεν έχει bluetooth, τότε ποιό είναι καλύτερο; Προφανώς σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει αντικειμενική αλήθεια, είναι θέμα προτίμησης γιατί μπορεί εγώ να μη χρησιμοποιώ bluetooth.

 

EDIT: Η Γη δεν έχει κανένα γεωμετρικό σχήμα. Για λόγους διευκόλυνσης των υπολογισμών, προσπαθούμε να ορίσουμε γεωμετρικές επιφάνειες που να ταυτίζονται όσο το δυνατόν καλύτερα με το σχήμα της Γης (να παρουσιάζουν, δηλαδή, την ελάχιστη μέση απόκλιση από τη γήινη επιφάνεια) και το καλύτερο που έχει βρεθεί αυτή τη στιγμή είναι το ωοειδές. Εν τούτοις, αναλόγως με τις ανάγκες μίας συγκεκριμένης διαδικασίας, μπορεί ο καθένας να ορίσει μία γεωμετρική επιφάνεια που να του επιτρέπει να κάνει τη δουλειά του. Εδώ κάθε χώρα έχει το δικό της σύστημα συντεταγμένων, όπου προσαρμόζει το ωοειδές με διαφορετική γεωμετρία και θέση για να έχει την καλύτερη ακρίβεια...

Edited by liberostelios
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το "δειγμα", μα η έννοια της αντικειμενικότητας είναι ουσιαστικά απόλυτη. Αν επιλέξεις ένα δείγμα ανθρώπων για να εκφράσουν άποψη για κάτι και πάλι έχεις έναν συγκεκριμένο αριθμό και όχι τους πάντες άρα το 100% στην περίπτωση αυτή δεν υφίσταται γιατί η έννοια του 100% στην περίπτωση της αντικειμενικότητας, είναι το να έχουν εκφράσει άποψη όλοι και να συμφωνούν όλοι και αυτό όπως αναφέρεις και εσύ, αν και μιλάς στα πλάισια ενός δείγματος, είναι απίθανο να συμβεί ποτέ.

Προσωπικα πιστέυω ότι η αντικειμενικότητα ως λέξη και έννοια δεν έχει ουσιαστικό λόγο ύπαρξης καθότι είναι αδύνατο να προσδιοριστεί.

 

απλά δεν έβαλα όλον τον κόσμο στα ζητήματα :p και ναι, αντικειμενικότητα είναι κάτι το απόλυτο και εξήγησα πιο πάνω ότι πιστεύω πως όλα είναι υποκειμενικά μιας και τίποτα δεν είναι απόλυτο.

Link to comment
Share on other sites

απλά δεν έβαλα όλον τον κόσμο στα ζητήματα :p και ναι, αντικειμενικότητα είναι κάτι το απόλυτο και εξήγησα πιο πάνω ότι πιστεύω πως όλα είναι υποκειμενικά μιας και τίποτα δεν είναι απόλυτο.

 

Συμφωνούμε λοιπόν! :D Χαίρομαι για την ωραία συζήτηση που είχαμε αγαπητέ συμφορουμίτη!:)

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο φόρουμ ειλικρινά το λατρεύω.πάνε χρόνια πού είμαι μέλος εδώ και πραγματικά για μένα αποτελεί το πιο ξεχωριστό ελληνικό site τεχνολογίας.

Δεν νομίζω ότι τα <<παίρνει>>,κακός όρος αυτός.

Άλλο να διαφημίσεις κάτι,ένα προϊόν,ένα μαγαζί,κι άλλο να τα παίρνεις χοντρά,όπως γίνεται σε κάποια άλλα sites-τεχνολογικά blogs....ονόματά ας μην λέμε.

Από κει και πέρα προσωπικά θα πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στα ιδρυτικά και παλιότερα μέλη,από admin μέχρι super mod,moderators καθώς αυτοί μας έδωσαν αυτό πού βλέπουμε τώρα...σε νεώτερους δεν έχω να πω τίποτα απολύτως.

Επίσης οι διαφωνίες μεταξύ μελών είναι κι αυτές κομμάτι των forums,αν είχαμε όλοι την ίδια άποψη θα υπήρχε τρομερή μονοτονία.

Κακιά παρένθεση φυσικά άτομα πού χλευάζουν ανθρώπους πού έχουν την τρέλα να αλλάζουν κινητά γρήγορα...προσβάλουν με τον τρόπο τους,πολλές φορές λόγω ζήλιας....κι εγώ πολλές φορές θέλω να τους βρίσω....αλλά σκέφτομαι ότι πέφτω σε επίπεδο...το τι κάνει ο καθένας με τα χρήματά του αποτελεί προσωπικό θέμα...

Όπως και να χει εύχομαι να συνεχιστεί η καλή δουλεία στο φόρουμ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σε νεώτερους δεν έχω να πω τίποτα απολύτως. αν είχαμε όλοι την ίδια άποψη θα υπήρχε τρομερή μονοτονία..

 

αν υπήρχαν μόνο τα παλιά μέλη θα υπήρχε γενική μονοτονία. τα ίδια άτομα με γνωστές απόψεις over and over again. άρα χρειάζονται και οι νεότεροι που κακώς βάζεις στην άκρη με τον τρόπο σου...

Link to comment
Share on other sites

Και η παραπανω περιπτωση συνδεσιμοτητας εμπεριεχει μαθηματικα φιλε μου. ;)

Το πρωτο κινητο συνδεεται με π.χ. 5 διαφορετικους τροπους και το δευτερο με 6 (+ το μπλε δοντι).

6>5 αρα λοιπον το δευτερο εχει παραπανω δυνατοτητα συνδεσης, ΑΡΑ ειναι και καλυτερο αντικειμενικα στη συνδεσιμοτητα.

Αν ο πρωτος τεκμηριωνε με επιχειρηματα (και οχι επειδη του ρθε) γιατι το πρωτο, ενω εχει 1 λιγοτερη δυνατοτητα συνδεσης, το θεωρει πληρεστερο, τοτε λοιπον θα μιλουσαμε για αδυναμια παραγωγης αντικειμενικης κρισης.

 

Θες αλλο παραδειγμα;

Εγω, ο megatr0n, λεω οτι η Γη ειναι στρογγυλη γιατι ετσι φαινεται με γυμνο ματι, χωρις να μπορω να το εξηγησω επιστημονικα με επιχειρηματα.

Ολος ο επιστημονικος κοσμος εχει καταληξει οτι η Γη δεν ειναι ουτε επιπεδη, ουτε στρογγυλη, αλλα εχει σχημα ωοειδές (βασει μετρησεων κτλ κτλ).

Για πες μου τωρα τι σχημα εχει η Γη; Ωοειδες ή δεν ξερουμε αντικειμενικα τι σχημα εχει, επειδη εγω λεω οτι εχει στρογγυλο... :rolleyes:

 

Ο καθενας εχει φυσικα την αποψη του και τις προτιμησεις του, αλλα σχεδον σε ολα τα πραγματα υπαρχει μια αντικειμενικη αληθεια. :)

 

Ευχαριστω για τη συζητηση που ειχαμε!

 

Αυτό που λές δεν είναι λάθος αλλά ούτε και απόλυτα σωστο γιατί περιορίζεις υπερβολικά το παράδειγμά σου σε ένα θέμα (συνδεσιμότητα) τι στιγμή που κανένας απολύτως δεν επιλέγει συσκευή μόνο λαμβάνοντας υπόψη ένα και μοναδικό στοιχείο. Επίσης το τι είναι πλήρες είναι σχετικό, γιατί υπεισέρχεται εκ των πραγμάτων η υποκειμενική μας άποψη.

Αυτός ο οποίος είτε γιατί τον ενδιαφέρει το bluetooth είτε γιατί είναι αριθμολάγνος και θέλει να ξέρει ότι το κινητό του έχει τα πάντα, θα θεωρήσει ότι το δέυτερο κινητό είναι καλύτερη επιλογή. Καλά κάνει, δεν το κρίνω/κατακρίνω, γι'αυτόν αυτό είναι το σωστό και δεν θα διαφωνήσω μαζί του.

Αυτός τώρα που δεν χρησιμοποιεί bluetooth και/ή δεν είναι αριθμολάγνος πιθανόν να προτιμήσει την πρώτη επιλογή καθότι θα λάβει υπόψη του (και εδώ υπεισέρχεται αναγκαστικά το κομμάτι που όπως προανέφερα παρέλειψες αλλά είναι "αντικειμενικά" απαραίτητο!) άλλα στοιχεία της πρώτης συσκευής τα οποία θα τον ενδιαφέρουν περισσότερο σε σχέση με την πληρέστερη συνδεσιμότητα της δέυτερης. Οπότε αυτός θα διαγράψει από το κεφάλι του το ζήτημα του bluetooth καθότι δεν τον απασχολεί. Αυτό αυτομάτως σημαίνει ότι η υπεροχή της δεύτερης συσκευής σε συνδεσιμότητα δεν αποτελεί γι' αυτόν πλεονέκτημα καθότι δεν κερδίζει ο ίδιος κάτι και άρα γι' αυτόν δεν είναι το δεύτερο κινητό "αντικειμενικά" καλύτερο! Το πρώτο είναι γι' αυτόν καλύτερο γιατί μπορεί πχ να έχει μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης κλπ. Ούτε με αυτόν θα διαφωνήσω, καλά κάνει κι' αυτός.

Όπως βλέπεις λοιπόν γίνονται πολλές διεργασίες στο κεφάλι του καθενός μας και ο καθένας από μας κρίνει διαφορετικά οπότε είναι αδύνατο να υπάρξει αντικειμενική άποψη.

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ωραιο αθρο, εδω και καιρο ηταν απαραιτητο να γραφτει κατι τετοιο. :D

 

Δεν θελω να "γκρινιαξω" αλλά οφειλω να πω πως το κλιμα εχει αλλαξει σε σχεση με παλιοτερα στο φορουμ. Σιγουρα, ανεκαθεν υπηρχαν διαξιφισμοι αλλά τοτε ειχε να κανει αποκλειστικα με τις συσκευες, δεν προσεβαλλε ο ενας τον αλλον προσωπικα. Ασε που μεσα απο αυτους τους "διαξιφισμους" μαθαινες και κατι συνηθως. Ευτυχως υπαρχουν ακομα μελη που με τις απαντησεις τους διατηρουν το επιπεδο απλα ειναι δυσκολο να τις βρεις μεσα σε μια θυελλα τρολλοαπαντησεων.

Link to comment
Share on other sites

αν υπήρχαν μόνο τα παλιά μέλη θα υπήρχε γενική μονοτονία. τα ίδια άτομα με γνωστές απόψεις over and over again. άρα χρειάζονται και οι νεότεροι που κακώς βάζεις στην άκρη με τον τρόπο σου...

 

Μιλάω για διαχειριστές όχι για μέλη...στους παλιούς τα οφείλουμε όλα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για διαχειριστές όχι για μέλη...στους παλιούς τα οφείλουμε όλα.

 

Δεν θέλω ούτε να ''γκρινιάξω'', ούτε και να φανώ κάποιος, αλλά πίστεψε με φίλε μου, πολλοί νέοι στην Oμάδα έχουμε βοηθήσει όσο μπορούμε!

 

Και στο λέει κάποιος που είναι 24/7 stand-by όπου κι αν είναι. :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ας συνεχίσουμε να ήμαστε εντός του θέματος και να αποφύγουμε τις αντιπαλότητες και άλλες συναφή συμπεριφορές. ;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ηρακλή,

 

Το μίσος είναι αναπόσπαστο κομμάτι της ανθρώπινης φύσης. Κοίταξε κάποιες απαντήσεις στο θέμα για τον CEO, και δες πόσοι θέλουν να αναλάβουν εταιρείες για να τις... καταστρέψουν... :P

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ vlachaquito,

 

Θα μου επιτρέψεις να είμαι ο "γκρινιάρης" σε ένα άρθρο που σκοπεύει να είναι συναινετικό (αλλά, ταυτόχρονα, είναι και κάπως επικριτικό απέναντι στους χρήστες ως μοναδικούς υπευθύνους). Θα ξεκινήσω από κάτι που θεωρώ τεράστιο λάθος, τόσο δικό σου ως ερασιτέχνη (με την κυριολεκτική έννοια) δημοσιογράφου/αρθρογράφου όσο και των δημοσιογράφων κατ' επάγγελμα, κυρίως στην Ελλάδα.

 

Γράφεις:

 

Αναφέρεσαι, λοιπόν, στη αδυναμία των "νεοελλήνων" να αναγνωρίσουν τις αντικειμενικές απόψεις. Ποιός ορίζει ότι μία άποψη είναι αντικειμενική ή όχι; Υπάρχει κάποιο συμβούλιο ανώτερων ανθρώπων που ορίζουν ότι η δική τους άποψη είναι η αντικειμενική ή είναι απλώς η άποψη που ταυτίζεται με αυτή των περισσοτέρων; Και πως μετριέται η άποψη των περισσοτέρων, για να θεωρηθεί αυτή η "επίσημη αντικειμενική" και οποιαδήποτε αποκλίνουσα από αυτήν (κατά μία απόσταση) ως αντίστοιχα υποκειμενική;

 

Κάθε άποψη είναι υποκειμενική, εξ ορισμού. Ίσως η λέξη που ψάχνεις να βρεις είναι η "αμεροληψία" ή κάποια άλλη λέξη που να μου διαφεύγει, αλλά δεν μπορείς να εκφέρεις οποιαδήποτε άποψη ή να κάνεις οποιαδήποτε επιλογή που να είναι αντικειμενική! Ακόμα και ο τρόπος που επιλέγεις και παρουσιάζεις ειδήσεις (τα σημεία στίξης, το σημείο που θα το τοποθετήσεις, ο τίτλος που επιλέγεις) εμπεριέχει υποκειμενικότητα! Γι αυτό, λοιπόν, πρέπει να συνειδητοποιεί ο καθένας μας ότι τα λόγια που γράφει και αυτά που αναδεικνύει είναι πάντα μία υποκειμενική άποψη και αποτελούν πάντα τη δική του οπτική η οποία εμπεριέχει πάντα την πιθανότητα του λάθους. Και αυτό, ισχύει ακόμα περισσότερο για κάποιους που έχουν ένα "βήμα" παραπάνω από κάποιους άλλους (όπως, πχ., οι παντώς είδους αθρογράφοι/δημοσιογράφοι) που οφείλουν να υπογράφουν και να αναλαμβάνουν την ευθύνη των κειμένων τους και όχι να θεωρούν ότι η οποιαδήποτε προσπάθεια (ειλικρινής ή όχι) καταβάλουν να έιναι αμερόληπτοι ή "ουδέτεροι", καθιστά το τελικό τους προϊόν μία αντικειμενική άποψη, αλλά απλώς μία ακόμα άποψη ενός ακόμα ατόμου... Όταν δεν το αντιλαμβάνονται αυτό πρώτα από όλα οι γράφοντες, είναι αδύνατο να το αντιληφθούν οι αναγνώστες.

 

Όσον αφορά στον "πόλεμο" μεταξύ των χρηστών και τα "πυρά" που δέχονται τα άτομα του site για μεροληψία, θα έλεγα ότι είναι κάτι που προκύπτει ως επίπτωση της ίδιας της συμπεριφοράς του site. Αρκετές φορές διαπιστώνω ειδήσεις ανηρτημένες (κατά τη δική μου κρίση) με τέτοιο τρόπο που να "αποζητούν" τα γνωστά flame wars, τα οποία ανεβάζουν το post count του site και, ταυτόχρονα, τη δημοτικότητά του. Δεν ξέρω αν μπορεί κανείς να με πείσει ότι δεν... τρίβουν τα χέρια τους κάποιοι όταν βλέπουν δεκάδες ή εκατοντάδες απαντήσεις κάτω από κάθε ανάρτηση που περιέχει συγκεκριμένες λέξεις/μάρκες με τη μαγική ικανότητα να δημιουργούν ντόρο (και πολλά επιθετικά σχόλια) στους χρήστες, όμως εγώ νομίζω ότι αυτό το κλίμα "πολέμου" είναι κάτι που τα περισσότερα site τεχνολογίας (και κάποιες εταιρείες πληροφορικής) το αποζητούν, διότι αποτελεί, στην ουσία, τον τρόπο να αναδεκνύονται. Και αυτό δεν αφορά αποκλειστικά το συγκεκριμένο site, αλλά τα περισσότερα αυτού του είδους. Σε αυτό το πλαίσιο, λοιπόν, δεν μπορώ να θεωρήσω τους διαχειριστές και τους συντάκτες των ιστοτόπων αυτών, θύματα ενός "πολέμου" για τον οποίον δεν ευθύνονται.

 

Υ.Γ.: Ζητώ συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο και, δρώντας "αναδρομικά" στα λεγόμενά μου, θεωρώ a priori ότι και η δική μου άποψη είναι μία προσωπική υποκειμενική οπτική που αποτελεί αντικείμενο συζήτησης και αμφισβήτησης από οποιονδήποτε και θα χαρώ να τη συζητήσω.

 

Μπράβο φίλε μου που είχες τα "κότσια" να γράψεις κάτι διαφορετικό από ότι έγραψε η "μάζα".

Συμφωνώ απόλυτα ότι οι διαχειριστές και αρθογράφοι κάνουν ότι μπορούν για να δημιουργούν αντιπαραθέσεις.

Εάν η σελίδα ήθελε να αποφύγει τις αντιπαραθέσεις με χαρακτηρισμούς θα μπορούσε να μοιράζει "ban" απλόχερα όπως έκαναν σε εμένα διότι έθιξα τους αρθρογράφους για το συγκεκριμένο θέμα με προσβλητικό ίσως τρόπο.

Edited by dedalos
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα ότι οι διαχειριστές και αρθογράφοι κάνουν ότι μπορούν για να δημιουργούν αντιπαραθέσεις.

 

Συγνώμη κιόλας, αλλά δεν κάνουμε τίποτα τέτοιο. Είμαστε όλοι μας, χωρίς εξαιρέσεις ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΙ στη δουλειά μας εδώ.

 

*Κι επίσης, τα ban δεν είναι λύση... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κιόλας, αλλά δεν κάνουμε τίποτα τέτοιο. Είμαστε όλοι μας, χωρίς εξαιρέσεις ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΙ στη δουλειά μας εδώ.

 

*Κι επίσης, τα ban δεν είναι λύση... ;)

 

κοιταξε,δεν προκαλειται(γενικα μιλαω,οχι σε καποιον συγκεκριμενο,δεν αποδιδω κατηγοριες) τις αντιπαραθεσεις αλλα υπαρχουν θεματα που ενω ξερεται οτι θα γινει χαμος, τα αφηνετε/ουν οπως θελεις παρτο..

μπορει να μην τους προκαλεις αλλα δεν κανεις κατι για να τους σταματησεις μερικες φορες... ενω σε αλλα θεματα πεφτει προειδοποιηση νωρις..

 

και χρηστο δεν στο λεω προσωπικα ξαναλεω. γενικως,εξαλλου δεν εχω καποιον συγκεκριμενο στο μυαλο μου ουτε ξερω ποιος τα κανονιζει αυτα τα θεματα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...