Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε τι συσκευή τη δούλεψες? (Το 6600 δεν ήθελε τέτοιες φλωριές.. :p)

Και επίσης υπάρχει ένα όριο μέχρι το οποίο μπορείς να χαμηλώσεις το dpi σε κάθε συσκευή?

 

Στο s3 !!

Εχεις διαβάσει αυτό?? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345660&page=62 απο το 928 ποστ και κατω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περασα την V9.1 και εχω ενα θεματακι, ειτε στα μηνύματα ειτε σε αναζήτηση κατα την πληκτρολόγηση στα Ελληνικα και μονο δεν αλλαζει σε μικρα μενουν τα κεφαλαία το βελάκι ειναι μόνιμα αναμένω μπλε ενω οταν γυρναω σε αγγλικα ειναι ολα κανονικα:confused: καμια ιδεα???

 

το βρηκα ολα οκ!!!

Edited by whitemen
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους

τα θέματα kalagas είναι συμβατά με την

μαμά ρομ ? μπορώ να περάσω κάποιο

με recovery mode ? θα υπάρξει κανένα πρόβλημα ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους

τα θέματα kalagas είναι συμβατά με την

μαμά ρομ ? μπορώ να περάσω κάποιο

με recovery mode ? θα υπάρξει κανένα πρόβλημα ?

 

Καλή Χρονιά με Υγεία σε Όλους! :)

Δεν είναι συμβατό, είναι για deodexed roms και ειδικά για όλες τις Omega.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε;

Αλλαγή πληκτρολογίου ανάλογα με το S Pen!

http://www.xda-developers.com/android/change-keyboard-based-on-s-pen-state-with-spenboard-switcher/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε;

Αλλαγή πληκτρολογίου ανάλογα με το S Pen!

http://www.xda-developers.com/android/change-keyboard-based-on-s-pen-state-with-spenboard-switcher/

 

Απιστευτη εφαρμογη. Αλλαζω απο touch Pal σε Samsung στο φτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε;

Αλλαγή πληκτρολογίου ανάλογα με το S Pen!

http://www.xda-developers.com/android/change-keyboard-based-on-s-pen-state-with-spenboard-switcher/

 

Δουλεύει τέλεια. Κάτι τέτοιο χρειαζόμουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτη εφαρμογη. Αλλαζω απο touch Pal σε Samsung στο φτερο!!!

Δηλαδη,τι ακριβως κανει;Και,υπαρχει καμια εικονα του τι γινεται;

Και τελος,αφορα μονον στους πολυ μορφωμενους με το android,ή θα μπορει να χρησιμοποιηθει και απο πρωτακια;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη,τι ακριβως κανει;Και,υπαρχει καμια εικονα του τι γινεται;

Και τελος,αφορα μονον στους πολυ μορφωμενους με το android,ή θα μπορει να χρησιμοποιηθει και απο πρωτακια;

 

Σου επιτρέπει να έχεις διαφορετικό πληκτρολόγιο ανάλογα με την θέση του S Pen. Για παράδειγμα μπορείς αν το S Pen είναι κρυμμένο να δουλεύεις με το Swype και με το που βγάλεις το S Pen όποτε χρειάζεσαι πληκτρολόγιο θα ανοίγει π.χ. το Stock της Samsung με την πολύ καλή χειρόγραφη αναγνώριση.

 

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι custom recovery ώστε να μπορείς να φλασάρεις το αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Σου επιτρέπει να έχεις διαφορετικό πληκτρολόγιο ανάλογα με την θέση του S Pen. Για παράδειγμα μπορείς αν το S Pen είναι κρυμμένο να δουλεύεις με το Swype και με το που βγάλεις το S Pen όποτε χρειάζεσαι πληκτρολόγιο θα ανοίγει π.χ. το Stock της Samsung με την πολύ καλή χειρόγραφη αναγνώριση.

 

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι custom recovery ώστε να μπορείς να φλασάρεις το αρχείο.

 

Εγώ όταν πάω να το flashάρω σε recovery μου βγάζει το έξης μήνυμα : E:system verification failed. Ξέρει κανείς μήπως το λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πάω να το flashάρω σε recovery μου βγάζει το έξης μήνυμα : E:system verification failed. Ξέρει κανείς μήπως το λόγο;

 

Αποσυμπιεσε το ζιπ και μεσα στο φάκελο system/app έχει το apk αρχείο. Τρεχτο να το κάνεις εγκατάσταση και μετά κάνε μια επανεκκίνηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Αποσυμπιεσε το ζιπ και μεσα στο φάκελο system/app έχει το apk αρχείο. Τρεχτο να το κάνεις εγκατάσταση και μετά κάνε μια επανεκκίνηση. :)

 

Το εγκατέστησα αλλά τώρα μόλις πάω να ανοίξω το πρόγραμμα κλείνει από μόνο του :wacko: Θα με τρελάνει...

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα αλλά τώρα μόλις πάω να ανοίξω το πρόγραμμα κλείνει από μόνο του :wacko: Θα με τρελάνει...

 

Μετέφερε το apk στο system/app μέσα στο τηλέφωνο ,κανε ενα reboot και πρέπει να δουλέψει .

Άλλαξε και τα permissions (rw- r-- r--).

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μετέφερε το apk στο system/app μέσα στο τηλέφωνο ,κανε ενα reboot και πρέπει να δουλέψει .

Άλλαξε και τα permissions (rw- r-- r--).

 

Αν γίνει έτσι δεν χρειάζεται custome recovery? Δεν χρειάζεται root;

edit: Διάβασα λίγο πιο προσεκτικά και χρειάζεται root, οπότε το κρατάω για αργότερα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει έτσι δεν χρειάζεται custome recovery? Δεν χρειάζεται root;

edit: Διάβασα λίγο πιο προσεκτικά και χρειάζεται root, οπότε το κρατάω για αργότερα.

 

Cwm recovery :οχι !!

Root :ναι !!

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μετέφερε το apk στο system/app μέσα στο τηλέφωνο ,κανε ενα reboot και πρέπει να δουλέψει .

Άλλαξε και τα permissions (rw- r-- r--).

ΟΚ το κατάφερα επιτέλους! Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καπου διαβασα εδω μεσα οτι εχει μια εφαρμογη και την κανεις install και εισε ρουτ που τηην βρισκουμε και ποσο αξιοπιστη ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή βρίσκεται εδώ και γίνεσαι Root σε μερικά δευτερόλεπτα.

Επίσης με αυτή την εφαρμογή μπορείς να κλείσεις το κενό ασφαλείας αλλά είναι πολύ πιθανό να σου απενεργοποιηθεί η κάμερα.

Βέβαια αυτός ο τρόπος είναι προσωρινός γιατί η Samsung ήδη έκλεισε το κενό ασφαλείας που υπήρχε στο Galaxy SIII οπότε σε λίγο καιρό λογικά θα βγει αντίστοιχη αναβάθμιση και για το Note II.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες θελω να κανω μια ερωτηση :εχω παρατηρηση πως ολο και αυξανεται ο ογκος των αρχειων πχ προχτες μου εγραϕε 2,48 gb απο τα 10,74 (εχω το 16gb note 2c) και σημερα χωρις να χω κανει install κατι ι να βγαλω foto μου δειχνει 2.62 ..το χα παρατηρησει και στο s3 αυτο ..
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησες κάποια εφαρμογή; Πολλές εφαρμογές αποθηκεύουν αρχεία στην Cache οπότε δεν μου φαίνεται περίεργο να υπάρχει μια μικρή διαφοροποίηση στον αποθηκευτικό χώρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα δηλαδη αναλογα την εφαρμογη μπορει να αυξηθει και ο ογκος αποθηκευσης ,παιζει ρολο αν βαλεις καποιο game η apk και δεν σου αρεσει και το κανεις unistall ετσι μενουν διαφορα ?
Link to comment
Share on other sites

Στις περισσότερες που έχω δει διαγράφονται και τα αρχεία που έχουν δημιουργήσει. Στη χειρότερη να σου μείνει κανένας φάκελος με αρχεία μικρού μεγέθους που τις περισσότερες φορές μπορείς να διαγράψεις και μόνος σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω root, μετά μπορώ να προσθέσω και να αφαιρέσω οποιαδήποτε εφαρμογή στο multi window με το ανάλογο mod; Θα μπορώ με κάποια εφαρμογή να μεταφέρω κάποια παιχνίδια στην εξωτερική κάρτα;

Τις οποίες αναβαθμίσεις θα τις κάνω μέσω kies από το PC;

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω root, μετά μπορώ να προσθέσω και να αφαιρέσω οποιαδήποτε εφαρμογή στο multi window με το ανάλογο mod; Θα μπορώ με κάποια εφαρμογή να μεταφέρω κάποια παιχνίδια στην εξωτερική κάρτα;

Τις οποίες αναβαθμίσεις θα τις κάνω μέσω kies από το PC;

 

Ναι θα μπορείς. Για τα παιχνίδια υπάρχει σχετικό mod αλλά δεν το ξέρω.

Τις αναβαθμίσεις θα τις περνάς πολύ νωρίτερα μέσω odin. Δεν χρειάζεται να περιμένεις την Samsung Hellas.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...