Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο βασιλιάς έιναι εδώ

http://www.electron-team.com/index.php/rom/dn3-v4-rc2-galaxy-note-ii-n7100.html

το έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση και έχω ΑΛΛΟ τηλέφωνο πλέον

κάτι μεταξύ Note 3 και S5..

τι να πρωτο πεις !! απίστευτη και είναι λέει RC2

(μόνο το Ultra Power Saving mode να δεις...)

Βαζεις αυτό και κάθεσε και περιμένεις το Note 4 γιατι έτσι κιαλλιως δεν θα σου λέιπει τίποτα (S5 + Note 3)!!

ετοιμάζουν addon με S5 apps..

:D

 

υπαρχει προβλημα με τα link η μου φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια,επειδη εχω χασει καποια επεισοδια,ρουτ μπορω να κανω το ΝΟΤΕ 2 μου και μετα αν θελω να το επαναφερω στη μανισια παλι (4.3 Γερμανικη) για την εγγυηση???Το ΚΝΟΧ υπαρχει,αλλα δε το εχω πειραξει.Δε ξερω αν παιζει ρολο...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω έρευνα και σας παρακαλώ απαντήστε μου όσοι μπορείτε !

Σε note ii root να βάλω

 

1) dn3

2) custom pulse stratosGR

3) omega rom

 

Απροβληματιστη λειτουργία όσο γίνεται και μικρή κατανάλωση μπαταρίας είναι βασικά στοιχεία που με ενδιαφέρουν.

Για το spen από note 3 δεν λέω όχι αν λειτουργεί...

 

Φιλικά

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω έρευνα και σας παρακαλώ απαντήστε μου όσοι μπορείτε !

Σε note ii root να βάλω

 

1) dn3

2) custom pulse stratosGR

3) omega rom

 

Απροβληματιστη λειτουργία όσο γίνεται και μικρή κατανάλωση μπαταρίας είναι βασικά στοιχεία που με ενδιαφέρουν.

Για το spen από note 3 δεν λέω όχι αν λειτουργεί...

 

Φιλικά

Δημήτρης

 

απο τις 3 που εχεις ποσταρει μονο ομεγα δεν εχω βαλει.για την ρομ του στρατου δεν εχω τπτ αρνητικο να πω.πολυ σταθερη,μια χαρα η μπαταρια απροβλημτιστη σα να εχεις μαμισια.

απο χθες φλασαρα τη dn3 και πραγματικα ειναι σα να πηρα παλι καινουριο τηλεφωνο.ολα τα καλουδια του note3 λειτουργουν μια χαρα καποιο bug δεν εχω εντοπισει ακομα,μου αρεσουν πολυ τα διαφορετικα εικονιδια της κουρτινας οπως και η ριπη 20 φωτογραφιων στην καμ....

επειδη οπως καταλαβες θα γραφω για πολυ ωρα τα θετικα της καλο ειναι να δοκιμασεις μονος σου.

αν θες μια ρομ σαν της μανας του την 4.3 προτεινω την pulse που τη δοκιμασα και δεν ειχα κανενα προβλημα.

αν θες να δεις και 5 πραγματα παραπανω βαζεις τη dn3 που για μενα ειναι πολυ καλυτερη της jellykat που επισης δοκιμασα.

για την ωμεγα θα σου απαντησει καποιος αλλος φιλος!!!

Link to comment
Share on other sites

απο τις 3 που εχεις ποσταρει μονο ομεγα δεν εχω βαλει.για την ρομ του στρατου δεν εχω τπτ αρνητικο να πω.πολυ σταθερη,μια χαρα η μπαταρια απροβλημτιστη σα να εχεις μαμισια.

απο χθες φλασαρα τη dn3 και πραγματικα ειναι σα να πηρα παλι καινουριο τηλεφωνο.ολα τα καλουδια του note3 λειτουργουν μια χαρα καποιο bug δεν εχω εντοπισει ακομα,μου αρεσουν πολυ τα διαφορετικα εικονιδια της κουρτινας οπως και η ριπη 20 φωτογραφιων στην καμ....

επειδη οπως καταλαβες θα γραφω για πολυ ωρα τα θετικα της καλο ειναι να δοκιμασεις μονος σου.

αν θες μια ρομ σαν της μανας του την 4.3 προτεινω την pulse που τη δοκιμασα και δεν ειχα κανενα προβλημα.

αν θες να δεις και 5 πραγματα παραπανω βαζεις τη dn3 που για μενα ειναι πολυ καλυτερη της jellykat που επισης δοκιμασα.

 

Σωστος η Pulse ειναι παρα πολυ καλη rom πραγματικα..μετα απο 4 μηνες με αυτην πηγα εχθες στην DN3 rc2..ολα καλα μεχρι στιγμης..το μονο θεμα που υπαρχει( δεν ξερω αν βγαλανε κανενα fix ) ειναι οταν εχεις κλειστο το κινητο και το βαλεις να φορτισει ανοιγει απο μονο του..οπως και οσο ειναι ανοιχτο και φορτιζει δεν κλεινει ποτε..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προβλημα με τα link η μου φαινεται?

Ναι μπορείς να βρείς τα πάντα εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504016

και

τα S5 app addon εδώ με την μορφή aroma instaler

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2704873

 

αυτή την στιγμή με μπαταρία στο 39% στο ultra power saving mode μου λέει estimated standby time 11 μέρες

το Kid mode για τα παιδιά απλά είναι μια αλλού...

πόσα να πείς.. άκουσα οτι βγήκε και άλλη έκδοση ΚΙΤΚΑΤ οπότε μάλλον έρχονται ακόμη καλύτερα..

Edited by TheWizard
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη εχω χασει καποια επεισοδια,ρουτ μπορω να κανω το ΝΟΤΕ 2 μου και μετα αν θελω να το επαναφερω στη μανισια παλι (4.3 Γερμανικη) για την εγγυηση???Το ΚΝΟΧ υπαρχει,αλλα δε το εχω πειραξει.Δε ξερω αν παιζει ρολο...

 

Παιδια κανεις???:worry: Θελω να το ρουταρω αλλα να μπορω να το επαναφερω στη στοκ ρομ του και να μηδενισουν ολα,γινεται??Επιμενω γιατι ο ΚΝΟΧ που λεω πιο πανω,στο S4(με 4.4.2 κιτ κατ εργοστασιακη) δε μιδενιζει με τιποτα!!Και ηταν ενας λογος που το εδωσα!!Αν γραψει πχ.1 ο ΚΝΟΧ,παπαλα η εγγυηση!!!Παρακαλω τα φωτα σας!!!!!!!!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

..οπως και οσο ειναι ανοιχτο και φορτιζει δεν κλεινει ποτε..

 

Αυτό δεν ισχύει. Το έχω δίπλα μου και φορτίζει κανονικά με κλειστή οθόνη. Κάτι άλλο το ξυπνάει.

Για τη φόρτιση κλειστό δεν ξέρω γιατί ποτέ δεν κλείνει το δικό μου. Το πολύ πολύ κανένα reboot.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει. Το έχω δίπλα μου και φορτίζει κανονικά με κλειστή οθόνη. Κάτι άλλο το ξυπνάει.

Για τη φόρτιση κλειστό δεν ξέρω γιατί ποτέ δεν κλείνει το δικό μου. Το πολύ πολύ κανένα reboot.

 

Καλημερα.Εχεις περασει την ιδια rom και φορτιζει κλειστο κανονικα? Εμενα μολις το εβαλα να φορτισει τωρα ανοιξε απο μονο του παλι.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχεις περασει την ιδια rom και φορτιζει κλειστο κανονικα? Εμενα μολις το εβαλα να φορτισει τωρα ανοιξε απο μονο του παλι.. :worry:

 

Νομιζω υπαρχει επιλογη μεσα στις ρυθμισεις για προγραμματιστες οπου μενει η οθονη ανοιχτη.. Για δες μηπως το εχεις επιλεγμενο.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω υπαρχει επιλογη μεσα στις ρυθμισεις για προγραμματιστες οπου μενει η οθονη ανοιχτη.. Για δες μηπως το εχεις επιλεγμενο.

 

Οχι κλειστη ειναι η επιλογη..αυτο το θεματακι παντως δεν το εχω μονο εγω(το γραφανε και στο thread των xda)..

Link to comment
Share on other sites

Οχι κλειστη ειναι η επιλογη..αυτο το θεματακι παντως δεν το εχω μονο εγω(το γραφανε και στο thread των xda)..

 

Ουτε εγω το εχω το συγκεκριμενο.το μονο που εκανε σε μενα σημερα 2-3 φορες ηταν να κρασαρει το ενεργο σημειωμα οταν πηγαινα να το ανοιξω εν μεσω συνομιλιας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις???:worry: Θελω να το ρουταρω αλλα να μπορω να το επαναφερω στη στοκ ρομ του και να μηδενισουν ολα,γινεται??Επιμενω γιατι ο ΚΝΟΧ που λεω πιο πανω,στο S4(με 4.4.2 κιτ κατ εργοστασιακη) δε μιδενιζει με τιποτα!!Και ηταν ενας λογος που το εδωσα!!Αν γραψει πχ.1 ο ΚΝΟΧ,παπαλα η εγγυηση!!!Παρακαλω τα φωτα σας!!!!!!!!!!

 

Κανεις????????????????????

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

http://techmaniacs.gr/sotmax-v12-beta4/

κανεις εχει καμια εμπειρια απο αυτη;;

 

παρα πολυ καλη.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2206843 v14 πλεον(δεν μου βγαζει bug καλη καταναλωση μπαταριας και note 3 features.σε σχεση με omega και phoenix τοτε που τις ειχα δοκιμασει (κανας μηνας και κατι) ηταν νομιζω καλυτερη.

ps δεν ξερω τωρα αν εχουν βελτιωθει οι αλλες δεν τις ξαναδοκιμασα γιατι δεν ειχα κανενα θεμα για να ξαναψακτω.με dn3 που λενε οτι ειναι καλη ολοι δεν ξερω.εκει ισως μας βοηθησει καποιος αλλος

Edited by silversaxo
Link to comment
Share on other sites

http://techmaniacs.gr/sotmax-v12-beta4/

κανεις εχει καμια εμπειρια απο αυτη;;

 

Έχει σταματήσει η υποστήριξη σε sotmax roms. Πήγαινε στην DN3 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504016

Με ολα τα features του Note 3 και τώρα που βγήκε η 4.4.2 ακόμα και features του S5! Άλλωστε ο ίδιος ο sotmax το προτείνει ..που είναι και μέλος της DN3

Edited by javaj
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια που ξαναρωταω.Το κανω γιατι απαντηση δε πηρα και το ερωτημα δε νομιζω οτι ειναι τοσο δυσκολο ν απαντηθει!!!Απλα,οσο κι αν διαβασα εδω,δεν εβγαλα καποια ακρη ωστε να μη χασω την εγγυηση κανοντας ροοτ τη συσκευη μου.Οποτε,ρωτω ξανα:Υπαρχει καποιος τροπος να ρουταρουμε το νοτε 2 μας με 4.3 πανω??Γερμανικη στη περιπτωση μου,χωρις να γραψει ο ΚΝΟΧ???Δηλ.χωρις να χαθει η εγγυηση???Ας μου πει καποιος με απλα βηματα,αν υπαρχει!!Ευχαριστω. :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

φοραω την [Hurricane ROM4.3][XXUENC3 και θελω να παω στην [4.4.2] DN3 (Ditto Note 3) ROM- Updated 02/04/2014

θελει καποιο ειδικο τροπο για να περαστει??

πρεπει να περασω καποια fix??

ευχαριστω πολυ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

φοραω την [Hurricane ROM4.3][XXUENC3 και θελω να παω στην [4.4.2] DN3 (Ditto Note 3) ROM- Updated 02/04/2014

θελει καποιο ειδικο τροπο για να περαστει??

πρεπει να περασω καποια fix??

ευχαριστω πολυ

καταρχήν χρειαζεσαι να κανεις εγκατασταση αυτό το recovery

philz_touch_6.25.0-n7100

και αφου τελειωσει η εγκατασταση της ρομ μετα περνας και αυτό από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2704873 για να τα εχεις όλα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν χρειαζεσαι να κανεις εγκατασταση αυτό το recovery

philz_touch_6.25.0-n7100

και αφου τελειωσει η εγκατασταση της ρομ μετα περνας και αυτό από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2704873 για να τα εχεις όλα !!!!!

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση

αυτα πρεπει να τα περασω??

Fix_RingtonePicker

PrintService_PlayStoreUpdate_Fix

και παλι 1000 ευχαριστω :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια που ξαναρωταω.Το κανω γιατι απαντηση δε πηρα και το ερωτημα δε νομιζω οτι ειναι τοσο δυσκολο ν απαντηθει!!!Απλα,οσο κι αν διαβασα εδω,δεν εβγαλα καποια ακρη ωστε να μη χασω την εγγυηση κανοντας ροοτ τη συσκευη μου.Οποτε,ρωτω ξανα:Υπαρχει καποιος τροπος να ρουταρουμε το νοτε 2 μας με 4.3 πανω??Γερμανικη στη περιπτωση μου,χωρις να γραψει ο ΚΝΟΧ???Δηλ.χωρις να χαθει η εγγυηση???Ας μου πει καποιος με απλα βηματα,αν υπαρχει!!Ευχαριστω. :)

 

απο αυτα που ξερω αν εχεις πανω 4.3 σημαινει πως εχεις και knox.οποτε αν κανεις ρουτ αυτοματα γραφει ο knox x1 και χανεις εγγυηση.αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος!

 

σε παραθεση απο προηγουμενο ποστ μου βλεπω στη dn3 πως συνεχιζει να κρασαρει το ενεργο σημειωμα οταν παω να το χρησιμοποιησω ενω μιλαω στο τηλεφωνο.το εχει καποιος αλλος αυτο?εννοω να προσπαθησεις να ανοιξεις το ενεργο σημειωμα με το πενακι ενω μιλας.

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση

αυτα πρεπει να τα περασω??

Fix_RingtonePicker

PrintService_PlayStoreUpdate_Fix

και παλι 1000 ευχαριστω :)

εγω δεν τα εβαλα

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια που ξαναρωταω.Το κανω γιατι απαντηση δε πηρα και το ερωτημα δε νομιζω οτι ειναι τοσο δυσκολο ν απαντηθει!!!Απλα,οσο κι αν διαβασα εδω,δεν εβγαλα καποια ακρη ωστε να μη χασω την εγγυηση κανοντας ροοτ τη συσκευη μου.Οποτε,ρωτω ξανα:Υπαρχει καποιος τροπος να ρουταρουμε το νοτε 2 μας με 4.3 πανω??Γερμανικη στη περιπτωση μου,χωρις να γραψει ο ΚΝΟΧ???Δηλ.χωρις να χαθει η εγγυηση???Ας μου πει καποιος με απλα βηματα,αν υπαρχει!!Ευχαριστω. :)

 

Φίλε μου γίνεται αυτό που λες και με πολύ απλό τρόπο σου παραθέτω το link όπου θα βρεις οδηγίες για ρουτ αλλά και για unroot σε περίπτωση που το θελήσεις. Δοκιμασμένα αμφότερα και ο knox counter στο 0;) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2565758

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γίνεται αυτό που λες και με πολύ απλό τρόπο σου παραθέτω το link όπου θα βρεις οδηγίες για ρουτ αλλά και για unroot σε περίπτωση που το θελήσεις. Δοκιμασμένα αμφότερα και ο knox counter στο 0;) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2565758

 

Α πολύ χαίρομαι!!Θα δοκιμάσω όταν πάω σπίτι. ..Σ ευχαριστώ πολύ!!Edit:Το ρουτ πετυχε χωρις να πειραχτει το ΚΝΟΧ!!!!Τωρα μενει να περασω καποια καλη ρομ!!!!Σ ευχαριστω και παλι φιλε μου :) Edit2:Δε καταφερα να περασω κι εγω την DN3(4.4.2)!!!Θελει να βαλω και καποιον κερνελ η καπως ετσι για να τη περασω απο κει,αλλα δε το εψαξα...Φοβηθηκα μη κανω πατατα...!!!

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...