Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ξανακατεβαζεις...αυτονομα...οποιο χρειαζεσαι;)...

 

μα δεν υπαρχει λογος να σβηστουν... και το Freeze την ιδια δουλεια κανει... και τα επαναφερεις σε ενα δευτερολεπτο ξανα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντάξει, ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ να χρειαστει κατι ομως ? Λεμε τωρα :)

 

M αρέσει να φεύγει η σαβούρα απο το κινητό.. Για τη χρήση που κάνω , αυτά είναι στανταρ εφαρμογές οι οποίες δεν θα μου χρειαστούν ποτέ ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο οτι βλεπω η Revolution ειχε καλυτερη μπαταρια.... & σε συνδιασμο με Xblast Tools για tweaks + O.C στα 1.9 ghz θα φυσαει το κινητο! :)
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο οτι βλεπω η Revolution ειχε καλυτερη μπαταρια.... & σε συνδιασμο με Xblast Tools για tweaks + O.C στα 1.9 ghz θα φυσαει το κινητο! :)

 

Στοκ κερνελ με revolution και διαγραφή εφαρμογών, ότι καλύτερο για μένα;) "

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Στοκ κερνελ με revolution και διαγραφή εφαρμογών, ότι καλύτερο για μένα;) "

 

Αν θες κατι απλο ναι... Τα Tweaks ειναι αλλη φαση ομως... Center Clock + Advanced Reboot menu και πολλα αλλα... Επισης το O.C σου δινει την αισθηση οτι εχεις 2ghz cpu... Που ουσιαστικα τοσο παει με το O.C οπότε μιλαμε για ενα πολυ γρηγορο τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κατι απλο ναι... Τα Tweaks ειναι αλλη φαση ομως... Center Clock + Advanced Reboot menu και πολλα αλλα... Επισης το O.C σου δινει την αισθηση οτι εχεις 2ghz cpu... Που ουσιαστικα τοσο παει με το O.C οπότε μιλαμε για ενα πολυ γρηγορο τηλεφωνο!

 

Είναι πιο σταθερό το κινητό με στοκ κερνελ και χωρίς tweaks. :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο σταθερό το κινητό με στοκ κερνελ και χωρίς tweaks. :)

 

Μα με το Xblast Δεν αλλαζεις Kernel... ειναι εφαρμογη που δουλευει με το Xposed Framework... και οταν λεμε Tweaks εννοουμε οπως ειπα Visual Tweaks οχι Performance... & οταν λες πιο σταθερο ? εγω με O.C δεν εχω δει κανενα προβλημα σταθεροτητας... αντε πες O.C εχω 2 μερες... Xblast + Gravity Box + Wanam Xposed ( ολα για Tweaks ειναι ) που τα χρησιμοποιω απο Galaxy S2 εποχή ( πριν 5 χρόνια ) και δεν ειχα ΠΟΤΕ ουτε ενα Restart ???

 

EDIT: βασικά το νοημα ειναι οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Ο ΚΕΡΝΕΛ ΚΑΙ Η ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ με διαφορα προγραμματα για Visual tweaks

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

To μόνο κέρδος που έχεις με overclock είναι τα νούμερα στα benchmarks.

Σε πρακτικό επίπεδο δεν υπάρχει κανένα όφελος.

Ούτε θα σου ανοίγει ο dialer ή οποιαδήποτε εφαρμογή πιο γρήγορα, ούτε θα σκρολάρουν τα μενού πιο γρήγορα.

Από την άλλη πίνεις την μπαταρία σου χωρίς λόγο και μειώνεις τη διάρκεια ζωής του SoC.

Έχετε μπερδέψει τα κινητά με τα pc :cool:

Link to comment
Share on other sites

To μόνο κέρδος που έχεις με overclock είναι τα νούμερα στα benchmarks.

Σε πρακτικό επίπεδο δεν υπάρχει κανένα όφελος.

Ούτε θα σου ανοίγει ο dialer ή οποιαδήποτε εφαρμογή πιο γρήγορα, ούτε θα σκρολάρουν τα μενού πιο γρήγορα.

Από την άλλη πίνεις την μπαταρία σου χωρίς λόγο και μειώνεις τη διάρκεια ζωής του SoC.

Έχετε μπερδέψει τα κινητά με τα pc :cool:

 

Ακριβώς αυτό πιστεύω.

 

Το μόνο που θα ήθελα είναι επιλογές για να "παίζω" με status bar κτλ :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό πιστεύω.

 

Το μόνο που θα ήθελα είναι επιλογές για να "παίζω" με status bar κτλ :)

 

άκριβως αυτο κανει το Xblast & Wanam Xposed... Εγκατέστησε Xposed Framework & θα με θυμηθεις

Link to comment
Share on other sites

Από sotmax v14 αν θέλω να γυρίσω σε revolution 4.1.2 θα πρέπει να φλασάρω ξανά τον bootloader ? Τώρα είμαι με mj5
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένη μου ρομ πλέον :D

 

Είναι αυτή που λες στην υπογραφή σου;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι η Revolution, την δειχνει & στα Screens!

 

Διαφορές σε σχέση με την στοκ;

Link to comment
Share on other sites

Διαφορές σε σχέση με την στοκ;

 

Πιο γρήγορη , καλύτερη μπαταρία, διάφορα tweaks τα οποία μπορείς να περάσεις.. Τεράστιες διαφορές με μια stock 4.1.2 και ροοτ μαζί με σβήσιμο bloatware , δεν έχει . Για μένα είναι οτι καλύτερο κυκλοφορεί σήμερα για το Note II :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Διαφορές σε σχέση με την στοκ;

 

Όπως ειπε & ο φιλος Δημητρης, Μπαταρια... μονο αυτο ειδα καλυτερο εγω, τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να προχωρήσω σε custom rom μόνο και μόνο για ένα bug που αντιμετωπίζω στην στοκ και το οποίο το περιγράφω εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5060042#post5060042 . Εσείς αντιμετωπίζετε κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να προχωρήσω σε custom rom μόνο και μόνο για ένα bug που αντιμετωπίζω στην στοκ και το οποίο το περιγράφω εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5060042#post5060042 . Εσείς αντιμετωπίζετε κάτι παρόμοιο;

 

Όχι δεν γνωρίζω κατι!

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να προχωρήσω σε custom rom μόνο και μόνο για ένα bug που αντιμετωπίζω στην στοκ και το οποίο το περιγράφω εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5060042#post5060042 . Εσείς αντιμετωπίζετε κάτι παρόμοιο;

 

Μόλις το δοκίμασα , πάτησα να κλειδώσει και ήταν σβηστή κανονικά ..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα , πάτησα να κλειδώσει και ήταν σβηστή κανονικά ..

 

μάλλον δεν το κατάλαβες φίλε Δημήτρη. Πληκτρολογώ έναν αριθμό, κάνω την κλήση και ενώ η οθόνη σβήνει μετά από 15 δευτερόλεπτα που την έχω ρυθμίσει να σβήνει, 5-10 δευτερόλεπτα αφού σβήσει, ξανα ανάβει μόνη της και αυτό γίνεται συνέχεια. Το ίδιο συμβαίνει και αν την κλείσω από το power button, δευτερόλεπτα μετά, ανάβει μόνη της...

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν το κατάλαβες φίλε Δημήτρη. Πληκτρολογώ έναν αριθμό, κάνω την κλήση και ενώ η οθόνη σβήνει μετά από 15 δευτερόλεπτα που την έχω ρυθμίσει να σβήνει, 5-10 δευτερόλεπτα αφού σβήσει, ξανα ανάβει μόνη της και αυτό γίνεται συνέχεια. Το ίδιο συμβαίνει και αν την κλείσω από το power button, δευτερόλεπτα μετά, ανάβει μόνη της...

 

 

Το κατάλαβα, εννοώ οτι κατα τη διάρκεια της κλησης , κλείδωσα το κινητό και η οθόνη δεν άναψε μέχρι να τελειώσει η κλήση ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα, εννοώ οτι κατα τη διάρκεια της κλησης , κλείδωσα το κινητό και η οθόνη δεν άναψε μέχρι να τελειώσει η κλήση ;)

 

με bluetooth έτσι;; Ρε συ θα τρελαθώ με αυτό το πράγμα...Λες με factory reset να στρώσει;

Link to comment
Share on other sites

με bluetooth έτσι;; Ρε συ θα τρελαθώ με αυτό το πράγμα...Λες με factory reset να στρώσει;

 

Βαλε απευθειας Revolution, δε βρισκω λογο να μενεις σε Στοκ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...