Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω για την απάντηση φιλε...

ρωταω απλα δεν εχω κανει συγκρίσεις!..!:)

εβαλα και εγω adam σημερα θα επανελθω!:)

 

Βαλε μεσα απο το stweaks luizactive governor και row στο I/o scheduler και πες μου εντυπωσεις απο ταχυτητα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαλε μεσα απο το stweaks luizactive governor και row στο I/o scheduler και πες μου εντυπωσεις απο ταχυτητα....

 

Στέφανε επειδή είδα σ ενα screen shot που ανέβασες ότι είχες καλή μπαταρία, όταν έβαλες τον Adam τι ακριβώς ρυθμίσεις έκανες απο το Stweaks;

Link to comment
Share on other sites

Στέφανε επειδή είδα σ ενα screen shot που ανέβασες ότι είχες καλή μπαταρία, όταν έβαλες τον Adam τι ακριβώς ρυθμίσεις έκανες απο το Stweaks;

 

Τιποτα απολυτως φιλε.. δεν με ενδιαφερει καθολου η αυτονομια... να φανταστεις με το s3 φορτιζα δυο φορες την μερα, τωρα με το note πηγα στην μια αλλα δεν με νοιαζει καθολου... το ειχα ακριβως οπως προτεινα στον freddara... luizactive governor και row scheduler... android logger και τετοια ολα στο off για καλυτερες επιδοσεις... 1600 mhz maximum και ή 400 minimum ή 600. Στην συγκεκριμενη φωτο που ανεβασα μονο καποιες απαραιτητες κλησεις ειχα κανει το πρωι στην δουλεια κ λιγο wild blood, πολυ λιγο... κατα τα αλλα ηταν stand by η συσκευη..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα moon rom + adam kernel. Με ενοχλεί ότι είναι πολύ διάφανη οι μπάρες και δε βλέπω τις επιλογές.. αλλάζει αυτό από κάπου? + διάλεξα internal2external κατά την εγκατάσταση της ρομ. Φταίει ο κέρνελ που δεν έγινε?
Link to comment
Share on other sites

1) οι διαστάσεις του note 2 είναι πιο μικρές απο του 1?

2) στην εικόνα που παραθέτω είναι το app drawer. Στο note 1 μου φαινόντουσαν και τα widgets, ενω εδώ όχι. Εκανα restore οτάν άλλαξαν κινητό και έτσι οι ρυθμίσεις είναι ίδιες. Παιζει κάνα ρολο η διαφορετική ανάλυση των 2 συσκευών?.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα απολυτως φιλε.. δεν με ενδιαφερει καθολου η αυτονομια... να φανταστεις με το s3 φορτιζα δυο φορες την μερα, τωρα με το note πηγα στην μια αλλα δεν με νοιαζει καθολου... το ειχα ακριβως οπως προτεινα στον freddara... luizactive governor και row scheduler... android logger και τετοια ολα στο off για καλυτερες επιδοσεις... 1600 mhz maximum και ή 400 minimum ή 600. Στην συγκεκριμενη φωτο που ανεβασα μονο καποιες απαραιτητες κλησεις ειχα κανει το πρωι στην δουλεια κ λιγο wild blood, πολυ λιγο... κατα τα αλλα ηταν stand by η συσκευη..

 

Στέφανε έχεις δοκιμάσει Saber;;;

Έχω από τον καιρό του NoteCore να ενθουσιαστώ έτσι.:)

Σε συνδυασμό με voodoo έχει και απίστευτες ρυθμίσεις στον ήχο!:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2260397

Link to comment
Share on other sites

Στέφανε έχεις δοκιμάσει Saber;;;

Έχω από τον καιρό του NoteCore να ενθουσιαστώ έτσι.:)

Σε συνδυασμό με voodoo έχει και απίστευτες ρυθμίσεις στον ήχο!:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2260397

 

Καποιο link για saber και voodoo;

Link to comment
Share on other sites

Καποιο link για saber και voodoo;

 

Πάνω από τα screenshot είναι στο προηγούμενο ποστ μου..:p

Οι voodoo ρυθμίσεις περιέχονται στον κέρνελ.

Αν θες κατεβάζεις και το Trickster Mod από το market (κάνει τη δουλειά του streaks) και έχεις και το περιβόητο touch wake (ανοίγει η οθόνη με ένα άγγιγμα).:)

 

Πρόσεξε, αν έχεις streaks πρέπει να το απεγκαταστησεις για να βάλεις το Trickster Mod.

Link to comment
Share on other sites

Στέφανε έχεις δοκιμάσει Saber;;;

Έχω από τον καιρό του NoteCore να ενθουσιαστώ έτσι.:)

Σε συνδυασμό με voodoo έχει και απίστευτες ρυθμίσεις στον ήχο!:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2260397

 

Ολους τους εχω δοκιμασει... κατεληξα στον red pill... σαν τον siyah kernel του godmorral δεν υπαρχει φιλε... αλλα δυστυχως τον βγαζει μονο στο s2 και s3

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από τα screenshot είναι στο προηγούμενο ποστ μου..:p

Οι voodoo ρυθμίσεις περιέχονται στον κέρνελ.

Αν θες κατεβάζεις και το Trickster Mod από το market (κάνει τη δουλειά του streaks) και έχεις και το περιβόητο touch wake (ανοίγει η οθόνη με ένα άγγιγμα).:)

 

Πρόσεξε, αν έχεις streaks πρέπει να το απεγκαταστησεις για να βάλεις το Trickster Mod.

 

Ποια rom εχεις με τον sarbel;Τι ειναι το streaks;

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom εχεις με τον sarbel;Τι ειναι το streaks;

 

Έχω τη Sotmax

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4750714#post4750714

 

Και δεν έχω τον sarbel...αυτός είναι τραγουδιστής:p (πλάκα κάνω έτσι;):)

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη Sotmax

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4750714#post4750714

 

Και δεν έχω τον sarbel...αυτός είναι τραγουδιστής:p (πλάκα κάνω έτσι;):)

 

τελικα φιλε απο cm εφυγες ετσι?

Link to comment
Share on other sites

τελικα φιλε απο cm εφυγες ετσι?

 

Όχι Freddy. Δεν έχω βάλει cm roms. Μόνο Samsung based έχω δουλέψει.:)

 

Δύο φορές έχω βάλει Carbon το χειμώνα, ήταν ό,τι πιο γρήγορο και smooth έχω δοκιμάσει (να φανταστείς το Antutu μου είχε βγάλει 20160 για πλάκα) αλλά μου λείπανε τα Snote και η βιντεοκλιση.

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Όχι Freddy. Δεν έχω βάλει cm roms. Μόνο Samsung based έχω δουλέψει.:)

 

oppps αστο μπερδευτηκα...:lol::p

θα δοκιμασω και εγω τωρα Sotmax:)

τι κερνελ προτείνεις?

 

 

Έβαλα moon rom + adam kernel. Με ενοχλεί ότι είναι πολύ διάφανη οι μπάρες και δε βλέπω τις επιλογές.. αλλάζει αυτό από κάπου? + διάλεξα internal2external κατά την εγκατάσταση της ρομ. Φταίει ο κέρνελ που δεν έγινε?

 

για πες μου ρε φιλε τι ιδιαιτερο εχει αυτη η ρομ?:)

κανει το κινητο σαν ταμπλετ η καταλαβα λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη Sotmax

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4750714#post4750714

 

Και δεν έχω τον sarbel...αυτός είναι τραγουδιστής:p (πλάκα κάνω έτσι;):)

 

Ουπς γραψε λαθος απο ταχύτητα εγραψα μα......!!! Χαχα οχι δεν παρεξηγω ξερω οτι κανεις πλακα!!

Link to comment
Share on other sites

για πες μου ρε φιλε τι ιδιαιτερο εχει αυτη η ρομ?:)

κανει το κινητο σαν ταμπλετ η καταλαβα λαθος?

Ουσιαστικά μπορείς να το έχεις είτε σαν ταμπλετ είτε σαν κινητό κανονικά. Σου εγκαθιστά μια εφαρμογή-tweak της ρομ που απλά την ανοίγεις όποτε θέλεις και επιλέγεις αν το θέλεις σαν ταμπλετ ή σαν κινητό και μάλιστα μπορείς να βάλεις όσα dpi θες εσύ για όλο το σύστημα!

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά μπορείς να το έχεις είτε σαν ταμπλετ είτε σαν κινητό κανονικά. Σου εγκαθιστά μια εφαρμογή-tweak της ρομ που απλά την ανοίγεις όποτε θέλεις και επιλέγεις αν το θέλεις σαν ταμπλετ ή σαν κινητό και μάλιστα μπορείς να βάλεις όσα dpi θες εσύ για όλο το σύστημα!

 

ετσι ακουγεται ωραιο και βασικα με τραβαει να την δοκιμασω ..

στην ουσια ομως ειναι πρακτικο?

εσενα σε βολεψε?

γενικα ειναι οκ η ρομ γιατι διαβαζω οτι εχει τα θεματακια της!

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακουγεται ωραιο και βασικα με τραβαει να την δοκιμασω ..

στην ουσια ομως ειναι πρακτικο?

εσενα σε βολεψε?

γενικα ειναι οκ η ρομ γιατι διαβαζω οτι εχει τα θεματακια της!

 

Τελικα μιας κ λεγαμε για κερνελς, εβαλα τον neak note 2.0.2 μαζι με το multicore manager, ρυθμισα να κλειδωνει hotplug με 4 πηρυνες συνεχεια, κ βλεπω οτι παει καλα... παιζει κ εδω touchwake (γαματο mod)... μεχρι στιγμης βλεπω οτι σκοτωνει το εργαλειο

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακουγεται ωραιο και βασικα με τραβαει να την δοκιμασω ..

στην ουσια ομως ειναι πρακτικο?

εσενα σε βολεψε?

γενικα ειναι οκ η ρομ γιατι διαβαζω οτι εχει τα θεματακια της!

 

Το έχω πρώτη μέρα σήμερα..! Προς το παρόν δεν έχω κανένα προβλημα.. Αλλά θα μπορώ να πω ολοκληρωμένες εντυπώσεις σε κανένα τριήμερο. Το μόνο που με ενοχλέι λίγο ειναι ότι έχει transparent windows αλλά κάπως πρέπει να αλλάζουν..!

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω απο το μεσημερι Sotmax με simone κερνελ και εχω για αλλη μια φορα εντυπωσιαστει..

η ρομ ειναι πανεμορφη με πολυ καλες επιλογες στο aroma (για να βγαλεις σαβουρα) και ο κερνελ νομιζω οτι κανει το κινητο απίστευτα smooth..

 

απλα δεν ξερω τι παιζει στο θεμα μπαταρια με simone κερνελ..

θα επανελθω εδω! δεν θελω να χασω σε αυτονομία με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω απο το μεσημερι Sotmax με simone κερνελ και εχω για αλλη μια φορα εντυπωσιαστει..

η ρομ ειναι πανεμορφη με πολυ καλες επιλογες στο aroma (για να βγαλεις σαβουρα) και ο κερνελ νομιζω οτι κανει το κινητο απίστευτα smooth..

 

απλα δεν ξερω τι παιζει στο θεμα μπαταρια με simone κερνελ..

θα επανελθω εδω! δεν θελω να χασω σε αυτονομία με τιποτα!

 

Δεν μου λες? Τον neak 2 εννοεις τον κερνελ?? Φοβερος... δες εδω, με need for speed, streaming youtube απο το κινητο στην τηλεοραση, και εννοειται facebook και tapatalk συνεχεια ανοιχτα.

 

Κι εχω 36% αν δεν το ζορισω με παιχνιδια αλλες 2 ωριτσες τις εχει... κ εκανα κ την modια να δουλευουν και οι 4 πηρυνες σε hotplug συνεχεια... νομιζω ειναι πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λες? Τον neak 2 εννοεις τον κερνελ?? Φοβερος... δες εδω, με need for speed, streaming youtube απο το κινητο στην τηλεοραση, και εννοειται facebook και tapatalk συνεχεια ανοιχτα.

 

Κι εχω 36% αν δεν το ζορισω με παιχνιδια αλλες 2 ωριτσες τις εχει... κ εκανα κ την modια να δουλευουν και οι 4 πηρυνες σε hotplug συνεχεια... νομιζω ειναι πολυ καλα

\

ναι φιλε μου neak εννοω..

ποποποποποπο πιο smooth πεθαίνεις...:lol::lol::lol:

εχω παθει πλακα!

την μοντια που λες πως την εκανες?:)

γιατι ειμαι λιγο ασχετος σε αυτα..απλα τον εβαλα οπως ηταν απο το aroma της ρομ!:)

Link to comment
Share on other sites

\

ναι φιλε μου neak εννοω..

ποποποποποπο πιο smooth πεθαίνεις...:lol::lol::lol:

εχω παθει πλακα!

την μοντια που λες πως την εκανες?:)

γιατι ειμαι λιγο ασχετος σε αυτα..απλα τον εβαλα οπως ηταν απο το aroma της ρομ!:)

 

Κατεβαζεις το multicore manager απο το store και ενεργοποιεις την επιλογη που λεει active cores, επιλεγεις quad, το κανεις κ set on boot και τελειωσε... τωρα το εβαλα στο μαμα dynamic hotplug να δοκιμασω, μια χαρα ειναι κ ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Ολους τους εχω δοκιμασει... κατεληξα στον red pill... σαν τον siyah kernel του godmorral δεν υπαρχει φιλε... αλλα δυστυχως τον βγαζει μονο στο s2 και s3

 

Και εγώ στον red pill έχω καταλήξει κανα μήνα τώρα. Σταθερά καλή μπαταρία, φουλ ρυθμίσεις, δεν έχει touch wake όμως. Τον Saber δεν το έχω δοκιμάσει παντως.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...