Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

NEA MODS

 

1. 23 toggles mod στην status bar, με ελληνική μετάφραση δική μου. DOWNLOAD

2. 4 way extended power menu Reboot, Hot Boot, Download (Odin Mode), Recovery. DOWNLOAD

3. Dialer χωρίς βαθμιαίο κουδούνισμα και εγγραφή συνομιλίας. DOWNLOAD

4. SMS mod.Δε μετατρέπει σε mms τα μηνύματα μετά τα 4 (νέα τιμή 999) και μαζική αποστολή μηνύματος (999 παραλήπτες από 10). DOWNLOAD

5. Mod μετατροπής των κλήσεων από "Αρχεία Καταγραφής" σε "Ιστορικό" ώστε να μη χρειάζεται scroll στις επικεφαλίδες. DOWNLOAD

 

Όλα τα mods είναι φτιαγμένα σε XXDMA6

Εγκατάσταση από cwm.

Προς το παρόν ΜΗΝ τα δοκιμάσετε σε stock roms.

Enjoy :cool:

 

*Όταν επιλέγουμε επανεκκίνηση μέσα από το 23 toggles ή το 4way, επειδή είναι φτιαγμένα για τη δική μου rom, στο επόμενο μενού επιλογής τρόπου επανεκκίνησης, λέει Pulse ROM, αλλά μη σας ανησυχεί.Δεν έχει καμία επίπτωση.Είναι μόνο οπτικό. :)

 

καλησπερα ειμαι με την τελευταια Γαλλικη και με αυτο ρουτ πως μπορω να κανω install το τριτο mod ειναι για το μονο που ενδιαφερομαι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα ειμαι με την τελευταια Γαλλικη και με αυτο ρουτ πως μπορω να κανω install το τριτο mod ειναι για το μονο που ενδιαφερομαι?

 

Το κατεβάζεις και το περνάς από recovery mod

Link to comment
Share on other sites

Πάρε backup τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους και περνά την revolution HD με full wipe και μετά κάνε restore τις εφαρμογές σου... Είναι πολύ καλή η revolution HD...

 

το θεμα σου μπαινει εδω ε??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με Android Revolution.

Πάω σφαίρα..

 

 

εισαι ευχαριστημενος??

εγω φοραω την criskelo v16

αν την παρω backup με τιτανιουμ και μετα επαναφορα θα κατσει καλα στην revolution??

ευχαριστω

 

ειναι Α Ψ Ο Γ Η ...:)

την ερωτηση δεν την καταλαβα ρε πατριδα...

φουλ γουαιπ και την βαζεις απο πανω!

επαναφορα τα παντα κανονικα με το titanium..:)

εγω την αραξα για λιγο εδω απλα μου γυαλίζει το ματι η moon..διαβαζω οτι εχει θεματα βεβαια παλι και με την 7 εκδοση για αυτο δεν την εχω δοκιμασει ακομη!

το θεμα σου μπαινει εδω ε??

τα παντα μπαινουν κανονικα dont worry:)

Link to comment
Share on other sites

 

ειναι Α Ψ Ο Γ Η ...:)

την ερωτηση δεν την καταλαβα ρε πατριδα...

φουλ γουαιπ και την βαζεις απο πανω!

επαναφορα τα παντα κανονικα με το titanium..:)

εγω την αραξα για λιγο εδω απλα μου γυαλίζει το ματι η moon..διαβαζω οτι εχει θεματα βεβαια παλι και με την 7 εκδοση για αυτο δεν την εχω δοκιμασει ακομη!

 

τα παντα μπαινουν κανονικα dont worry:)

 

 

Πατριδα οταν πατας το power και ανοιγει το μενου για επανεκκινηση πως γινεται να εχει μεσα επιλογες για επανεκκινηση σε recovery - download και κανονικη??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

 

Πατριδα οταν πατας το power και ανοιγει το μενου για επανεκκινηση πως γινεται να εχει μεσα επιλογες για επανεκκινηση σε recovery - download και κανονικη??

 

Ψάξε στο xda για το simplistic framework να το φλασάρεις και μετα πρέπει να περάσεις την εφαρμογή simplistic control για να κάνεις αρκετές τροποποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο xda για το simplistic framework να το φλασάρεις και μετα πρέπει να περάσεις την εφαρμογή simplistic control για να κάνεις αρκετές τροποποιήσεις...

 

κατεασα αυτο "SimplisticFrameworkV3_5_1-Deodexed" κανει???

επισης την εφαρμογη simplistic control απο το google play θα το κατεασω??

ευχαριστω

 

edit: φιλε motomoto περασα το θεμα σου και μου εξαφανισε την μπαρα πανω (ρολοι-σημα-κλπ) καθως και ολα τα widget..

εκανα κατι λαθος??

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

κατεασα αυτο "SimplisticFrameworkV3_5_1-Deodexed" κανει???

επισης την εφαρμογη simplistic control απο το google play θα το κατεασω??

ευχαριστω

 

edit: φιλε motomoto περασα το θεμα σου και μου εξαφανισε την μπαρα πανω (ρολοι-σημα-κλπ) καθως και ολα τα widget..

εκανα κατι λαθος??

 

Αν εχεις custom rom χρειάζεσαι το deodex simplistic αλλιώς αν εισαι με stock rom το odex .

Πέρνα το simplistic και μετά πέρνα και το θέμα του motomoto .Διάβασε και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4632429#post4632429

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις custom rom χρειάζεσαι το deodex simplistic αλλιώς αν εισαι με stock rom το odex .

Πέρνα το simplistic και μετά πέρνα και το θέμα του motomoto .Διάβασε και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4632429#post4632429

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου

αυτο που κατεασα κανει?? SimplisticFrameworkV3_5_1-Deodexed

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου

αυτο που κατεασα κανει?? SimplisticFrameworkV3_5_1-Deodexed

 

Αν είσαι custom ή stock deodex τότε κάνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι custom ή stock deodex τότε κάνει .

 

τωρα θα σου κανω μια χαζη ερωτηση :O:O πως το λεπεις αυτο..

φοραω την android revolution hd v17

 

EDIT: δεν γραφει ο υπολογιστης μου το vητα γιαυτο λειπει παντα απο τα γραφομενα μου :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

τωρα θα σου κανω μια χαζη ερωτηση :O:O πως το λεπεις αυτο..

φοραω την android revolution hd v17

 

EDIT: δεν γραφει ο υπολογιστης μου το vητα γιαυτο λειπει παντα απο τα γραφομενα μου :)

 

Όλες σχεδόν οι custom roms είναι deodex ,άρα προχώρα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου

αυτο που κατεασα κανει?? SimplisticFrameworkV3_5_1-Deodexed

 

Αν πέρασες την revolution Hd κάνει κανονικά....

Θα περάσεις το simplistic framework και μετά θα περάσεις το θέμα μου, όταν θα κάνεις εγκατάσταση το θέμα μου θα κοιτάξεις καλα τις επιλογές και θα επιλέγεις "simplistic framework" όπου υπάρχει στις επιλογές...

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω και τους δυο παρα πολυ ( m7ixalis - motomoto00)

να ειστε παντα καλα να μας οηθατε...

 

λυστε μου ομως την απορια ( ποια η διαφορα μεταξυ deodex και odex) για να μη ξαναρωταω. εψαξα αλλα δεν ρηκα κατι για αυτο..

 

edit: το ρηκα..... :) http://www.greeceandroid.gr/dev/244-odex

Τι είναι τα αρχεία odex;

 

Τα αρχεία .odex/.dex συνοδεύουν τα .apk στον φάκελο /system/app/ και περιέχουν τμήματα των εφαρμογών που συνοδεύουν. Τα αρχεία .odex αποτελούν μία "βελτιστοποίηση" (optimisation) των εφαρμογών, η οποία επιτρέπει πιο γρήγορη εκκίνηση του λειτουργικού.

 

Τι είναι το deodexing

 

Deodex (ή deodexing) ονομάζεται η διαδιακασία κατά την οποία ενσωματώνουμε τα .dex / .odex αρχεία στο μέσα στο .apk

 

Όταν ένα .apk είναι deodexed μπορεί να παραμετροποιηθεί πιο εύκολα από τους διάφορους developers. Οι περισσότερες Custom Roms περιέχουν deodexed εφαρμογές.

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω και τους δυο παρα πολυ ( m7ixalis - motomoto00)

να ειστε παντα καλα να μας οηθατε...

 

λυστε μου ομως την απορια ( ποια η διαφορα μεταξυ deodex και odex) για να μη ξαναρωταω. εψαξα αλλα δεν ρηκα κατι για αυτο..

 

edit: το ρηκα..... :) http://www.greeceandroid.gr/dev/244-odex

Τι είναι τα αρχεία odex;

 

Τα αρχεία .odex/.dex συνοδεύουν τα .apk στον φάκελο /system/app/ και περιέχουν τμήματα των εφαρμογών που συνοδεύουν. Τα αρχεία .odex αποτελούν μία "βελτιστοποίηση" (optimisation) των εφαρμογών, η οποία επιτρέπει πιο γρήγορη εκκίνηση του λειτουργικού.

 

Τι είναι το deodexing

 

Deodex (ή deodexing) ονομάζεται η διαδιακασία κατά την οποία ενσωματώνουμε τα .dex / .odex αρχεία στο μέσα στο .apk

 

Όταν ένα .apk είναι deodexed μπορεί να παραμετροποιηθεί πιο εύκολα από τους διάφορους developers. Οι περισσότερες Custom Roms περιέχουν deodexed εφαρμογές.

 

Σωστα αυτα που διαβασες... οι developers κανουν την διαδικασια deodexed στις roms για να εχουν πληρη συμβατοτητα με ολα τα θεματα... ενω στις odexed δεν ειναι συμβατα ολα τα θεματα που κυκλοφορουν.. ειναι μονο αυτα που αν ξεζιπαρεις το αρχειο του θεματος βλεπεις 2 φακελους, το META+INF και VR THEME

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να κατεβάσω την

Revolution HD 17.0 δεν μπορώ

να βρω το λινκ να την κατεβάσω

την βρήκα στο xda αλλα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1925402

 

δεν μπορώ να βρω το λινκ για κατέβασμα

 

Ακυρο το βρήκα

Edited by gkionis

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να κατεβάσω την

Revolution HD 17.0 δεν μπορώ

να βρω το λινκ να την κατεβάσω

την βρήκα στο xda αλλα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1925402

 

δεν μπορώ να βρω το λινκ για κατέβασμα

 

Ακυρο το βρήκα

 

http://www.androidrevolution.nl/downloader/download.php?file=Android_Revolution_HD-Note2_17.0.zip

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα..

Έβαλα χθες την Moon v7 και το κινητό κόλλησε στην αρχική οθόνη χωρίς να ανοίξει ποτέ.

Με επαναφορά από το back up επανήλθα στην προηγούμενη κατάσταση αλλά μου έκανε εντύπωση αυτό.

Είχε κανείς παρόμοια προβλήματα;

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα..

Έβαλα χθες την Moon v7 και το κινητό κόλλησε στην αρχική οθόνη χωρίς να ανοίξει ποτέ.

Με επαναφορά από το back up επανήλθα στην προηγούμενη κατάσταση αλλά μου έκανε εντύπωση αυτό.

Είχε κανείς παρόμοια προβλήματα;

Sent from my note2

 

πατριδα και εγω που την ειχα περασει προχθες τα ιδια μου εκανε και οπως ημουν στο recovery ξανα εκανα τα wipe και την ξαναπερασα και μετα ολα καλα..

ασχετα αν δεν μου ειχε αρεσει και την αλλαξα μετα απο μια ωρα :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

πατριδα και εγω που την ειχα περασει προχθες τα ιδια μου εκανε και οπως ημουν στο recovery ξανα εκανα τα wipe και την ξαναπερασα και μετα ολα καλα..

ασχετα αν δεν μου ειχε αρεσει και την αλλαξα μετα απο μια ωρα :)

 

Μάλιστα..

Θα την ξαναδοκιμάσω σήμερα. :)

Τι δεν σου άρεσε φιλε μου και σε έκανε να την αλλάξεις τόσο γρήγορα;

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα..

Θα την ξαναδοκιμάσω σήμερα. :)

Τι δεν σου άρεσε φιλε μου και σε έκανε να την αλλάξεις τόσο γρήγορα;

Sent from my note2

 

ετρωγε κατι ψιλοκοληματα , παγωνε η οθονη που κ που ξαφνικα, οταν ανοιγα καποιες εφαρμογες και την συλλογη κολουσε και εκανε 10-15 δευτερα να επανελθει , ΑΛΛΑ ασικα δεν μου αρεσε καθολου η εμφανιση της.

 

θεμα γουστου ομως ε, αλλους μπορει να τους αρεσει..

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ετρωγε κατι ψιλοκοληματα , παγωνε η οθονη που κ που ξαφνικα, οταν ανοιγα καποιες εφαρμογες και την συλλογη κολουσε και εκανε 10-15 δευτερα να επανελθει , ΑΛΛΑ ασικα δεν μου αρεσε καθολου η εμφανιση της.

 

θεμα γουστου ομως ε, αλλους μπορει να τους αρεσει..

 

Ωχ κατάλαβα..

Η εμφάνισή της θυμίζει ταμπλέτα για αυτό ήθελα να την βάλω άλλα γενικώς ακουω πολλά προβλήματα.

Τεσπα θα επανελθω στο θέμα

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει και την moon και την revolution hd.Ποια λετε να βαλω; Για την moon δεν ακουω και καλα λόγια:(
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει και την moon και την revolution hd.Ποια λετε να βαλω; Για την moon δεν ακουω και καλα λόγια:(

 

Την Revolution HD την εχω 4-5 μερες και ειναι μια χαρα, γενικα παιζω με Revolution-Sotmax-Wanamlite, πιστευω οτι αυτες δουλευουν καλυτερα απο αλλες και ο λογος ειναι οτι οι δημιουργοι δεν τις πειραζουν πολυ ωστε να εχεις προβληματα... Ειδικα η Revolution ειναι σαν να εχεις μια stock deodex που μπορεις να βαλεις εσυ οτι mod θελεις....

Link to comment
Share on other sites

Την Revolution HD την εχω 4-5 μερες και ειναι μια χαρα, γενικα παιζω με Revolution-Sotmax-Wanamlite, πιστευω οτι αυτες δουλευουν καλυτερα απο αλλες και ο λογος ειναι οτι οι δημιουργοι δεν τις πειραζουν πολυ ωστε να εχεις προβληματα... Ειδικα η Revolution ειναι σαν να εχεις μια stock deodex που μπορεις να βαλεις εσυ οτι mod θελεις....

 

Σταυρο, εισαι ικανοποιημενος απο την revolution απο αποψη smoothness? Με ποιον κερνελ εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...