Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την τελευταία βδομάδα είμαι και εγώ με DN4 2.1 Εντάξει η δουλειά που κάνανε τα παλικάρια είναι καταπληκτική.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ρε παιδες... μετα απο ενα μηνα στην Dn4 2.1 αρχισανε τα προβληματα...

θελω να δοκιμασω την Dr.ketan v14... αν εχει καποιος καποιο λινκ... θα βοηθισει πολυ και εχω και μια ερωτηση,

βλέπω καποια παιδια αλλαζουν και κερνελ, αυτο πρεπει να γινει η αλλαζει ετσι κ αλλιως με την εγκατασταση μιας custom rom?

απο Dn4 2.1 σε Dr.Ketan v14 πρεπει να αλλαξω και κερνελ?

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις μια σελίδα πριν, Έχω τα λινκ....

 

φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση, τα ειδα τα λινκ αλλα μου κατεβαζει ενα exe αρχειο οταν παταω και οχι την ρομ, κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Οδηγεί κανονικά στην ρομ το λινκ...εννοώ στο thread του μάγειρα

 

ναι οδηγει, μετα εχει επιλογη πιο κατω Download And Installation guide και αφου πατας σε βγαζει σε ενα site dev host Που μου κατεβαζει ενα exe Και οχι το zip.

Link to comment
Share on other sites

ναι οδηγει, μετα εχει επιλογη πιο κατω Download And Installation guide και αφου πατας σε βγαζει σε ενα site dev host Που μου κατεβαζει ενα exe Και οχι το zip.

εκει που εισαι πατησε το γαλαζιο download now.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ! και προτινεις φλασαρισμα με τον κερνελ που εχεις στο λινκ ?

πρωτα κερνελ μετα ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ! και προτινεις φλασαρισμα με τον κερνελ που εχεις στο λινκ ?

πρωτα κερνελ μετα ρομ?

αν και συνομιλουσες με τον φιλο konstantine 73,φλασαρε την ρομ οπως ειναι και με τις οδηγιες του προγραμματιστη και η αλλαγη κερνελ ειναι προαιρετικη.πχ ανθες να πειραξεις εσωτερικες λειτουργιες,πραγμα που δεν στο συνηστω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία βδομάδα είμαι και εγώ με DN4 2.1 Εντάξει η δουλειά που κάνανε τα παλικάρια είναι καταπληκτική.

 

οντως καλη αλλα η drketan πολυ καλητερη για μενα,εχει και ραδιοφωνο μανησιο:p

Edited by truckman
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχω χασει την μπαλα! ευχαριστω και τους δυο σας τοτε για την βοηθεια παιδια! μια τελευταια ερωτηση : custom recovery εχω την twrp recovery oxi tin philz εχω προβλημα? η φλασαρω ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Του γιατρού είναι η μοναδική που έχω κρατήσει τον περισσότερο καιρό....

Μου αρέσει όμως και η DN4.

Πάντως και οι 2 έχουν κάνει καταληκτική δουλειά

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Γίνεσαι πιο συγκεκριμένος; Τι σου αρέσει περισσότερο στου γιατρού;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνεται και η dn4. Σκέπτομαι να την δοκιμάσω. Είναι καλύτερη ή χειρότερη της dr ketan?

 

edit: είναι πολύ χειρότερη.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα την stripped SupremeKAT. Βρήκα ότι ακριβώς ήθελα. :)

 

SupremeKAT Changelog v1.0***Devil Reincarnated***

Updated Base to ND3 KitKat Official

Newer init.d tweaks

Newer Build.prop tweaks

Stock status bar icons

Stock look preserved. Super battery life

Super SU included

. Gapps minimized to extreme debloat (can install missing things from playstore if required)

Greenify now treats gmail and other google apps as user apps instead of system apps, and hence can greenify them without having to buy the donated version to do that job

. Stock Video Player removed

.

All memory occupying Samsung cloud services removed

Weather apps removed by default

All share and Samsung link services removed

Stock email app and exchange services removed

Slightly Themed

Clock service and clock widgets removed default

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Είναι απόλυτα stable, έχω Ραδιόφωνο καλύτερο από το χαζό apk της dn4 2.1, είναι φτιαγμένη στην εργοστασιακή ρομ του note2 που για μένα είναι στα +, το spen δουλεύει αψογα ενώ με την dn4 είχα θεματα. Καλύτερη μπαταρία και μηδεν κρασαρισματα. Θα μπορούσα να σκεφτώ και άλλους λόγους Αλλά πάρε Τώρα μερικούς που μου ήρθαν αμέσως στο μυαλό...

10+ συμφωνω απολυτα και εγω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δεν την δοκιμασα αλλα εχει στοιχεια απο drketan απο οσα διαβαζω πχ Thanks to Dr.Ketan and Wesamothman all CSC features should be working correctly now..
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για την σταθερότητα της Ρομ του γιατρού δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.

[ATTACH]59219[/ATTACH]

 

Τα υπόλοιπα θα τα δω στην πορεία μιας και είναι πολύ φρέσκια εγκατάσταση και ακόμη δεν την έχω στήσει καλά καλά....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνεται και η dn4. Σκέπτομαι να την δοκιμάσω. Είναι καλύτερη ή χειρότερη της dr ketan?

 

edit: είναι πολύ χειρότερη.

 

ποια εκδοση της dn4 περσες ?και με ποια κριτηρια θεωρεις οτι ειναι πολυ χειροτερη ?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιδια... μετα απο ενα μηνα στην dn4 αρχίσανε τα προβλήματα τυπου έκλεινε το τηλ και άνοιγε μονο αν έβγαζα την μπαταρια (σημαντικο για μενα) και την dr. ketan που προσωπικά την βρήκα πιο όμορφη είδα παραμόρφωση στο μεγάφωνο στους ήχους , απόκλιση στο gps σε μετρήσεις και το πιο σημαντικο μεγαλα προβληματα σε χρώματα και γραφικά σε παιχνίδια οπως asphault & fifa, συγκεκριμένα στο fifa ενω έπαιζα διέκρινα αχνα το wallpaper της κεντρικης οθονης και οτι ηταν κινούμενη εικονα χάλαγαν τα χρώματα της. Δεν λέω μπορεί να ηταν καθαρη αστοχια αλλα τις περασα δυο και τρεις φορες αντιστοιχα.
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση της dn4 περσες ?και με ποια κριτηρια θεωρεις οτι ειναι πολυ χειροτερη ?

 

Αυτή που βρήκα στο xda. Δεν δούλευαν κάποια πράγματα και βαρέθηκα να την ξαναπεράσω. Και η dr ketan είναι λίγο χαωτική και δεν τρελάθηκα κιόλας. Αν σας πω ότι ξαναγύρισα στην στοκ-στοκ της Samsung θα με βρίσετε;:lol: Ρουταρισμένη η μαμά για μένα είναι ότι πιο απροβλημάτιστο υπάρχει κακά τα ψέμματα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1. Dr Ketan. Παραμορφωση στον ηχο υπαρχει αν εγκαταστησεις το μοντ για τον ηχο απο τον aroma installer. Ακομα και το ''ελαφρυ'' μοντ να εγκαταστησεις θα βγαλει παραμορφωση στον ηχο. Καθολου επιτυχημενο.

Για το gps εχει ρυθμιση για την Ευρωπη παλι στον aroma installer.

To μονο μειονεκτημα της ρομ του γιατρου ειναι οτι πρεπει να εχεις τα ''sos'' για τις απειρες ρυθμισεις του αρομα. Καπως σαν το igo στους πλοηγους. Κορυφιο προγραμμα πλοηγησσσσσης αν καταφερεις και το ρυθμισεις σωστα.

2. Dn4 2.1 Εκτος απο το ραδιοφωνο δεν βρηκα αλλο σοβαρο μειονεκτημα. Γρηγορη, οχι πολυ οικονομικη και η μονη με τα καλουδια του νοτε4, κυριως οτι μπορεις να καρφιτσωσεις ενα ενεργο σημειωμα στην αρχικη οθονη. Αλλα μετα απο περιπου 1 εβδομαδα συνεχους χρησης αρχισε να κουραζεται. Αργουσε και εβγαζε και random fc.

Τελικα ξαναγυρισα στην diamond v8.0. Περιπου 20 μερες τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω την rom του dr ketan εδώ και 3 μήνες. Όλα καλά και ωραία αλλά ώρες ώρες έχω ένα χαζό battery drain από τον media server (διακομιστής μέσων).

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που βρήκα στο xda. Δεν δούλευαν κάποια πράγματα και βαρέθηκα να την ξαναπεράσω. Και η dr ketan είναι λίγο χαωτική και δεν τρελάθηκα κιόλας. Αν σας πω ότι ξαναγύρισα στην στοκ-στοκ της Samsung θα με βρίσετε;:lol: Ρουταρισμένη η μαμά για μένα είναι ότι πιο απροβλημάτιστο υπάρχει κακά τα ψέμματα.

συμφωνω με την αποψη σου,αλλα customrom περναμε για να δοκιμαζουμε καποιες λειτουργιες απο μεταγενεστερα μοντελα η γιατι εχουμε το πνευμα της εξερευνησης:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ έχω την rom του dr ketan εδώ και 3 μήνες. Όλα καλά και ωραία αλλά ώρες ώρες έχω ένα χαζό battery drain από τον media server (διακομιστής μέσων).

 

για εμενα το αντιθετο η μπαταρια παει πολυ καλα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πάει πολύ καλά. Έχω κλείσει 20 μέρες χωρίς το drain αλλά έχει τύχει να μου κάνει drain και 3 φορές σε μια μέρα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...