Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα θα παω σε 4.1.2 γιατι δεν μου αρεσε ουτε του sotmax.Πολλα bugs κι απο μπαταρια ειναι καλυτερο το S3.

Αργοτερα που δεν θα ειναι beta ισως θα ειναι καλυτερα.

Κατα τα αλλα δειχνει πολλα υποσχομενη η 4.3!

 

Μπαταρία καλύτερο το s3; 3 ωρες οθόνη κσι 1 μιση ωρα κλήσεις

Και είμαι στο 40% και 18 ωρες εκτος φορτιστή. Δεν μπορώ να ανεβασω φώτο.

 

Edithttp://img.tapatalk.com/d/13/10/20/e4uqunup.jpg

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δοκίμασε και το dolphin jetpack. M αυτό νομίζω θα ναι μια χαρά. Όντως οπερα σφαίρα :)

 

 

ηταν η τελευταία μου λυση ο jetpack:)

 

τεσπα θεωρω οτι δεν ειναι προβλημα αυτο παιδες.....θα λυθεί σύντομα....:)

Link to comment
Share on other sites

ηταν η τελευταία μου λυση ο jetpack:)

 

τεσπα θεωρω οτι δεν ειναι προβλημα αυτο παιδες.....θα λυθεί σύντομα....:)

 

Βαλε boat να ηρεμήσεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Βαλε boat να ηρεμήσεις

 

βρε τον boat αγορασμένο τον εχω ....

οτιδήποτε πατάει πανω στον beta στοκ broswer λαγκαρει,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Ας ανεβασω και εγω τη δικη μου μπαταρια με phoenix και perseus.Eχω την εντυπωσει οτι ειχα ενα κλικ καλυτερη μπαταρια με revolution hd + perseus

Nα σημειωσω οτι επαιξα και κανα 30λεπτο game αρκετα βαρυ(wild blood)και wi fi συνεχεια ανοιχτο.

http://s10.postimg.org/s5mxm8g3d/2013_10_20_07_39_40_1.pnghttp://s22.postimg.org/vkzpikykh/2013_10_20_07_39_51_2.png

Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Revolution HD 19 (4.1.2) με τον στοκ κέρνελ που έχει μέσα η ρομ.

Έχω αγορασμένο από χθες και το triangle away, το οποίο δεν μου εμφανίζει στο current status τι συμβαίνει, πρέπει να πατήσω reset flash counter και να δω από εκεί.

Επειδή έχω και το recovery του philz προφανώς δεν θα δείξει ποτέ 0.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: Διάβασα σε προηγούμενα ποστ πως για να είναι στο μηδέν ο μετρητής, πρέπει να είναι και ο κέρνελ και το recovery είτε στοκ, είτε custom και τα δύο.

Ποιός custom κέρνελ είναι αυτός που είναι πιο κοντά στον στοκ;

Δεν με ενδιαφέρουν άλλα features από custom κερνελ. Να δουλεύουν ΟΛΑ όπως στον stock και να έχει υποστήριξη στο μηδενισμό του μετρητή.

Αν κατάλαβα καλά από τα νήματα τους στο xda, το κάνουν ο perseus και o adam.

 

Δώστε καμιά πρόταση-διόρθωση στα παραπάνω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα αν και δεν ξερω αν είμαι στο σωστο thread. Εχει ο γιος μου το S3 και του εβαλε τη miui rom η οποια ειναι εξαιρετικα ψαγμενη οπως την ειδα. Ξερει κανεις αν βγαινει και για το Note 2 με ολα τα σχετικα καλουδια για το πενακι κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Για το note 2 υπάρχει rom και είναι αρκετά καλή αλλά δυστυχώς ξεχνάς όλα τα καλούδια του spen.

 

δωσε μας καμια πληροφορια?:p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά εδώ πιστεύω είναι αρκετά καλή η απόδοση της μπαταρίας με την sotmax v5 :)

Ακριβως γιαυτο ρωταω.Ελληνας developer και ολα τα καλουδια μεσα και spen συνεργασιμο και μπαταρια αβερτα.Δεν υπαρχει αλλη ρομ αυτη τη στιγμη σε 4.3 που να ειναι τοσοκαλη και σταθερη

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

δωσε μας καμια πληροφορια?:p

 

Γενικά για περισσότερες πληροφορίες δες εδώ

 

Γενικά της θεωρώ από της ποιο καλοφτιαγμένες ROM πολύ προσεγμένα μενού και πολύ καλές προεγκατεστημένες εφαρμογές.

Μου άρεσε και το update center όπου μπορείς να κατεβάσεις την νέα version αν έχει βγει.

Πάρα πολλά κινεζοθέματα για την ROM.

Αρκετά καλή διαχείριση μνήμης .. και όταν κλείνεις μια εφαρμογή άπλα κλείνει και δεν τρέχει τίποτα από πίσω.

Αρκετά καλή διαχείριση δεδομένων.

Πολύ καλή εικόνα για τα permision κάθε εφαρμογής.

Δεν θυμίζει σε τίποτα android ποιο πολύ μοιάζει με IOS.

 

Με ένα search θα βρεις αρκετά βίντεο ώστε να καταλάβεις περί τίνος πρόκειται.

 

Για να παίξεις λίγο είναι καλή φάση ... προσωπικά δεν μου κάνει προτιμώ της samsung based roms ειδικά στο note 2 λόγο spen. ;)

Edited by Vasilisx360
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την συγκεκριμένη, γιατί μου δουλεύει full το index service και δεν σταματάει ούτε με επανεκκίνηση ούτε με βγαλσιμο της μπαταρίας, όπως και με το mod 3.5 με το snote 3.Τι γίνεται γνωρίζει κανείς; Δοκίμασα και με full wipe και πάλι τα ίδια
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την συγκεκριμένη, γιατί μου δουλεύει full το index service και δεν σταματάει ούτε με επανεκκίνηση ούτε με βγαλσιμο της μπαταρίας, όπως και με το mod 3.5 με το snote 3.Τι γίνεται γνωρίζει κανείς; Δοκίμασα και με full wipe και πάλι τα ίδια

 

Έχεις κάποιο corrupted αρχείο.

Πρέπει να το βρεις και να το σβήσεις.Συνήθως είναι κάποιο pdf.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την softmax όλα οκ εκτός από το πληκτρολόγιο Samsung αν και έχω το Swype οπότε οκ. Και όσο για το Aircommand δουλεύουν όλα εκτός από κάποιες λειτουργίες που είναι π.χ όταν στέλνεις μήνυμα και θες να βάλεις τον παραλήπτη πλησιάζεις την πένα στο εικονίδιο του παραλήπτη πατάς το κουμπάκι στην πένα και σου εμφάνιζε αυτούς που έχεις μιλήσει ποιό πολύ περισσότερα θα δείτε στη βοήθεια του τηλεφώνου...
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολλα bugs ακομη η leaked 4.3 με αποτελεσμα κι οι custom roms που βασιζονται σε αυτη.

Καλη η sotmax οπως κι η tigra που δοκιμασα αλλα ακομα ειναι νωρις.

Ειδικα με sotmax beta 4 ειχα και αρκετα fc σε browser και στο air gesture δεν λειτουργουσαν ολα οπως πρεπει.Ειχα κι αλλα bugs αλλα τωρα δεν τα θυμαμαι.Κι η μπαταρια δεν ειναι και τοσο καλη,ειδικα για Note 2.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω ειχα.Του παιρνει ωρα να ανοιξει την οθονη και δεν ξερω το γιατι.Για ολα αυτα γυρισα σε 4.1.2 που ειναι οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη για Note 2.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολλα bugs ακομη η leaked 4.3 με αποτελεσμα κι οι custom roms που βασιζονται σε αυτη.

Καλη η sotmax οπως κι η tigra που δοκιμασα αλλα ακομα ειναι νωρις.

Ειδικα με sotmax beta 4 ειχα και αρκετα fc σε browser και στο air gesture δεν λειτουργουσαν ολα οπως πρεπει.Ειχα κι αλλα bugs αλλα τωρα δεν τα θυμαμαι.Κι η μπαταρια δεν ειναι και τοσο καλη,ειδικα για Note 2.

 

Κανενα bug δεν εχει η 4.3, τουλαχιστον απο αυτα που αναφερεις εσυ.Ενα θεμα με το swype του πληκτρολογιου και κατι που χανει τον λογ/σμο google μια και ειναι test version.Κατα τα αλλα ολα δουλεύουν αψογα και η μπαταρια ειναι καλυτερη απο πριν.

Τα προβληματα που αναφερετε οφειλονται στις custom roms που βαζετε με τα συνηθη κουσουρια και οχι στην leaked 4.3

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω ειχα.Του παιρνει ωρα να ανοιξει την οθονη και δεν ξερω το γιατι.Για ολα αυτα γυρισα σε 4.1.2 που ειναι οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη για Note 2.

 

Και αυτό αλλά και με το home button όταν το πατάω μερικές φορές το πιάνει για διπλό κλικ και μου εμφανίζει τα recent apps.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό αλλά και με το home button όταν το πατάω μερικές φορές το πιάνει για διπλό κλικ και μου εμφανίζει τα recent apps.

 

αυτο ειναι μαλλον επειδη δεν μπηκες στο wannam xposed να το φτιαξεις οπως θες εσυ...

 

Εχει πολλα bugs ακομη η leaked 4.3 με αποτελεσμα κι οι custom roms που βασιζονται σε αυτη.

Καλη η sotmax οπως κι η tigra που δοκιμασα αλλα ακομα ειναι νωρις.

Ειδικα με sotmax beta 4 ειχα και αρκετα fc σε browser και στο air gesture δεν λειτουργουσαν ολα οπως πρεπει.Ειχα κι αλλα bugs αλλα τωρα δεν τα θυμαμαι.Κι η μπαταρια δεν ειναι και τοσο καλη,ειδικα για Note 2.

 

εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα..τα airgesture δουλευοuν απροβληματιστα με spenboard switcher κ pen window manager...

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Για ολα αυτα γυρισα σε 4.1.2 που ειναι οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη για Note 2.

 

Λογικο να δουλευει καλυτερα το κινητο οταν η ρομ εχει βαση το επισημο filmware της μαμας.Απο το να κανεις πειραματα με 4.3 πριν καν βγει για το συγκεκριμενο κινητο.1-2 μηνες υπομονη ακομα δε παθαινουμε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση για το lag που εχει ο browser σε ολες τις 4.3? ειδικα αν δοκιμασεις να δεις καποιο βιντεο.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λυση για το lag που εχει ο browser σε ολες τις 4.3? ειδικα αν δοκιμασεις να δεις καποιο βιντεο.

 

Χρησιμοποιησε κάποιον άλλο από το store ή τον Chrome!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

8ωρες συνολικά...3g always on και με την περισσότερη ώρα να είναι surfing..sotmax b4 Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...