Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω αλλα πως ακριβως?

 

Απο recovery.Παιδια διαβαστε και λιγο πριν επιχειρησετε κατι τετοιο.Κουραζουν συνεχεια οι ιδιες ερωτησεις...

 

Η DN3 ν3 πως σας φαινεται απο μπαταρια ρε παιδες;Εμενα ψιλοχαλια....

Αν οι υπολοιποι δεν εχετε θεμα παω για factory reset μπας και κατι δεν εχει κατσει καλα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω το φωτισμό των πλήκτρων γιατί μέσα από τα settings δεν γίνεται με την τελευταία έκδοση του sotmax
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω το φωτισμό των πλήκτρων γιατί μέσα από τα settings δεν γίνεται με την τελευταία έκδοση του sotmax

 

Είναι bug..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προχθές την v7 βρήκα και το Air Command και ήδη n δουλεία μου έχει γίνει ταχύτερη. Τώρα βλέπω ότι βγήκε νέα έκδοση. Θέλει κι νέο boatloader για να δουλέψει το wifi οπότε θέλει περισσότερη Προσοχή στο setup. Την Έχει βάλει Κανένας να μας πει εντυπώσεις?

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προχθές την v7 βρήκα και το Air Command και ήδη n δουλεία μου έχει γίνει ταχύτερη. Τώρα βλέπω ότι βγήκε νέα έκδοση. Θέλει κι νέο boatloader για να δουλέψει το wifi οπότε θέλει περισσότερη Προσοχή στο setup. Την Έχει βάλει Κανένας να μας πει εντυπώσεις?

 

Δείχνει αρκετά καλή. Γρήγορη, άλλαξε το ui ρυθμίσεων, προστέθηκαν νέες λειτουργίες.. Από μπαταρία θα ξέρουμε τις επόμενες μέρες.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έβγαλα την DN3 και πέρασα την ελλαδάρα sotmax v13.. Είναι όντως πολύ καλή και smooth.. Φυσικά όλα τα note 3 features δουλεύουν ρολόι. Το μόνο "κακό" είναι το bug με τον φωτισμό στα πλήκτρα αφής.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έβγαλα την DN3 και πέρασα ελλαδάρα sotmax v13.. Είναι όντως πολύ καλή και smooth.. Φυσικά όλα τα note 3 features δουλεύουν ρολόι. Το μόνο "κακό" είναι το bug με τον φωτισμό στα πλήκτρα αφής.

 

Σε τι αναφέρεστε ακριβώς; Στη διάρκεια φωτισμου πληκτρου αφης; Γιατι εγω το απενεργοποιησα και οντως δεν αναβουν πλεον..εκτός κι αν δεν καταλαβα καλα τι εννοειτε...

Edit:γραψε άκυρο..μετα απο λιγη ώρα αναβουν..

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

παίδες, αυτό το κόκκινο λαμπάκι του αισθητήρα, που αχνοφαίνεται όταν σβήνει η οθόνη στην ρόμ του Σωτήρη, με ποια απενεργοποίηση σβήνει;
Link to comment
Share on other sites

παίδες, αυτό το κόκκινο λαμπάκι του αισθητήρα, που αχνοφαίνεται όταν σβήνει η οθόνη στην ρόμ του Σωτήρη, με ποια απενεργοποίηση σβήνει;

 

Ειναι τα διαφορα smart features(smart stay κτλ)αν δεν τα δουλευεις απενεργοποιησε τα

Link to comment
Share on other sites

Σβήνει μόνο αν "κόψω" όλες το μενού "Κινήσεις"!

 

Ναι αυτο λεω...δεν υπαρχει λογος να το σβσεις...ειναι ο αισθητηρας που αντιλαμβανεται τις κινησεις...γι αυτο ειναι on συνεχως...

Link to comment
Share on other sites

Σβήνει μόνο αν "κόψω" όλες το μενού "Κινήσεις"!

Ο αισθητήρας αυτός δεν είναι για όλες τις κινήσεις, αλλά μόνο για αυτές που δεν απαιτείται επαφή του χεριού με την επιφάνεια της οθόνης. Δεν χρειάζεται να απενεργοποιήσεις όλες τις κινήσεις. Απενεργοποίησε μόνο την πρώτη στη λίστα (λέγεται "Quick Glance" στα αγγλικά, δεν ξέρω πώς αναφέρεται στα ελληνικά) και πιστεύω πως θα σβήσει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, περνόντας την 13 του Σωτήρη το τηλέφωνο πήρε λειτουργίες του note 3 και μαζί και τις χαζομάρες του, ξαφνικά άρχισε να σκάει ανά 10" μήνυμα : indexService σταμάτησε, με αποτέλεσμα να γίνει το τηλέφωνο ουσιαστικά άχρηστο.

Με πολύ ψάξιμο βρήκα ότι υπάρχει θέμα με κάποια pdf, αλλά τίποτα σίγουρο, τελικά φόρμαρα μια άλλη κάρτα μέσα στο τηλέφωνο, κόπιαρα όλα τα αρχεία στην κάρτα αυτή και το πρόβλημα μέχρι τώρα φαίνεται να λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ του Σωτήρη χθες. Μέχρι τώρα όλα καλά αλλά έλευση αρχίζω και σβήνω εφαρμογές κλασικά κάτι θα έσβησα και τώρα δεν δουλεύει το shealth. Χαχαχα για να μην μπλέξω δεν κάνω κάτι τώρα αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να περάσω μόνο το sheLth θα ήμουν υπόχρεος Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ του Σωτήρη χθες. Μέχρι τώρα όλα καλά αλλά έλευση αρχίζω και σβήνω εφαρμογές κλασικά κάτι θα έσβησα και τώρα δεν δουλεύει το shealth. Χαχαχα για να μην μπλέξω δεν κάνω κάτι τώρα αν ξέρει καλούπια πως μπορώ να περάσω μόνο το sheLth θα ήμουν υπόχρεος

 

Ξαναπέρνα την ρομ από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρνα την ρομ από πάνω.

 

Το σκέφτηκα αλλα δεν.εχω όρεξη ξανα γιατι πεδευτηκα με αυτή τη rom λόγο wifi.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο bootloader που πρέπει να βάλετε πρώτα, έχει το knox;

 

Εγώ που έχω βάλει και αλλα παιδιά δεν έχουμε δει κάτι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αλλα δεν.εχω όρεξη ξανα γιατι πεδευτηκα με αυτή τη rom λόγο wifi.

 

Ξαναπερνα την απο πανω δεν θα χασεις το wifi αφου περασες ηδη μια φορα τον Mj5 bootloader.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω βάλει και αλλα παιδιά δεν έχουμε δει κάτι

 

Ξαναπερνα την απο πανω δεν θα χασεις το wifi αφου περασες ηδη μια φορα τον Mj5 bootloader.

 

Τότε δεν έχεις κάτι να χάσεις να την ξαναπεράσεις από πάνω.

Λογικά θα σου δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν έχεις κάτι να χάσεις να την ξαναπεράσεις από πάνω.

Λογικά θα σου δουλέψει.

 

Ναι δεν.είπα αυτό απλα λεω πως εκανα πολλές προσπάθειες γιατι δεν δούλευε το wifi κλπ και θελω λίγο να το χαρώ εκτος recovery χαχα. Γιαυτο το λόγο. Επίσης μου ειπαν πως ο βηματομετρητης του shealth δεν δουλεύει,αρα δεν εχω και τρελη καψα πλεον

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχουμε καμιά ιδέα για το τι γίνεται με το ΚΝΟΧ? υπάρχει μέσα στη ρομ;

 

Σε ποια ρομ;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...