Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει προβλημα με τις AOSP based ROMS λογω των κλειστων drivers και binaries που κραταει η samsung για τα exynos chips. για αυτο θα υπαρχουν τετοιου ειδους προβληματα οπως αυτο που περιγραφεις εσυ , graphic glitches κτλ. αν δεν αλλαξει πολιτικη η εταιρεια οι μονες rom που θα ειναι πληρως λειτουργικες θα ειναι οι stock δυστυχως...
το θεμα ειναι οτι σε αλλους χρηστες( του ιδιου τηλεφωνου) δεν αντιμετωπιζουν τετοια προβληματα σε αλλους υπαρχει το θεμα με το wifi τι διαφορα μπορει να υπαρχει στην ιδια συσκευη;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπήκα σήμερα στο myphone και διαβασα για το update της samsung σε 4.3. Είναι δυνατόν να κάνουν update χωρίς να μας δίνουν το πιο χρήσιμο απ' όλα? Το Air Command. Γι' αυτό το λόγο μπήκα στη διαδικασία και κατέβασα το beta 7 της ROM του sotmax, που απ' ότι διαβάζω από συμφορουμίτες είναι πολύ αξιόλογη. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Το Air Command δουλεύει καλά ή λόγω custom rom έχει θέματα? Επίσης η ζωή της μπαταρίας παραμένει στα ίδια εξαιρετικά επίπεδα? Με πλήρη φόρτιση και heavy duty κατά τη διάρκεια της ημέρας, μόνο αργά το βραδύ πέφτει κάτω από το 20%. Δηλαδή πιάνει ΑΝΕΤΑ 20+ ώρες σκληρής εργασίας! Και κάτι τελευταίο. Τις σημειώσεις μου από το Snote πως μπορώ να τις αποθηκεύσω πριν το update?

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια σε περιπτωση που κανω unroot το κινητο για να παρω το καινουριο update 4.3 μετα πως θα παιρνω backup τις εφαρμογες που ιδη κανω με το titaniumbackup?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια σε περιπτωση που κανω unroot το κινητο για να παρω το καινουριο update 4.3 μετα πως θα παιρνω backup τις εφαρμογες που ιδη κανω με το titaniumbackup?

 

Helium - App Sync and Backup

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σήμερα στο myphone και διαβασα για το update της samsung σε 4.3. Είναι δυνατόν να κάνουν update χωρίς να μας δίνουν το πιο χρήσιμο απ' όλα? Το Air Command. Γι' αυτό το λόγο μπήκα στη διαδικασία και κατέβασα το beta 7 της ROM του sotmax, που απ' ότι διαβάζω από συμφορουμίτες είναι πολύ αξιόλογη. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Το Air Command δουλεύει καλά ή λόγω custom rom έχει θέματα? Επίσης η ζωή της μπαταρίας παραμένει στα ίδια εξαιρετικά επίπεδα? Με πλήρη φόρτιση και heavy duty κατά τη διάρκεια της ημέρας, μόνο αργά το βραδύ πέφτει κάτω από το 20%. Δηλαδή πιάνει ΑΝΕΤΑ 20+ ώρες σκληρής εργασίας! Και κάτι τελευταίο. Τις σημειώσεις μου από το Snote πως μπορώ να τις αποθηκεύσω πριν το update?

 

κατεβασε την 8,μολις ανεβηκε...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προγραμμα κραταει και τα δεδομενα της εφαρμογης ,οπως το titanimum?

 

Ναι ,απλά θέλει εγκατάσταση στο pc το Helium Desktop για να δουλέψει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ!!! Μόλις τελείωσα την Εγκατάσταση του 7! Θα ξενυχτήσω πάλι μου φαίνεται!

 

Πάντως το Air command δεν μου το εμφανίζει στις ρυθμίσεις του Spen αν και έκανα προσεκτικά την επιλογή των features στο Aroma!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αύριο θα δώσει ο Σωτήρης την sοtmax v13 MK44 και θα έχει τα πάντα όλα μέσα. Απο οτι κατάλαβα παίζει.να δουλεύουν και τα smart scrolls. Ειναι ομαδική δουλειά απο οτι είπε. Μια χαρά
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εδώ με DN3 v3 όλα δουλεύουν τέλεια.. Και το smart scroll κομπλέ.

 

Όποιος έχει όρεξη για φλασάρισμα να την δοκιμάσει γιατί έχει γίνει πραγματικά πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αίσχος! O ένας με την DN3 v3, O αλλος με την Sotmax την V8... Εγώ υποτιθεται έχω αποφασίσει να περιμένω την Phoenix V15 μονο και μονο για το οριζοντιο screen στο Touchwiz... Και χρόνος για να τις τεσταρω 0 :cry:

Δεν ειναι κατασταση αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Αίσχος! O ένας με την DN3 v3, O αλλος με την Sotmax την V8... Εγώ υποτιθεται έχω αποφασίσει να περιμένω την Phoenix V15 μονο και μονο για το οριζοντιο screen στο Touchwiz... Και χρόνος για να τις τεσταρω 0 :cry:

Δεν ειναι κατασταση αυτή...

 

Eννοείς touchwiz που γυρνάει portrait-landscape όπως οι εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά που υπάρχει η v8 ρε παιδιά;; Και τι παραπάνω έχει;;

 

Αν και σε λίγες ώρες λογικά πάμε σε b13 ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι stock full και το μονο που εχω κανει ειναι root με cwm..ειμαι κομπλε για να προχωρησω σε καποια custom rom καποια στιγμη ετσι?

 

Δηλαδη δεν χρειαζεται οπωσδηποτε να περασω το recovery του philz touch για να προχωρησω?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι stock full και το μονο που εχω κανει ειναι root με cwm..ειμαι κομπλε για να προχωρησω σε καποια custom rom καποια στιγμη ετσι?

 

Δηλαδη δεν χρειαζεται οπωσδηποτε να περασω το recovery του philz touch για να προχωρησω?

 

Οχι εκτος αν το ζητήσει στα description η ρομ..

Edited by fraris
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι stock full και το μονο που εχω κανει ειναι root με cwm..ειμαι κομπλε για να προχωρησω σε καποια custom rom καποια στιγμη ετσι?

 

Δηλαδη δεν χρειαζεται οπωσδηποτε να περασω το recovery του philz touch για να προχωρησω?

Οποιοδήποτε custom recovery κάνει ,δεν χρειαζεται να είναι του philz.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εχω CWM recovery του philz και hurricane v6 MK4. θελω να δοκιμασω το TWRP, μπορω να το βάλω πανω απ το αλλο με odin ;;
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μια ερώτηση είμαι με sotmax V12B5 όταν βγάλει την καινούργια πρέπει να κάνω full wipe factory reset etc η μπορώ να την φλασαρω από πάνω?
Link to comment
Share on other sites

από πάνω, αλλά δεν βλέπω να την βγάζει, μας έσκασε σήμερα..:lol::lol::lol:

 

Χαχαχαχα υπομονή φιλαράκι :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

από πάνω, αλλά δεν βλέπω να την βγάζει, μας έσκασε σήμερα..:lol::lol::lol:

 

Λόγω καιρού θα έχει καθυστέρηση :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...