Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το 30% την ανοίγεις εσύ έτσι? Γιατί μόνο του ανοιγει στο 20% , η έχει κάποια επιλογή; ένα αρνητικό που έχει είναι πως δεν ενημερώνονται τα ταιλες νομίζω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδια. Μετα απο ερευνα αγορας και διλημα μεταξυ του htc 8x και ativ s αποφασισα να παρω το htc κυριως λογο ομορφιας και ποιοτητας κατασκευης. Ομως σε διαφορα φορουμ διαβαζω για προβλημα στο χρωμα στις γωνιες του τηλεφωνου. Το προβλημα αυτο εξακολουθεί να υπάρχει η ηταν απλα στις πρωτες παρτιδες; Επισης συμβαινει με ολα τα χρωματα συμπεριβαλανομενου και του μαυρου;
Link to comment
Share on other sites

Απο το 30% την ανοίγεις εσύ έτσι? Γιατί μόνο του ανοιγει στο 20% , η έχει κάποια επιλογή; ένα αρνητικό που έχει είναι πως δεν ενημερώνονται τα ταιλες νομίζω

 

Ναι...και αυτό αν χρειαστεί κιόλας.

Κάτω από την επιλογή λέει:

 

Εξοικονόμηση μπαταρίας όταν ή στάθμη είναι χαμηλή.

 

Υπέθεσα ότι τότε χρειάζεται να επιλέξω αυτή τη λειτουργία γιατί αν το έχω πάντα μπορεί να "στρεσαρεται" η μπαταρία.

Μακροπρόθεσμα δε ξέρω αν κάνει καλό για την αυτονομία της.

 

Την προσωπική μου άποψη σου λέω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Μετα απο ερευνα αγορας και διλημα μεταξυ του htc 8x και ativ s αποφασισα να παρω το htc κυριως λογο ομορφιας και ποιοτητας κατασκευης. Ομως σε διαφορα φορουμ διαβαζω για προβλημα στο χρωμα στις γωνιες του τηλεφωνου. Το προβλημα αυτο εξακολουθεί να υπάρχει η ηταν απλα στις πρωτες παρτιδες; Επισης συμβαινει με ολα τα χρωματα συμπεριβαλανομενου και του μαυρου;

 

Κυρίως στο μωβ υπηρχε θέμα και εξαρτάται σε τι παρτίδα θα πέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Μετα απο ερευνα αγορας και διλημα μεταξυ του htc 8x και ativ s αποφασισα να παρω το htc κυριως λογο ομορφιας και ποιοτητας κατασκευης. Ομως σε διαφορα φορουμ διαβαζω για προβλημα στο χρωμα στις γωνιες του τηλεφωνου. Το προβλημα αυτο εξακολουθεί να υπάρχει η ηταν απλα στις πρωτες παρτιδες; Επισης συμβαινει με ολα τα χρωματα συμπεριβαλανομενου και του μαυρου;

 

Ευγε...

Πιστευω οτι ειναι οι καλυτερες επιλογες με πρωτο το htc

Παρ το και δε θα το μετανοιωσεις.

Το εχω σε μπλε απο τον Ιανουαριο χωρις θηκη και δεν εχω θεμα.

Το htc 8X ειναι η απολυτη wph8 συσκευη σε ολους τους τομεις και το πιο σημαντικο:ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί έχουν αναφέρει στο εξωτερικό προβλήματα, αλλά και εγώ δεν έχω πρόβλημα εκτός από ένα reboot που έκανε μια φορά μόνο του.
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα κατι στη συσκευη μας.

 

Οι ενημερωσεις απο το store, σας ερχονται αυτοματα η χειροκινητα;

 

Ορισμενες φορες εφοσον τις ψαξω εγω ο ιδιος τοτε μου βγαζει ενδειξη για ενημερωση.

Τι στο καλο...εγω τις προλαβαινω;;;!!!

 

Το εχει παρατηρησει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί στα ξένα forum και δεν έχει βρεθεί ακόμα λύση.

Λογικά με το τελευταίο update έγινε η πατάτα!

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί στα ξένα forum και δεν έχει βρεθεί ακόμα λύση.

Λογικά με το τελευταίο update έγινε η πατάτα!

 

Το πηρε το ματι μου και μενα γι αυτο με εβαλε σε σκεψεις.

Μαλιστα.

 

Κακο αυτο.

Ευχομαι να το λυσουνε.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος ενος Htc 8x εδω και τρεις μερες. Το κινητο ειναι αψογο σε ολα. Καλη καμερα, καλη οθονη, καλη και ομορφη κατασκευη και μια ικανοποιητικη προς εκπληξη μου μπαταρια. Προερχομενος απο Lumia 900 και συμφωνα με αυτα που διαβαζα περιμενα πολυ πιο μετρια αποδοση. Με αρκετη χρηση μου εβγαλε την τριτη μερα 28 ωρες. Η μονη ενοχληση μου ειναι οτι οταν η μπαταρια πεσει κατω απο 20% δεν μπορεις να βγαλεις φωτογραφιες με flash. Πολυ ενοχλιτικο. Δεν υπαρχει καποιος τροπος να αφαιρεθει αυτη η επιλογη?
Link to comment
Share on other sites

κοίτα αν υπάρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή battery saver και είναι ενεργοποιημένη μετά το 20% της μπαταρίας.
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος ενος Htc 8x εδω και τρεις μερες. Το κινητο ειναι αψογο σε ολα. Καλη καμερα, καλη οθονη, καλη και ομορφη κατασκευη και μια ικανοποιητικη προς εκπληξη μου μπαταρια. Προερχομενος απο Lumia 900 και συμφωνα με αυτα που διαβαζα περιμενα πολυ πιο μετρια αποδοση. Με αρκετη χρηση μου εβγαλε την τριτη μερα 28 ωρες. Η μονη ενοχληση μου ειναι οτι οταν η μπαταρια πεσει κατω απο 20% δεν μπορεις να βγαλεις φωτογραφιες με flash. Πολυ ενοχλιτικο. Δεν υπαρχει καποιος τροπος να αφαιρεθει αυτη η επιλογη?

 

Έχω την εντύπωση,αν κάνω λάθος διορθώστε με, ότι και την οικονομία μπαταρίας να βγάλεις πάλι έτσι κάνει.

Δεν είναι bug.

Αυτο γίνεται και σε android συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Aν έχουμε 3-4 email λογαριασμούς πώς μπορούμε να τους βλέπουμε όλους μαζί απο ενα tile?
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

Aν έχουμε 3-4 email λογαριασμούς πώς μπορούμε να τους βλέπουμε όλους μαζί απο ενα tile?

 

Σε ενα tile δε γινεται.

Εφοσον συγχρονισεις τους λογαριασμους,θα σου δημιουργησει απο μονο του μια εφαρμογη-tile που θα παραπεμπει στον καθε λογαριασμο.

Πχ yahoo,gmail...

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα tile δε γινεται.

Εφοσον συγχρονισεις τους λογαριασμους,θα σου δημιουργησει απο μονο του μια εφαρμογη-tile που θα παραπεμπει στον καθε λογαριασμο.

Πχ yahoo,gmail...

 

http://www.windowsphone.com/en-us/how-to/wp7/people/link-my-email-accounts

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω το HTC Windows Phone 8X Blue αλλά είμαι μεταξύ Skroutz και Expansys. Απο πού είναι καλύτερα να το αγοράσω; Αν το πάρω απο το Expansys θα έχω τον Ευρωπαϊκό αντάπτορα;
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω το HTC Windows Phone 8X Blue αλλά είμαι μεταξύ Skroutz και Expansys. Απο πού είναι καλύτερα να το αγοράσω; Αν το πάρω απο το Expansys θα έχω τον Ευρωπαϊκό αντάπτορα;

 

Μιλας για ιδιους λογαριασμους μειλ;

 

Απο το Expansys το πιο πιθανο ειναι να σου ερθει με διαφορετικο ανταπτορα.

Το δικο μου που ειναι αγγλικο μοντελο δεν ειχε ευρωπαικο αλλα πηρα απο ενα καταστημα ηλεκτρολογικο εναν ανταπτορα με 1,70ευρω.

Μη σε απασχολει αυτο,αλλα αν σε καιει τοσο,επικοινωνησε μαζι τους πριν το αγορασεις απο οπου και να ειναι.

 

Σε μπλε το εχω και γω;)

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για ιδιους λογαριασμους μειλ;

 

Απο το Expansys το πιο πιθανο ειναι να σου ερθει με διαφορετικο ανταπτορα.

Το δικο μου που ειναι αγγλικο μοντελο δεν ειχε ευρωπαικο αλλα πηρα απο ενα καταστημα ηλεκτρολογικο εναν ανταπτορα με 1,70ευρω.

Μη σε απασχολει αυτο,αλλα αν σε καιει τοσο,επικοινωνησε μαζι τους πριν το αγορασεις απο οπου και να ειναι.

 

Σε μπλε το εχω και γω;)

Εννοώ για λογαριασμούς π.χ. yahoo, gmail, pop3.

Είσαι ευχαριστημένος απο τη μέχρι τώρα χρήση του;

Edited by stefpro
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ για λογαριασμούς π.χ. yahoo, gmail, pop3.

Είσαι ευχαριστημένος απο τη μέχρι τώρα χρήση του;

 

Σα κατασκευη,απλα κορυφαιο.

Οπως εγραψα και πιο πανω ειναι απροβληματιστο.

 

Το θεμα εγκειται στο λειτουργικο.

Εισαι ετοιμος να μεταβεις στα wph;

Link to comment
Share on other sites

Σα κατασκευη,απλα κορυφαιο.

Οπως εγραψα και πιο πανω ειναι απροβληματιστο.

 

Το θεμα εγκειται στο λειτουργικο.

Εισαι ετοιμος να μεταβεις στα wph;

 

Είμουν χρήστης λειτουργικού iOS 6.1.3. Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να προσαρμοστώ ευκολα στα wph και κατα πόσο λειτουργικά είναι;

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

Είμουν χρήστης λειτουργικού iOS 6.1.3. Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να προσαρμοστώ ευκολα στα wph και κατα πόσο λειτουργικά είναι;

 

Τι θελεις απο ενα smartphone;Αυτο ειναι το ζητουμενο.

 

Δουλευω και τα τρια λειτουργικα και μπορω να σε βοηθησω.

Το android και το ios ειναι τα πιο πληρεστερα λειτουργικα αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Τι θελεις απο ενα smartphone;Αυτο ειναι το ζητουμενο.

 

Δουλευω και τα τρια λειτουργικα και μπορω να σε βοηθησω.

Το android και το ios ειναι τα πιο πληρεστερα λειτουργικα αυτη τη στιγμη.

Θέλω να μπορώ να ελέγχω τα mail μου, να έχει multimedia δυνατότητες (foto,video), social media, browsing στο web, εφαρμογές e-banking. Όσον αφορά την μουσική μπορώ να περάσω μουσικά κομμάτια απο to iTunes, υπάρχει η δυνατότητα download music απο κάποιο online store;

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μπορώ να ελέγχω τα mail μου, να έχει multimedia δυνατότητες (foto,video), social media, browsing στο web, εφαρμογές e-banking. Όσον αφορά την μουσική μπορώ να περάσω μουσικά κομμάτια απο to iTunes, υπάρχει η δυνατότητα download music απο κάποιο online store;

 

Με τα μειλ δεν θα εχεις θεμα,φωτο και βιντεο μια χαρα,social media...αν και η ενσωματωση τους ειναι πολυ καλη μεσα στο λειτουργικο απο τις native ρυθμισεις δε μπορω να πω οτι αντικαθιστα επαξια τις εφαρμογες ios-android,αυτο ισχυει και για τις εφαρμογες που εχει βγαλει η ms στο store.Παραδειγμα το fb....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

Browsing μια χαρα,e-banking εχει παρει το ματι μου εφαρμογες αλλα δεν εχω δοκιμασει.

Μπορεις να περασεις(αντιγραφη επικολληση) οτι κομματια θες στο κινητο μιας και δεν υπαρχει το zune στα wph8.

Online store γνωριζω οτι εχει η νοκια εφαρμογη που ειναι συμβατη μονο με νοκια συσκευες.

Ο music player γενικα των wph δεν ειναι και ο καλυτερος.

Link to comment
Share on other sites

Με τα μειλ δεν θα εχεις θεμα,φωτο και βιντεο μια χαρα,social media...αν και η ενσωματωση τους ειναι πολυ καλη μεσα στο λειτουργικο απο τις native ρυθμισεις δε μπορω να πω οτι αντικαθιστα επαξια τις εφαρμογες ios-android,αυτο ισχυει και για τις εφαρμογες που εχει βγαλει η ms στο store.Παραδειγμα το fb....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

Browsing μια χαρα,e-banking εχει παρει το ματι μου εφαρμογες αλλα δεν εχω δοκιμασει.

Μπορεις να περασεις(αντιγραφη επικολληση) οτι κομματια θες στο κινητο μιας και δεν υπαρχει το zune στα wph8.

Online store γνωριζω οτι εχει η νοκια εφαρμογη που ειναι συμβατη μονο με νοκια συσκευες.

Ο music player γενικα των wph δεν ειναι και ο καλυτερος.

 

Σε ευχαριστώ για την γενική εικόνα που μου έδωσες! Τελικά το πήρα απο το Expansys και αναμένετε να το έχω απο εβδομάδα.:)

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γενική εικόνα που μου έδωσες! Τελικά το πήρα απο το Expansys και αναμένετε να το έχω απο εβδομάδα.:)

 

Περιμένω νέα σου.

Εύχομαι να το χαρείς:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...