Jump to content

Samsung GT-E2252 Dual Sim


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το kiss βλεπεις ποια έκδοση εχεις και αν υπάρχει κάποια νεώτερη.

 

Δεν υπάρχει κάποιο site της Samsung η γενικά? Θα πρέπει να το ελέγχουμε μέσω του kiss? :(

Γενικά η Samsung βγάζει αναβαθμίσεις για τέτοια κινητά όπως η NOKIA πχ?

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν πρόκειται να βγάλει για αυτο αναβάθμιση αλλα ποτε δεν ξερεις.

Εγω ξερω απο το kiss βλεπεις την τελευταια αναβάθμιση. Αν ξερει κανενας κανενα url ευπρόσδεκτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου σήμερα που το σύνδεσα στο PC μέσω Kiss μου έβγαλε οτι έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό.

Εκδοση υλικολογισμικού : E2252XXLH2/E2252OXCLH2 (EUR) :!:

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κι εγώ το κινητό, εδώ και 3 βδομάδες. Φαίνεται ικανοποιητικό για τα λεφτά του.

Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι η Samsung δεν διαθέτει ούτε μισή extra εφαρμογή για τα feature κινητά της (εκτός κι αν μου διαφεύγει κάτι) και πως ούτε στο κινητό υπάρχει περασμένο κάποιο extra. Δεν νομίζω να ήταν τόσο δύσκολο να βάζανε 1-2 βασικά παιχνιδάκι.

Και το πλαστικό στο πίσω μέρος θα μπρούσε να είναι λίγο καλύτερο, έστω να έχει κάποιο "σχεδιάκι" ώστε να μη γρατζουνιστεί με το παραμικρό.

 

Καλησπέρα. σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του κιν αλλά δεν ξέρω ποιο να πάρω? το GT-E2252 η το παλιότερο αλλά μάλλον καλύτερο όπως το είδα C3322. Εσείς ποιο μου προτείνεται?

Το c3322 είναι κινητό του 2011 κι έχει παλαιότερο menou.

 

Το 2012 η Samsung έβγαλε και τα 1282Τ (αντικαταστάτης του 1182, με microSD και 3.5mm) και C3782 (3.2MP, 2.4" και καλύτερο sar από το e2252) αλλά ακόμη δεν έχουν έρθει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για το πιο από τα δυο κιν να πάρω, το ε2252 η το c3322. τελικά έκανα παραγκελια το c3322 kai βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για το πιο από τα δυο κιν να πάρω, το ε2252 η το c3322. τελικά έκανα παραγκελια το c3322 kai βλέπουμε.

 

ποσο το πηρες? αν και νομιζω τουλαχιστον 20 euro διαφορα θα εχουν, για μενα πανω κατω τα ιδια ειναι

Link to comment
Share on other sites

ποσο το πηρες? αν και νομιζω τουλαχιστον 20 euro διαφορα θα εχουν, για μενα πανω κατω τα ιδια ειναι

η οθόνη και τα πλήκτρα του είναι αρκετά καλύτερα (ποιότητα κατασκευής) και λιγο η κάμερα.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Για κοιταχτε στο δικο σας , οταν μιλατε με καποιον/α μπορείται να κάνετε ηχογράφηση της κλήσης ??????

Εμένα το έχει σαν επιλογή αλλα δεν επιλέγεται.

Εσας ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για κοιταχτε στο δικο σας , οταν μιλατε με καποιον/α μπορείται να κάνετε ηχογράφηση της κλήσης ??????

Εμένα το έχει σαν επιλογή αλλα δεν επιλέγεται.

Εσας ?

 

Το ίδιο κ εδω... Υπάρχει αλλα δεν λειτουργεί!

Link to comment
Share on other sites

τελικά το πείρα το κιν C3322. Δύστυχος δεν έχει ελληνικά (μου αρέσει που ρώτησα πριν το πάρω και μου είπαν ότι έχει). τώρα τι μπορώ να κάνω? μπορώ να αλλάξω το εσωτερικό μενού του όπως τα Nokia η να το πάω στην Samsung αυτοί μπορούν ? ή να το πάω για επιστροφή ?
Link to comment
Share on other sites

τελικά το πείρα το κιν C3322. Δύστυχος δεν έχει ελληνικά (μου αρέσει που ρώτησα πριν το πάρω και μου είπαν ότι έχει). τώρα τι μπορώ να κάνω? μπορώ να αλλάξω το εσωτερικό μενού του όπως τα Nokia η να το πάω στην Samsung αυτοί μπορούν ? ή να το πάω για επιστροφή ?

 

Τραβα το πισω . Δεν θυμαμαι το νομο , αλλα οταν το προιον δεν αντιστοιχει σε αυτα που έχουν γράψει πχ. Ελληνικα τοτε μπορεις να το στειλεις πισω και επιστροφη χρηματων η αλλο προιον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ξέρει κανείς πως και τι ρυθμίσεις βάζουμε για cosmote και τι σε wind?

Από cosmote έστειλα μνμ "internet" στο 1333 αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ξέρει κανείς πως και τι ρυθμίσεις βάζουμε για cosmote και τι σε wind?

Από cosmote έστειλα μνμ "internet" στο 1333 αλλά δεν...

Καλημέρα .

Διάβασε εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Value 4 Money τηλέφωνο!

Το μόνο αρνητικό του σημείο (για την τιμή του πάντα) η έλλειψη handsfr.ee στην συσκευασία

το έδινε το eshop πρόσφατα με 6€ (original samsung). Σκέφτηκα να πάρω αλλα.. δε βαριέσαι.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύτηκα λίγο που όταν είναι κλειδωμένο δεν μπορείς να δεις την ώρα, αν έχεις μηνύματα κτλ, ενώ υπάρχει σχετική δυνατότητα σε πολύ πιο φθηνά και παλιά κινητά της εταιρίας.

Ο μόνος τρόπος για να βλέπεις την ώρα χωρίς να το ξεκλειδώσεις είναι να διαλέξεις την "έξυπνη λειτουργία" και στην σειρά να βάλεις το ρολόι πρώτο.

Για μηνύματα μπορείς να δεις μόνο την ένδειξη που έχει στη μπάρα στην κορυφή της οθόνης, χωρίς να μπορείς να δεις τον αριθμό.

Ενώ σε φθηνότερα και παλιότερα κινητά (όπως το e1230), όταν το κινητό είναι κλειδωμένο, πατώντας οποιοδήποτε κουμπί, η οθόνη ανάβει και δείχνει την ώρα καθώς και τον αριθμός των κλήσεων και αδιάβαστων μηνυμάτων.

Αν ξέρετε κάνα τρόπο να βλέπουμε ώρα, μηνύματα και κλήσεις ενώ είναι κλειδωμένο, ενημερώστε με.:)

 

Γνωρίζει κανείς πως μπαίνουμε στο service/engineer mode (secret code) του κινητού;

Τα παλαιότερα δεν λειτουργούν.

 

Λειτουργούν μερικά:

 

*#1234# - Firmware version

*#1111# - Software version

*#2222# - Hardware version

*#92782# - Phone Model / WAP

*#52828378# - Java Tool

*#4777*8665# - GPRS Tool

*#06# - ΙΜΕΙ

*#0228# - Battery info

*#0842# - Vibration test

*#232337# - Bluetooth MAC Address

*#3888# - Bluetooth test

Edited by gepo
Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύτηκα λίγο που όταν είναι κλειδωμένο δεν μπορείς να δεις την ώρα, αν έχεις μηνύματα κτλ, ενώ υπάρχει σχετική δυνατότητα σε πολύ πιο φθηνά και παλιά κινητά της εταιρίας.

Ο μόνος τρόπος για να βλέπεις την ώρα χωρίς να το ξεκλειδώσεις είναι να διαλέξεις την "έξυπνη λειτουργία" και στην σειρά να βάλεις το ρολόι πρώτο.

Για μηνύματα μπορείς να δεις μόνο την ένδειξη που έχει στη μπάρα στην κορυφή της οθόνης, χωρίς να μπορείς να δεις τον αριθμό.

Ενώ σε φθηνότερα και παλιότερα κινητά (όπως το e1230), όταν το κινητό είναι κλειδωμένο, πατώντας οποιοδήποτε κουμπί, η οθόνη ανάβει και δείχνει την ώρα καθώς και τον αριθμός των κλήσεων και αδιάβαστων μηνυμάτων.

Αν ξέρετε κάνα τρόπο να βλέπουμε ώρα, μηνύματα και κλήσεις ενώ είναι κλειδωμένο, ενημερώστε με.:)

 

 

 

Λειτουργούν μερικά:

 

*#1234# - Firmware version

*#1111# - Software version

*#2222# - Hardware version

*#92782# - Phone Model / WAP

*#52828378# - Java Tool

*#4777*8665# - GPRS Tool

*#06# - ΙΜΕΙ

*#0228# - Battery info

*#0842# - Vibration test

*#232337# - Bluetooth MAC Address

*#3888# - Bluetooth test

 

Δυστυχώς ακριβώς όπως τα λες ειναι και εμένα με προβλημάτισαν ολα αυτα.. Ας ελπίσουμε να βγει κάποια αναβάθμιση λογισμικού που θα τα διορθώνει.. Αν και δεν βλέπω να βγάζει η Samsung αναβαθμίσεις για τέτοια κινητά... Κρίμα πάντως γιατι το κινητο σε γενικές γραμμές ειναι πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως γινετε να κανω τον φακο να μην αναβει? εκτος απο το να το σπασω, ειναι δυνατον να ειναι κλειδωμενο και αν πατηθει το κουμπι πανω να αναβει? ελεος
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως γινετε να κανω τον φακο να μην αναβει? εκτος απο το να το σπασω, ειναι δυνατον να ειναι κλειδωμενο και αν πατηθει το κουμπι πανω να αναβει? ελεος

 

Δεν γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

το έδινε το eshop πρόσφατα με 6€ (original samsung). Σκέφτηκα να πάρω αλλα.. δε βαριέσαι.

 

Χρησιμοποίησα τα ακουστικά από htc wildfire s-Εκπληκτική απόδοση Ραδιοφώνου και mp3!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση, μπορεί και δύο!

Να πω κατ'αρχάς ότι είχα το Ε2152, το οποίο άλλαξα κυρίως γιατί είχα θέμα με την εναλλαγή των SIM.

Ειδικά όταν έγραφα μήνυμα, άπαξ και ξεκινούσα να γράφω, δεν υπήρχε τρόπος να ξέρω ποια SIM ήταν ενεργοποιημένη και να την αλλάξω αν ήθελα. Και επειδή είμαι γιωτάς, κατέληγα και σε μηνύματα, και σε κλήσεις να χρεώνομαι τσάμπα και βερεσέ!

Στο Ε2252 όταν γράφεις μήνυμα, φαίνεται η μπάρα κατάστασης, που έχει τις ενδείξεις στην κορυφή της οθόνης;

Τώρα έχω το Nokia Χ2-02, το οποίο στο θέμα της επιλογής είναι υποδειγματικό, (επιλέγεις από το μενού αν θέλεις να χρησιμοποιείς συγκεκριμένη SIM για κλήσεις/μηνύματα/browsing ή αν θες να σε ρωτάει κάθε φορά) αλλά το αγόρασα για να καταλάβω ότι δεν υποστηρίζει A2DP, το οποίο εγώ θεωρώ απαραίτητο μιας που έχω στερεοφωνικά bluetooth ακουστικά που είναι κρίμα να μη χρησιμοποιώ για μουσική...

Εκλιπαρώ για απάντηση το συντομότερο δυνατό! Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση, μπορεί και δύο!

Να πω κατ'αρχάς ότι είχα το Ε2152, το οποίο άλλαξα κυρίως γιατί είχα θέμα με την εναλλαγή των SIM.

Ειδικά όταν έγραφα μήνυμα, άπαξ και ξεκινούσα να γράφω, δεν υπήρχε τρόπος να ξέρω ποια SIM ήταν ενεργοποιημένη και να την αλλάξω αν ήθελα. Και επειδή είμαι γιωτάς, κατέληγα και σε μηνύματα, και σε κλήσεις να χρεώνομαι τσάμπα και βερεσέ!

Στο Ε2252 όταν γράφεις μήνυμα, φαίνεται η μπάρα κατάστασης, που έχει τις ενδείξεις στην κορυφή της οθόνης;

Τώρα έχω το Nokia Χ2-02, το οποίο στο θέμα της επιλογής είναι υποδειγματικό, (επιλέγεις από το μενού αν θέλεις να χρησιμοποιείς συγκεκριμένη SIM για κλήσεις/μηνύματα/browsing ή αν θες να σε ρωτάει κάθε φορά) αλλά το αγόρασα για να καταλάβω ότι δεν υποστηρίζει A2DP, το οποίο εγώ θεωρώ απαραίτητο μιας που έχω στερεοφωνικά bluetooth ακουστικά που είναι κρίμα να μη χρησιμοποιώ για μουσική...

Εκλιπαρώ για απάντηση το συντομότερο δυνατό! Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

 

Η μπάρα κατάστασης δεν φαίνεται όταν γράφεις μήνυμα αλλά εφόσον έχεις επιλέξει διαφορετικά θέματα σε κάθε sim (πχ εγώ έχω μπλε θέμα στο What's Up και πράσινο στην σύνδεση) δεν γίνετε να μπερδευτείς γιατί θα είναι όλη η οθόνη μπλέ η πράσινη αντίστοιχα! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αγόρασα πρόσφατα το κινητό από το eshop αλλά δεν μπορώ να γράψω με ελληνικούς χαρακτήρες. Υπάρχει κάποιου είδους αναβάθμιση; Δε νομίζω να είναι τόσο δύσκολο να προσθέσεις μία γλώσσα στο μενού του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα,θελω να ρωτησω το εξης:βρηκα το συγκεκριμενο κινητο σε μαγαζι και λεει οτι <<H συσκευή διατίθεται με Αγγλική Γλώσσα/μενού.>>τι σημαινει αυτο?ελληνικα δηλαδη μεσα δεν θα βρω ????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-E2252 Dual Sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...