Jump to content

Samsung GT-E2252 Dual Sim


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι ο μόνος που έχει θέμα με το Ελληνικό Τ9 του συγκεκριμένου κινητού;;; Πατάω τα πλήκτρα για να σχηματίσω μια λέξη... και βγάζει... άλλα αντί άλλων!!!!

π.χ.

 

μαμα 5-2-5-2 και γράφει... ΜΑΒ...

 

Καμιά ιδέα;;;

 

Εχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα!!!! Το Τ9 δεν περιέχεις ελληνικές λέξεις νομίζω... μόνο αγγλικές!!!! Πες μου οτι πρέπει να το τις μάθω όλες εγω!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση για όποιον φίλο εχει το κινητό... Υπάρχει η δυνατότητα να τεθεί εκτός σύνδεσης η 2η κάρτα sim από το μενού του κινητού και να μπορώ να το λειτουργώ μονό με την κύρια sim, χωρίς να αφαιρώ τη 2η από το κινητό. Στο Samsung E-1182 που εχω εχει τετοια επιλογή στο μενού ~διαχείρηση καρτών sim --> δίκτυο όπου επιλέγεις μετα αν θέλεις να ειναι ενεργές και οι δυο ή η μία! σε αυτο υπάρχει αυτή η επιλογή; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για όποιον φίλο εχει το κινητό... Υπάρχει η δυνατότητα να τεθεί εκτός σύνδεσης η 2η κάρτα sim από το μενού του κινητού και να μπορώ να το λειτουργώ μονό με την κύρια sim, χωρίς να αφαιρώ τη 2η από το κινητό. Στο Samsung E-1182 που εχω εχει τετοια επιλογή στο μενού ~διαχείρηση καρτών sim --> δίκτυο όπου επιλέγεις μετα αν θέλεις να ειναι ενεργές και οι δυο ή η μία! σε αυτο υπάρχει αυτή η επιλογή; Ευχαριστώ!

 

Ναι μπορεις να λειτουργείς όποια θες ασχέτως αν τις έχεις και τις 2 μεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις να λειτουργείς όποια θες ασχέτως αν τις έχεις και τις 2 μεσα.

 

Ευχαριστώ πολυ για την γρήγορη απάντηση ειναι πολυ σημαντικό για εμένα να εχει αυτή τη λειτουργία!

Και κάτι ακόμα.. Ελληνικά επάνω στο πληκτρολόγιο δεν είδα να έχει, ειναι ολα ετσι η αυτο που κοιτούσα ειναι παραεισαγωγής όπως γίνεται με τα ΝΟΚΙΑ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για την γρήγορη απάντηση ειναι πολυ σημαντικό για εμένα να εχει αυτή τη λειτουργία!

Και κάτι ακόμα.. Ελληνικά επάνω στο πληκτρολόγιο δεν είδα να έχει, ειναι ολα ετσι η αυτο που κοιτούσα ειναι παραεισαγωγής όπως γίνεται με τα ΝΟΚΙΑ;

 

Επάνω στο πληκτρολόγιο δεν νομίζω να βρεις κανενα. Ολα σε εγγλέζικα ειναι .

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επάνω στο πληκτρολόγιο δεν νομίζω να βρεις κανενα. Ολα σε εγγλέζικα ειναι .

 

Ευχαριστώ πολυ κ πάλι! Θα το πάρω! ;)

 

Το πήρα! :)

Ξέρουμε ποια ειναι η τελευταία έκδοση λογισμικού ώστε αν δεν την έχω να το κάνω μια αναβάθμιση πριν αρχίσω να το λειτουργώ; (Και πως την βλέπω;) :)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα! :)

Ξέρουμε ποια ειναι η τελευταία έκδοση λογισμικού ώστε αν δεν την έχω να το κάνω μια αναβάθμιση πριν αρχίσω να το λειτουργώ; (Και πως την βλέπω;) :)

 

Συνδεσε το με το Kiss και θα δεις ποια εχεις και ποια ειναι η ποιο καινούργια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Επειδή πρώτη φορα έχω Samsung που αναβαθμίζεται απ´ το σπίτι.. Το kiss το κατεβάζω απ´ το σάιτ της Samsung και φαντάζομαι θα εχει και τα βήματα της αναβάθμισης σωστά; Και καλώδιο; Δεν είχε μεσα.. :(
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα! Το κατέβασα το kiss και το συνδεσα με ένα Nokia καλώδιο που είχα και τελικα είχε κ το τελευταίο λογισμικό το κινητο..

Πρώτες εντυπώσεις θετικές αλλα θα επανέλθω.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Τ9 ρε παιδιά... μπορεί να διορθωθεί κάπως?? Δεν γράφει ελληνικά... :(

 

Νομίζω οτι δοκίμασα τα πάντα αλλα δεν γράφει.. Να στείλουμε ένα mail στην Samsung μήπως για να το διορθώσουν σε τυχόν μελλοντική αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί δε το βλέπω πλέον διαθέσιμο σε καταστήματα γνωστά και μη;; :what: Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά,

έχει ένας συγγενής μου το συγκεκριμένο κινητό εδώ και λίγο καιρό κι έχει μια απορία:

υπάρχει η δυνατότητα των "ταχείων κλήσεων", όπως π.χ. υπάρχει στα ΝΟΚΙΑ που γνωρίζω σίγουρα;;;

Το ψάχνουμε από δω κι από 'κει αλλά τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά,

έχει ένας συγγενής μου το συγκεκριμένο κινητό εδώ και λίγο καιρό κι έχει μια απορία:

υπάρχει η δυνατότητα των "ταχείων κλήσεων", όπως π.χ. υπάρχει στα ΝΟΚΙΑ που γνωρίζω σίγουρα;;;

Το ψάχνουμε από δω κι από 'κει αλλά τίποτα..

 

Ναι υπάρχει στις επαφές πας δεξιά εκεί που έχει ενα αστεράκι, και προσθέτεις εκει τις επαφές που θέλεις (η πρώτη είναι ο τηλεφωνητής), μετά κρατάς πατημένο το αντίστοιχο πλήκτρο και παίρνει τηλέφωνο τον αριθμό που έχεις απο πριν αντιστοιχίσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα λεβεντες, το παρηγγειλα και εγω το κινητο και περιμενω να ερθει, ελπιζω να εκανα καλυτερη επιλογη γιατι ειχα σκοπο να παρω το nokia x1 01 , τεσπα απλα θελω να μου πειτε ποιο ειναι αυτο το σαιτ που μπαινουμε και κανουμε αναβαθμιση οπως επισης πως μπορω να περασω τις επαφες μου που εχω σε ενα iphone και σε αυτο, ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα λεβεντες, το παρηγγειλα και εγω το κινητο και περιμενω να ερθει, ελπιζω να εκανα καλυτερη επιλογη γιατι ειχα σκοπο να παρω το nokia x1 01 , τεσπα απλα θελω να μου πειτε ποιο ειναι αυτο το σαιτ που μπαινουμε και κανουμε αναβαθμιση οπως επισης πως μπορω να περασω τις επαφες μου που εχω σε ενα iphone και σε αυτο, ευχαριστω εκ των προτερων :)

νομίζω τις επαφές μπορείς να τις στείλεις (μια μια ή όλες μαζί θα δείς) μέσω BT. Εναλλακτικά (πιο πολύπλοκο) να πάρεις backup σε vCard file από το iphone που θα "βγάλεις" από το iphone και μετά γράφεις στην SD του samsung card και κάνεις import από κάποιο μενού που έχει.

 

Από το nokia X1 01 έχει νομίζω καλύτερα specs (πχ κάμερα) και για αυτό να το πρωτιμίσεις (είναι και πιο όμορφο κατ' εμε)

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

νομίζω τις επαφές μπορείς να τις στείλεις (μια μια ή όλες μαζί θα δείς) μέσω BT. Εναλλακτικά (πιο πολύπλοκο) να πάρεις backup σε vCard file από το iphone που θα "βγάλεις" από το iphone και μετά γράφεις στην SD του samsung card και κάνεις import από κάποιο μενού που έχει.

 

Από το nokia X1 01 έχει νομίζω καλύτερα specs (πχ κάμερα) και για αυτό να το πρωτιμίσεις (είναι και πιο όμορφο κατ' εμε)

 

ok φιλε περιμενω να ερθει και θα το δοκιμασω, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι δοκίμασα τα πάντα αλλα δεν γράφει.. Να στείλουμε ένα mail στην Samsung μήπως για να το διορθώσουν σε τυχόν μελλοντική αναβάθμιση;

 

Πολύ όμορφη σκέψη! δεν νομίζω όμως προσωπικά ότι θα είχε πιθαντητες...:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει στις επαφές πας δεξιά εκεί που έχει ενα αστεράκι, και προσθέτεις εκει τις επαφές που θέλεις (η πρώτη είναι ο τηλεφωνητής), μετά κρατάς πατημένο το αντίστοιχο πλήκτρο και παίρνει τηλέφωνο τον αριθμό που έχεις απο πριν αντιστοιχίσει.

 

Σωστό το κόλπο, παράδοξο βέβαια με τα αγαπημένα αλλά Samsung είναι αυτή.. :p

Ευχαριστώ..!

Link to comment
Share on other sites

πρωτη μερα το ρυθμιζω κανονικα και δεν εχει δονηση κατα την εισερχομενη κληση, τι να πω ρε παιδια πολυ ξενερα, ειχα το 1182 μου εβγαλε προβλημα, μου εβγαζε εκτος σιμ στα καλα καθουμενα, εχουμε και αυτο τωρα με προβλημα, παλιο s@msung οτι να ναι, τι κανω τωρα? το παω πισω η το πετω απο το παραθυρο? :mad:

 

Κατεβασα το kies 2 μπας και διορθωσω το προβλημα και μου λεει οτι η συσκευη δεν υποστηριζεται απο το kies2, για πειτε μου τι κανω? ποιο kies να κατεβασω?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

πρωτη μερα το ρυθμιζω κανονικα και δεν εχει δονηση κατα την εισερχομενη κληση, τι να πω ρε παιδια πολυ ξενερα, ειχα το 1182 μου εβγαλε προβλημα, μου εβγαζε εκτος σιμ στα καλα καθουμενα, εχουμε και αυτο τωρα με προβλημα, παλιο s@msung οτι να ναι, τι κανω τωρα? το παω πισω η το πετω απο το παραθυρο? :mad:

Κατεβασα το kies 2 μπας και διορθωσω το προβλημα και μου λεει οτι η συσκευη δεν υποστηριζεται απο το kies2, για πειτε μου τι κανω? ποιο kies να κατεβασω?

Στα προφίλ επέλεξε εξωτερικοί χώροι και πάρε ένα τηλέφωνο να δεις τι γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

πρωτη μερα το ρυθμιζω κανονικα και δεν εχει δονηση κατα την εισερχομενη κληση, τι να πω ρε παιδια πολυ ξενερα, ειχα το 1182 μου εβγαλε προβλημα, μου εβγαζε εκτος σιμ στα καλα καθουμενα, εχουμε και αυτο τωρα με προβλημα, παλιο s@msung οτι να ναι, τι κανω τωρα? το παω πισω η το πετω απο το παραθυρο? :mad:

 

Κατεβασα το kies 2 μπας και διορθωσω το προβλημα και μου λεει οτι η συσκευη δεν υποστηριζεται απο το kies2, για πειτε μου τι κανω? ποιο kies να κατεβασω?

αφού ρύθμισες δόνηση, restart έκανες στο κινητό? Αν συνεχίσει (μετά το restart) να μην έχει, δοκίμασε και ένα factory defaults/reset και αν συνεχίσει τα ίδια είναι θέμα hardware. Ισως δεν ακουμπάει καλά το μοτεράκι της δόνησης.

 

Οσο για την SIM στο 1182, μήπως ήταν Cosmote? Πολλά προβλήματα με sim cosmote σε πολλά κινητά. Καθαρίζεις τις επαφές τρίβοντάς τες ελαφρά με ένα κατσαβιδάκι να γυαλίσουν.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Στα προφίλ επέλεξε εξωτερικοί χώροι και πάρε ένα τηλέφωνο να δεις τι γίνεται..

 

ναι εκει δουλευει η δονηση μια χαρα :), εκει πρεπει να το εχω? τι λυση υπαρχει? ευχαριστω....

 

αφού ρύθμισες δόνηση, restart έκανες στο κινητό? Αν συνεχίσει (μετά το restart) να μην έχει, δοκίμασε και ένα factory defaults/reset και αν συνεχίσει τα ίδια είναι θέμα hardware. Ισως δεν ακουμπάει καλά το μοτεράκι της δόνησης.

 

Οσο για την SIM στο 1182, μήπως ήταν Cosmote? Πολλά προβλήματα με sim cosmote σε πολλά κινητά. Καθαρίζεις τις επαφές τρίβοντάς τες ελαφρά με ένα κατσαβιδάκι να γυαλίσουν.

wind και cosmote, οποια και να εβαζα πρωτη μου εβγαζε εκει που δε το περιμενεις εκτος το κινητο, ελεγε οτι δεν υπαρχει sim,(αυτο με το κατσαβιδακι το ειχα κανει) σας ευχαριστω πολυ και τους 2 για τις απαντησεις σας

 

edit πως κανουμε factory reset??????

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

ναι εκει δουλευει η δονηση μια χαρα :), εκει πρεπει να το εχω? τι λυση υπαρχει? ευχαριστω....

Κανονικά πρέπει να δουλεύει σε ολα τα προφίλ απλα επειδή οι ρυθμίσεις της δόνησης και γενικά της Samsung διαφέρουν απο τα αλλα κινητά σου είπα αυτο που υπάρχει η δόνηση ως προεπιλογη και δεν θέλει ρύθμιση.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-E2252 Dual Sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...