Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eρώτηση:ειμαι ο μόνος με 768 που ώρα 21:18 έχω ταχύτητα στο download από rapidshare επιπέδου isdn 128?

 

:p Με 1042/256 αυτήν την ώρα (01:00) είναι σα να έχω 384/128.

 

Και μια βόλτα στο hol.gr δείχνει ότι:

 

International Seabone:

Input Traffic: 99.6% Output Traffic: 98.4%

 

International Seabone II:

Input Traffic: 99.7% Output Traffic: 99.2%

 

International Seabone III:

Input Traffic: 97.2% Output Traffic: 96.2%

 

Έχεις HOL; Κλάφ'τα! (παράφραση από παλαιότερη διαφήμιση της Q)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τί γνώμη έχετε για τη νέα υπηρεσία της Tellas? Πιστεύω ότι συμφέρει αρκετά και κυρίως γιατί αποδεσμεύεσαι οριστικά απ τον ΟΤΕ!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά όσα λέει ο ddr2 μόνο που στο site του ΟΤΕ μιλάει για καθολική διαδοχή!Συγγενής δηλ ή κληρονόμος του αποθανόντος. Για την ακρίβεια λέγεται τέλος μεταβίβασης τηλεφωνικής σύνδεσης λόγω αναγνώρισης και κοστίζει όντως 18,33€

Χρειάζεται

1) τρεις παλαιούς λογαριαμούς

2)ταυτότητα

3) ΑΦΜ

4) και μια υπεύθυνη δήλωση που μάλλον θα σου δώσουν αυτοί στην οποία λίγο πολύ θα λες ότι χρησιμοποιείς το τηλ Χ καιρό κι ότι δεν το διεκδικεί όπως λέει και nikgl κάποιος συγγενής ή κληρονόμος!

5)αν θυμάμαι καλά θα σου ζητήσουν και ενοικιαστήριο ή κάποιο έγγραφο που να δηλώνει τη σχέση σου με το χώρο

 

Μετά στέλνουν αυτοί την επιστολή και αν κάποιος δεν εμφανιστεί .... με γειά :)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι εννοεί τη δική σου γραμμή dsl ? 'H μήπως εννοεί τις dsl γενικά της γύρω περιοχής ? Έχω ένα γνωστό τεχνικό που μου είπε ότι τα καλώδια από χαλκό που μεταφέρουν τις dsl μπορούν να παρουσιάσουν "προβλήματα" όταν είναι πόλλα μαζί το ένα πάνω στο άλλο και χρειάζεται να απομακρυνθούν!;) Ψάξτην
Link to comment
Share on other sites

προσφορά ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΣ Ισχύει έως 7/1/2007

 

 

Τώρα τα Σαββατοκύριακα η ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ, η προπληρωμένη κάρτα του ΟΤΕ, σας δίνει τη δυνατότητα να μιλάτε έως και 330 λεπτά μόνο με €6 για κλήσεις προς σταθερά τηλέφωνα των χωρών Ην. Βασίλειο, Γαλλία, Ιταλία, Γερμανία, Αυστραλία και Κύπρο, καθώς και προς σταθερά και κινητά τηλέφωνα των χωρών Η.Π.Α. και Καναδά.

 

Η παραπάνω προσφορά ισχύει για όλες τις αξίες καρτών της ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΣ. Συγκεκριμένα:

με ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ €6 μιλάς έως και 330 λεπτά

με ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ €13 μιλάς έως και 804 λεπτά

με ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ €25 μιλάς έως και 1.582 λεπτά

Από την προσφορά εξαιρούνται οι κλήσεις προς τον προορισμό του Ην. Βασιλείου με πρόθεμα 00 44 871. Η χρέωση ισχύει ανά λεπτό. Η τιμή χρέωσης στις προαναφερθείσες χώρες βάσει της προσφοράς είναι 0,01927€ ανά 60 δευτερόλεπτα συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα είδα το thread,να πώ και γώ ότι σε 3 συνδέσεις που γνωρίζω στον άξονα Πειραιά-Καλλιθέα-Γλυφάδα δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα,καθώς δουλεύαμε χωρίς πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

επειδη ενας φιλος θελει να βαλει adsl και στο σπιτι του και στο γραφειο του (ιατρειο), σκεφτοταν αν γινεται να παρει ενα Forthnet-in-a-box για το σπιτι του και να εχει το ιδιο username και password στο γραφειο του. ΠΟΤΕ δεν ειναι ταυτοχρονα on-line. ή σπιτι του ή στο ιατρειο του. επειδη δεν γνωριζω ουτε εγω την διαδικασια για την 2η γραμμη, ποια ειναι?

πρεπει να κανει απο τον ΟΤΕ ενεργοποιηση γραμμης adsl στο γραφειο?μονο αυτο χρειαζεται?

και αν ναι ποσο κοστιζει η ενεργοποιηση και ποσο το μηνιαιο παγιο?

ευχαριστω πολυ

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα είμαι νέο μέλος και θα ήθελα την βοήθεια σας, τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο kaspersky για να μπορώ να κάνω search στο dc++ όταν απενεργοποιώ το firewall κάνει search κανονικά. ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει να με βοηθησει....

εχω adsl 1024 forthnet με modem crypto f200.κατεβαζω απο το azureus με αργη ταχυτητα.λιγοτερο απο 20kb/sec :mad: .εχω ενα φιλο που χωρις να πειραξει κατι κατεβαζει απο azureus με 80kb/sec με adsl 1024 otenet.πως μπορω να εκμεταλλευτω σωστα την ταχυτητα μου ωστε να κατεβαζω torrens με ικανοποιητικη ταχυτητα?

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ακριβως το ιδιο προβλημα,ondsl,κτλ.κτλ.

βασικα δοκιμασα να αλλαξω και ports,δοκιμασα να προσθεσω trackers,εβγαλα firewalls κτλ.παλι τιποτα.:cry: για πειτε καμια ιδεα.

Α το ιδιο κ το bitcomet,κ το μtorrent.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη σύνδεσή σου. Είναι θέμα διαθεσιμότητας του αρχείου (στοιχεία seeds και peers). Δηλαδή κάποιο αρχείο μπορεί να κατεβαίνει με ταχύτητα 20kbps ενώ ένα άλλο με 85kbps (που είναι και το πιο κοντινό στην ταχύτητα αυτή). Εγώ έχω την ίδια ταχύτητα και άλλοτε κατεβάζω με 102kbps και άλλοτε με 15 ή λιγότερα. Εξαρτάται από τις προδιαγραφές του modem που έχει το pc απ' όπου παίρνεις το αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του jetpack 384 το μόντεμ που έχω είναι το ZTE ZXDSL852 θα ήθελα να μου αναφέρετε την διαδικασία δημιουργίας ADSL σύνδεσης στα Windows 98 SE για να μπορέσω να συνδεθώ στο Internet ευχαριστώ

 

δυστυχώς έχει οδηγίες μόνο για windows xp οσο για το cd ναι κάνει εγκατάσταση drivers αλλά οχι δημιουργία σύνδεσης

 

Στα xp η διαδικασία είναι στο control panel διπλό κλικ στο network connections επιλέξτε create a new connection επλέξτε next, επιλέξτε connect to the internet, επιλέξτε next, επιλέξτε set up my connection manually, επιλέξτε next, επιλέξτε connect using a broadband connection that requires a user name and password, επιλέξτε next, εισάγετε ένα όνομα για την σύνδεσή σας, επιλέξτε next, εισάγετε τα στοιχεία της σύνδεσή σας username-password επιβεβαίωση password, επιλέξτε next, στο παράθυρο που θα εμφανιστεί επιλέξτε add a shortcut to this connection to my desktop, επιλέξτε finish, η σύνδεση δημιουργήθηκε.

 

θέλω τα αντίστοιχα βήματα στα windows 98 se.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.Τοσο γκαντεμης λες να ειμαι που ολα τα torrents μου δεν εχουν seeds???Γιατι ειναι μονιμο το φαινομενο,με οτι και αν κατεβασω.θα βαλω τα κλαματα:cry: :cry: :cry:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να αγοράσω κατευθείαν απο τηγν εταιρία

 

+1...................;) ;) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα, σου εμφανιζει ενα link στα αγαπημενα

κ απο εκει κανεις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!!

πχ. ο Γερμανός στην κινητή ή το Πλαίσιο στα PC.

 

 

:lol: :lol: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :lol: :lol: :lol: :lol:

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μία θερμή παράκληση, όποιος ξέρει πως να ρυθμίσω επιτέλους το modem μου (γιατί αυτό φταίει μάλλον), έτσι ώστε να δουλέψει σωστά το voip phone linksys SPA941 με hol evoice η voipbuster είτε οτιδήποτε παρακαλώ ας μου στείλει ένα pm! Έχω το modem USR9108 και μάλλον το πρόβλημα είναι αρχικά να ανοίξω το port αλλά μάλλον δεν το κάνω σωστά. Με voipbuster έχω καταφέρει να πάρω τηλέφωνο αλλά όχι να δεχτώ, και το evoice δεν μπορώ να το ρυθμίσω καθόλου. όποιος ξέρει και έχει χειριστεί παρόμοιες συσκευές στο παρελθόν παρακαλώ pm!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να ανοίξω την πόρτα 5060 για voip σε USR 9108?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να ανοίξω την πόρτα 5060 για voip σε USR 9108?

Μπορείς να πας εδώ.

Στο site αναφέρει τις οδηγίες για το USR9110 αλλά πρέπει να είναι οπι ίδιες με το δικό σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας εδώ.

Στο site αναφέρει τις οδηγίες για το USR9110 αλλά πρέπει να είναι οπι ίδιες με το δικό σου.

 

exei kai gia 9108 alla kati leei gia static ip k egw den exw static!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...