Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο Οτε λεει οτι ενεργοποιησε την ADSL γραμμη μου στις 26-11-06. Εχω modem/router netgear.Ακομα περιμενω,να αναψει η ενδειξη της γραμμης. Το modem ειναι οκ ,τσεκαριστηκε,το τηλεφωνο μου ειναι αψογο και χωρις φιλτρο, (τρελο) και ο ΟΤΕ επιμενει οτι η γραμμη ειναι οκ στο 1μβ,Ειναι δυνατον?????????

Τι μπορω να κανω ρε παιδια??????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το τηλέφωνο ειναι οκ και δεν ακούς παράσιτα οταν το router είναι συνδεδεμένο, τότε δεν έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή. Δοκίμασε να ξεσυνδέσεις τελείως το τηλέφωνο και άναψε πάλι το router και δες αν συγχρονίσει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να τους πάρεις και να απαιτήσεις ότι αφού λένε ότι είναι οκ να έρθουν την επόμενη κιόλας ημέρα να το δούνε.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Η Vivodi προσφερει μεχρι 16 Δεκεμβρη το DSL Cube με ταχυτητα 4 Μbps για 8 μηνες στα 99 ευρω!!!!! Περιπου δηλαδη 12 ευρω τον μηνα!!!!!

Η προσφορα ισχυει στο ιδιοκτητο δικτυο της.Στο δικτυο του ΟΤΕ ισχυει 1 Mbps για 8 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια

 

Ειμαι με erasmus Βουλγαρια και δεν το πιστευα αλλα ειναι πραγματικοτητα!

Εκανα συνδεση cable με 3200Kbits 20ευρω

 

Μας εκμεταλευοντε κανονικα στην Ελλαδα..............

 

Ειμαστε πολυ πισω

Link to comment
Share on other sites

Επ, είσαι λάθος.

Εμάς εκμεταλέυονται στην ελλάδα όχι εσένα.

Εσύ μιά χαρά είσαι βλέπω.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια

 

Ειμαι με erasmus Βουλγαρια και δεν το πιστευα αλλα ειναι πραγματικοτητα!

Εκανα συνδεση cable με 3200Kbits 20ευρω κατεβαζω με 400ΚBytes

 

Μας εκμεταλευοντε κανονικα στην Ελλαδα..............

 

Ειμαστε πολυ πισω

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις μερες δοκιμαζω το i-call. Εχω κατεβασει το x-lite και φαινεται να λειτουργει σχετικα καλα... Επειδη ακομα δεν θελω να ρισκαρω χρηματα και να αγορασω καποια συσκευη σαν το linksys pap2, εχετε να προτεινετε τπτ καλο για να μην χρησιμοποιω το μικροφωνακι της καμερας και τα ηχεια του υπολογιστη για να μιλησω; Απο αυτα τα usb phones υπαρχει κανενα καλο και δοκιμασμενο; 'Η ισως καποιο headset?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πληρώσεις με PAYPAL moneybookers, με τραπεζική κατάθεση ή μέσω official Voip resselers κάποιος θα υπάρχει στην περιοχή σου .

όμως είναι καλύτερα να βάλεις το Voipdiscount.com γιατί έχει δωρεάν κλήσεις στην Ελλάδα ή το lowratevoip.com το οποίο έχει καλύτερες τιμές σε κινητά + δωρεάν κλήσεις στην Ελλάδα. Το Voipbuster δεν δίνει πλέον δωρεάν την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πληρώσεις με PAYPAL moneybookers, με τραπεζική κατάθεση ή μέσω official Voip resselers κάποιος θα υπάρχει στην περιοχή σου .

όμως είναι καλύτερα να βάλεις το Voipdiscount.com γιατί έχει δωρεάν κλήσεις στην Ελλάδα ή το lowratevoip.com το οποίο έχει καλύτερες τιμές σε κινητά + δωρεάν κλήσεις στην Ελλάδα. Το Voipbuster δεν δίνει πλέον δωρεάν την Ελλάδα.

 

Sorry παιδια αλλα επειδη δεν το γνωριζω ας μου πει καποιος οταν εννοει να πληρώσω με PAYPAL moneybookers, με τραπεζική κατάθεση ή μέσω official Voip resselers τι κανω?

Μπορεις να γινεις σε παρακαλω πιο αναλυτικος γιατι εχω παει σε ποσες τραπεζες εδω στην Βουλγαρια και δεν μπορω να συννενοηθω και εχω:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδες χρειαζομαι την βοηθεια σας,ειμαι απο Κυπρο και ετσι δεν ξερω τις διαφορες των DSL σας....σπουδαζω Ελλαδα και ηρθε ο καιρος να βαλω ιντερνετ....δεν εχω γραμμη στο σπιτι αν και εχω την υποδοχη για το βυσμα....σκεφτομε να βαλω μεταξυ dslcube tis vivodi και hibox της hol(η εκτος και αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε)... μιλαμε για 1Mb/s ή και 2 ..(εξαρτατε απο την τιμη)..ποιο πακετο προτεινετε?ποσα θα πρεπει να πληρωνω καθε μηνα?και ποσα θα μου κοστισει αρχικα ολο αυτο για να το συνδεσω? η βοηθεια σας μου ειναι απαραιτητη γιατι ειμαι χαμενος:p σας ευχαριστω προκαταβολικα:)

DP

Link to comment
Share on other sites

@chrisk

 

συν μια φαπα (:chair:) 19% = 41,65 €

 

@stixima

Δηλαδη 1 μηνας που τον εχεις ηδη πληρωσει και αλλοι 8 που τους πληρωνεις ανα μηνα. Υποθετω πως εχεις το kit-προσφορα με τη στανταρ τιμη (26€ αν θυμαμαι καλα...τυχερε :O )

 

Χωρις να κανω υπολογισμους (μην μου καει, μετα τι θα εχω να σκεφτομαι; :O ) συμφερει να το μεταφερεις και να πληρωσεις το χαρατσι που αναφερεται πιο πανω στους ΟΤΕτζηδες :cry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοίτα να δεις, Αν δεν έχεις κάρτα τώτε πας για Moneybookers. Αλλιώς η τράπεζα σου θα σου χρεώσει ένα υπερβολικό ποσό για το έμβασμα . Ή ψάχνεις μέσα από το site του voibbuster για αντιπρόσωπο στην περιοχή σου .

Προσεξε τώρα Ανοίγεις λογαριασμό στο moneybookers, Εκεί θα σου δώσουν την τράπεζα που συνεργάζοντα στην Βουλγαρία . πρέπει να έχεις λογαριασμό στην ίδια και να κάνεις μεταφορά από τον λογαριασμό σου και όχι κατάθεση ώστε να σιγουρευτούν για το όνομα σου .

Link to comment
Share on other sites

Να τι λέει το moneybookers

 

!!! ΟΧΙ μετρητά / καταθέσεις τρίτων !!! Λόγω του κανονισμού κατά του ξεπλύματος χρημάτων ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΜΕ κατάθεση μετρητών ή τραπεζικές μεταφορές που γίνονται από άτομα εκτός του VASILEIOS S... Δεν θα κάνουμε ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ από αυτόν τον κανόνα. ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙΤΕ ΌΛΕΣ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΈΣ ΚΑΙ διευθυντικές χρεώσεις για την επιστροφή των χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Να τι λέει το moneybookers

 

!!! ΟΧΙ μετρητά / καταθέσεις τρίτων !!! Λόγω του κανονισμού κατά του ξεπλύματος χρημάτων ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΜΕ κατάθεση μετρητών ή τραπεζικές μεταφορές που γίνονται από άτομα εκτός του VASILEIOS S... Δεν θα κάνουμε ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ από αυτόν τον κανόνα. ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙΤΕ ΌΛΕΣ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΈΣ ΚΑΙ διευθυντικές χρεώσεις για την επιστροφή των χρημάτων.

 

Σου λέει δηλαδή ότι δέχεται κατάθεση μόνο από τον κάτοχο του λογαριασμού Voipbuster και όχι από τρίτους. Δεν είναι

Link to comment
Share on other sites

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Vasileios εισαι ωραιος!

 

Δεν μου αρεσει και πολυ βεβαια αυτο το φακελωμα!(ξεπλημα χρηματος?) :down: μπορουσαν να το κανουν για πανω απο ενα ορισμενο ποσο αλλα τεςπα

Το βρηκα οπως το ειπες αλλα εχω την εντυπωση οτι με τo ucash ξεμπερδευω πιο απλα γιατι θελω μονο για μια φορα να καταθεσω χρηματα.

Τι λες λογικα σε οποιαδηποτε τραπεζα μπορω χρησιμοποιησω το ucash

χωρις επιβαρυνση? Τα καταθετω μου δινουν την αποδειξη με το Code και μεσω ιντερνετ βαζω σαν :ninja: τα χρηματα?

 

Γινομαι λιγο κουραστικος και ρωταω τετοιες λεπτομερειες γιατι εδω στην Βουλγαρια δεν μιλανε στις Ελληνικες Τραπεζες ουτε εστω αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε..εγω θελω κατι πολυ οικονομικο για αρχη...θελω να δω πως παει γενικα η λειτουργια του i-call, και αν αξιζει πραγματικα τοτε να βαλω κατι καλο... γι αυτο για αρχη θελω καποιο usb phone ή καποιο headset...
Link to comment
Share on other sites

kalipsera exo ena problhmataki me to routeraki sagem 1540wg sp kai ta windows vista rc1

prospa8o na mpo sthn selida toy royter poy einai 168.254.2.1

eno me to laptop kai ta winxp leitoyrgi kanonika me ta vista de moy fortoni h selida

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Φίλε lionor,χρησιμοποιώ εδώ και 2 μήνες το i-call και η ποιότητά του είναι εξαιρετική.Με την χρήση μίας συσκευής όπως η linksys spa 3000,η ποιότητα βελτιώνεται ακόμη περισσότερο, και βεβαίως δεν είμαι και υπόχρεως να βρίσκομαι μονίμως πάνω από τον υπολογιστή, καθ' όσον χρησιμοποιεί αυτόνομα την σύνδεση του διαδυκτίου και ακόμη περισσότερο ,μπορείς να συνδέσεις πάνω σε αυτό το θαυματουργό κουτάκι μία οιαδήποτε τηλεφωνική συσκευή και εναλάσσεσαι μεταξύ οτε και εναλλακτικών παρόχων όπως το i-call..To κόστος της συσκευής είναι γύρω στα 80 ευρώ,αλλά φρονώ ότι αξίζει με το παραπάνω τα χρήματά του..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το usb της usrobotics.Γενικότερα είμαι ευχαριστημένος αλλά με το i-call όχι, καθώς κάνει όλο διακοπές και δε ξέρω τι φταίει!με voipbuster , skype klp είναι άψογο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...