Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ ακριβώς το ίδιο και χειρότερα μην σου πώ!!!1

 

Διπλασιάστηκε η γραμμή και τώρα ειναι χειρότερη από πριν!!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγω μονο μια φορα ειδα ταχυτητα για 1024,τις υπολοιπες απο 512 και κατω!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

ο adsl εξοπλισμός συνήθως λειτουργεί για όλους τους providers, όπως άλλωστε κι ένα απλό modem, που το χρησιμοποιείς με όποιον provider θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν καινουριες εκδόσεις firmware για ολες τις εκδόσεις hardware του νετμοντ. Οσοι πιστοι κατεβάστετο! Εγω το πέρασα και ολα οκ, δεν ειδα καποιο πρόβλημα. Φυσικα πουθενα δεν λεει τι διορθώνουν...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia N70/5.0609.2.0.1; 6366) Opera 8.01 [en])

 

Αν μας έλεγε η αγαπητή intracom τι διορθώνει να ξέρουμε τι αν αξίζει να την κατεβάσουμε η όχι θα ήταν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια με αναβαθμισμένη 1024 σε 2048, από Forthnet και πιάνω 700-900 kbps :mad:

Μα πότε επιτέλους θα διορθωθεί η κατάσταση???

Έχουμε το χειρότερο δίκτυο της Ευρώπης, με τα παλαιότερα καλώδια, ΚΑΘΟΛΟΥ οπτικές ίνες στο Δημόσιο Δίκτυο ΟΤΕ, και μηδενική αξία των υπηρεσιών που προσφέρονται, σε σχέση με τα χρήματα που πληρώνουμε :blink:

 

Κατά τα άλλα είμαστε Ευρωπαίοι.......................................................................... :X :X

:O

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κι εγώ σε αυτήν την πολύ ενδιαφέρουσα σελίδα, την οποία έχω καιρό που διαβάζω αλλά μόλις πήρα το θάρρος να γίνω μέλος.

 

Αφορμή για αυτό είναι το γεγονός ότι μόλις έγινα συνεργάτης της algonet. Έψαξα αρκετά το forum αλλά δε βρήκα αρκετές πληροφορίες για αυτήν την εταιρεία και όπως καταλαβαίνεται θα ήταν πολύ χρήσιμο να εκφράσεται τις απόψεις σας, τόσο για εμένα, όσο και για ενημέρωση των υπολοίπων που τυχόν θα διαβάσουν τα posts.

 

Προσωπικά η όλη ενασχόληση μου, μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις. Τόσο από πλευράς παροχής υπηρεσιών (τιμές-ποιότητα), όσο και από πλευράς αποδοχών και του τρόπου με τον οποίο αυτή λειτουργεί (mlm).

 

Αρχικά θα ήθελα να σχολιάσεται την εικόνα της εταιρείας και το αν κρίνεται ότι αυτή μπορεί να επιβιώσει στον ανελέητο ανταγωνισμό (προσωπικά από αυτά που έχω δει μέχρι τώρα μου φαίνεται πολύ σοβαρή εταιρεία). Στη συνέχεια μπορούμε να επεκταθούμε και σε θέματα mlm, αλλά για αρχή θα ήθελα να εκφράσεται τις απόψεις για την algonet ως εταιρεία, την ποιότητα των υπηρεσιών που προσφέρει, το προφίλ της κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

διαβάζω εδώ και καιρό το forum και πραγματικά είναι ένα από τα καλύτερα forums στην ελλάδα ανεξάρτητα από περιεχόμενο. Μπράβο!

 

 

θέλω να πειραματιστώ με sip voip σε symbian (έχω το n70). εχω 3G & GPRS :-)

 

Τι software προτείνεται ?

 

tj

Link to comment
Share on other sites

Λόγω ακριβώς της MLM φύσης της εταιρείας ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΘΩ οποιονδήποτε «προσηλυτισμό» μέσω του forum. Μπορείτε να εκφράσετε τις απόψεις σας για το τηλεπικοινωνιακό κομμάτι της εταιρείας, αλλά μη διανοηθεί κανείς να κάνει διαφήμιση ή ψηστήρι μέσω του forum :!:
Link to comment
Share on other sites

Οποια βοήθεια καλοδεχούμενη !)

 

Status : Δεν έχω ασχοληθεί ποτε με ADSL :blink:

 

History : -Διαμένω στην Ρόδο

-έχω προεπιλογή στην ALTEC

-θέλω να βάλω ADSL, έχω κάποιον περιορισμο (λόγω προεπιλογής) ?

 

 

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ :

 

1. Ποιά εταιρία να επιλέξω ? Έχω κατα νου τις ακόλουθες ως καλές-οικονομικές κλπ ....ForthNet / Altec / Ote / Tellas / Vivodi

 

2. Πόσο θα μου στοιχίζει τον μήνα όλα μαζι ?

 

3. Τι ακριβώς εμπεριέχει αυτό το "Όλα Μαζί" ??

Υπάρχουν εταιρίες με που "κρύβουν" μέρος της χρέωσης ??

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων !!

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα εχουμε πει παρα πολλες φορες,

Για τιμες μπες στο site καθε εταιριας και δες τι σε ενδιαφερει.

Το DSL ειναι τελειως ανεξαρτητο απο το τηλεφωνο.(προεπιλογη)

Παρε router συνδεση με υπολογιστη μονο με ETHERNET και οχι USB.

Για εμενα, Οτενετ ή τελλας, με D-link ρουτερ (ασυρματο).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Status : Δεν έχω ασχοληθεί ποτε με ADSL :blink:

Όλοι αρχίζουν απο κάπου :)

 

History : -Διαμένω στην Ρόδο

-έχω προεπιλογή στην ALTEC

-θέλω να βάλω ADSL, έχω κάποιον περιορισμο (λόγω προεπιλογής)

Δέν είναι περιορισμός αυτό... Μόνο αν δέν έχει διαθέσιμες πόρτες δέν μπορείς να βάλεις aDSL

 

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ :

 

1. Ποιά εταιρία να επιλέξω ? Έχω κατα νου τις ακόλουθες ως καλές-οικονομικές κλπ ....ForthNet / Altec / Ote / Tellas / Vivodi

 

2. Πόσο θα μου στοιχίζει τον μήνα όλα μαζι ?

 

3. Τι ακριβώς εμπεριέχει αυτό το "Όλα Μαζί" ??

Υπάρχουν εταιρίες με που "κρύβουν" μέρος της χρέωσης ??

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων !!

 

1. Εάν αποφασίσεις να πάρεις πακέτο κοίταξε την σχέση τιμής/μήνες

 

2. Ανάλογα με την εταιρία, εάν θα πάρεις πακέτο, ή εάν θα πάς για σκέτη συνδεση οπου θα χρειαστεί να αναβαθμίσεις την γραμμή σου σε aDSL

 

3, 'Όλα μαζί" = Δέν πληρώνεις το πάγιο στον ΟΤΕ και την σύνδεση χωριστά. Εσύ τα πληρώνεις στην εκάστοτε εταιρία, και η εταιρία αναλαμβάνει να πληρώσει το πάγιο της aDSL στον ΟΤΕ.

Και δέν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο που λές, γιατί θα γινόταν της τρελής (aka Ε.Ε.Τ.Τ.).

Ελπίζω να σε κάλυψα

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Τον προσηλυτισμό μέσω του forum που τον είδες? Τη διαφήμιση? Το ψηστήρι? Έτσι υποδέχεστε τους νέους στο forum? Θα μπορούσες να μου στείλεις ένα PM, σε περίπτωση που κάνω λάθος για το mlm. Οι προθέσεις μου είναι εντελώς αγνές, μια πληροφόρηση ζήτησα. Περιμένω απάντηση γιατί ακόμη δεν έχω καταλάβει που είναι το λάθος μου...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!!

Νομίζω οτι θα είχε νοήμα να κάνουμε μια δημοσκόπηση σχετικά με το ποιο κατάστημα έχει περάσει στην συνείδηση του κόσμου σαν το καλύτερο στο ίντερνετ, όπως πχ. ο Γερμανός στην κινητή ή το Πλαίσιο στα PC.

Με βάση λοιπόν εξυπηρέτηση,γνώσεις, προσφορές και ποικιλία, εσείς ποιο προτιμάτε?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς επειδή είσαι νέος στο forum, δε μπορείς να ξέρεις τι έχει προηγηθεί και γιατί έκανα την παραπάνω προειδοποίηση. Αν νομίζεις ότι δε σε αφορά, μπορείς να την θεωρήσεις ότι δεν απευθύνεται σε σένα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω ειμαι με 1mb και πιανω σε download 20-30kb οταν ειναι στις καλες του...Τωρα δεν ξερω πως θα γινει αλλα απο ενα τηλεφωνο που εκανα στην forthnet που ειμαι μου ειπανε οτι ειναι θεμα οτεκαι θα πρεπει να περιμενουμε μεχρι τον νοεμβριο που τελειωνει τις εργασιες ο οτε:wacko:
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...