Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia mas tazoun taxitites ipogegrammenes apo simvolaia kai meta pianoume oute kan ta misa apo oti mas lene!!!!!

 

 

iparxei periptwsi na mporoume na kinithoume nomika?

+1.Bebaia egw den antimetopizw to problhma se toso megalo bathmo.Me thn 384 katebaza ta meshmeria me 33-36 kai ta bradakia xtypaga 39-41.Meta thn anabathmish(pou thn phra xampari shmera) katebaza to meshmeri me 81!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα το είδα και μπορώ να πώ οτι μαρεσε αρκετά...αν κατάλαβα καλά οι κλήσεις μεταξύ σταθερών αριθμών που αντιστοιχούν σε jajah μέλη μέσα στον ελλαδικό χώρο είναι δωρεάν σωστά...Και αν δεν δώσεις πιστωτική μπορούν να σου χρεώσουν τίποτα χωρίς να το καταλάβεις? Απλα δεν θα μπορείς να εκτελέσεις κλήσεις...σωστα?

 

Αν το χρησιμοποιεί κάποιος ας δώσει τα φώτα του...

 

 

 

Ευχαριστώ

D.G.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια εχω isdn συνδεση και το netmod ειναι σε αλλο δωματιο..εγω στην μπριζα του δωματιου μου μπορω να συνδεσω το modem (adsl) για να μπω στο ιντερνετ η πρεπει να παρω ασυρματο modem/router και να το συνδεσω πριν το netmod για να μπω στο νετ?????

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το είδα και μπορώ να πώ οτι μαρεσε αρκετά...αν κατάλαβα καλά οι κλήσεις μεταξύ σταθερών αριθμών που αντιστοιχούν σε jajah μέλη μέσα στον ελλαδικό χώρο είναι δωρεάν σωστά...Και αν δεν δώσεις πιστωτική μπορούν να σου χρεώσουν τίποτα χωρίς να το καταλάβεις? Απλα δεν θα μπορείς να εκτελέσεις κλήσεις...σωστα?

 

Αν το χρησιμοποιεί κάποιος ας δώσει τα φώτα του...

Ευχαριστώ

 

Ακριβώς έτσι.

Link to comment
Share on other sites

re paidia mas tazoun taxitites ipogegrammenes apo simvolaia kai meta pianoume oute kan ta misa apo oti mas lene!!!!!

 

 

iparxei periptwsi na mporoume na kinithoume nomika?

Αμα διαβασεις το συμβολαιο καλα θα δεις οτι γραφει οτι η ταχυτητα δεν ειναι εγγυημενη.Αυτο που σου λεει ειναι το πανω οριο της ταχυτητας που μπορεις να φτασεις.Τιποτα δεν μπορεις να κανεις.Δυστυχως προβληματα ταχυτητας υπαρχουν σε ολους

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ο router/modem αναγκαστικα θα ειναι κοντα στο netmod για να μην μπλεξεις με καλωδια.

Παρε ενα ασυρματο ρουτερακι και ξεμπερδεψες απο ολα, μια και καλη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το δίοδος εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102887

 

Για δικτύωση, modems, routers κτλ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=81534

 

Για την isdn, απλά έτυχε να εξαντληθούν οι pstn adsl πόρτες. Ή περιμένεις ή αναβαθμίζεις σε isdn. Δεν κερδίζεις τίποτε αν έχεις isdn με την adsl.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Τα είπαμε. Οι ταχύτητες δεν είναι εγγυημένες.

Συννέχεια εδώ για τα προβλήματα των αναβαθμίσεων.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

hi all

molis evala tilefono sto spiti (patra)

k tora mporw na valw k internet

omos ta paketa me ta 2mbps teliwsan

poso prepei na perimenw gia ta epomena???

de me peirazei i desmeusi ton 12 minwn kathos

de thelw kati parapano.k ta 25/mina itan kala.

Link to comment
Share on other sites

apo simera mporo na valw adsl , kathos evala tilefono

thelw 2mbps , alla oi prosfores teliwsan

kserete pote tha bgoun alla paketa? i na min perimenw adika?

Ego tha sou proteina auto tis vivodi: http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=428

 

Eite aoristou me 29euro/mina

Eite 12mino me 16,58euro/mina

Eite 24mino me 10,80euro/mina

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δε μου εξηγείς πως να ξέρω τι προηγήθηκε?

 

Αlgonet MLM

 

Παρομοια προβληματα υπηρξαν με την Telepassport και γενικα με οποια εταιρια εχει MLM :O

 

 

Οι τιμες της δεν εχουν κατι ιδιαιτερο ενω εχει ελαχιστη χρεωση και στα υπεραστικα και στα διεθνη.

Επισης εχει λιγα οικονομικα προγραμματα.

 

Ο χρονος θα δειξει αν θα επιβιωσει...να φτασει τους μεγαλους παιχτες παντως ειναι δυσκολο ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω πανω απο 1 χρονο adsl 1mb full LLU απο τη vivodi και τωρα μετακομιζω πολυ κοντα στο δικο μου σπτι. (δυο σπιτια πιο πανω στον ιδιο δρομο) Το προβλημα ποιο ειναι; Πως αν θελω να κανω αιτηση αλλαγης διευθυνσης θα πρεπει να πληρωσω 120 ευρω!! Κοροιδια; Το ιδιο λεω και εγω. Για ποιο λογο αναγκαζουν ενα παλιο συνδρομητη να κανει καινουργια συνδεση; Ακομα και η κοπελα στην εξυπηρετηση πελατων μου ειπε οτι ειναι πιο οικονομικο απλα να κανω καινουργια συνδεση. Η ερωτηση ειναι: Τωρα που η vivodi αρχιζει τις αναβαθμισεις αξιζει να παραμεινω σε αυτο το δικτυο η να παω σε καποιο αλλο; Αλλα ακομα και αν παραμεινω τι να κανω, καινουργια συνδεση η αλλαγη διευθυνσης; Ποιο ειναι το συνολικο κοστος για μια καινουργια συνδεση με τη vivo full llu;

 

Υ.Γ. Η κοπελα μου ειπε να δω πρωτα αν υπαρχει διαθεσημοτητα full llu στο σπιτι που θα παω. Οταν βαζω το τηλ. στο site της vivodi μου βγαζει αυτο το μηνυμα:

 

DSL Κάλυψη

Κάλυψη πρόσβασης DSL από τη Vivodi Telecom

 

 

Υπάρχει προσωρινή μη διαθεσιμότητα ADSL & SDSL πρόσβασης (Αστικό κέντρο : ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.) μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της Vivodi Telecom. Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι σε λίγες ημέρες.

 

Υπάρχει διαθεσιμότητα ΑDSL μέσω του δικτύου τoυ OTE.

 

Oι ακόλουθες υπηρεσίες είναι διαθέσιμες:

 

* DSLnet

* DSLnet Static

* DSLnet SOHO

 

 

Τι σημαινει; Οτι εχει full llu αλλα δεν εχει πορτες; (που σαν παλιος συνδρομητης προφανως και μπορω να κανω αλλαγη διευθυνσης χωρις κανενα προβλημα) η μηπως οτι εχει προβλημα το δικτυο σε αυτην τη περιοχη;

Link to comment
Share on other sites

Κανενα γιατι ολοι ειναι ασχετοι.

Πρωτα παιρνω τηλεφωνο την εταιρεια, ενημερωνομαι πληρως και σωστα και μετα παω οπου εχει την καλυτερη προσφορα, αν υπαρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποιο λάθος πρέπει να κάνει ο φίλος/η plati διότι όταν πηγαίνεις να κάνεις register σου βγάζει αυτό το μύνημα παρακάτω. Το έχεις δοκιμάσει plati? Αν ναι ξέρεις τι πρέπει να κάνω πες μου σε παρακαλώ γιατί το βλέπω λίγο αδύνατο να πραγματοποιεί δωρεάν αστικές κλήσεις. Το μύνημα που βγάζει αν το προσέξεις είναι το εξής:

 

PLEASE NOTE

In your country only CHEAP calls are possible. FREE calls are not supported because you are not in Zone 1 or 2.

Link to comment
Share on other sites

hiz

molis pira ena paketo gia 6 mines 1024 apo forthnet

k paw meso internet na kanw tin energopiisi , kai vlepw

pos thelei apo ton ote ena logargiasmo tilefonou.

egw molis simera evala tilefono sto spiti ( fititis sti patra )

opote den exw tpt tetio , eimai athina tora k thelw na kanw tin

etisi gia to dsl , ti mporw na kanw tora ?????

Link to comment
Share on other sites

Πας σε ένα κατάστημα ΟΤΕ στην Αθήνα και ζητάς ένα έγγραφο που να αποδεικνύει ότι ο αριθμός σου έχει τα στοιχεία σου. Ή ένα (αντίγραφο) λογαριασμό έστω και μηδενικό.
Link to comment
Share on other sites

to tilefono einai sto onoma tis manas mou edw athina

opote prepei na valw ta dika tis stoixeia , k evaza ta dika mou egw

thx kosta

 

an k tha diafonisw me to sign sou

to internet boithaei k auto gia na ksefigeis ligo

2.100 ores lineage 2 +

200 dota +

300 counter strike +

100~ surfing +

= 18499 moria :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

to tilefono einai sto onoma tis manas mou edw athina

opote prepei na valw ta dika tis stoixeia , k evaza ta dika mou egw

thx kosta

 

an k tha diafonisw me to sign sou

to internet boithaei k auto gia na ksefigeis ligo

2.100 ores lineage 2 +

200 dota +

300 counter strike +

100~ surfing +

= 18499 moria :p :p :p

Η σύνδεση μπορεί να είναι και στα δικά σου στοιχεία...

 

Απλά εάν οι γραμμή είναι σε άλλα στοιχεία θα πρέπει εκεί να μπουν τα στοιχεία του κατόχου της γραμμής και η υπογραφή του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...