Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον Ulticool

 

Και σας ρωτάω:

Μου κλέψαν την ταυτότητα και έχω μόνο διαβατήριο (ισχύει ως το 2004).Το δέχονται;

 

 

το δέχονται... είναι δημόσιο έγγραφο που πιστοποιεί την ταυτοτητα σου.. Εναλλακτικά, τους δίνεις το χαρτί της αστυνομίας που σου έδωσαν για προσωρινή ταυτότητα

 

 

Μπορώ τη Δευτέρα να κάνω τη σύνδεση ή πρέπει να παω και κανενα χαρτι που να αποδεικνύει το: "Να έχετε σχέση (κυριότητα, νομή ή χρήση) με το χώρο που επιθυμείτε να εγκατασταθεί η τηλεφωνική σύνδεση." ???

 

απλά δηλώνεις ότι εκεί κατοικείς.. τίποτα παραπάνω

 

 

Αν κάνω τη νεα συνδεση πρίν κόψει ο πατέρας μου τη δική του,θα χρεωθώ τέλη εγκατάστασης;;; Γιατι λέει "Δευτερη τηλ. γραμμή στον ίδιο χώρο με την παλια εγκαθισταται δωρεαν!" Έχει σημασία οτι είναι στο όνομα του πατέρα μου;

 

 

Βασικά, αν το κάνεις αυτό, πάλι θα πληρώσεις, αφού και για τη διακοπή σύνδεσης πληρώνεις κάποιο ποσό εφάπαξ

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ego paraggeila to microcom esoteriko apo to infoshop. Tha sas po leptomereies kai entyposeis apo deytera-triti poy tha to paralabo.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον a_s

 

το δέχονται... είναι δημόσιο έγγραφο που πιστοποιεί την ταυτοτητα σου.. Εναλλακτικά, τους δίνεις το χαρτί της αστυνομίας που σου έδωσαν για προσωρινή ταυτότητα

 

 

 

απλά δηλώνεις ότι εκεί κατοικείς.. τίποτα παραπάνω

 

 

 

 

Βασικά, αν το κάνεις αυτό, πάλι θα πληρώσεις, αφού και για τη διακοπή σύνδεσης πληρώνεις κάποιο ποσό εφάπαξ

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου. Ήσουν απόλυτα διαφωτιστικός! :)

Γιουπιιιιιι παω να βάλω γραμμούλα!

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

εχω συνδεθει με τον οτε πηρα κι ενα φιλτρο ιντρακομ

αλλα δσλ πουθενα???

 

το isdn λειτουργει κανονικα

αλλα

dsl γιοκ , τιποτα

 

εχω μοντεμ fritz dsl εσωτερικο και απτο 134 λενε οτι συνδεθηκα .

 

μηπως ξερει κανεις πως συνδεεται το φιλτρο ???

εχει εξαπινο κλιπς

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

Sorry αν υπάρχει ήδη κάτι τέτοιο και δε το βρήκα αλλά θυμάμαι στο Unwired υπήρχε κάποτε ένα συκριτικό πινακάκι με τα rates για τις τηλεφωνικές κλήσεις όλων των εταιριών. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για τις ADSL συνδέσεις;

 

Termi :rolleyes:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

To kerw oti edw einai mono gia dsl alla exw tin ekseis aporia me tin isdn.Me isdn otenet 64ara ti taxytites downloading pianoume.Episeis ena tragoudi px 5000kb apo to kazaa se posi wra tha to katevaze.Exw kia lli mia erwtisi alla tha tin kanw molis apantithoun aytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fumantsu

 

Μπα.... Δεν υπαρχει τροπος.

Για την καινουρια ταυτοτητα μεχρι να βγει σου δινουν ενα χαρτι που ειναι προσωρινη. Μπορεις πιστευω να την χρησιμοποιησεις αυτη .

 

Kαι διαβατήριο κάνει αλλά και το προσωρινό χαρτί που σου δίνουν αντί για ταυτότητα.

 

Τώρα για το πρώτο σκέλος της ερώτησης. ΟΧΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ. Αλλά και να γινόταν.... πόσο σίγουρος είσαι ότι δεν θα το έπερνε χαμπάρι κάποια στιγμή?

 

Φαντάσου να έλειπες μια μέρα, και να ερχόταν ο φάκελος για την DSL. Αυτό θα σε έδινε στεγνά. :blink:

 

Εκτός κι αν πάρεις νέα γραμμή στο όνομα σου. :p (Ακου κει invisible ADSL :lol: )

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nikos_s3

 

με 64κ κατεβάζεις με maximum 7.5 kB/sec...

 

 

με "φυσιολογικό" ISP ναι !

 

αλλά με 64άρα ΟΤΕΝΕΤ ήταν η ερώτηση και η απάντηση ειναι οτι σερνεται...

γύρω στα 6-6.5 ΚΒ/δευτερόλεπτο.....

--> Mostly Harmless <--
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Tfan

 

με "φυσιολογικό" ISP ναι !

 

αλλά με 64άρα ΟΤΕΝΕΤ ήταν η ερώτηση και η απάντηση ειναι οτι σερνεται...

γύρω στα 6-6.5 ΚΒ/δευτερόλεπτο.....

 

:worry: Εγώ με ΟΤΕΝΕΤ είμαι «καρφωμένος» στα 7.5kbps! :confused:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Ulticool

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου. Ήσουν απόλυτα διαφωτιστικός! :)

Γιουπιιιιιι παω να βάλω γραμμούλα!

 

 

να είσαι καλά :rolleyes:

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Ulticool

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου. Ήσουν απόλυτα διαφωτιστικός! :)

Γιουπιιιιιι παω να βάλω γραμμούλα!

 

αντι για διακοπή της παλιάς και εγκατασταση νεας, γιατι δεν κανεις απλά μια μεταφορά της γραμμής στο όνομά σου;;;

απλά μια εξουσιοδοτηση από τον πατερα σου χριεαζεται.

--> Mostly Harmless <--
Link to comment
Share on other sites

ξερει κάποιος αν υπάρχει χρονοκάρτα που μπορώ να χρησιμοποιήσω απ ευθείας απ το κινητό μου? να παρω δηλαδή τηλεφωνο απο το κινητο μου σε αλλο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να συνδεσω 2 Η/Υ που βρισκονται σε 2 διαφορετικους ορόφους με το adsl modem που βρισκετε στον πρώτο. Δεν θελω να τραβηξω καλώδια. Τι μπορω να κανω? Τα μηχανηματα θέλω να μπαίνουν ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ στο διαδίκτυο χωρις να πρεπει να είναι κάποιος απο τους 2 αναμένος. Ξερει κανεις καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nkoumo

 

Θέλω να συνδεσω 2 Η/Υ που βρισκονται σε 2 διαφορετικους ορόφους με το adsl modem που βρισκετε στον πρώτο. Δεν θελω να τραβηξω καλώδια. Τι μπορω να κανω? Τα μηχανηματα θέλω να μπαίνουν ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ στο διαδίκτυο χωρις να πρεπει να είναι κάποιος απο τους 2 αναμένος. Ξερει κανεις καμια λυση?

 

 

Υπάρχει λύση αλλά θα κοστίσει αρκετά... Λοιπόν με λίγα λόγια χρειάζεται να βάλεις από 1 ασύρματη κάρτα δικτύου σε κάθε Η/Υ και να συνδέσεις στο ADSL modem 1 ασύρματο DSL router που θα στέλνει τα data από και προς τις κάρτες. Το modem φυσικά πρέπει να είναι ethernet. Καλύτερα να βρεις κάποιον που ξέρει καλά από δίκτυα για να σε βοηθήσει με την εγκατάσταση και τις επιμέρους ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Απο τον 11/2002,εχω κανει συνδεση στο τηλ.σπιτιου με την Q.

Απο τοτε,και σε ακανονιστες ώρες δεχομαι κλήσεις ,στις οποιες ακούγεται σαν να προσπαθει να επικοινωνισει μαζι μου ενα fax!!!

Τις περισσοτερες φορες φαινεται ο αριθμος καλουντος,αλλες οχι.

Ενας τεχνικος του ΟΤΕ,μου είπε οτι οφείλεται στην εταιρεία και στα συστήματα τους.Τηλεφωνόντας στον ΟΤΕ δεν μπορουσαν να μου βρουν αν υπαάρχει αυτο το τηλεφωνο.Η δε Q-T,καμια βοήθεια.

Αν καποιοσ ξερει κατι ανάλογο,ή μπορεί να με βοηθήσει τον ευχαριστώ.!! :!: :!: :lo

Link to comment
Share on other sites

Τελείως άσχετο, εδώ είναι για κινητή Q. Bάλτο στο forum για τη σταθερή τηλεφωνία.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nomizw kukloforei sthn agora mhxanhma pou einai ADSL modem kai Wi-Fi access point
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

3 pragmata

 

1.Afou fenete o ariumos kalountos otan ine giati de mpaineis http://www.ote.gr

ston tilefoniko katalogo grapse ton ariumo kai des pou anikei

2.An exeis syskeyi fax energopoihse lipsi

mipos emfanistei kati

 

kalese ton ari8mo pisw

kai des

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βγαίνουμε εκτός θέματος, θέλεις να συνεχίσουμε την κουβέντα μας στους διαξιφισμούς για να μη μας κλειδώσει ο moderator; Θα δημιουργήσω αμέσως νέο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι shareware όμως! Καμιά λύση γι' αυτό?

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον OTE

 

Επειδή βγαίνουμε εκτός θέματος, θέλεις να συνεχίσουμε την κουβέντα μας στους διαξιφισμούς για να μη μας κλειδώσει ο moderator; Θα δημιουργήσω αμέσως νέο θέμα.

 

 

Φίλε ΟΤΕ, αν αναφέρεσαι σε εμένα, όχι, δεν θέλω να συνεχίσουμε την κουβέντα μας στους "διαξιφισμούς", ούτε στις "μονομαχίες", ούτε στους "ανασκολοπισμούς". Εκείνο που απλά παρατήρησα, ήταν ότι "απαγορεύεις" σε όσους δεν ξέρουν τι είναι αυτό για το οποίο μιλάς να εκφέρουν άποψη για τον ΟΤΕ (την εταιρεία εννοώ, όχι εσένα) και ενώ έχω ρωτήσει δύο φορές ως τώρα, απάντηση δεν έχω πάρει.

Θα μπορούσες λοιπόν να μου εξηγήσεις (σε μένα και σε άλλα παιδία που είδα ότι ρωτάνε), τι ακριβώς είναι αυτό, ποια η πρακτική χρησιμότητα αυτής της γνώσης για τον απλό συνδρομητή και με ποιον ακριβώς τρόπο μας προσδίδει ή μας αφαιρεί το δικαίωμα να σχολιάζουμε τον ΟΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akamatos

 

Φίλε ΟΤΕ, αν αναφέρεσαι σε εμένα, όχι, δεν θέλω να συνεχίσουμε την κουβέντα μας στους "διαξιφισμούς", ούτε στις "μονομαχίες", ούτε στους "ανασκολοπισμούς". Εκείνο που απλά παρατήρησα, ήταν ότι "απαγορεύεις" σε όσους δεν ξέρουν τι είναι αυτό για το οποίο μιλάς να εκφέρουν άποψη για τον ΟΤΕ (την εταιρεία εννοώ, όχι εσένα) και ενώ έχω ρωτήσει δύο φορές ως τώρα, απάντηση δεν έχω πάρει.

Θα μπορούσες λοιπόν να μου εξηγήσεις (σε μένα και σε άλλα παιδία που είδα ότι ρωτάνε), τι ακριβώς είναι αυτό, ποια η πρακτική χρησιμότητα αυτής της γνώσης για τον απλό συνδρομητή και με ποιον ακριβώς τρόπο μας προσδίδει ή μας αφαιρεί το δικαίωμα να σχολιάζουμε τον ΟΤΕ;

 

 

Αν θες να κάνεις αυτήν την κουβέντα, αυτό ΔΕΝ είναι το κατάλληλο thread, ακάματε... :!:

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...