Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gia xara

 

Xerei kaneis ti ginete me th vivodi

edw kai 3 meres

adynato na kalesw kinhta

otan pas na kaleseis kinhta

meta apo 5 deyterolepta apo tin klisi dinei shma katilhmenhs grammhs

kai ousiastika sou kovei ti grammh se opoio diktio :(((((

 

Ti ginete xerei kaneis sxetika?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλάζοντας κανάλι για να ρίξω μια ματιά στην αγαπητή μας

Τατιάνα Στεφανίδου :o "τράκαρα" με το διαφημιστικό της

εν λόγω εταιρίας.

Αυτό που μου κέντρισε το ενδιαφέρον είναι τα 100 δωρεάν

λεπτά ομιλίας που προσφέρει μάλλον σε αστικά (απρόσεκτος

ναι το ξέρω :p ).

Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω; :worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

 

ξερεις καποιος πως παει η Teledome απο οικονομικη πλευρα?

 

Ποσα ατομα απασχολει?

 

Τι εργασιακο περιβαλλον εχει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπένοντας στο σαιτ της τρελλας σημερα ειδα τις νεες(για μενα ) τιμές. Για δείτε παρακάτω..

 

Τιμοκατάλογος

Tellas1738

 

 

 

 

 

 

ΔΕΥΤ-ΠΑΡ

(Ευρώ / λεπτό)

ΣΑΒ-ΚΥΡ & ΑΡΓΙΕΣ

(Ευρώ / λεπτό)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Αστικές κλήσεις

0,025

0,025

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Υπεραστικές κλήσεις

0,054

0,049

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Κλήσεις προς κινητά

 

 

 

Προς Cosmote& Vodafone

0,214

0,199

 

Προς Q-Telecom&Telestet

0,229

0,216

 

Οι διεθνείς κλήσεις όπως ήταν.(τουλαχιστον για τη ζωνη Α)

 

Οι αστικές κλήσεις (εντός του ιδίου νομού) χρεώνονται ανά λεπτό.

Οι υπεραστικές κλήσεις χρεώνονται ανά δευτερόλεπτο.

Οι κλήσεις προς κινητά (ελληνικών δικτύων) χρεώνονται ανά δευτερόλεπτο (ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό).

Οι διεθνείς κλήσεις χρεώνονται ανά δευτερόλεπτο.

 

Όλες οι τιμές που αναφέρονται δεν συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ.

 

 

Τιμοκατάλογος Tellas 1738 MyGreece

 

 

Χρέωση (ευρώ/λεπτό)

 

Αστικές κλήσεις

0,025

 

Υπεραστικές κλήσεις

0,025

 

Κλήσεις προς κινητά

 

 

Προς Cosmote

0,199

 

Προς Vodafone

0,199

 

Προς Q-Telecom

0,216

 

Προς Telestet

0,216

 

 

Αστικές κλήσεις και υπεραστικές κλήσεις χρεώνονται ανά λεπτό.

 

Κλήσεις προς κινητά (ελληνικά δίκτυα) χρεώνονται ανά δευτερόλεπτο (ελάχιστη χρέωση ένα λεπτό)

 

Διεθνείς κλήσεις χρεώνονται ανά δευτερόλεπτο.

 

Οι χρεώσεις δεν συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α.

 

Οι διεθνεις κι εδω ειναι ιδιες τουλαχιστον για τη ζωνη Α που θυμαμαι.Φυσικα υπαρχει και το παγιο των 3 € στο My Greece.

 

Εμένα ειδικα του My Greece μου φενονται παρα πολυ καλες χρεωσεις..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Megalos

 

γεια χαρα παιδια

προβληματιζομαι να βαλω ADSL στη γραμμη του σπιτιου μου αλλα μαλλον θα το κανω. Εχω ηδη ISDN

το ερωτημα λοιπον ειναι το εξης ο ΟΤΕ δεν μπoρει ακομα να βαλη ADSL στις ISDN στην Καλλιθεα :(

ενω βεβαια μπορει στις PTSN

 

Αν ενδιαφέρεσαι,κάντο άμεσα,γιατί σε λίγο δεν θα υπάρχει pstn ούτε για δείγμα.Ήδη πολύς κόσμος μετατρέπει τις isdn σε απλές.

Το κόστος της αναγνώρισης κλήσεων είναι 0,88Ε τον μήνα (χωρίς φπα).

Link to comment
Share on other sites

Min ksexnate tin pagida ton 3 euro

Den einai liga.

me 3 euro kaneis pola iperastika to mina.K gia na ginei aposbesi se sigkrisi me tis ales eteries prepi na kaneis pola lepta to mina.

Prosoxi einai kalo marketigk apo merous tous

kseroun autoi

Link to comment
Share on other sites

Loipon exw to panasonic kx-tcd450 kai netmod me to telefteo firmware.Kai apo xtes to apogevma den mou emfanizei ta noumera pou kaloune.Dld stin othoni tou asirmatou den fenete tpt.Arxika lew tha einai apo ton ote kapoio prb logo tis megalis vroxis alla mexri simera kanei ta idia kserei kaneis ti mporei na fteei?Thanks
AC/DC
Link to comment
Share on other sites

8a to dw sto diko mou kai 8a sou pw. Sigoura kai asfalws allazei...

Sigoura omws 8a xaseis to sesion pou exeis! (afou esy 8a tou milas sto 192.168.1.1)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον γνωρίζω πωσ το θέμα σιγουρα κάπου θα υπάρχει αλλα επειδή φεύγω φαντάρος σε 2βδομάδες θα ήθελα να μην πω στον κόπο να τα ψάχνω λόγο ελειψεισ χρόνου αλλα και ακομη να βρω αυτο που μου ταιριάζει.

τι με συμφέρει για να πέρνω φθηνά τηλέφωνα απο το στρατόπεδο? σε κινητα σταθερα...... πχ χρονοκαρτα οτεκαρτα , τηλεκαρτα(στην τηλεκαρτα μπορεισ να βάλεισ χρονοκάρτα?) .2αυτοι που 8α με πέρνουν απο το σπίτι?τι συμφέρει. η τισ κάρτεσ των εναλλακτικών φορέων... σιγουρα καλύτερα είναι να καλώ σε σταθερό αλλα όταν με πέρνουν εμένα θα με πέρνουν στο κινητό οποτέ μια λύση για τηλεφώνημα απο στα8ερό σε κινητό και απο σταθερό σε σταθερό.

 

ευχαριστω πολύ...

 

υγ _ καρτεσ μονο

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει το εξής παράξενο.

 

Πριν 2 μέρες είχαμε τις ισχυρές καταιγίδες στην Αττική. Γνωστό αυτό.

 

Στη περιοχή μου έπεσε κεραυνός και έχουν νεκρωθεί όλες οι τηλεφωνικές γραμμές (2 μέρες τώρα).

 

Το Netmod μου είναι τέζα. Δεν ανάβει κανένα λαμπάκι πέρα της τάσης ρεύματος. Όλα dead!

 

ΠΑΡ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ...το Jetspeed παίζει κανονικότατα και έχω κανονικά DSL (εξ'ού και postaro :p )

 

ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ??? http://www.langkawi.dk/u156.gif

 

:luck: Φτου φτου φτου!!! :luck:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tournakim

 

XEREI KANEIS NA MOU PEI GIATI DEN MPORO NA ALLAXO APO TO CONFIGURATION TOU MODEM TO DEFAULT IP 192.168.1.1 SE OPOIO THELO EGO P.X. 192.168.0.20

 

Γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο? http://www.langkawi.dk/l30.gif

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Όπως σπίτι σου έχεις το φίλτρο/διχαστή έτσι και στην πλευρά του ΟΤΕ υπάρχει ένα αντίστοιχο φίλτρο/διχαστής που ενώνει την τηλεφωνική γραμμή με το τηλεφωνικό κέντρο και το DSLAM. Κάθε ένα από τα δύο μπορεί να χαλάσει ανεξάρτητα από το άλλο - στη δικιά σου περίπτωση πρέπει να έχει πάθει ζημιά η πλακέτα που σε συνδέει στο τηλεφωνικό κέντρο, ενώ η θύρα του DSLAM έμεινε ανέπαφη...
Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον maxitis

 

Min ksexnate tin pagida ton 3 euro

Den einai liga.

me 3 euro kaneis pola iperastika to mina.K gia na ginei aposbesi se sigkrisi me tis ales eteries prepi na kaneis pola lepta to mina.

Prosoxi einai kalo marketigk apo merous tous

kseroun autoi

 

 

Το παγιο των 3€ το αναφερω στη τελευταια σειρα του ποστ μου,(ασε που το πληρωνω κιολας :p ) Οπως εχει αναφερθει παλαιοτερα πρεπει να μιλας 200 λεπτα το μηνα σε σχεση με την τελεπασπορτ για να βγεις κερδισμενος. Μη ξεχνας ομως οτι το my greece εχει πιο χαμηλες χρεωσεις σε ολες τις κλησεις σε σχεση με το απλο 1738. Οποτε θελει πολλααααα μαθηματικα για να υπολογισεις τελικα αν σε συμφερει. Τελικα οι χρεωσεις ειναι νεες η οχι? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι έχω το εξής πρόβλημα. Έχω ISDN γραμμή με ένα επικεφαλή αριθμό και έναν MSN. O κύριος αριθμός μου χτυπάει σε 2 αναλογικές συσκευές και ο MSN χτυπάει σε μία συσκευή ISDN Siemens Profiset 30.

 

Έκανα αίτηση μέσω του ote-shop.gr να ενεργοποιήσουν την προώθηση κλήσεων. Την ενεργοποίησαν και μου είπαν να πάρω τηλέφωνο στο γνωστό 800-11-26000 για να μου πούν πως να το ρυθμίσω.

 

Ο τύπος μου είπε να γράψω *21* και το νούμερο και #, για άμεση εκτροπή, και *61* και το νούμερο και #, για εκτροπή μετά απο κουδούνισμα.

Επίσης για το τηλέφωνο που έχω το νούμερο το MSN μου είπε να γράψω πρώτα **90*MSN# και μετά να κάνω την εκτροπή.

 

Τίποτα από τα παραπάνω δε δούλεψε! :blink: Στα αναλογικά τηλέφωνα μου κάνει ένα συνεχόμενο ήχο μόλις ολοκληρώνω την εντολή και στο MSN τηλέφωνο μου λέει "η εντολή σας δεν καταχωρήθηκε"!..

 

Τι να κάνω ρε παιδιά..; :'( Τι κάνω λάθος;

:tease: ..oh dear!
Link to comment
Share on other sites

Στα αναλογικά τηλέφωνα μου κάνει ένα συνεχόμενο ήχο μόλις ολοκληρώνω την εντολή

 

Ο συνεχόμενος τόνος στις ISDN σημαίνει ότι η εντολή έγινε δεκτή :) Επομένως λειτουργεί η προώθηση

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Για την isdn συσκευή δεν ξέρω. Οι αναλογικές σου συσκευές είναι στο τονικό ή παλμικό σύστημα (tone/pulse);

Μήπως δεν έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία ακόμη;

 

edit: Ουπς! Απάντησε αρμοδιότερος από εμένα ;) Αγνοήστε με!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Ο συνεχόμενος τόνος στις ISDN σημαίνει ότι η εντολή έγινε δεκτή :) Επομένως λειτουργεί η προώθηση

 

 

Η εντολή δεν έγινε δεκτή γιατί το δοκίμασα και δεν έκανε προώθηση... :confused:

 

Επίσης μπορεί να μου πει κάποιος τι είναι το **90*MSN# ; Γιατί πρέπει να κάνω κάτι με το MSN αφού είναι ήδη ρυθμισμένο και παίζει μια χαρά ο MSN στην συσκευή μου την ISDN...

 

H εκτροπή πρέπει να ενεργοποιήθηκε από το δίκτυο πάντως γιατί μου είπαν 24 ώρες.. και περάσανε σχεδόν 3 ημέρες.

:tease: ..oh dear!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

Den mporo na do to proto minima me wap alla tha sou po tis sostes rithmiseis:

An thes na kaneis proothisi apo analogiki siskevi kai eheis kai allo msn tha prepei na to oriseis me tis parakato entoles:

**91*msn#(gia to proto msn tis thiras)

**92*msn# (gia to deftero msn tis thiras)

**93*msn# (gia to trito msn tis thiras)

Tin ektropi tis energopoieis os exis

*21*arithmos*id tou msn sto opoio thes tin ektropi (1,2,3)# .to paradeigma einai gia amesi ektropi.gia emesi anti gia 21 vazeis 61 kai gia otan milas 67.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Εμ είδες.. ο τύπος στο 800-11-26000 μου έδωσε λάθος τις εντολές για τις εκτροπές! Τις έχω στο πρώτο μήνυμα!

 

Επίσης καμία ρύθμιση δε χρειάζομαι για τους MSN γιατί τα έχω κάνει όλα από πριν με το HyperTerminal για τις αναλογικές και πάνω από τη συσκευή για την ISDN.

 

Τhanx φίλε!

:tease: ..oh dear!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...