Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει τι λέει ο nickboss...

 

Προφανώς θα έχει δωρεάν αστικές και υπεραστικές Tellas και ζητάει όπως και εγώ εναγωνίως έναν αστικό αριθμό με panafonet για να μπορούμε να μπαίνουμε ιντερνετ δωρεάν... ;)

 

Κι εγώ το παρατήρησα ότι το 210-4276100 έχει πρόβλημα τις τελευταίες μέρες... Αλλά μάλλον το έχουν προλάβει άλλοι φίλε και συνέχεια είναι κατειλημμένο... :worry:

 

Αυτή η γραμμή "αντέχει" περιορισμένους χρήστες σε αντίθεση με τον κλασσικό ΕΠΑΚ 8962500000 που σηκώνει όλο το βάρος των συνδρομητών.

Link to comment
Share on other sites

Άρα το μυστικό είναι keep trying ... και αν συνδεθείς γράψε μου.

 

Αλήθεια, η tellas έχει αριθμό 210...; Έχω φραγή και μόνο 210 μπορώ να πάρω.

NickBoss
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickboss ( 6 Δεκ. 2004 , 09:35)

 

Άρα το μυστικό είναι keep trying ... και αν συνδεθείς γράψε μου.

 

Αλήθεια, η tellas έχει αριθμό 210...; Έχω φραγή και μόνο 210 μπορώ να πάρω.

 

 

Άμα έχεις φραγή φίλε τότε πάρτους και ρώτα τους στην Vodafone (1397 ΔΩΡΕΑΝ από κινητό Vodafone) για αστικό αριθμό. Επέμενε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, είναι στόκοι εκεί, και αν δεν στον πουν ΒΡΙΣ'ΤΟΥΣ! Πες έχω φραγή δεν μπορώ να πάρω διαφορετικά, απείλησε ότι θα κόψεις τη σύνδεσή σου, ότι δεν σε εξυπηρετούν και ζήτα κάποιον ανώτερο. Είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σου τον πουν τον αριθμό. Απλά επειδή έχει τζάμπα κλήσεις η Tellas σε αστικά (και υπεραστικά), γιαυτό ορμήσαν όλοι και είναι όλες οι γραμμές του 210-4276100 κατειλημμένες...

 

Αν δεν μπορείς με παναφονέτ, θα σου πρότεινα κάτι άλλο: Πίνεις φραπέ; :p

 

Πάρε Nescafe συσκευασία των 4€ έχει 40 ώρες δωρεάν ιντερνετ με HOL και εκεί ξέρουμε αστικό αριθμό που ισχύει. ;) Υπάρχει και ειδική συζήτηση εδώ στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνονται θαύματα την σημερον ημερα! Ειδικά εαν έχει να κάνει με πΟΤΕ!

Ποιο πιθανό ειναι να έχεις μικροτερη ταχυτητα απ αυτή που πληρώνεις παρά μεγαλύτερη.

Μετά από δοκιμή 2 demo account forthnet kai HOL 512/128, η ταχύτητα είναι περιπου η ίδια που "απολαμβάνω" με vivodi 384/128.

Τώρα γιατί το modem δείχνει ότι η γραμμή είναι 512 δεν ξέρω τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Safos kai iparhei amfidromi epikoinonia kai malista stin dinei dokimastika 15 imeres i ena mina o Hellas sat! Fisika to kostos tha einai psilomegalo alla den tha hreiazesai ton OTE KATHOLOU!!!! Den einai iperoho.... Ahhhhh......

Episis iparhei kai i http://www.broadsat.com

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα Δωρεάν χρόνος ομιλίας κάθε μήνα στη Σταθερή Τηλεφωνία από την Q-TELECOM, με κάθε νέα ενεργοποίηση Προεπιλογής Φορέα Q1765!

 

Δελτίο Τύπου

Αθήνα, 7 Δεκεμβρίου, 2004

 

H Q-TELECOM, επιχειρησιακή τηλεπικοινωνιακή μονάδα της εταιρίας Info-Quest, ανακοινώνει νέα προσφορά στη σταθερή τηλεφωνία με κάθε Νέα ενεργοποίηση Προεπιλογής Φορέα στην υπηρεσία Q1765, σύμφωνα με την οποία παρέχει ΜΙΑ ΩΡΑ Δωρεάν Χρόνο Ομιλίας στις Αστικές Κλήσεις κάθε μήνα, για διάστημα 3 μηνών .

 

Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας υπολογίζεται για τις αστικές κλήσεις που πραγματοποιούνται, από την 1η ημέρα του επόμενου μήνα από την αποδοχή της αίτησης ενεργοποίησης της προεπιλογής φορέα.

 

Η προσφορά αφορά παλιούς και νέους συνδρομητές σταθερής τηλεφωνίας Q1765 και ισχύει μόνο για ΝΕΕΣ ενεργοποιήσεις Προεπιλογής που γίνονται από το Δεκέμβριο 2004 έως τις 20 Φεβρουαρίου 2005, με την επιλογή Όλες τις κλήσεις: Αστικές, Διεθνείς, Υπεραστικές και κλήσεις προς Κινητά". Η επιλογή αυτή είναι δυνατή μόνο για συνδρομητές εντός των νομών Αττικής και Θεσσαλονίκης.

 

Ο συνδρομητής επωφελείται της προσφοράς του δωρεάν χρόνου για αστικές κλήσεις καθ' όλη την διάρκεια της εβδομάδας και η ενεργοποίηση της Προεπιλογής παρέχεται δωρεάν.

 

Επιπλέον, αξίζει να σημειωθεί πως ισχύουν όλες οι προνομιακές χρεώσεις της σταθερής τηλεφωνίας Q1765:

 

Χαμηλή χρέωση στις αστικές κλήσεις και υπεραστικές κλήσεις.

Κάθε Κυριακή, αστική χρέωση για όλες τις υπεραστικές κλήσεις.

Ενιαία χρέωση στις κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

Περισσότερη οικονομία στις Διεθνείς κλήσεις με χρεώσεις από €0,12/λεπτό.

Επιπλέον εκπτώσεις στις υπεραστικές, διεθνείς και προς κινητά κλήσεις.

Για την αναλυτικότερη ενημέρωση σχετικά με τους όρους της προσφοράς και τις χρεώσεις στη σταθερή τηλεφωνία Q1765, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με το Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών στο τηλ 211 999 3000, 24 ώρες το 24ωρο ή να επισκέπτονται το site http://www.myQ.gr

 

 

 

 

 

Σιγα παιδια ξοδευτηκατε. 1 ωρα δωρεαν αστικες και μαλιστα μονο για 3 μηνες και φυσικα δεν αφορα ολους τους συνδρομητες αφου οι αστικες παρεχονται μονο σε Αθηνα-Θεσσαλονικη :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω γραμμή ISDN και ADSL με το πακέτο του ΟΤΕ για τα 1000ΜΒ έχω υπολογίσει σωστά; :o

πάγιο γραμμής ADSL 19,90

πακέτο 1000ΜΒ 4,90

πάγιο ISDN 13,99

Σύνολο->45,77 (μαζί με το ΦΠΑ);

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε προσφορά ευπρόσδεκτη! :)

Δεν ήξερα όμως οτι η q δεν παρέχει πανελλαδικά αστική κάλυψη :eek:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανένας τι εξοπλισμό (adsl modem, splitter κ.α.) δίνει η tellas σε κάποιον που γραφτεί στο πρόγραμμα izi by tellas; Αξίζει αυτά που θα σου δώσει ή θα πρέπει να αγοράσεις άλλα extra.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το USB Modem που προσφερει η Τελλας. Ποιο Spliτter δινει δεν ξερω...αλλα δεν νομιζω οτι θα επρεπε να σε απασχολει.
Link to comment
Share on other sites

LOIPON, AKOYGA AKOYGA DIAFORA... OTI EAN KANEIS AITISI GIA ADSL, PEFTEIS SE XEIMERIA NARKI MEXRI NA ERTHOUNE NA SOU THN BALOUNE. ETSI APOFASISA KI EGO NA THN KANO THN AITHSH THN PEMPTH (02/12), ME THN ELPIDA, ME TON NEO XRONO NA EXO ADSL. KAI OS DIA MAGEIAS DEXOMAI ENA THL SHMERA : THN TRITI MPOROUME NA ERTHOUME NA SAS EGKATASTISOUME THN ADSL? :wacko: :blink: :alien: . KOKKALO EGO. ALLAKSE KATI I ETYXE NA EIMAI H EKSAIRESI TOU KANONA?!?!? :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Βλακεία έκανες... Εγώ τόση κ@@@@@ρδία θα τη διοχέτευα αλλού....

Θα έπαιζα ένα Τζόκερ ας πούμε! :p

:D Πραγματικά φίλε είσαι σπάνια περίπτωση..!

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω, εγώ είχα aDSL από τον ΟΤΕ σε 5 μέρες από την αίτησή μου. Και μεσολάβησε και Σαββατοκύριακο. Τελευταία έχει βελτιωθεί πολύ ο ΟΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 8 Δεκ. 2004 , 14:40)

 

Αυτο ειναι το USB Modem που προσφερει η Τελλας. Ποιο Spliτter δινει δεν ξερω...αλλα δεν νομιζω οτι θα επρεπε να σε απασχολει.

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που και η tellas και η forthnet δίνουν το ίδιο ακριβώς modem στα έτοιμα πακέτα. Και να πεις ότι είναι καλό... 1) είναι usb (κολλήματα κ.λ.π.) και 2) είναι crypto ...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

μήπως επειδή το παίρνουν χονδρική, πάμφθηνα; ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή είναι έτσι κι αλλιώς πάμφθηνο και χονδρική το παίρνουν σχεδόν τσάμπα; :alien:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιστευετε πως αξιζει αυτο το πακετο; Δηλαδη, μετα τον 1ο χρονο να αναβαθμιζεται δωρεαν η γραμμη σου στην αμεσως επομενη ταχυτητα και το μηνιαιο κοστος να παραμενει το ιδιο. Ενδιαφερομαι να κανω αιτηση για 384/128kbps.
Link to comment
Share on other sites

To olo thema tora einai oti mesa stis giortes pisteuo tha vgoune kapoies kainouries prosfores,kai episis meta tis giortes,diladi peripou guro ston febrouario stadar tha meiothoune kai allo oi times pisteuo...Kai thelo na pisteuo,dioti o antagonismos gia tis DSL exei arxisei...Ara tha prepei na to skefteis ligo kalitera kai na min viasteis na to kaneis.Apopsi mou vevea.H apofasi tha einai dikh sou ..Ego prosopika tha perimeno mexri ta teli fevrouariou gia na valo dsl...Vevea ksero skeftomenos ton oreo arithmo 384/128kbps se sigkrisi me to 56k kai 64k isos na min antekso kai na valo noritera kai ego..Telos auto to desmeutiko to 12amino pou kanei i TELLAS den mou aresei...Dioti an emfanistei kapoia alli etairia me ligotero? Oi grammes tis tha einai aksiopistes?Telos rikse kai mia matia sto DSL IN A BOX tis Forthnet,Kalo mou fenete auto..tolaxiston se sigkrisi me to CONX tou OTE.Skepsou ta ola auta....
:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...