Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!!

Το εφτιαξα παιδια!

Μου το εφτιαξε ενας φιλος που εχει καταστημα με τηλ..:cool:

Σας ευχαριστω για την βοηθεια!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ την μόνη θήκη που του έχω είναι μια δερμάτινη που μπαίνει όλο το κινητό μέσα οπότε όταν το λειτουργώ συνέχεια είναι έξω από την θήκη. Το έχω από Νοέμβριο και δεν έχει πάθει τίποτα ή τέλος πάντων δεν έχει σημάδια τα οποία φαίνονται και κάνουν μπαμ, ούτε έχει γρατζουνιές, ούτε σημάδια τα οποία χαλάνε την αισθητική της συσκευής. Έχω δει άσπρο iphone 5 το οποίο φοράει θήκη πλάτης και από το πολύ να πέφτει κάτω έχει γίνει χάλια στα σημεία που δεν καλύπτει η θήκη. Το θέμα είναι τι χρήση του κάνεις, αν είναι να χτυπάει συνέχεια κάπου ή να το πετάς ή γενικά να μην το προσέχεις είτε είναι μαύρο είτε είναι άσπρο τότε θα έχει σημάδια.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το 5 είναι πιο ευαίσθητο σε σημάδια από ότι ήταν τα 4/4S και θέλει μεγαλύτερη προσοχή.

Θέλει όντως μεγάλη προσοχή. Είναι κουραστικό σε κάποια φάσεις.

Η καλύτερη λύση είναι το bumper της SGP αλλά ξεχνάς την αίσθηση του μετάλλου.

Αν πάρω το 5s αυτό θα χρησιμοποιήσω γιατί με βόλεψε πολύ στο 4s. Το πετάω όπου να ναι χωρίς άγχος.

Ήμουν έτοιμος να πάρω το 5άρι στα 570€ Ελληνικό αλλά η μπαταρία και η αδυναμία για JB μ έκανα να αποφασίσω να περιμένω το 5s από Αμερική.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θέλει όντως μεγάλη προσοχή. Είναι κουραστικό σε κάποια φάσεις.

Η καλύτερη λύση είναι το bumper της SGP αλλά ξεχνάς την αίσθηση του μετάλλου.

Αν πάρω το 5s αυτό θα χρησιμοποιήσω γιατί με βόλεψε πολύ στο 4s. Το πετάω όπου να ναι χωρίς άγχος.

Ήμουν έτοιμος να πάρω το 5άρι στα 570€ Ελληνικό αλλά η μπαταρία και η αδυναμία για JB μ έκανα να αποφασίσω να περιμένω το 5s από Αμερική.

 

Κωστα, αληθεια, μετα απο μηνες χρησης του note 2, τι κενο θεωρεις οτι θα σου καλυπτει το μηλο 5?

Ειλικρινα, χωρις διαθεση να τρολαρω. Ειναι το ποιοτικοτερο appstore, κατι αλλο...?

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις προβλημα με την μπαταρια μετα την τελευταια αναβαθμιση;

 

Σημερα επεσε πολυ αλλα γενικα δεν εχω προβλημα.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Θέλει όντως μεγάλη προσοχή. Είναι κουραστικό σε κάποια φάσεις.

Η καλύτερη λύση είναι το bumper της SGP αλλά ξεχνάς την αίσθηση του μετάλλου.

Αν πάρω το 5s αυτό θα χρησιμοποιήσω γιατί με βόλεψε πολύ στο 4s. Το πετάω όπου να ναι χωρίς άγχος.

Ήμουν έτοιμος να πάρω το 5άρι στα 570€ Ελληνικό αλλά η μπαταρία και η αδυναμία για JB μ έκανα να αποφασίσω να περιμένω το 5s από Αμερική.

 

Γιατι, τι εχει η μπαταρια; Χαιρομαι γενικα που επεστρεψες σε σωστο κινητο. Γινεται να το εχεις το 5 χωρις θηκη αλλα πρεπει να προσεχεις πολυ να μην το κτυπησεις. Η θηκη δεν λεει γιατι ξεχνας το μεταλλο.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Κωστα, αληθεια, μετα απο μηνες χρησης του note 2, τι κενο θεωρεις οτι θα σου καλυπτει το μηλο 5?

Ειλικρινα, χωρις διαθεση να τρολαρω. Ειναι το ποιοτικοτερο appstore, κατι αλλο...?

Πρώτα πρώτα μιλάω πάντα για JB iPhone. Διαφορετικά δεν με καλύπτει.

 

Βασική αιτία είναι ότι τώρα που βρίσκομαι σε 20ήμερες διακοπές και ξέφυγα από την καθημερινή ρουτίνα του γραφείου και των κυριλέ καφέ ρεστοράν, η μεγάλη συσκευή ήταν παντού πρόβλημα. Οπότε η επιλογή ενός 4s σαν δεύτερο τηλέφωνο ήταν ότι καλύτερο σ αυτές τις διαστάσεις από πολλές απόψεις. Όπως ποιότητα κατασκευής, Φωτογραφία κλπ.

 

Οι εφαρμογές όχι δεν ήταν λόγος. Άλλωστε χρησιμοποιώ τις ίδιες και στο android.

Κι αν θες εκεί, οι ίδιες πάντα εφαρμογές έχουν περισσότερες δυνατότητες.

Παράδειγμα GNotes: Στο android μπορείς να επισυνάπτεις στην σημείωση και αρχεία. Στο ios μόνο φωτο.

Tapatalk: δεν υπάρχει δυνατότητα πολλαπλής απάντησης.

Το ίδιο γίνεται σε πολλές ακόμα εφαρμογές.

 

Τα υπόλοιπα θα τα πούμε με πμ γιατί δεν αφορούν το θέμα.

 

 

Γιατι, τι εχει η μπαταρια; Χαιρομαι γενικα που επεστρεψες σε σωστο κινητο. Γινεται να το εχεις το 5 χωρις θηκη αλλα πρεπει να προσεχεις πολυ να μην το κτυπησεις. Η θηκη δεν λεει γιατι ξεχνας το μεταλλο.

 

Όπως έγραψα παραπάνω το κινητό δεν το χρησιμοποιούμε μόνο σε γραφεία και καλά μαγαζιά. Αν είναι να αγχώνομαι κάθε φορά που το χρησιμοποιώ, αστο καλύτερα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρώτα μιλάω πάντα για JB iPhone. Διαφορετικά δεν με καλύπτει.

 

Βασική αιτία είναι ότι τώρα που βρίσκομαι σε 20ήμερες διακοπές και ξέφυγα από την καθημερινή ρουτίνα του γραφείου και των κυριλέ καφέ ρεστοράν, η μεγάλη συσκευή ήταν παντού πρόβλημα. Οπότε η επιλογή ενός 4s σαν δεύτερο τηλέφωνο ήταν ότι καλύτερο σ αυτές τις διαστάσεις από πολλές απόψεις. Όπως ποιότητα κατασκευής, Φωτογραφία κλπ.

 

Οι εφαρμογές όχι δεν ήταν λόγος. Άλλωστε χρησιμοποιώ τις ίδιες και στο android.

Κι αν θες εκεί, οι ίδιες πάντα εφαρμογές έχουν περισσότερες δυνατότητες.

Παράδειγμα GNotes: Στο android μπορείς να επισυνάπτεις στην σημείωση και αρχεία. Στο ios μόνο φωτο.

Tapatalk: δεν υπάρχει δυνατότητα πολλαπλής απάντησης.

Το ίδιο γίνεται σε πολλές ακόμα εφαρμογές.

 

Τα υπόλοιπα θα τα πούμε με πμ γιατί δεν αφορούν το θέμα.

 

 

 

 

Όπως έγραψα παραπάνω το κινητό δεν το χρησιμοποιούμε μόνο σε γραφεία και καλά μαγαζιά. Αν είναι να αγχώνομαι κάθε φορά που το χρησιμοποιώ, αστο καλύτερα.

 

Με αλλα λογια Κωστα μου λες οτι ο αποκλειστικος λογος ειναι το μεγεθος.

Και γιατι δεν επιλεγεις ενα ικανο android με το 1/3 των χρηματων για αυτη τη δουλεια (πχ acer cloudmobile στα 200 απο εξπανσυς)?

Ελα σε πμ γιατι εχουμε φυγει εκτος...

Link to comment
Share on other sites

Με αλλα λογια Κωστα μου λες οτι ο αποκλειστικος λογος ειναι το μεγεθος.

Και γιατι δεν επιλεγεις ενα ικανο android με το 1/3 των χρηματων για αυτη τη δουλεια (πχ acer cloudmobile στα 200 απο εξπανσυς)?

Ελα σε πμ γιατι εχουμε φυγει εκτος...

 

Μα απάντησα ήδη. Ποιότητα κατασκευής οθόνη αλλά κυρίως κάμερα. Και φυσικά ένα τηλέφωνο που χαίρεσαι να το βλέπεις ακόμα και στο τραπέζι:cool:

Άλλο Acer και άλλο Apple.:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μα απάντησα ήδη. Ποιότητα κατασκευής οθόνη αλλά κυρίως κάμερα. Και φυσικά ένα τηλέφωνο που χαίρεσαι να το βλέπεις ακόμα και στο τραπέζι:cool:

Άλλο Acer και άλλο Apple.:)

 

Εννοειται αυτο, αλλα αλλο 600 κι αλλο 200.

Φυσικα αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα, απλα δεν υπαρχει συζητηση...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...χθές μου έκανε δώρο ενας φίλος απο αγγλία ένα iphone 5 λευκό,το κινητό δουλεύει κανονικά,αλλά μόλις έβαλα την κάρτα sim μου ενώ σήμα έχει κανονικά μου λέει πως η κάρτα δεν είναι έγκυρη και έτσι δεν ενεργοποιείται το iphone,μήπως επειδή έχω απλή κάρτα 3G GSM κομμένη και όχι nanosim έτοιμη από τον πάροχο παίζει θέμα;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα σε ολους..:) μολις εκανα εγγραφη στο forum και δεν εχω ιδεα αν γραφω σε σωστο σημειο..συγχωρεστε με!κατοχος του 5 εδω και 5 μηνες!ποια η αποψη σας για το τηλεφωνο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σας...χθές μου έκανε δώρο ενας φίλος απο αγγλία ένα iphone 5 λευκό,το κινητό δουλεύει κανονικά,αλλά μόλις έβαλα την κάρτα sim μου ενώ σήμα έχει κανονικά μου λέει πως η κάρτα δεν είναι έγκυρη και έτσι δεν ενεργοποιείται το iphone,μήπως επειδή έχω απλή κάρτα 3G GSM κομμένη και όχι nanosim έτοιμη από τον πάροχο παίζει θέμα;;;

 

Μήπως ειναι κλειδωμενο σε κάποιο πάροχο; Από που ειναι αγορασμενο;

 

παιδες καλημερα σε ολους..:) μολις εκανα εγγραφη στο forum και δεν εχω ιδεα αν γραφω σε σωστο σημειο..συγχωρεστε με!κατοχος του 5 εδω και 5 μηνες!ποια η αποψη σας για το τηλεφωνο;

 

Αν διαβάσεις στο παρόν θεμα θα πάρεις την απάντηση που ζητάς.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα απάντησα ήδη. Ποιότητα κατασκευής οθόνη αλλά κυρίως κάμερα. Και φυσικά ένα τηλέφωνο που χαίρεσαι να το βλέπεις ακόμα και στο τραπέζι:cool:

Άλλο Acer και άλλο Apple.:)

 

Σωστα. Δεν ειναι τυχαιο οτι ο περισσοτερος κοσμος στα γραφεια εχει μηλοφωνο.

 

Με ενδιαφερει και μενα το Ανδροιδ αλλα δεν μπορω μα καταλαβω πως δικαιολογουντε οι συνεχεις αλλαγες τηλεφωνων με κοστος οσο ενα λαπτοπ καθε φορα.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα παρακαλέσω να περιορίσουμε τις φιλοσοφικές συζητήσεις και να επικεντρωθούμε στο συγκεκριμένο θεμα σε οτι εχει να κανει αποκλειστικά με το iPhone 5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το κινητο πεταει..απλα ειναι οτι καλυτερο..απο hardware+software!το θεμα ειναι οτι δεν εχει βγει ποτε πιο ελαττωματικη συσκευη απο την apple..αγορασα 2 iphone 5 και το καθε ενα το αλλαξα 5φορες μεχρι να πετυχω σωστο!απλα παρανοια!!
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..

οταν κανουμε restore επιλεγουμε μετα set up as new iphone η backup απο itunes??

εκανε η αδερφη μου restore πατησε την δευτερη επιλογη ειναι σωστο η λαθος?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..

οταν κανουμε restore επιλεγουμε μετα set up as new iphone η backup απο itunes??

εκανε η αδερφη μου restore πατησε την δευτερη επιλογη ειναι σωστο η λαθος?

 

Αν ησουν με jailbreak οταν εκανες το τελευταιο backup στο iTunes, τοτε πρεπει να επιλεξεις set up as new γιατι το restore from backup (με jb) σου μεταφερει και πολλα "σκουπιδια" του jb.

 

http://forums.imore.com/jailbreaking-unlocking-hacks-themes-mods/209764-safe-restore-jailbreak-backup-unjailbroken-iphone.html

Link to comment
Share on other sites

Αν ησουν με jailbreak οταν εκανες το τελευταιο backup στο iTunes, τοτε πρεπει να επιλεξεις set up as new γιατι το restore from backup (με jb) σου μεταφερει και πολλα "σκουπιδια" του jb.

 

http://forums.imore.com/jailbreaking-unlocking-hacks-themes-mods/209764-safe-restore-jailbreak-backup-unjailbroken-iphone.html

 

ηταν jb..οποτε τωρα τι πρεπει να κανει??:O:(

βασικα μια που του εκανε jb κ μια που εκανε restore το ειχε λιγες μερες δεν ειχε κατεβασει πολλα πραγματα..οποτε ισως να μην εχει προβλημα ε?

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

ηταν jb..οποτε τωρα τι πρεπει να κανει??:O:(

βασικα μια που του εκανε jb κ μια που εκανε restore το ειχε λιγες μερες δεν ειχε κατεβασει πολλα πραγματα..οποτε ισως να μην εχει προβλημα ε?

Πρακτικα μπορει να μην παρουσιαστει προβλημα, αν διαβασες και στο link που σου εδωσα. Αλλα αν ποτε προκυψει καποιο προβλημα, θα φταιει αυτο. Αφου τωρα το εκανε, ασε το ως εχει κι αν φαει καποιο σκαλωμα θα κανεις τοτε restore και set up as new!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να αγοράσω ένα iphone 5 32gb και παρατηρώ πως η διαφορά του στη τιμή σε σχέση με το 16αρι είναι σχεδόν 150€. Γιατί ρε παιδιά τόσο μεγάλη διαφορά? Τι διάολο, συλλεκτικό είναι? Να μη μπορώ να βρώ ένα στα 600€? 'Ελεος δηλαδή :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θελω να το παρω το κινητο αλλα διαβαζω απο εδω και απο εκει για παρουσιαση καινουργιου τον Ιουνιο στις ημερομηνιες που εχει ανακοινωσει η μηλοεταιρια.

Προβληαμτιζομαι γιατι εαν ειναι να το παρω και να ανακοινωσει νεο τον Ιουνιο ειναι προτιμοτερο να περιμενω ενα μηνα.

Μηπως εχετε ακουσει κατι;

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Απο οσο εχω παρακολουθησει τον Ιουνιο θα ανακοινωσει καποια πραγματα μαζι με το ιος 7 αλλα για νεο μοντελο πριν τον Σεπτεμβριο-Οκτωμβριο δεν νομιζω να βγει.
Link to comment
Share on other sites

Με βάση την εικόνα για κάντε ρε παίδες ενα review στη μπαταρία. Εγώ τη βλέπω ελάχιστα καλύτερη του 4ς που είχα πριν.

*Καποια δεδομένα:

Δεν έχει κανει πολλούς κυκλους φόρτισης αποφόρτισης.

Το wifi ήταν κλειστό το βράδυ

Τα δεδομένα επίσης κλειστά αφού και στο γραφείο και στο σπίτι έχω wifi

Δυο λογαριασμοί μέιλ στο push

iCloud με όλους τους συγχρονισμους ενεργοποιημένους (3 άιφον, 1 ipad)

Πολλα μηνύματα iMessage κάποια τηλέφωνα και σερφαρισμα η χρήση του

6.1.4

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...