Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου ειχα 3G,3GS και 4αρι στο παρελθον.Αν εξαιρεσεις το 3G που το εδωσα σε μια βδομαδα γιατι τοτε το ios(ios3) δεν μου αρεσε καθολου,τα αλλα(ios4 και 5) τα ειχα κρατησει για αρκετους μηνες.Οποτε εχω αποψη,δεν κυνηγαω specs και ξερω για τι πραγμα μιλαω.

Δεν μιλαω για "καθαρη" συσκευη αλλα για j/b συσκευη.Δεν μπορω να φανταστω οτι θα ειχα iphone χωρις SBSettings.Οτι θα επρεπε για να ανοιξω το wifi να κανω ολοκληρο δρομολογιο.Ουτε χωρις αναφορα παραδοσης.

Ομως οταν μπει το j/b εκει αρχιζουν και τα μικροκολληματακια.Δεν πιστευω να διαφωνεις...

Βαλε ενα απειραχτο SGS2(περσινο και βαλε κινητο) κι ενα 4s διπλα διπλα και παιξε στον browser και πες μου αν την χρειαζεται την παραπανω μνημη ραμ ή οχι.

 

Το θέμα ληγει εδώ γιατί βγήκαμε offtopic. Δεν ασχολούμαι καθόλου με JB (αν και προφανώς το έχω δουλέψει) και ποτέ δεν είχα κανένα θέμα με τον browser είτε στα περισσότερα android smartphone που είχα είτε στα iPhone. Με βάση τις ανάγκες και την χρήση που κάνεις στην συσκευή σου διαλέγεις το οικοσύστημα που σε καλύπτει και συνεχίζεις. Ζητάω συγνώμη αν το παρατράβηξα με το παραπάνω ποστ μου και "προκάλεσα" το offtopic :)

 

Συγνώμη αλλά δεν ξέρω αν το παρατήρησε κάποιος. Η αυτονομία σε 2G είναι η ίδια με αυτή του 3G, πράγμα λίγο κουφό, αφού το 3G καταναλώνει την μπαταρία πολύ πιο γρήγορα. Επίσης είναι 6 ώρες λιγότερη απο αυτή του 4s. Αν ισχύει αυτό τότε είναι ένα σοβαρό μειονέκτημα.

 

υ.γ. για τον χρόνο ομιλίας εννοώ

 

Υπόθεση κάνουν, καθώς δεν έχουν (κανείς δεν έχει) το τηλέφωνο στα χέρια τους για να ισχυριστούν κάτι τέτοιο. Οταν θα έχουμε την επίσημη συσκευή τον Δεκέμβριο θα βγάλουμε συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα ληγει εδώ γιατί βγήκαμε offtopic. Δεν ασχολούμαι καθόλου με JB (αν και προφανώς το έχω δουλέψει) και ποτέ δεν είχα κανένα θέμα με τον browser είτε στα περισσότερα android smartphone που είχα είτε στα iPhone. Με βάση τις ανάγκες και την χρήση που κάνεις στην συσκευή σου διαλέγεις το οικοσύστημα που σε καλύπτει και συνεχίζεις. Ζητάω συγνώμη αν το παρατράβηξα με το παραπάνω ποστ μου και "προκάλεσα" το offtopic :)

 

Μαλλον το διαβασες γρηγορα...Δεν ειμαστε καθολου offtopic και δεν προκαλεσες κανενα offtopic αφου μιλαμε για την μνημη ραμ του iphone 5.Προσπαθησες να μου εξηγησεις γιατι δεν την χρειαζοταν και προσπαθησα να σου εξηγησω για ποιο λογο εκαναν καλα που την εβαλαν την παραπανω μνημη.

Θα το δεις και στην πραξη οταν το πιασεις στα χερια σου πρωτα ο Θεος το iphone 5 την διαφορα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Οι έμπορες που πουλάνε στο eBay αγοράζουμε και φθηνότερα

Για τον φίλο που ρώτησε το σάιτ δεν υπάρχει είναι απλά ένας γνωστός του αδελφού μου.

Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό π.χ

Μια κάμερα μάρκας με 8 megapixel βγάζει καλύτερες φωτός απο μιας 12 μάρκας κατώτερης η ποιότητα παίζει εκει

Έτσι και η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό π.χ

 

Δοκιμασμένο από σένα να φανταστώ ε;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι μιας και ειμαι αρκετα ασχετη

 

αν το iphone αγοραστει πχ απο Αμερική, και μετα το φερω Ελλάδα , θα δουλευει στα εδω δίκτυα;

 

λογικα τα 199$ της Αμερικης είναι με σύμβολαιο

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι μιας και ειμαι αρκετα ασχετη

 

αν το iphone αγοραστει πχ απο Αμερική, και μετα το φερω Ελλάδα , θα δουλευει στα εδω δίκτυα;

 

λογικα τα 199$ της Αμερικης είναι με σύμβολαιο

 

Αν το αγοράσεις στα 200$ τότε δεν θα δουλέψει στα εδώ δίκτυα ποτέ! Αν όμως το αγοράσεις ξεκλειδώτο από apple store όταν γίνει αυτή η επιλογή διαθέσιμη αργότερα τότε ναι θα δουλεύει! Αλλά το κόστος θα είναι περίπου στα 630-650 € το βασικό μοντέλο!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

What do we know about Apple's new A6 processor?

http://arstechnica.com/apple/2012/09/what-do-we-know-about-apples-new-a6-processor/

 

iPhone 5 vs. iPhone 4S: Image comparison

http://www.dpreview.com/news/2012/09/12/Apple-iPhone-5-vs-iPhone-4S-image-comparison

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zc0I9_9KoZM&list=UUxOD5c7H4zepc1_Q-AbJNMg&index=2&feature=plcp]iPhone 5 Hands on - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από ποια χώρα θα το αγοράσεις και από ποιο κατάστημα εκείνης της χώρας! Εγώ πχ θα το αγοράσω από το Apple Store Αγγλίας γιατί στα καταστήματα αυτά της συγκεκριμένης χώρας η Apple το πουλάει ξεκλειδώτο!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από ποια χώρα θα το αγοράσεις και από ποιο κατάστημα εκείνης της χώρας! Εγώ πχ θα το αγοράσω από το Apple Store Αγγλίας γιατί στα καταστήματα αυτά της συγκεκριμένης χώρας η Apple το πουλάει ξεκλειδώτο!
Με την εγγύηση τι ισχύει σε περίπτωση που το πάρεις από Αγγλία? Έχω ακούσει για καλές τιμές και στην Ελβετία...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανονικά εδώ εγγύηση! Ναι και η Ελβετία στα Apple Store το πουλάει ξεκλειδώτο!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αν το παρουμε απο αγγλια και ξεκλείδωτο ,με τη σιμ θα δουλέψει εδώ ?

να προσθέσω οτι φοράει ποιο μικρή απο microsim ?

και που θα την βρούμε Ελλάδα ?

Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσεις στα 200$ τότε δεν θα δουλέψει στα εδώ δίκτυα ποτέ! Αν όμως το αγοράσεις ξεκλειδώτο από apple store όταν γίνει αυτή η επιλογή διαθέσιμη αργότερα τότε ναι θα δουλεύει! Αλλά το κόστος θα είναι περίπου στα 630-650 € το βασικό μοντέλο!

 

ευχαριστώ πολύ

 

Αλλα και αγγλια που λες πιο κατω, να υποθέσω το κόστος θα ειναι παλι περίπου στα 650€

 

αυστραλία που εριξα μια ματια το εχουν 799$

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο επεξεργαστής Α6 του μήλου ίσως και να μην ειναι Α15 διπύρηνος..Η αν ειναι πρέπει να ειναι πολύ χαμηλά χρρονισμένος περίπου στα 1000mhz.Μια και μιλάνε για 2χ ταχύτητα από τον 800 που είχε..Και εγώ περίμενα τουλάχιστον 1,5 ghz μίνιμουμ αλλά μάλλον ειναι όνειρο απατηλό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ

 

Αλλα και αγγλια που λες πιο κατω, να υποθέσω το κόστος θα ειναι παλι περίπου στα 650€

 

αυστραλία που εριξα μια ματια το εχουν 799$

 

Πηγαίνεις 12ο ποστ / 1η σελίδα!

 

Hands On: Apple iPhone 5 (With Video)

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2409634,00.asp

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο από σένα να φανταστώ ε;

 

Δοκιμασμένο απο εμένα όχι αλλα κάνεις σαν να μην ξέρεις και απο Pc .εκει όλες οι ram 512 έχουνε την ίδια απόδοση ; Παίζει ο κατασκευαστής μεγάλο ρόλο

Link to comment
Share on other sites

OK γιατί εγώ το έγραψα επειδή έκανα τη δοκιμή.Ήμουν κάτοχος και των 2 συσκευών(iPhone 4 & galaxy s2)

Και μιας και φαίνεται να ξέρεις τι ποιότητά ραμ φοαραει το 4s και τι το galaxy s2 π.χ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

OK γιατί εγώ το έγραψα επειδή έκανα τη δοκιμή.Ήμουν κάτοχος και των 2 συσκευών(iPhone 4 & galaxy s2)

Και μιας και φαίνεται να ξέρεις τι ποιότητά ραμ φοαραει το 4s και τι το galaxy s2 π.χ.

 

Όχι Πάνο προσωπικά δεν είδα δεν γνωρίζω, σπούδασα ιατρική με ειδικότητα .σε τέτοια θέματα τεχνολογιασ συμβουλευομαι φίλο που εργάζεται στην σονυ Γερμανία και αυτός είπε ότι φοράει καλή ραμ

Ευχαριστώ ,εδώ είμαστε θα τα λέμε οι απορίες μας ακόμη δεν αρχίσανε καλα καλα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κάτι παραπάνω από "ξεκίνημα με το δεξί"

 

iPhone 5 Pre-order Sells Out 20X Faster Than 4 And 4S, Further Highlighting Apple’s Dominance

http://techcrunch.com/2012/09/14/iphone-5-pre-order-sells-out-20x-faster-than-4-and-4s-further-highlighting-apples-dominance/

 

Δε θα πιστεύεις στα μάτια σου. Δες τα δείγματα φωτογραφιών από την κάμερα του iPhone 5

http://www.digitallife.gr/des-tis-fwtografies-pou-apotypwnei-to-iphone5-96941

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με nanosim στην Ελλάδα τι γίνεται? Γιατί αν το παραγγείλω από Αμερική θα μου έρθει 620€? Το 4S είναι στα $530 περίπου άρα χοντρικά €420. Πως υπολογίζεις τόσο μεγάλη διαφορά μιάς και συνήθως βγάζουν το επόμενο μοντέλο στη τιμή του προηγούμενου?

Τα ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το παραγγείλω από Αμερική χωρίς συμβόλαιο βέβαια. Μια απάντηση θα βοηθούσε επειδή η παραγγελία θα φύγει τη Δευτέρα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με nanosim στην Ελλάδα τι γίνεται?

 

Θα είναι διαθέσιμες μαζί με την επίσημη κυκλοφορία του κινητού στην χώρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Kαι για τον πρώτο λίγο καιρό, δεν θα είναι διαθέσιμο απ'όλες τις εταιρίες αλλά από 1. Ετσι ακουστηκε τουλαχιστον. Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο που έγινε πιο λεπτό και απέκτησε οθόνη 4 ιντσών, είναι δύο πολύ καλοί λόγοι για να το επιλέξεις. Αν ισχύει το ότι και η αυτονομία της μπαταρίας του είναι βελτιωμένη συγκριτικά με το 4S, τότε θα το σκεφτώ για άμεση αγορά.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...