Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνα με οσα ειπατε και απο τα βιντεακια που ειδα,μεσω itunes γινοταν απλα η επαναφορα,αλλα το βαλαμε γιατι το itunes δεν αναγνωριζε το τηλεφωνο και επρεπε να πατησεις στο τηλεφωνο κατι για να συνδεθει..επειτα απο το ακυρο που εφαγε το τηλ απο το drphone λογω του οτι ηταν trial ξαναπροσπαθησε μεσω itunes αλλα δεν μπορεσε να ολοκληρωσει τη διαδικασια λογω συνδεσης δυστυχως..και αγανακτησε..μακαρι να το ειχα εγω και να γινοταν σωστα η διαδικασια,θα ενημερωσω ξανα για τα περαιτερω!ευχαριστω γιατο χρονο σας!

 

Οκ ενημέρωσε μας

Η διαδικασία όλη γίνεται με το iTunes και ένα τρικ με τα πλήκτρα στο iPhone. Όχι κάτι άλλο

Εύκολο θα έλεγα μετά από δικές μας συμβουλές και βίντεο στο YouTube

Αναμένουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημέρα. Μια μικρη βοήθεια. Εχω ios9 και θέλω να μου πει κάποιος πως επενεγοποιω το αυτόματο κλείδωμα της οθόνης. Με λίγα λόγια θέλω το κινητο να παραμένει μόνιμα με ενεργή οθόνη και μονο αν θέλω εγω μα το κλειδώνω. Υπάρχει τέτοια επιλογή.

Ένας φίλος με 6s βλέπει αυτο

bc32df60cb11b2352c2b3b7a66bb6b48.jpg

Ενώ εγω τέτοια επιλογή δεν εχω

226e80112e198783954241c513dffa75.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα. Μια μικρη βοήθεια. Εχω ios9 και θέλω να μου πει κάποιος πως επενεγοποιω το αυτόματο κλείδωμα της οθόνης. Με λίγα λόγια θέλω το κινητο να παραμένει μόνιμα με ενεργή οθόνη και μονο αν θέλω εγω μα το κλειδώνω. Υπάρχει τέτοια επιλογή.

Ένας φίλος με 6s βλέπει αυτο

 

Ενώ εγω τέτοια επιλογή δεν εχω

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στο iOS 9 το έχει σε άλλη θέση, θα πας Settings > General > Auto-Lock > Time interval

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο iOS 9 το έχει σε άλλη θέση, θα πας Settings > General > Auto-Lock > Time interval

 

 

Σε ευχαριστω. Με έσωσες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,επανερχομαι στο θεμα με την ασπρη οθονη και το μαυρο μηλο..χθες η κοπελα μου πηρε το κινητο απο το σερβις και της ειπε οτι δε γινοταν και πως δεν μπορουσε να ανοιξει!Σημερα το εφερε εδω,καναμε ακριβως τα βηματα που αναφεραμε και επειτα απο 20 λεπτα ειχε κατεβασει το λογισμικο και το περνουσε.Το κινητο ανοιξε επιτελους κανονικα,ζητουσε sim αλλα δεν την εχουμε περασει ακομα,σας ευχαριστουμε για την πολυτιμη βοηθεια! Edited by giannisg23
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,επανερχομαι στο θεμα με την ασπρη οθονη και το μαυρο μηλο..χθες η κοπελα μου πηρε το κινητο απο το σερβις και της ειπε οτι δε γινοταν και πως δεν μπορουσε να ανοιξει!Σημερα το εφερε εδω,καναμε ακριβως τα βηματα που αναφεραμε και επειτα απο 20 λεπτα ειχε κατεβασει το λογισμικο και το περνουσε.Το κινητο ανοιξε επιτελους κανονικα,ζητουσε sim αλλα δεν την εχουμε περασει ακομα,σας ευχαριστουμε για την πολυτιμη βοηθεια!

 

Από ποιο servjce; Σε κάποιο επίσημο καταστημα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα η Windows στην επαρχία μετά το 2014 δουλεύει το 4g στην μπάντα των 800 η οποία στην συσκευη που έχεις δεν δουλεύει.

Πιθανόν κάτι τέτοιο να παίζει.

Δεν κερδίζεις κάτι όμως με το 4g

Ίσα ίσα θα σου τρώει πολλά δεδομένα και όλη την μπαταρια σε λίγο χρόνο(άποψη μου)

 

Το 4g καταναλώνει πολύ μπαταρία

Απορώ γιατί το χρησιμοποιείται

Οι mobile σελίδες ανοίγουν σφαίρα και με το 3G

 

Τασο εδω και πολυ καιρο λεμε το ιδιο πραγμα, εδω και μερικες μερες μου εχει σπασει τα νευρα και η Cosmote πλεον δυστυχως. 3G full σημα, data 0. Μολις το βαλω 4G μια χαρα ακομη και αν δεν εχει 4G η περιοχη! Μολις το βαλω 3G τιποτα, δεν δουλευουν καθολου τα data. Το δινω βλαβη, δε βρισκουν τιποτα. Φταει η sim. Αλλαζω sim τα ιδια. Σε ολες μου τις συσκευες το ιδιο ακριβως :mad:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Τασο εδω και πολυ καιρο λεμε το ιδιο πραγμα, εδω και μερικες μερες μου εχει σπασει τα νευρα και η Cosmote πλεον δυστυχως. 3G full σημα, data 0. Μολις το βαλω 4G μια χαρα ακομη και αν δεν εχει 4G η περιοχη! Μολις το βαλω 3G τιποτα, δεν δουλευουν καθολου τα data. Το δινω βλαβη, δε βρισκουν τιποτα. Φταει η sim. Αλλαζω sim τα ιδια. Σε ολες μου τις συσκευες το ιδιο ακριβως :mad:

 

Δηλαδή και στην cosmote παρατηρείται ότι σε διάφορα σημεία το 3g δεν δουλεύει ενώ το 4g αποδίδει σωστάσωστά

Δεν ξανά άκουσα κάτι τέτοιο γι αυτό το λέω.

Για να το λες όμως δεν αμφιβάλλω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από ποιο servjce; Σε κάποιο επίσημο καταστημα;

 

Οχι σε τοπικο σερβις κινητων..Αλλα βιαστηκαμε να χαρουμε,προσπαθουμε βαλουμε το Appleid και μας λεει περιμενετε λιγο για διαμορφωση του appleid και αμεσως μετα βγαζει δεν ηταν δυνατη η συνδεση!Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε τοπικο σερβις κινητων..Αλλα βιαστηκαμε να χαρουμε,προσπαθουμε βαλουμε το Appleid και μας λεει περιμενετε λιγο για διαμορφωση του appleid και αμεσως μετα βγαζει δεν ηταν δυνατη η συνδεση!Καμια ιδεα;

 

Κάτι λάθος βάζετε στα στοιχεία η έχει κάποιο θέμα το δίκτυο που είναι συνδεδεμένη η συσκευη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτι λάθος βάζετε στα στοιχεία η έχει κάποιο θέμα το δίκτυο που είναι συνδεδεμένη η συσκευη

 

Δημιούργησαμε καινούριο Gmail και καινούριο appleid μέσω του υπολογιστή γιατί από το κινητό δε γινόταν.το παλιό το έχει σημειώσει κάπου η κοπέλα μου και τώρα θα το ψάξει γιατί δεν το θυμόταν.αλλα η συσκευή είχε αγοραστεί το Σεπτέμβρη μεταχειρισμένη,άρα και αυτό που θα ψάξει και θα βρει είναι το δεύτερο που είχε δημιουργηθεί.Δεν έχω καταλάβει,για κάθε iPhone επιτρέπεται η δημιουργία ενός μόνο Id;

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησαμε καινούριο Gmail και καινούριο appleid μέσω του υπολογιστή γιατί από το κινητό δε γινόταν.το παλιό το έχει σημειώσει κάπου η κοπέλα μου και τώρα θα το ψάξει γιατί δεν το θυμόταν.αλλα η συσκευή είχε αγοραστεί το Σεπτέμβρη μεταχειρισμένη,άρα και αυτό που θα ψάξει και θα βρει είναι το δεύτερο που είχε δημιουργηθεί.Δεν έχω καταλάβει,για κάθε iPhone επιτρέπεται η δημιουργία ενός μόνο Id;

 

Νομίζω κάτι βρήκα..από μια συζήτηση στο techblog μετά από την αναβάθμιση βρήκα 4-5 δημοσιεύσεις από παιδιά που δεν τους αναγνωριζε το Id και έγραφε η σύνδεση δεν ήταν δυνατη.μια κοπέλα είδε κι αποειδε και της το έφτιαξε τεχνικός.της είπε πως έκανε αναβάθμιση με στάθμη μπαταρίας κάτω από 50% και ήταν bug της έκδοσης αυτό.και εμείς είχαμε γύρω στα 25%..οποτε μάλλον και μας γι αυτό έβγαζε η σύνδεση δεν ήταν δυνατή!

Edited by giannisg23
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα. Μετα απο καιρο προσπάθησα να συνδέσω το κινητο με το λαπτοπ αλλα στο iTunes δεν βρίσκει το κινητο. Καμία βοήθεια τι μπορει να φταίει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα. Μετα απο καιρο προσπάθησα να συνδέσω το κινητο με το λαπτοπ αλλα στο iTunes δεν βρίσκει το κινητο. Καμία βοήθεια τι μπορει να φταίει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δωκιμασε και σε άλλο μηχάνημα πρώτα (με τελευταίο iTunes) αν κάνει τα ίδια η το dock έχει θέμα (στο κινητό) η το καλώδιο η το usb ic στην μητρική πλακέτα (και τα τρία φτιάχνονται παντός)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή και στην cosmote παρατηρείται ότι σε διάφορα σημεία το 3g δεν δουλεύει ενώ το 4g αποδίδει σωστάσωστά

Δεν ξανά άκουσα κάτι τέτοιο γι αυτό το λέω.

Για να το λες όμως δεν αμφιβάλλω

 

Δυστυχώς ναι και σημερα που δεν είχα δουλειά ολη μέρα έκανα το ίδιο με 2 συσκευες μαζί μου. Καμία ανταπόκριση στο 3G. Μολις το γύριζα στο 4G ολα καλα ακομη και αν το σήμα ηταν ακομη 3G!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι και σημερα που δεν είχα δουλειά ολη μέρα έκανα το ίδιο με 2 συσκευες μαζί μου. Καμία ανταπόκριση στο 3G. Μολις το γύριζα στο 4G ολα καλα ακομη και αν το σήμα ηταν ακομη 3G!

 

Αν και δεν μου έχει τύχει το βλεπω αρκετά θετικό

Να ένας λόγος να πάμε σε μια νέα τεχνολογία πολλά υποσχόμενη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μεταχειρισμένο σε τι τιμή αξίζει να το πάρει κάποιος και σε ποιο ios θεωρήται πως τρέχει καλύτερα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μεταχειρισμένο σε τι τιμή αξίζει να το πάρει κάποιος και σε ποιο ios θεωρήται πως τρέχει καλύτερα;

Ευχαριστώ

 

130-150€ για 16αρι σε καλη σχετικα κατασταση.Καλα τρεχει στο 9,στο 10 κολλανε γενικοτερα τα αιφον με 1Gb Ram,νιωθω λιγο lag στο 5s,και λογω 32bit cpu στο 5αρι,ειναι ακομα πιο αισθητο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

130-150€ για 16αρι σε καλη σχετικα κατασταση.Καλα τρεχει στο 9,στο 10 κολλανε γενικοτερα τα αιφον με 1Gb Ram,νιωθω λιγο lag στο 5s,και λογω 32bit cpu στο 5αρι,ειναι ακομα πιο αισθητο.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας..Θέλω μία βοήθεια έχω ένα iphone 5 το οποίο έβγαλε πράσινη οθόνη και έσβησε από τότε ανάβει βάζω το λογαριασμό μου και όταν πάει να κάνει ανάκτηση σβήνει.. Μπορούμε να κάνουμε κάτι να το σωσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..Θέλω μία βοήθεια έχω ένα iphone 5 το οποίο έβγαλε πράσινη οθόνη και έσβησε από τότε ανάβει βάζω το λογαριασμό μου και όταν πάει να κάνει ανάκτηση σβήνει.. Μπορούμε να κάνουμε κάτι να το σωσουμε;

 

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα στο iTunes κατά την διάρκεια της επαναφοράς;

Αν ναι πες μας τον αριθμό σφάλματος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 5 αράκι τελικά τα έφαγε τα ψωμιά του.....10.3 τίποτα ..εμεινε στην 10.2.1

 

Θα εμφανιστεί σιγά σιγά

Υποστηρίζεται κανονικά η συσκευή σου ακόμα

Για iOS 11 δεν νομίζω όμως. Θα σταματήσει σε iOS 10 πιστεύω. Θα το μάθουμε επίσημα στο event που ετοιμάζουν σιγά σιγά για τους developers

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα εμφανιστεί σιγά σιγά

Υποστηρίζεται κανονικά η συσκευή σου ακόμα

Για iOS 11 δεν νομίζω όμως. Θα σταματήσει σε iOS 10 πιστεύω. Θα το μάθουμε επίσημα στο event που ετοιμάζουν σιγά σιγά για τους developers

 

Γιατί δεν εμφανίζεται ακόμα η ενημέρωση ? ποιος ξέρει ..να δούμε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...